forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Forumska kuhinja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2019 : 02:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/09/2019 : 08:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Uf
Ne jedem niti jedno od toga, mladjo
Možeš zadržati moj dio janjetine, ćevapa i prasetine
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/09/2019 : 08:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Što sam stariji to više uvidjam da je ova Mladjina tvrdnja ispravna. :D
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2019 : 09:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom


Vjeruj mi na rijec; svu sam silu, jela i medunarodnih kuhinja stavio na kusnju, troseci dzonove uzduz i poprijeko globusa...sjajnih je gozbi bilo. Ima fantasticnih kuhinja, ali mediteranska je broj 1.
Za ovo sto si naveo, moje misljenje je;
Janjetina; moze malo lesoga, sa salsom, restanim, lecom...
Cevapi; od njih se umjetnost moze stvoriti. Treba znati kupiti meso i treba ih znati sam napraviti. Budu ludilo. Treba znati gdje ih ima odlicnih vec gotovih. Pa ih sam zagradelati. A ja sam napravio i posebne gradele za njih. I trece, treba ih naci, gotove a da su izvrsni. Dusu nudim vragu, i znam da ne grijesim, probao sam ih svugdje, ali buffet/restoran Odmor u Kastelima, ima najbolje na svijetu. Bolje nego u BH. Znam da mnogo riskiram ovom izjavom, ali istinita je. Ako vas put nanese u Kastela,voznjom od Splita malo poslije marine Berket, probajte. Pitajte lokalce za putokaz.
Svinjetina, pod trece...pa samo cu reci, dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2019 : 09:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Inace evo jedan relativno jednostavan recept, od kojeg ce vam rodbina, prijatelji, gosti popadati u nesvjest.
Ribu, Komarcu ili Lubina, najbolje, isfiletirajte. Znaci odstranite glavu, podite nozem pazljivo uz centralnu kost i napravite dva fileta. Pazite da ne ostetite filete. Odkostite pincetom svaku stranu fileta. Pepavo je ali se moze, i mora. Skuhajte blitvu. Normalnu porciju, na uobicajen nacin, ali bez krompira. Kad je blitva skuhana, rasprostrite je uzduz fileta, na koji ste kapnuli maslinovo ulje, sol, papar,(ne pretjerujte). Na tako 'blitvani' filet, u samu sredinu stavite ocisceni rep Skampa. Moze i Kozice, ali Skamp je 'baza'. Zarolajte filet. Morate imati mali dobiveni rolat. Mozete ga vezati koncem za pecenje. Sad taj rolat stavite u papir za pecenje ili u staniol. Na nacin da oko fileta napravite 'bomboncin'. Moraju se krajevi papira/staniola skupiti i vezati na vrhu. Takav 'bonbon' stavite peci u zagrijanu pecnicu. Ne puno jer riba je 'lidero', da se ne prepece. Jedno dvadeset minuta, po ure. Zavisi koliko vam je jaka vatra u pecici. Posluziti u papiru, da svaki gost sam otvara svoj 'dar'. Prulog po zelji. A moze i varijacija kraka hobotnice, fileta ribe, bokun skoljaka, kolutica lignje, s malo krompira i povrca, na isti opisani nacin, u 'bomboncin' pa u pecicu. Gosti ce vam zahvaljivati. U slast!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

735 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 26/09/2019 : 11:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
A u janjetini uživam samo kad je ispod peke, baš baš uživam, onako fino sa krumpirom i nekom satricom za salatu, na ražnju sam ih ispekao barem 2 obora, odlična je i sa ražnja ali pod pekom je bolja.

Prasetina hehehehe sa ražnja vrhunska, fasovalo je do sada bar 4 svinjca na ražnju. Super mi je i kad se ohladi pa kad kožica sa rebara onako fino ko čips ršči pod zubima.

Ćevapi su zajebana stvar. Rijetko kad ih naručujem jer su mi prisjeli puno puta po kojekakvim pečenjarama i restoranima, Neka se nitko ne uvrijedi, ali u svojoj Slavoniji nisam naišao na dobar čevap. U Orašju na dva mjesta su mi vrh vrhova, ima u Tisnom jedan restoran, mislim da se Prova zove, tamo su vrh. I u Dalmaciji volim što uz ćelape dobiješ pomfrit i đuveđ. Grad Zagreb ima nekoliko mjesta gdje sam također pojeo vrhunske ćevapčiće. U biti, Zagreb ima kulturu jedenja po restoranima, tamo restorani drže nivo. Sviđa mi se lijepi beli Zagreb. Preporučio bih domaćinski restoran Vallis Aurea u Tomićevoj ulici (tamo di je uspinjača). Tamo gdje top puca ćorke. Gableci su im vrh vrhova, od sarme do graha, od Bečkog do Samoborskog. Uf, lijepi Zagreb, mljac,.

