forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

Jozzinelli
Senior Member



1600 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 14/10/2020 : 17:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message
quote:
Originally posted by goksi

Još nijedan strip nisam kupio duplo, tojest za preprodaju. Pouzdano znam da nije ni Savić.


Pa ne moraš da kupuješ duplo da bi preprodavao strip. Kad prodaješ polovan strip valjda se to isto zove preprodaja ili ima neki drugi naziv?

Eto, kad kupuješ strip za koji već unapred znaš da te ne zanima i koji ti verovatno neće ostati u kolekciji,
ti onda gledaš da to bude što bolji, neoštećen primerak, da bi mogao da ga kasnije "utopiš"
i sigurno razmišljaš o tome da neće u međuvremenu pasti cena kod izdavača, kako ne bi bio na gubitku.

Ja, recimo, kupujem samo one stripove koji me zanimaju, nemam nameru da ih prodajem i ne razmišljam šta će biti za par godina,
ne mora da bude kompletan serijal objavljen (ako nisu povezane epizode), ne mora da bude sve od istog izdavača,
niti mora da bude tehnički savršen primerak što se tiče korica, bitan mi je sadržaj.
Korice su mi bitnije vizuelno, kakva je ilustracija na naslovnoj i eventualno dizajn samog naslova i izgleda rikne,
ako mi se ne svidi naslovna strana može da me odvrati od kupovine i obrnuto.

Dobro, možda je problem što ja i nemam para da kupujem stripove "na kilo" odmah kad izađu
a nemam ni naviku da se bavim onlajn kupoprodajom i razmenom, al' mislim da u svakom slučaju ne bih kupovao
neki strip samo radi podrške izdavaču, ako me isti ne zanima. Ima nekih stripova koje sam kupovao odmah
(kao što je, na primer, Valentina) ali ima i onih koje sad nabavljam po ovim sniženim cenama.
Šta da se radi, para je malo, stripova mnogo, plan kupovine je uvek dosta sužen, nešto mora da bude glavni prioritet,
a nešto mora da ostane na čekanju, pa, ako mu u međuvremenu padne cena - još bolje (za moj džep)
ali, ako se rasproda i teško se nalazi, spreman sam da platim i više (ali ne baš ekstremno više) kod preprodavaca.
Negde se dobije, negde se izgubi, jbg, tako je to.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
702 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 14/10/2020 : 17:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message
Za maelstroma:

Ma, samo se ti, majmune, javi.
Pa, da prodiskutujemo o psihickim problemima, pameti, sporosti,...

Na ovoj temi iz Kraljeva sam pisao samo ja. Zato sam pomislio da mene prozivas.
A moguce je da ti vuces ozbiljne traume zbog nekog mog sugradjanina.
Ovo o moderatorima, reagovanju i sl. gluposti, koje si napisao, majmune, mozes da okacis macku o rep.
Koga briga za reakciju nekog majmuna poput tebe???


Edited by - vladar on 14/10/2020 17:26:59
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24699 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/10/2020 : 17:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Vladar je izbačen, ostali imaju upozorenje. Dosta je bilo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4633 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/10/2020 : 17:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
Dobro radio lose radio sve si sam u zivotu zaradio.

Da zalim propalog izdavaca nikad.

Mogu da zalim propale kupce.


sangue navajo
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/10/2020 : 17:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Da se vrnemo na temu... Evo Čarobna knjiga daje gomilu izdanja za 500 din koje sam ja placao po 1300 bar... To su isto rqdili i u prosloj turi. S druge strane, prosli put sam kupio 4 izdanja po 500, a sad cu opet, i to sve best of marvel koji sam preskakao jer me nije dovoljno zanimao da ga odmah kupujem, a opet, nije ni da me nimalo ne zanima (to su obično derdevil i x men), pa sad vagam da li da se ljutim na njih ili da im zahvalim na rasprodaji. Uvijek je tako, negdje dobiješ, negdje gubiš, nas što čitamo stripove je jako malo, i ko god od izdavača to shvati na vrijeme, dešavaće mu se manje ovakvih stvari.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/10/2020 : 17:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
Mislim da je poprilično jasno da ako neki izdavač sa ovih prostora pokrene nešto što široj čitalačkoj masi nije toliko poznato i izda to u nekom tiražu koji je veći od recimo 300 primeraka, imaće itekako problema da sve to u neko iole dogledno vreme i proda.Stoga će to kad tad doći na neku rasprodaju ili veći popust tako da ljudi koji bi to eventualno kupili jer ih zanima mogu u startu da počnu da kalkulišu.Suviše je tvrdo ovdašnje strip tržište i teško prihvata novine (mislim na širu čitalačku strip-populaciju).

