forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Forumska kuhinja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 24/09/2019 : 12:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Ponukan sa trećim iskrenim upitom,odlučio sam se.

Valjalo bi napraviti predah nekad od svega pa malo i skuhati nešto...

Svi mi moramo disati i jesti. Netko diše na škrge, netko na pluća a netko fotosintezom.

Netko jede sve jer je svejed, netko jede biljke pa je vegeterijanac a netko se hrani pogledom na sunce i mjesečeve mijene pa bi on valjda trebao biti suncojed.

Imamo tu i krmojede, krmonejede, košere, sjemenkojede, jajojede, otpaleplodovejede, emocijojede, sisavce, mnogočetinaše, nametnike, parazite, viruse i bičaše, profinjene klošare, kampere, istočnozapadnjake, forumaše na dijeti, vampire, jagnjetinajede i 9 vrsta vegeterijanaca.

Stoga sam odlučio na ovome topiku postavljati slasne recepte za sve.

Slobodo se pridružite. Svaki recept je dobrodošao.

Dobra volja i dobar tek....

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/09/2019 : 13:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ima već jedan takav topic, Murdocov, kak se ono zove...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/09/2019 : 16:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Stripofilska gastronomska odiseja, mislim da se tako zove.
nedavno sam ga potražila da vidim može li poslužiti za ono što sam tada željela, čitajući postove forumaša s ljetovanja i ponekad sam bacila oko na temu "slike moga grada.." Ono što bi meni bilo zanimljivo, pošto ovdje ima ljudi iz raznih mjesta na svijetu je upravo neka tema u kojoj bi mogli opisati slikom i riječima restorane, hranu i ostale zanimljivosti na tu temu, koje pokupe na svojim putovanjima ili u zemljama u kojima žive. Osobno sam poželjela pitati tada je li netko bio u Hiži Franko u Kobaridima, kušao kuhinju Ane Roš, trenutno u vrhu među šefovima svjetske gastronomske scene. Baš zbog toga što su žene rijetke na tim pozicijama, u tom pretežno muškom svijetu, u čast toj ženi, želim posjetiti taj restoran i njezinu kuhinju. Radno vrijeme je neobično, postupak rezervacije opak, tako da sam prošle godine mogla samo proći kroz Kobarid i uživati u ljepoti rijeke Soče..
Možda bi ova tema mogla pokriti sve nešto od navedenog i možda je dobro ponekad otvoriti novu temu, kao svježi dašak u ustajalim forumskim okvirima, je to ok?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 24/09/2019 : 18:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je ok.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/09/2019 : 19:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ok.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/09/2019 : 20:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Stripofilska gastronomska odiseja, mislim da se tako zove.
nedavno sam ga potražila da vidim može li poslužiti za ono što sam tada željela, čitajući postove forumaša s ljetovanja i ponekad sam bacila oko na temu "slike moga grada.." Ono što bi meni bilo zanimljivo, pošto ovdje ima ljudi iz raznih mjesta na svijetu je upravo neka tema u kojoj bi mogli opisati slikom i riječima restorane, hranu i ostale zanimljivosti na tu temu, koje pokupe na svojim putovanjima ili u zemljama u kojima žive. Osobno sam poželjela pitati tada je li netko bio u Hiži Franko u Kobaridima, kušao kuhinju Ane Roš, trenutno u vrhu među šefovima svjetske gastronomske scene. Baš zbog toga što su žene rijetke na tim pozicijama, u tom pretežno muškom svijetu, u čast toj ženi, želim posjetiti taj restoran i njezinu kuhinju. Radno vrijeme je neobično, postupak rezervacije opak, tako da sam prošle godine mogla samo proći kroz Kobarid i uživati u ljepoti rijeke Soče..
Možda bi ova tema mogla pokriti sve nešto od navedenog i možda je dobro ponekad otvoriti novu temu, kao svježi dašak u ustajalim forumskim okvirima, je to ok?



Jes normalna!?! Za 125e mozes se negdje cak i najest..bio sam kod te ane ros..dobijes 7 hodova.sve manja od manje porcija..to je za fensere koji neznaju sta ce sa parama..neznam dal znas skuvat neku corbu..al mislim da bi bila ukusnija od tih 7 hodova
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/09/2019 : 20:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote

pa dobro onda kad je ok.
Onda njofra, povedi nas u svijet kakvim si ga zamislio ovdje, navuci ljude na temu, potakni na sudjelovanje, razgovor i ugodnu atmosferu.
I sama ću rado naći vremena da gostujem u tvojoj forumskoj kuhinji.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/09/2019 : 20:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

Ja mislim da je ok.





