forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nelogicnosti kod rasprodatih stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

sawitch
Advanced Member



Serbia
39126 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/06/2019 : 10:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko negde postoji slican topic, obrisite.

Da li neko mozda zna o cemu se radi kada su rasprodati Libellusi u pitanju kod MN-a a brojevi su od 60 i nekog pa do 70 i nekog?

Ja razumem da su rasprodati ovi prvi brojevi, skroz logicno ali samo odredjenih 10-15 brojeva?! Wtf!?

Sada ti brojevi idu od 50-100€. Kakva je problematika u pitanju? Zna li iko?

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/06/2019 : 10:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
problem je u tome sto si debelo zakasnio sa kupovinom
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/06/2019 : 10:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Što može biti razlog takvih rasprodaja (ne nužno i kod Mistera No):
smanjena naklada ili nikad izdani brojevi na ovom području
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 25/06/2019 : 10:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
http://libellus.hr/i/mister-no/168/0/-2
1. Mister No Naklada: 500 kom
...
57. Lov na mikrofilm Naklada: 350 kom
...
61. Posljednji samuraj Naklada: 300 kom

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

ROJ RENK
Average Member



556 Posts

Member since 03/03/2011

Posted - 25/06/2019 : 11:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ROJ RENK a Private Message  Reply with Quote
Rekao bi da je to vestacka nestasica radi podizanja cena.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 25/06/2019 : 11:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Rekao bi da je to vestacka nestasica radi podizanja cena.



Ne, nego poslovna ekonomija....

Jer ako u tiražu od 500 ne možeš rasprodati primjerke za 7-8 godina, zašto si praviti gubitak....

npr.
http://www.libellus.hr/i/uzbuna-na-palubi/477/2/-2

Naravno da kada je tiraž manji da je cijena veća....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/06/2019 : 12:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ima jedna druga fora a to su stripovi sa pečatom "malo oštečene korice"...znači ovi kao "oštečeni" stripovi su glanceri, barem oni koje sam ja imao ili ih još imam nekoliko, i da se trudim ne vidim nikakvog oštečenja, ali imaju pečat a to znači da je naklada veča od npr 350 ili 300, jer ima i tih "oštečenih".
Znači, pravo pitanje je, KADA su se tiskali ovi "oštečeni", jer Libellus može bilo kada natisnuti nekoliko dodatnih rasprodatih stripova i onutra stavi taj žig "malo oštečene korice". Ne kažem da to oni rade, ali mogli bi - ako bi htjeli. Tko bi im zamjerio?
Oštečeni stripovi se prodavaju jeftinije i nisu ništa lošiji od neoštečenih osim, da nisu za picajzle jer imaju pečat unutra. Ali na polici stoje isto ko neoštečeni stripovi.
Što se mene tiče, ja bi bio zainteresiran, da Libellus izda cijeli komplet mister no sa "malo oštečenim koricama" za pola cijene, što bi bila i realnija (normalnija) cijena i kupujem odmah. Čak sam spreman platiti unaprijed!
Taj pečat mi ne smeta kod čitanja, baš nimalo!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39126 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/06/2019 : 14:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

http://libellus.hr/i/mister-no/168/0/-2
1. Mister No Naklada: 500 kom
...
57. Lov na mikrofilm Naklada: 350 kom
...
61. Posljednji samuraj Naklada: 300 kom




OK. Ali koja je logika da ni jedan posle nije rasprodan? Ili recimo broj 67 u sred srede, jos dostupan u AF-u? Tiraz ocigledno nije problem. I 300 ljudi je puno a da skupljaju MN-a... Cak i sa onim fanaticima koji uzmu dva primerka...