Manji tiraž ipak može da izvadi stvari i možda bi se toga trebalo držati.Naravno, to povlači za sobom i veću cenu, ali postoje ipak ljudi koji žele da kupe i pročitaju nešto drugačije.
Dosta znači i reputacija izdavača, pa ako se izdavač pokazao pouzdanim poput recimo Fibre, onda on i sa manje popularnim izdanjem može da ima solidno prođu jer uživa poverenje kupaca.Što bi se reklo, manje popularna izdanja se kače na slavu onih više popularnih.

Stoga, reputacija izdavača i njegova otvorena komunikacija sa kupcima (uz prihvatanje pojedinih kritika) su itekako bitne stavke.

Žalosno je samo što neki ljudi nikako da shvate da određena kritika upućena nekim izdavačkim kućama i to jasno konkretna, ne znači da neko ne voli (ili mrzi) tu izdavačku kuću i da ima nešto lično protiv nje (u suštini je suludo ovako nešto i misliti).Mnogo je bolje kada se u otvorenoj komunikaciji dođe do situacije da se neki propusti isprave i onda će na kraju svi biti zadovoljni, naravno i sam izdavač kome treba da bude cilj što bolja prodaja izdanja.A nema veće kazne za izdavača od te da mu kupci počnu preskakati izdanja, pogotovo iz nekog nepoverenja.Tu onda više nikakve lepe reči, poruke ohrabrenja i uzdasi žaljenja ne pomažu, tržište je jedino merilo.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1738 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 14/10/2020 : 18:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/10/2020 : 19:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message
Danas bio po Siročad, moram i sutra opet da idem po Punishera 🙂
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/10/2020 : 20:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message
quote:
Originally posted by Zlix





pošto?

Vidim sad do 1. novembra 1590. Od 1.novembra do 1.decembra 1690din. Posle toga puna cena od 2190 din.

Koliko bese treba knjiga ukupno da bude? 6?
Neko je već pisao o tome ?

Edited by - going going on 14/10/2020 20:57:37
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/10/2020 : 12:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Zlix





pošto?

Vidim sad do 1. novembra 1590. Od 1.novembra do 1.decembra 1690din. Posle toga puna cena od 2190 din.

Koliko bese treba knjiga ukupno da bude? 6?
Neko je već pisao o tome ?



Ako je izdanje isto kao Fibrino, onda 6.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37396 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/10/2020 : 12:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Nije isto, DW izdanje ima manje stranica - 240, 280, 280...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/10/2020 : 12:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Eto recimo Đole, svi znamo koliko je bio aktivan i kako je prosipao mudrosti sa visine kada mu je bilo ko postavljao neko škakljivo pitanje, uvek govorio kako je sve u redu i da nisu odustali ni od čega, a vidimo sada kako je isti taj Đole nestao brzinom svetlosti.


Hvala dobrim ljudima koji su mi ukazali na ovaj post.

Elem.

Kada sam pre godinu ipo odlazio iz DW (iako me je duša bolela zbog mnogih stvari, a naročito zbog Stripoteke), rekao sam Slobi da želim da napravim oproštajni post, gde ću se pozdraviti i reći da mi je žao zbog nekih najava koje se nisu obistinile (iako su ugovori bili potpisani i tempo utvrđen - ali eto, ponekad, retko, ni potpisan ugovor nije dovoljna garancija). Sloba me je zamolio da to ne radim jer bi moglo da bude štete po DW. Sa distance, to je bila greška - izgleda da DW nije nešto naročito bolje nego tada, a ja bih možda izbegao da me po forumima prozivaju kojekakvi anonimusi zbog stvari koje nisam ni rekao (kao da nisam za neka izdanja, tipa Perle Integrali ili DMS pričao da je prodaja mizerna i da će se videti šta će biti dalje). No, u to vreme, mislio sam da molbe nekoga sa kim sam sarađivao preko deset godina, manje ili više uspešno, treba poštovati i otišao sam bez tog posta, samo uz mejl saradnicima.