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/09/2019 : 21:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Stripofilska gastronomska odiseja, mislim da se tako zove.
nedavno sam ga potražila da vidim može li poslužiti za ono što sam tada željela, čitajući postove forumaša s ljetovanja i ponekad sam bacila oko na temu "slike moga grada.." Ono što bi meni bilo zanimljivo, pošto ovdje ima ljudi iz raznih mjesta na svijetu je upravo neka tema u kojoj bi mogli opisati slikom i riječima restorane, hranu i ostale zanimljivosti na tu temu, koje pokupe na svojim putovanjima ili u zemljama u kojima žive. Osobno sam poželjela pitati tada je li netko bio u Hiži Franko u Kobaridima, kušao kuhinju Ane Roš, trenutno u vrhu među šefovima svjetske gastronomske scene. Baš zbog toga što su žene rijetke na tim pozicijama, u tom pretežno muškom svijetu, u čast toj ženi, želim posjetiti taj restoran i njezinu kuhinju. Radno vrijeme je neobično, postupak rezervacije opak, tako da sam prošle godine mogla samo proći kroz Kobarid i uživati u ljepoti rijeke Soče..
Možda bi ova tema mogla pokriti sve nešto od navedenog i možda je dobro ponekad otvoriti novu temu, kao svježi dašak u ustajalim forumskim okvirima, je to ok?



Jes normalna!?! Za 125e mozes se negdje cak i najest..bio sam kod te ane ros..dobijes 7 hodova.sve manja od manje porcija..to je za fensere koji neznaju sta ce sa parama..neznam dal znas skuvat neku corbu..al mislim da bi bila ukusnija od tih 7 hodova


150eura. 22 slijeda trenutno i jede se satima. Meni je degustacijski i svi gosti jedu istovremeno slijedove. Nije sve u količini. U hrani treba znati uživati, a to ona nudi. Spoj raznih okusa i užitak u njima.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/09/2019 : 21:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Cuj 22 hoda..odkad to? Uglavnom pederisanje.nije vredno.to je za fensere koji imaju pare a nemaju ukusa...prava gospoda nece ni uci ako nema barem jedna miselinova zvezdica..dakle neznam zasto bi
komadic suvotine preliven balzamicnim sircetom i ukrasen jednom rotkvicom bio neki ful hud specijalitet?,to je za talijane.neznam zasto se nase malogradjanstvo pali na to..od 7 presli na 22 hoda

Edited by - KRAS on 24/09/2019 21:16:38
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2019 : 21:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stoji. Nisu bitni ti euri, ako nudi gastro caroliju, a cujem da jest. Nego, problem oko cijene nastaje kod pica...Treba te 'dobre bokune' zaljevati, a skupa su vina, pa naprosto...skupa . I to je problem gdje cijena te carolije leti u nebo. Mislim da vodu na takvim mjestima nema smisla piti, a I grehota je...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/09/2019 : 21:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Cuj 22 hoda..odkad to? Uglavnom pederisanje.nije vredno.to je za fensere koji imaju pare a nemaju ukusa...prava gospoda nece ni uci ako nema barem jedna miselinova zvezdica..dakle neznam zasto bi
komadic suvotine preliven balzamicnim sircetom i ukrasen jednom rotkvicom bio neki ful hud specijalitet?,to je za talijane.neznam zasto se nase malogradjanstvo pali na to..od 7 presli na 22 hoda


Na putu sam da se osjećam uvrijeđeno zbog tvog pljuvanja po svemu.
Istina, danas ima ljudi koji možda sve rade ne bi li imali fotke za na instagram i preseravali se..
Moj motiv je sasvim druge prirode i boli me kad netko poput tebe pljuca po rotkvicama i šarama na tanjuru od balsamico kreme.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/09/2019 : 21:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Nemam nista protiv doticne gospoje.al vidio sam svojim ocima.jaje na oko u sjenu.kao.i kao to bi trebalo biti oh in sploh..kazem.dobra kuhinja za malogradjanstvo...ovi agenti za zvjezdice sto su par puta navracali.odjebali je nacisto..uglavnom.bilo nekad 7 hodova za 125e a sad cak 22 hoda za 150e...nesto tu nestima
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/09/2019 : 21:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Stoji. Nisu bitni ti euri, ako nudi gastro caroliju, a cujem da jest. Nego, problem oko cijene nastaje kod pica...Treba te 'dobre bokune' zaljevati, a skupa su vina, pa naprosto...skupa . I to je problem gdje cijena te carolije leti u nebo. Mislim da vodu na takvim mjestima nema smisla piti, a I grehota je...



