forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 34 Zabranjena luka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
25417 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/07/2019 :  15:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Mladi Abel
brodolomac je bez pamćenja,
kojeg je more izbacilo natrag
kako bi otkrio tajnu koju je progutalo.

Ovo je priča o ljubavi,
tako čistoj da može
razderati jedra smrti
i srce svakom onome
tko o njoj čita.

Orka Specijal 34 • Zabranjena luka • 312 stranica • C/B + Kolor • 190 x 260 • Tvrdi uvez • Scenarij Teresa Radice • Crtež Stefano Turconi • Prijevod Ružica Babić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.7.2019. • Cijena 160 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-34-zabranjena-luka/587/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member

7663 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2019 :  16:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Fino.
Go to Top of Page

Korg
Average Member

Ireland
840 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 29/07/2019 :  11:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member

Croatia
1264 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 15/08/2019 :  15:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Samo dvije riječi o ovom stripu?
Čudno za jedan tako dobar uradak.
Jest da nikada nisam previše oduševljen sa c/b izričajem, jer više preferiram boju, no ovo je prekrasno nacrtano.
Tako grubo i na momente bez detalja, a opet super ukomponirano i tečno, zbilja milina za pregledavanje.
Sama priča je isto tako zanimljiva, samo što bute to sami preplovili jer će me opet Poli zbog spojlanja.
Natuknica, poluromantična, polubajkovita, polutriler, samo što na ovo zadnje nije baš naglasak.
Priča i strip za Charlitu, a manje za ljubitelje borilačkih vještina, iako ima podosta nasilja.
Zanimljiv pri kraju i odabir glazbene podloge koji autori (bračni par) preferiraju za konzumaciju uz čitanje.
Nymana, Einaudia, uz ponešto klasike sam i sam pretpostavio, ali The Cranberrise...
Nije ni važno, to je kako pišu ionako njihov osobni soundtrack.

Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2461 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/08/2019 :  12:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Upravo prelistao ovaj strip u knjižari i toliko se oduševio da ga uzimam čim se vratim s plaže. Crtež baš po mojem guštu. Lijep i karikaturalan pomalo. Kao skice. Baš me zanima kako bi to izgledalo u boji

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2461 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/08/2019 :  12:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ovaj strip ljudima prolazi nekako neopaženo, ispod radara. A riječ je o jako dobrom stripu. 300 stranica za sasvim pristojnu cijenu. Ne razumijem se toliko, ali rađeno je u olovci. Čini mi se kao da je riječ o završnim skicama u kakvoj bilježnici, a ne o gotovom stripu, ali je crtež vrlo lijep i baš po mom guštu. Iako bih volio pročitati još jednom ovaj strip, ali u koloru. Topla preporuka za Zabranjenu luku. Meni osobno iznenađenje godine.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
2412 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/08/2019 :  10:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Mislim da ovaj strip ljudima prolazi nekako neopaženo, ispod radara. A riječ je o jako dobrom stripu. 300 stranica za sasvim pristojnu cijenu. Ne razumijem se toliko, ali rađeno je u olovci. Čini mi se kao da je riječ o završnim skicama u kakvoj bilježnici, a ne o gotovom stripu, ali je crtež vrlo lijep i baš po mom guštu. Iako bih volio pročitati još jednom ovaj strip, ali u koloru. Topla preporuka za Zabranjenu luku. Meni osobno iznenađenje godine.

Ja ga čekam u knjižnici za sada, eno Riječka knjižnica već ima jako lijep osvrt na strip, a još ga nemaju u ''ponudi''.

https://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Zabranjena-luka-Opera-u-stripu-u-cetiri-cina?fbclid=IwAR34lFF24SuVWDyj3PyI9pKblYPxyhESxNM8CnO8KWn3-tgMmzhB0CuyRKQ

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2461 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/08/2019 :  12:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja ga čekam u knjižnici za sada, eno Riječka knjižnica već ima jako lijep osvrt na strip, a još ga nemaju u ''ponudi''.

https://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Zabranjena-luka-Opera-u-stripu-u-cetiri-cina?fbclid=IwAR34lFF24SuVWDyj3PyI9pKblYPxyhESxNM8CnO8KWn3-tgMmzhB0CuyRKQ

Vjeruj mi da ćeš se baš ugodno iznenaditi

Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
7206 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/08/2019 :  16:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
zaista fantastičan crtež, šteta što nije u koloru...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2535 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/08/2019 :  10:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja Zabranjenu luku i ostao ugodno iznenađen. Zanimljivo mi je da u priči važnu ulogu igra poezija, koju baš ne ljubim, a razvoj događaja je dosta predvidiv, što također ne volim, no usprkos tome (ili možda upravo zbog toga) strip me osvojio. Kao što su kolege već istaknuli, zahvaljujući Turconijevom impresivnom crtežu, riječ je i o vizualnoj poslastici, samo mi nisu jasna prizivanja boje. Vjerujem ja da bi to i u boji izgledalo predivno, ali ljudi, pa sve oko vas je u boji, uživajte malo u ljepoti crno-bijelog crteža.