Forumašenje me baš nešto više i ne zanima, iz više razloga. Prvo, ne nalazim se u većini diskusija koje su na forumu - stripovi koje čitam, kad ih čitam, uobičajeno nisu oni o kojima se ovde diskutuje. Drugo, uz dvoje male dece, više nemam ni vremena - ni za forumašenje, a bogami i za stripove ga je previše malo. I treće, kad sam već otišao bez pozdrava, nema smisla da naknadno pričam bilo šta. O tome šta se sada dešava u DW ionako ne znam ništa, ponude da honorarno uređujem neka od novih izdanja nisam prihvatio, tako da ne znam šta će biti. O tome šta je bilo - ne volim da iznosim prljav veš. A za izdavače sa kojima sada sarađujem, postoje drugi ljudi koji su zaduženi za najave.

I tako, da, nema me na forumima, i nije izgledno da će me biti. Ako imam nešto da kažem o nekom stripu, pre ću napisati neki tekst, veovatno bi neko bio voljan da ga objavi. A svako nek veruje šta želi da veruje.

Over % out.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13376 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 15/10/2020 : 12:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch
Serijal koji se pocne i zavrsi se. Zato CK ubija iako je dosta iza Darkwooda po kvalitetu. Ali uzme serijal i skrsi ga pa onda ide na sledeci.



Saga
Sunstone
Pesma zaborava
Rip Kirbi
Princ Valijant
Brubejkerov Kapetan Amerika
Štrumpfovi

Ili knjige
Zadužbina
Starčev rat
Gudkajndov serijal, zaboravih kako se zove

Ovako iz glave, možda ima još.
Svaka čast kako završavaju započeto.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/10/2020 : 12:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message
A tek lista preradjenih, skracenih, modifikovanih izdanja...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/10/2020 : 12:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Ako imam nešto da kažem o nekom stripu, pre ću napisati neki tekst, veovatno bi neko bio voljan da ga objavi.

Tu smo!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 15/10/2020 : 13:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message
quote:
Originally posted by going going
Koliko bese treba knjiga ukupno da bude? 6?
Neko je već pisao o tome ?



http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=97.msg655564#msg655564
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28984 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/10/2020 : 13:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Hvala dobrim ljudima koji su mi ukazali na ovaj post.

Elem.

Kada sam pre godinu ipo odlazio iz DW (iako me je duša bolela zbog mnogih stvari, a naročito zbog Stripoteke), rekao sam Slobi da želim da napravim oproštajni post, gde ću se pozdraviti i reći da mi je žao zbog nekih najava koje se nisu obistinile (iako su ugovori bili potpisani i tempo utvrđen - ali eto, ponekad, retko, ni potpisan ugovor nije dovoljna garancija). Sloba me je zamolio da to ne radim jer bi moglo da bude štete po DW. Sa distance, to je bila greška - izgleda da DW nije nešto naročito bolje nego tada, a ja bih možda izbegao da me po forumima prozivaju kojekakvi anonimusi zbog stvari koje nisam ni rekao (kao da nisam za neka izdanja, tipa Perle Integrali ili DMS pričao da je prodaja mizerna i da će se videti šta će biti dalje). No, u to vreme, mislio sam da molbe nekoga sa kim sam sarađivao preko deset godina, manje ili više uspešno, treba poštovati i otišao sam bez tog posta, samo uz mejl saradnicima.