Najjeftinije vino je 75e iz goriskih brda.a ja to isto vino dobijao na poklon kad dovezem goste.inace boca kosta 12e...al ljudi malogradjani umisle da sve sto je skupo da je i dobro..daj molim te.komad vratovine zaliven balsamicom i gore rotkvica kao ukras..pa to moras bit debil da platis 150e

Edited by - KRAS on 24/09/2019 21:45:29
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/09/2019 : 22:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Najskuplje šta sam ja jeo je black Angus beef. 60€ tanjir. A 150€ ne bih platio jelo pa da mi ga J. Oliver lično sprema i servira. Meni je to isuviše dekadentno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/09/2019 : 22:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, punim paprike sutra za ručak, a vi me tu sekirate.
Gle, nije jedno jelo s predjelom i salatom 150 eura.
Opisala bih to ovako, idete u muzej da gledate umjetnine, platite ulaznicu.. koncert popularnog benda isto plaćate.. itd..
Pokušajte sagledati ovako: umjesto 22 pjesme na koncertu omiljenog benda, ovdje plaćate 22 kreacije na tanjuru iza kojih stoji nečiji trud i rad, ne bi li to nešto očaralo na svjetskom nivou znalce, potom dovelo u to lijepo selo tu reputaciju i posjetitelje koji žele kušati to nešto, vidjeti uživo i uživati nekoliko sati. Iza toga stoji brdo ljudi i sve njih treba platiti. Plaćaš ime, reputaciju i doživljaj..
To nije restoran na odmorištu autoputa za serijsko najedanje na brzinu. Hiža Franko je trenutno Ana Roš i njezino ime, umijeće i trud.. To se plaća, bili mi malograđani i dekadentni ili ne. Umjetnost se plaća, pa makar bila pojedena na tanjuru.
Odoh nastavit punit paprike. Grr.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/09/2019 : 22:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Radje bi dao 100e za tvoje punjene paprike...nego opet dzabe jeo jetru od guske sa brusnicnom marmeladom..pa vidis da se sprdaju sa ljudima odnosno sa malogradjanstvom..pa di to moze.dzigerica i marmeljez zajedno.to ni siptar ne bi jeo kamoli platio puste novce zato

Edited by - KRAS on 24/09/2019 22:35:09
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2019 : 22:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisan pojeo punjene paprike odavno. Ovdje, u Singapuru nekidan na koncertu RHCP, bljutavi burger i piva, 40 dolara... ali ima jedan restorancic Sahara, bosanac ga drzi gdje odemo na cevose i pljeskavice.
Nego lijepo je ono opisano gore. Bas lijepa usporedba gastro uzitka u slijedovima s pjesmama na koncertu. Svida mi se...
I jos jedno pitanjce? Mozemo li ovdje davati preporuke za restorane? Mjesta gdje se dobro pojede? Gdje smo se dobro osjecali nakon jela koja su nas odusevila. Nesto sto mozda drugi ne znaju, a sigurna je preporuka.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 24/09/2019 22:39:31
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/09/2019 : 22:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Najskuplje šta sam ja jeo je black Angus beef. 60€ tanjir. A 150€ ne bih platio jelo pa da mi ga J. Oliver lično sprema i servira. Meni je to isuviše dekadentno.



Ovde dobijes obicno jaje na oko.upakovano u sijeno.dakle osusena obicna trava..a nema leba.da barem umocis..
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/09/2019 : 22:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
hahaha.. KRAS, ti pripremi stoticu i skuham ti punjene paprike. Ti ivanl 40$ i kad dođeš na naš kontinent dobiš punjene paprike.
Poslije tu možete pisati recenzije mojih punjenih paprika.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/09/2019 : 23:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by manhunter

Najskuplje šta sam ja jeo je black Angus beef. 60€ tanjir. A 150€ ne bih platio jelo pa da mi ga J. Oliver lično sprema i servira. Meni je to isuviše dekadentno.



Ovde dobijes obicno jaje na oko.upakovano u sijeno.dakle osusena obicna trava..a nema leba.da barem umocis..