Meni ovde nesto nije logicno.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 25/06/2019 : 16:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Dosta toga kod Libellusa nije logično, ali nešto od toga ipak je. Krenuli su sa tiražem od 500 komada. Sasvim dobar tiraž za naše prilike. Nije se sve prodavalo u njihovom zadanom vremenu da bi mogli normalno nastaviti sa radom pa su smanjili tiraž na 350. O.K. Logično. I ja bih sigurno tako napravio. Ta cijena kad je tiraž bio 500 komada je bila sasvim u redu. Rado sam to i ja uzimao. Radi toga su smanjili tiraž na 350, što bi bilo sasvim ok, ako izuzmemo povećanje cijene radi smanjenja tiraža i ostalog, ali, iako bi se sigurno tih 350 primjeraka prodalo u nekom razumnom roku oni kreću sa totalno nelogičnim i "grabež" pozezom. Nakladom od 300 komada da bi prodali sve jako jako brzo. Ne u roku od 2 mjeseca dok traje "famozna" akcijska cijena, nego isti čas! U roku od doslovce najviše tjedan dana, a neke primjerke i odmah! I naravno s time opet povećali i cijenu! Nisam pratio sve, ali mislim da se cijena mijenjala barem 3-4 puta od samog početka. Što su na kraju od svega toga dobili? Dobili su da imaju 300 sigurnih ljudi koji su voljni po njihovim uvjetima i cijenama sakupljati Mister Noa, a ostali su ili odustali i prodali svoje kolekcije (npr. ja lani), drugi su odustali i ostavili svoju kolekciju, treći bi vrlo rado sakupljali, jer možda mogu ali je već kasno, četvrtima niti ne pada napamet tako nešto, tj. davati takve novce za kiosk izdanja u lijepom ruhu, itd. itd. Ali očigledno im to uspijeva i dalje. Međutim, tko sam ja da im sudim. Njihovi su to novci i politika i svatko radi s njima što misli da je najbolje za njega. Samo za kraj, najsmiješnije su mi njihove izjave tipa "mi to ne radimo za novac, nego prvo prema ljubavi prema stripu a onda tek prema novcu". Ma daj.... Radije šutite. Ovako ispadate smiješni. Šuti i radi.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39126 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/06/2019 : 16:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa ima 300 ljudi koji bi to sakupljali, ukljucujuci i mene. Ne mogu stici da ispratim sve odmah ali cu uzeti. Samo sto ne mozes docekati vise da uzmes to. Ovo sa ovim brojevima je kriminal.

Kontam da je par ljudi uzelo po 20-30 primeraka svakog i sada imamo to sto imamo. O dubljoj teoriji zavere necu, ne bih da verujem u to.

Ja sada treba da dajem 50-100 EUR za strip? Ipak ne bih. Dao sam 50 EUR za br. 3. Taj znam da je redak, nije reprintovan, objavljen pre dosta godina, to mi je sve jasno. Ali za ove poslednje. Neka se trgovci bogate, ali doci ce vreme kada nece biti nikog da kupi za skupe pare.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2019 : 18:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znaci opet nerazumijevanje materije...
Prvo. Mali tiraz ide u ruke vjernih kupaca. Idmah po izlasku naklade.
Drugo. Mali tiraz/skuplja para.
Trece. Zar nismo naucili sto znaci kolekcionarski primjerak? Jbg. To nije za svakog.
Cetvrto. Svaka roba ima svog kupca. Tj. koga boli sto ce tamo neko s svojom lovom? Moze i cigare palit sa stotinjarkama eura, pa sto to mene briga?
Peto. Vlasnici Libellusa imaju svoje poslove na kojima dobijaju naknadu za nekakav svoj rad. Libellus im je ono sto su htjeli da bude onako, kako strip nije mogao izgledati dok su bili klinci. Profit? Tja, svatko ce jbg. misliti sto hoce, da im i poslovne knjige prilozis...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/06/2019 : 19:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
.

Edited by - sumohrvat on 22/12/2019 00:32:03
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39126 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/06/2019 : 21:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Znaci opet nerazumijevanje materije...
Prvo. Mali tiraz ide u ruke vjernih kupaca. Idmah po izlasku naklade.
Drugo. Mali tiraz/skuplja para.
Trece. Zar nismo naucili sto znaci kolekcionarski primjerak? Jbg. To nije za svakog.
Cetvrto. Svaka roba ima svog kupca. Tj. koga boli sto ce tamo neko s svojom lovom? Moze i cigare palit sa stotinjarkama eura, pa sto to mene briga?
Peto. Vlasnici Libellusa imaju svoje poslove na kojima dobijaju naknadu za nekakav svoj rad. Libellus im je ono sto su htjeli da bude onako, kako strip nije mogao izgledati dok su bili klinci. Profit? Tja, svatko ce jbg. misliti sto hoce, da im i poslovne knjige prilozis...



