forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Smart TV
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/08/2019 : 22:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Još jednom se ispričavam na otvaranju nove teme ali baš mi treba pomoć.
Kupio sam smart tv smasung i problem je kod spajanja na tv.
Bilo kako da spojim slika kao da na momente usporeno radi, tako isto i na laptopu. Inače laptop super radi bez tog problema, spajao sam ga na stariji tv pomoću hdmi kabela i sve savršeno.
Tv na programe radi savršeno, pokušao sam s novim kabelom hdmi na sva tri utora i problem je isti.
Ne znam više što da radim, laptop ima dvije godine a tv tek kupljen.
Bilo kakva pomoć mi je dobro došla.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/08/2019 : 09:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Još jednom se ispričavam na otvaranju nove teme ali baš mi treba pomoć.
Kupio sam smart tv smasung i problem je kod spajanja na tv.
Bilo kako da spojim slika kao da na momente usporeno radi, tako isto i na laptopu. Inače laptop super radi bez tog problema, spajao sam ga na stariji tv pomoću hdmi kabela i sve savršeno.
Tv na programe radi savršeno, pokušao sam s novim kabelom hdmi na sva tri utora i problem je isti.
Ne znam više što da radim, laptop ima dvije godine a tv tek kupljen.
Bilo kakva pomoć mi je dobro došla.



Može biti da ti je stari TV imao rezoluciju 1920x1080, a novi je vj 3840 x 2160 što je duplo veća rezolucija.
E sada, može biti da je laptop jednostavno preslab za tu rezolciju, ali isto tako može biti da je sposoban preko HDMIa na 4k rezi dati sliku samo u 30hz a na nižima daje u 60hz. E to ti je onda razlika u 30 sličica u sekundi naspram 60 i to se vidi golim okom.
Inače, teško je nešto skužit iz ovog tvog opisa, ali možda ga seksa i nešto drugo, ali to bi ti možda znao bolje pomoći netko na licu mjesta da točno vidi problem. Ovako napamet, ne znam...možda ima netko tu ko bi ti mogao pomoći.
A što se tiče ove hercaže, e tu ti je pitanje prvo koju verziju HDMI ima tvoj laptop, a onda koju verziju kabela imaš, za TV vjerujem da podržava barem HDMI 2.0 koji podržava 4k/60hz.

EDIT: Uvijek možeš probat i poštelat da slika bude samo na TV-u dok je laptop spojen na njega, možda i to riješi problem.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/08/2019 09:17:18
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/08/2019 : 21:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo si objasnio.
Napiši mi gdje pogledati te verzije?
I kako namjestiti ovo zadnje, da laptop radi a slika samo na tv?
Slabo se razumijem, hvala ti.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/08/2019 : 16:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Lijepo si objasnio.
Napiši mi gdje pogledati te verzije?
I kako namjestiti ovo zadnje, da laptop radi a slika samo na tv?
Slabo se razumijem, hvala ti.



A izguglaj si model laptopa i vidi koji izlaz podržava taj HDMI, tj koji HDMI ima grafička iz tvog laptopa.

Da li na laptopu imaš samo Intel integriranu grafiku, ili Intel integrušu plus joše neku od ATI/AMD ili nvidiae, ili samo diskretnu AMD/NV bez intela.
Puno kombinacija, zato i kažem ako poznaš nekog uživo, dođe, baci pogled i riješi ti sve za par minuta.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 14:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Diskach, hvala ti.
Riješio sam problem, ugasio sam sliku na laptopu tako da samo prikazuje sliku na TV-u i super je slika.
Baš sam gledao UFC za vikend i savršena slika bila.
Diskach, molio bih te u buduće da isto ovako pripomogneš kad mi bude trebalo.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16189 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/02/2020 : 12:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Da li bi neko mogao da mi proceni ovaj model:
https://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/televizori/televizor-65-smart-android-led-max-65mt500s-4k-ultra-hd-8665254.html

Da li vredi uzeti?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/06/2023 : 12:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kakav se uopšte sad Samsungov televizor isplati kupiti?

Nemam baš prostora za neki veći ekran, gledao bih da uzmem manji.

Jedino sam našao UE32T4302AEXXH.

Edited by - delboj on 20/06/2023 14:30:32
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/06/2023 : 23:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Samsung sto se sklapa u Slovackoj imaju tendenciju kvarenja, cesti kvar je da pregori jedna ledica. Puncu je tako riknulo rekli mu u servisnom da moraju cijelu traku sa ledicama mijenjati, a ceh bi bio kao cijena tv.
Mozda je bila samo ta serija.
Kod mene jos Philips 13-ta godina. I nakon njega opet ista marka.
I punac kupio Philips i nema frke vec godinama.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 21/06/2023 : 09:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Samsung koristim 13 godina, sad se prvi put nešto pokvarilo, počeo je da se gasi. Majstor mi je savjetovao da opet kupim isključivo Samsung. Međutim, nemam prostora za neki veći ekran, a ne bih da ga kačim na zid, tako da gledam manji ekran, a ponuda je slaba. Ipak, ovo nije skupo, 200 evra.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/06/2023 : 14:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Samsung koristim 13 godina, sad se prvi put nešto pokvarilo, počeo je da se gasi. Majstor mi je savjetovao da opet kupim isključivo Samsung. Međutim, nemam prostora za neki veći ekran, a ne bih da ga kačim na zid, tako da gledam manji ekran, a ponuda je slaba. Ipak, ovo nije skupo, 200 evra.


Moji starci na vikendici imaju 24 godine star Samsung, to mi je bio prvi TV jos za vrijeme studija. Kad covjek da povjerenje jednoj marki i opravda se ista kvalitetom i dugotrajnoscu, nikad vise ne mijenja brend.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000