Forumašenje me baš nešto više i ne zanima, iz više razloga. Prvo, ne nalazim se u većini diskusija koje su na forumu - stripovi koje čitam, kad ih čitam, uobičajeno nisu oni o kojima se ovde diskutuje. Drugo, uz dvoje male dece, više nemam ni vremena - ni za forumašenje, a bogami i za stripove ga je previše malo. I treće, kad sam već otišao bez pozdrava, nema smisla da naknadno pričam bilo šta. O tome šta se sada dešava u DW ionako ne znam ništa, ponude da honorarno uređujem neka od novih izdanja nisam prihvatio, tako da ne znam šta će biti. O tome šta je bilo - ne volim da iznosim prljav veš. A za izdavače sa kojima sada sarađujem, postoje drugi ljudi koji su zaduženi za najave.

I tako, da, nema me na forumima, i nije izgledno da će me biti. Ako imam nešto da kažem o nekom stripu, pre ću napisati neki tekst, veovatno bi neko bio voljan da ga objavi. A svako nek veruje šta želi da veruje.

Over % out.


Što se mene tiče, iako tvoje tekstove baš volim čitati, rado ću mijenjati tvoje forumašenje i pisanje o stripu za tvoje nove prijevode. Tu si definitivno najbolji u Srbiji. A možda i šire. Iako ja nisam najbolja osoba za ovo što ću sada reći, ipak ću reći: ne obaziri se na prozivanja kojekakvih anonimusa. Zna se tko je Vladimir Tadić, zna se što je sve napravio za strip i u stripu. To nitko i ništa ne može promijeniti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 15/10/2020 : 13:16:40  Show Profile Show Extended Profile
Apsolutno se slažem sa Markosom!

Đole, samo napred!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5629 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/10/2020 : 13:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Ja bih volio da Djole i sudjeluje na forumu i piše tekstove i prevodi, ali to sebičnost govori iz mene :D Uvijek mi je krivo kad s foruma odu ljudi koji puno znaju o stripu, kao Djole ili Macan (i još dosta njih).

S druge strane, kao otac dvoje male djece u potpunosti razumijem manjak vremena.

Tako da Djole, posveti se djeci pa se vrati kad malo stasaju :D

I najbitnije pitanje koje muči forumsku zajednicu: Jesi li ti bio Essegesse na nedjeljnom kvizu o Dylanu? :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/10/2020 : 13:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

I najbitnije pitanje koje muči forumsku zajednicu: Jesi li ti bio Essegesse na nedjeljnom kvizu o Dylanu? :D



Nope. Prvi put čujem.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5629 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/10/2020 : 14:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Beva

I najbitnije pitanje koje muči forumsku zajednicu: Jesi li ti bio Essegesse na nedjeljnom kvizu o Dylanu? :D



Nope. Prvi put čujem.



Ma to smo se mi malo zezali jer je netko pod nickom Essegesse razvalio kviz u nedjelju:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51190&whichpage=319

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39431 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/10/2020 : 14:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ali najjace je sto ima likova koji mu drukaju sa foruma :D “Ej, prozvao te ovaj ili onaj” :) Pa jbt, kakav je to mindset.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/10/2020 : 14:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by sawitch
Serijal koji se pocne i zavrsi se. Zato CK ubija iako je dosta iza Darkwooda po kvalitetu. Ali uzme serijal i skrsi ga pa onda ide na sledeci.



Saga
Sunstone
Pesma zaborava
Rip Kirbi
Princ Valijant
Brubejkerov Kapetan Amerika
Štrumpfovi

Ili knjige
Zadužbina
Starčev rat
Gudkajndov serijal, zaboravih kako se zove

Ovako iz glave, možda ima još.
Svaka čast kako završavaju započeto.


ima i pješčana planeta

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/10/2020 : 14:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sawitch

Nezavrsavanje je problem po meni a glavni je milion izdanja. Imao sam utisak kao da su DarkHorse a ne Darkwood. Evo ja sam prodao sad Torgala 1-8 za 50€ i kupio komplet od Libellusa za 500€. Skuplje, cak meni i manje lepse, hrvatski jezik ali su sasili to i nema zime.

500 eura za Torgala? Pa ti si Sawiču sasvim odlepio.




Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
461 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 15/10/2020 : 14:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message
I Andjelika.
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000