Promasio si fudbal. Ja dao primere da se vidi zasto nema veze sa smanjenim tirazom. Eno ima i brojeva pre i brojeva posle sa dostupnim stripovima po striparnicama.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39126 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/06/2019 : 21:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Jednostavno...kod broja 60 je došlo do smanjenja tiraža i pojedinci koji su zakasnili sa kupnjom ili su se kasnije odlučili za skupljanje su ostali bez svojih primjeraka. Naravno da su se neki tu i okoristili jer su pouzimali po nekoliko primjeraka tako da smo mi kolekcionari nadrapali. Uzmi kao ja lms za te brojeve koji ti fale i gotovo. Vidiš da ti neki brojevi idu i po 150 eura. Nisi lud da daješ toliko.



Nisam lud da dajem toliko, naravno. A LMS ne bih :)
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 25/06/2019 : 22:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati, da u Hrvatskoj, Srbiji, BiH, Makedoniji i Sloveniji, nema 500 ljudi...

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/06/2019 : 22:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
g

Edited by - sumohrvat on 22/12/2019 00:11:05
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2019 : 23:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Nema trećeg


Neki će možda čitat sken, te knjige/brojeve što ih nema .. možda

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2019 : 23:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ivanl

Znaci opet nerazumijevanje materije...
Prvo. Mali tiraz ide u ruke vjernih kupaca. Idmah po izlasku naklade.
Drugo. Mali tiraz/skuplja para.
Trece. Zar nismo naucili sto znaci kolekcionarski primjerak? Jbg. To nije za svakog.
Cetvrto. Svaka roba ima svog kupca. Tj. koga boli sto ce tamo neko s svojom lovom? Moze i cigare palit sa stotinjarkama eura, pa sto to mene briga?
Peto. Vlasnici Libellusa imaju svoje poslove na kojima dobijaju naknadu za nekakav svoj rad. Libellus im je ono sto su htjeli da bude onako, kako strip nije mogao izgledati dok su bili klinci. Profit? Tja, svatko ce jbg. misliti sto hoce, da im i poslovne knjige prilozis...



Promasio si fudbal. Ja dao primere da se vidi zasto nema veze sa smanjenim tirazom. Eno ima i brojeva pre i brojeva posle sa dostupnim stripovima po striparnicama.


Kaze se: omasio ceo fudbal...sto, eto ja nisam. Ako nisi 'ubrao', jbg. sto ti govorim nije ni bitno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2019 : 23:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Ne mogu vjerovati, da u Hrvatskoj, Srbiji, BiH, Makedoniji i Sloveniji, nema 500 ljudi...


Nema.
Nazost.
Sa nekadasnjih recimo, Blekovih i Zagorovih ex Yu kiosk kupaca, od 80 000, spali smo na 250-300 osoba koje ce izdvojiti sredstva za lijepo ukoricenu osobnu nostalgiju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/06/2019 : 23:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam među zadnjima koji je skupio sve. Skupio sam za 6 mjeseci sve čini mi se, ali me koštalo, zato sada samo pratim.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/06/2019 : 05:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ivanl

Znaci opet nerazumijevanje materije...
Prvo. Mali tiraz ide u ruke vjernih kupaca. Idmah po izlasku naklade.
Drugo. Mali tiraz/skuplja para.
Trece. Zar nismo naucili sto znaci kolekcionarski primjerak? Jbg. To nije za svakog.
Cetvrto. Svaka roba ima svog kupca. Tj. koga boli sto ce tamo neko s svojom lovom? Moze i cigare palit sa stotinjarkama eura, pa sto to mene briga?
Peto. Vlasnici Libellusa imaju svoje poslove na kojima dobijaju naknadu za nekakav svoj rad. Libellus im je ono sto su htjeli da bude onako, kako strip nije mogao izgledati dok su bili klinci. Profit? Tja, svatko ce jbg. misliti sto hoce, da im i poslovne knjige prilozis...