Ja sam prvi ko voli da isproba sve i svašta. Jeo sam ajkulu, kengura, krokodila, emua i noja, ali ne mogu da razumem ovu "haute cuisine" sa listovima mladog bosiljka na islandskoj mahovini u sosu od semenki grožđa. I onda tako u petnaest hodova... Koliko se tu struje i vode potroši, a na kraju ništa pojeo nisi.. Dekadencija i niko me neće ubediti u nešto drugo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/09/2019 : 23:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nisan pojeo punjene paprike odavno. Ovdje, u Singapuru nekidan na koncertu RHCP, bljutavi burger i piva, 40 dolara... ali ima jedan restorancic Sahara, bosanac ga drzi gdje odemo na cevose i pljeskavice.
Nego lijepo je ono opisano gore. Bas lijepa usporedba gastro uzitka u slijedovima s pjesmama na koncertu. Svida mi se...
I jos jedno pitanjce? Mozemo li ovdje davati preporuke za restorane? Mjesta gdje se dobro pojede? Gdje smo se dobro osjecali nakon jela koja su nas odusevila. Nesto sto mozda drugi ne znaju, a sigurna je preporuka.




Evo, ako vas put nanese u moj grad, ovo je prilično dobar restoran.
Mislim da bi i Charlie uživala.

https://www.perroquetvert.ch/index_photos_cafe.html

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 24/09/2019 : 23:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nisan pojeo punjene paprike odavno. Ovdje, u Singapuru nekidan na koncertu RHCP, bljutavi burger i piva, 40 dolara... ali ima jedan restorancic Sahara, bosanac ga drzi gdje odemo na cevose i pljeskavice.
Nego lijepo je ono opisano gore. Bas lijepa usporedba gastro uzitka u slijedovima s pjesmama na koncertu. Svida mi se...
I jos jedno pitanjce? Mozemo li ovdje davati preporuke za restorane? Mjesta gdje se dobro pojede? Gdje smo se dobro osjecali nakon jela koja su nas odusevila. Nesto sto mozda drugi ne znaju, a sigurna je preporuka.

"Feniks" u Slunju- topla janjetina sa ražnja uz krumpir ispod peke,a dodaci po želji, uz prekrasnu prirodu i čisti zrak.
Ili u Daruvaru,restoran u parku uz daruvarske toplice. Što god sam tamo probao-oduševljen sam,a svaki puta nešto drugo uzmem. I naravno-lijepa priroda,prekrasan park za potpuni ambijent...
Ili u Osijeku na Dravi, na onoj lađi, neznam kako se zove lađa, svako jelo koje sam tamo probao me oduševilo...i još usput hraniš patkice koje plivaju oko lađe...
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 24/09/2019 : 23:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
i tako, nedavno šetam ja s namjerom kroz Konzum i onako, što je rijetkost, onako se baš uhvatim u trenutku dok razmišljam...

ono, razmišljam u glavi, kontam pa gdje žurim ja to, osmijeh mi sam izašao na lice, namignuo mrskoj teti koja tamo radi a stalno ju vidim nasekiranu, osmjehnula se i ona, drago mi zbog nje

uhvatilo me neko veselje u tom trenutku, prođem kroz redove kroz koje ne bih baš prošao, jer uvijek idem u trgovinu spreman tojest kupiti ono što sam unaprijed naumio.

gurajuč ona kolica, ovaj put sa osmjehom, nekako sretan, mah ko zna kad sam zadnji put onako bezveze bio sretan, kontam šta skuvat.? skuvao bi cijelom svijetu jednu juhu, pileću, da svi budu sretni i da se smiju, al ono da im rezanci izlaze iz nosa od smijeha pa da bude još smješnije heheheheheh, kad eto ti mene već na blagajni.

pripit, moram se suočiti sa gužvom jer ipak su tri tete i jedan djed ispred mene na kasi, ova srednja teta mrmlja nešto mrmlja li ga ljuta jer već točno jednu minutu čekau redu. konzumova blagajnica več navikla na situaciju mudro šuti..
ova valjda mora biti ljuta jer netko uvijek mora biti ljut.
prdnem ja ko konj naglas i okrenem se kao ovaj iza mene je a iza mene nikoga. ova što je mrmljala pocrvenila ko da je ona prnila. bar je zašutila.


dakle, za ovaj recept iz konzumove košarice, za 4 velike odrasle osobe, potrebno je;
- litra rakije šljivovice
- 2 srednje glavice luka (srebrenca)
- 600 grama junećeg ramsteka, može i but ili frikando. ramstek je najbolji za ovo jelo
- 150 grama svježih šampinjona, ako ih nema, mogu i oni iz konzerve
- 3 manja kisela krastavca ili jedan veliki (onaj što ga u filmovima trudnice vole pojesti)
- a jedno tri male žlice ulja suncokretovog ili kašika ekstra djevičanske svinjske masti
- malo kiselog vrhnja i malo senfa
- limunov sok, nije neophodan jer ima kiselih krastavaca ali može 2 kapi
- sol i biber
- i naravno riža, da ne brojiš zrna riže izvaži cca pola kile riže