Da zaključim, divan strip kojem ću se sigurno vraćati i koji pripada samom vrhu ovogodišnje Fibrine ponude. Preporuka, kako zahtijevnijim čitateljima, tako i onima željnima samo dobre pustolovine.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2461 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/08/2019 :  11:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pročitao i ja Zabranjenu luku i ostao ugodno iznenađen. Zanimljivo mi je da u priči važnu ulogu igra poezija, koju baš ne ljubim, a razvoj događaja je dosta predvidiv, što također ne volim, no usprkos tome (ili možda upravo zbog toga) strip me osvojio. Kao što su kolege već istaknuli, zahvaljujući Turconijevom impresivnom crtežu, riječ je i o vizualnoj poslastici, samo mi nisu jasna prizivanja boje. Vjerujem ja da bi to i u boji izgledalo predivno, ali ljudi, pa sve oko vas je u boji, uživajte malo u ljepoti crno-bijelog crteža.

Da zaključim, divan strip kojem ću se sigurno vraćati i koji pripada samom vrhu ovogodišnje Fibrine ponude. Preporuka, kako zahtijevnijim čitateljima, tako i onima željnima samo dobre pustolovine.

Ali ovo čak nije niti crno bijelo nego samo olovka 😁 crtež je predivan, samo mi djeluje kao da je skicirano u bilježnicu. Zato kažem da bih volio vidjeti kako bi ovaj crtež izgledao u tušu, a zatim i u koloru.

Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2535 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/08/2019 :  12:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Olovka je crna, dakle crno-bijelo je. Šalu na stranu, mislim da upravo to što nije "obrađen" (bar koliko ja vidim) daje šarm Turconijevom crtežu.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
7206 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/08/2019 :  14:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

da, iako sam pročitao samo preview, slažem se da je radnja dosta predvidiva, ali bez obzira nije zbog toga manje zanimljivo. također se slažem da i za moj ukus ima previše poezije.

što se boje tiče, tu se ne slažemo :). ja više ni bonellija ne mogu c/b, a kamoli bilo šta kompleksnije.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member

Croatia
1264 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/08/2019 :  22:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Pa kaj nije naslovnica ogledni primjerak kak bi to u boji izgledalo.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
14485 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2019 :  17:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Strip godine a i jedan od najboljih crteza sto sam vidija.Izdanje fenomenalno(format,papir,prijevod(osim bande press:)))

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2461 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/10/2019 :  19:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Strip godine a i jedan od najboljih crteza sto sam vidija.Izdanje fenomenalno(format,papir,prijevod(osim bande press:)))

To ja cijelo vrijeme govorim. Samo mi se čini da je ovaj strip prošao nekako ispod radara kraj svih razvikanijih naslova. A stvarno mislim da je riječ o vrhunskom stripu.

Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member

Croatia
1264 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 25/10/2019 :  20:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Sumo, možda nas ono zabranjena privači.
Znaš da kada je nešto zabranjeno ima svoje čari.

Iz prve ruke, blizu je realizacija strip burze ze liber, a ti si rado viđen gost pa možda nešto prezalogajimo i popijemo.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member

Slovenia
1552 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 04/11/2019 :  15:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
"Problem" kod Fibre je, da su dobri stripovi postali prosjek, a i odlični se mogu preskakati, veliki kalibri se očekuju i najavljuju par mjeseci unaprijed...u principu znaš šta dobijaš i malo toga te može iznenaditi. Ali uz svu stripovsku i životnu kilometrinu svake toliko dođe strip, koji te pogodi u mjesto, koje ni ne znaš , da ga imaš.

Neki stripovi te iznenade udarcem u glavu (ili u jaja), kod ovog negdje na polovini shvatiš, da si pet metara pod vodom ali te nije briga...I tešlo je reči zbog čega, jer je to jedan od stripova koji je veči od zbroja svojih dijelova - vjerojatno ima boljih stripova o moru, o 18tom stolječu , sa boljim i detaljnijim crtežom, i sa pričom koji bi netko drugi postavio drugačije. Ali sve skupa ide polako i sigurno, kao nekakav stari jedrenjak, prema kraju, koji izgleda kao utješna nagrada, dok ne shvatiš da bolji i bolje napisan nije mogao biti.

Ta više puta pomenuta poezija je tu više kao nekakav prilog, kojega si možeš uzeti prema ukusu, iako na kraju barem pregledaš sve što si preskočio. Prava mina je onaj Neruda na španjolskom na kraju - mislio sam, kako ču potražiti engleski prijevod za koji dan dva, ali mi vrag nije dao mira, pa sam u dva ujutro išao na google translate...

Od mene 10/10, 8/10 za ljubitelje jarkih boja.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000