I pohvalio bi piceriju Ivo u Stobreču, vrhunska jela i baš su me oduševili. A nisam guzičar, ipak teško me oduševiti sa hranom.

Ali ni jaganjac ni prasac ni ćevap mi nisu ni u prvih 10.
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

735 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 26/09/2019 : 11:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
eh da, pohvale za noćnu pticu Just Charlie-icu i za ivanl-a na receptima.
Jako lijep izbor. Filovana papričica je uvijek dobitna kombinacija, pogotovo sa pireom.
Omiljeno jelo. Srdlelice na gradeli kako vi kažete su mi isto vrh. Ove marinirane sam probao u dvije kombinacije i nisu mi baš sjele. Usoljene mi se sviđaju. Kao i inčuni.

A riba je priča za sebe kojoj ću posvetiti dosta upisa heehhehehe. Obožavam ju. Morsku, riječnu, potočnu pa i onu tovljenu jezersku.
Morska na gradeli uz blitvu s krumpirom i mmalo onog češnjaka u maslinovom ulju s peršinovim listom bi mogao svakog petka.

Samo nastavite sa receptima
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/09/2019 : 12:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom


Budući da san obični lažov, Jugoslaven, Orjunaš, i mrzitelj svega hrvatskoga, tvrim drugačije.
Janjetina smrdi i kozlin na ražnju je 100 puta bolji.
Prasetina je užas, i priznajen je samo u suhomesnatom obliku, dakle pršut, panceta, pečenica, kulen.
Ćevape obožavan.
Kralj životinja je tele.
1.Zagrebački od teletine.
2.Pečena teletina sa kumpirima
3.Bečki od teletine

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/09/2019 12:09:47
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/09/2019 : 12:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Janjetina; moze malo lesoga, sa salsom, restanim, lecom...
Cevapi; od njih se umjetnost moze stvoriti. Treba znati kupiti meso i treba ih znati sam napraviti. Budu ludilo. Treba znati gdje ih ima odlicnih vec gotovih. Pa ih sam zagradelati.


Mesar Ante na našen pazariću ima vrhunske ćevape. Moš uzet i već pripremljene, a ako oćeš, mlije ih isprid tebe od mesa koje izabereš.
Ako do sada nisi prova, preporučan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2019 : 17:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl


Janjetina; moze malo lesoga, sa salsom, restanim, lecom...
Cevapi; od njih se umjetnost moze stvoriti. Treba znati kupiti meso i treba ih znati sam napraviti. Budu ludilo. Treba znati gdje ih ima odlicnih vec gotovih. Pa ih sam zagradelati.


Mesar Ante na našen pazariću ima vrhunske ćevape. Moš uzet i već pripremljene, a ako oćeš, mlije ih isprid tebe od mesa koje izabereš.
Ako do sada nisi prova, preporučan.


Znan ga. Joke je s njim isa u razred. Odlican lik i ludilo provjereno meso. Stara stalno kupuje u njega, a on nosi na vrata...
Inace cevose priporucan, ali ono, bas priporucan, na pazaricu siromasne, mesnica Skokic. Pa u Solinu, mesnica Dzakula. Imas priko puta Kameleona kluba, iza onog trgovackog centra na ulasku u Solin, smrznute sarajevske, banjalucke i leskovacke. Kao i smrznute somune, mrak su. Dobar je i mesar na Gripe, ono di se izlazi na dubrovacku, jbg zaboravija san prezime...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/09/2019 : 17:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom


Budući da san obični lažov, Jugoslaven, Orjunaš, i mrzitelj svega hrvatskoga, tvrim drugačije.
Janjetina smrdi i kozlin na ražnju je 100 puta bolji.
Prasetina je užas, i priznajen je samo u suhomesnatom obliku, dakle pršut, panceta, pečenica, kulen.
Ćevape obožavan.
Kralj životinja je tele.
1.Zagrebački od teletine.
2.Pečena teletina sa kumpirima
3.Bečki od teletine