SLUŠAJ VAMO I TO POZORNO

1. Rižu stavi kuhati u lončić prije svega, kad je riža kuhana što bi talijani rekli aldente, ocijedi ju i ostavi sa strane, te na nju ne moraš misliti sljedećih sat vremena

2. Isjeckaj luk na kockice, meso nareži na male trakičice (cenat ipo dužine i pola centa širine), gljive nareži na ploškice, kisele krastavce nareži sitno kao i luk. Naravno da narezane namirnice nečeš istresti u jednu posudu nego sve na svoje mjesto da bude spremno

3. Sad ide najslađi dio - popij štamplicu šljivovice, ako voliš, možeš i zapaliti jednu cigaretu pa se tih pet minuta diviti kako si lijepo nasjeckao namirnice. pred kraj cigarete naspi još jednu rakijicu jer trebat će ti

4. Dok se riža hladi, u duboku i široku tavu stavi masnoću (ulje ili svinjsku mast), te nježno položi na mast nasjeckani luk. Prstić soli ubaci

5. Ako je vatra korektna i lagana, nakon desetak minuta kad je luk omekšao i dobio zlačanu boju, stavi na njega meso neka se dinsta iliti pirja. slobodno neka se pirja još desetak minuta. obavezno mješaj sadržaj da meso dobije opekotine sa svih strana. Popij rakiju dok mješaš.

6. Sad možeš komotno dodati u tavu 2 decilitra obične vode da meso ne zagara te ubaciti glive, senf i kisele krastavice.

7. junetini će trebati još nekih pola sata - četrdesetak minuta da bude termički obrađena, stoga će trebati još par puta podliti s vodom tavu. u međuvremenu se spajaju sastojci i stvara se lagana kremoznost sadržaja. Obavezno popij još jednu šljivovicu

8. Kad si siguran da je meso gotovo, a umak dovoljno gust (nije juhast a nije ni pregust da ga moš nožem rezat) dodaj jelu još i te dvije žlice vrhnja da ga obogatiš

9. dobro promiješaj, posoli i pobiberi po svom ukusu i nahođenju te ugasi vatru. jelo je gotovo

Na tanjur stavi onu rashlađenu rižu kao prilogte te uspi pokraj veliku kutlaču sadržaja iz tave.
Ovo bi trebalo biti kiselkasto jelo pa može proći i bez salate, no ja volim uz ovo zelenu salatu.

Evo slike kako bi to otprilike trebalo izgledati

[url=https://postimages.org/][/url]


Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 24/09/2019 : 23:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ljudi, punim paprike sutra za ručak, a vi me tu sekirate.
Gle, nije jedno jelo s predjelom i salatom 150 eura.
Opisala bih to ovako, idete u muzej da gledate umjetnine, platite ulaznicu.. koncert popularnog benda isto plaćate.. itd..
Pokušajte sagledati ovako: umjesto 22 pjesme na koncertu omiljenog benda, ovdje plaćate 22 kreacije na tanjuru iza kojih stoji nečiji trud i rad, ne bi li to nešto očaralo na svjetskom nivou znalce, potom dovelo u to lijepo selo tu reputaciju i posjetitelje koji žele kušati to nešto, vidjeti uživo i uživati nekoliko sati. Iza toga stoji brdo ljudi i sve njih treba platiti. Plaćaš ime, reputaciju i doživljaj..
To nije restoran na odmorištu autoputa za serijsko najedanje na brzinu. Hiža Franko je trenutno Ana Roš i njezino ime, umijeće i trud.. To se plaća, bili mi malograđani i dekadentni ili ne. Umjetnost se plaća, pa makar bila pojedena na tanjuru.
Odoh nastavit punit paprike. Grr.




deder ti nama recept za te papričice i opis
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2019 : 01:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pa mislim da nema ništa posebno za napisat o ovom jelu.
Meso, riža, jaje, začini i svatko po svom ukusu radi, netko lošije netko bolje .. moje su kuhane i potopila sam padelu u sudoperu u hladnu vodu, da se brže ohlade. Sutra možda skuham pire krumpir, nacrtam par šara kremom od balsamica po tanjuru, dodam rotkvicu i voila!



Ali sam zaboravila da sam napravila jedno staro jelo, koje se vraća na velika vrata u fensi restoranima kao hladno predjelo s tostiranim kruhom. Jako volim marinirane srdele i to je kako je radila moja nona, bez fensi kora od naranče i crteža po tanjuru jer više volim izvorni okus. Jedina mana je što nisam imala svježeg ružmarina pa sam stavila sušeni i to nikako nije dobro. Poklopljeno u frižideru može stajati 2-3 dana.







~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 25/09/2019 01:07:02
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000