Promasio si fudbal. Ja dao primere da se vidi zasto nema veze sa smanjenim tirazom. Eno ima i brojeva pre i brojeva posle sa dostupnim stripovima po striparnicama.


Ima veze sa smanjenim tiražom...
Ključno smanjenje tiraža na 300 primjeraka dogodilo se kod broja 60. Ljudi su pokušavali pratiti još desetak brojeva i kad su im nastale rupe u kolekciji jednostavno odustali. Kasnije dolaze i manje interesantni brojevi kao i brojevi koje je već izdala Slobodna Dalmacija. Tako da i nije nelogično da su baš ti brojevi od 60 do 70 najtraženiji. Ako kupuješ strip da bi ga pročitao onda ti je dobar i lms. Ako kupuješ da bi ti lijepo izgledalo na polici onda ćeš morati iskeširati lijepu cifru za tih desetak brojeva. Nema trećeg

ima ,uzme talijanski komplet

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/06/2019 : 06:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja sam među zadnjima koji je skupio sve. Skupio sam za 6 mjeseci sve čini mi se, ali me koštalo, zato sada samo pratim.



Odvalio sam ja tako brzinski Nathan Nevera, za čak i manje vremena (cca 2-3mj) i imao sam dosta sreće. Najskuplji je bio Mjesec i druge priče koji sam platio po redvonoj -20% cijeni. E sada mi fale još samo prva dva giganta koji se prodaju po nekim suludim ciframa koje neću platit, imam skenove za sada i bok (radije ću si kupit neke druge stripove umjesto preplatit njih). Cifra sveukupno je velika, ali sam ih masu našao sa pečatom i slično, sve u svemu, jeftinije sam prošao nego da sam h kupovao redevno. Sada ih naravno kupujem redovno.

Ako niš drugo, kupit ću si ta dva giganta u ITA u boji (i ne znam talijanski ), premda je boja dosta loša (listao sam ih nedavno u knjižari...28€ komad).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/06/2019 06:10:48
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39126 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/06/2019 : 07:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
Ima veze sa smanjenim tiražom...
Ključno smanjenje tiraža na 300 primjeraka dogodilo se kod broja 60. Ljudi su pokušavali pratiti još desetak brojeva i kad su im nastale rupe u kolekciji jednostavno odustali. Kasnije dolaze i manje interesantni brojevi kao i brojevi koje je već izdala Slobodna Dalmacija. Tako da i nije nelogično da su baš ti brojevi od 60 do 70 najtraženiji. Ako kupuješ strip da bi ga pročitao onda ti je dobar i lms. Ako kupuješ da bi ti lijepo izgledalo na polici onda ćeš morati iskeširati lijepu cifru za tih desetak brojeva. Nema trećeg



Pa da se ne zezamo. Kasnije dolaze brojevi koji su jedan od najboljih perioda kod MN-a a to je africki period. I sad te nisu 100 EUR a ove jesu.. Ma da.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/06/2019 : 08:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Dolazi afrički period, ali do tada su ljudi već odustali od Mister Noa zbog nastale rupe u kolekciji. Jer više nisu mogli pratiti. A očito su i preprodavači nanjušili to smanjenje tiraža na broju 60 pa su kupili koji primjerak više. Čemu teorije zavjere. Ono, pola tiraža je kupio Elvis da bi čitao sa tamne strane Mjeseca. Ma da....
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/06/2019 : 10:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
Čemu teorije zavjere. Ono, pola tiraža je kupio Elvis da bi čitao sa tamne strane Mjeseca. Ma da....



tako to ide kad se ne kupi ne vreme.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/06/2019 : 11:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
A ko kupi ako redovni ne kupuju?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000