Toliki zagrebomrzac a onda ti je najdraže jelo zagrebački
Fejkeru
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2019 : 17:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kralj životinja je tele.
1.Zagrebački od teletine.
2.Pečena teletina sa kumpirima
3.Bečki od teletine
[/quote]
Biffe/restoran Vinko u Zagrebu koji se dici najboljim bakalarom, mi je prosle godine prije Iron Maiden koncerta,ponudio,pa na stol iznio najbolju pecenu i lesu teletinu koju sam prova u zivotu. Neprocjenjivo. Kako su bili neki momci iz Dicma u klapi, gazda in je ubra naglasak, a radija je u Granade u Dicmu, pa nas pocastija bozanstvenim slavonskim kulenom. Gastronomska carolija.
Inace iznjet cu u dogledno vrijeme neka mjesta koja sam posjetio po svojim putesestvijama,(kod nas, nedavno), a vjerujem da imaju gastronomsku pricu, koja zasluzuje publicitet.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 26/09/2019 17:50:09
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/09/2019 : 19:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ivane, možeš ti pričati i umišljati da je kralj životinja tele (što se gastronomije tiče), ali moj glas za tu tvrdnju nema šansi da dobiješ.
Podržavam uvaženo mišljenje Obelixa i Asterixa ako ćemo spominjati neke kraljevske gozbe...😜
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 26/09/2019 : 19:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Nema se ovdje sta pricat. Pomijes brasno, vodu i sol, stavis u rernu i ako bude srece ne zagori nista.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2019 : 20:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Ivane, možeš ti pričati i umišljati da je kralj životinja tele (što se gastronomije tiče), ali moj glas za tu tvrdnju nema šansi da dobiješ.
Podržavam uvaženo mišljenje Obelixa i Asterixa ako ćemo spominjati neke kraljevske gozbe...😜


Nisam ja to rekao. To je replicirao Nesvrstani, na moju gornju tvrdnju; dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!😋 Imas gore post.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/09/2019 : 21:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
A pardon Ivane...nisi dobro replicirao, pa nisam skužio.
U današnje vrijeme je teško kupiti dobru svinjetinu...po trgovačkim centrima i mesnicama gotovo nemoguće.
Nažalost, nije ništa bolja situacija ni sa teletinom i junetinom, osim ako kupuješ direktno od seljaka.
Kada sam rekao da uvažavam Asterixovo i Obelixovo mišljenje, zna se na što sam mislio.
Očišćeni veprić do 40 kg (pretpostavljam da je to cca 80 kg žive vage sa glavom i kožom) je poslastica s kojom ne možeš promašiti, samo ga je teško nabaviti tako mladog.
Ima mesnica koje u svojoj ponudi imaju veprovinu...u Vojniću je bila jedna (kupovao sam posljednji puta pred par godina), ali moraš kupiti cijelu polovku da bi dobio cijenu od 25 kg po kg, ali ako ne dođeš u pravo vrijeme, u ponudi ostane samo lošija roba (teže polovke ili propucane polovke).
Ovako se mogu osloniti samo na neke veze među lovcima, ali to su rijetke prilike, zato je najbolje napuniti škrinju kada se prilika ukaže:)

Edited by - Oki on 26/09/2019 21:01:24
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2019 : 21:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tocno. Skrinja se puni kad se upadne u pravu stvar. Zenini roditelji jos uvjek drze kokose, svinje I jednu kravu, tako da je to blagoslov...a ima I stalno friske 'verdure'. Uzgajaju I vinovu lozu, pa sam se kroz silne godine naucio na pravo domace, 'garazno' vino, koje bude stvarno grom. Rade I domaci sir, peku kruv ispod peke...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46512 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/09/2019 : 21:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom



Totalno se ne slažen.
Mislin čevape volin i često jeden,al rijetko se di nađu baš odlični.
Janjetine nisan ljubitelj.
Praščevina je ok.
3 najbolja jela bi bila otprilike :

1. Tuna (samo divlja, ne govna iz uzgoja)
2. Srnetina
3. Juha od gljiva ,pravih svježe ubranih. (ovo san tamanija po Slo ka lud )

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/09/2019 : 02:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Niš` od mene ..ne da mi se slike stavljati dok se ne priviknem na novi upload. Tu ima par postova na koje želim replicirati, ni to mi se ne da, samo čitam .. polako, duuugo me nije bilo i ulažem veliki trud da se iz čitanja samo prebacim na pisanje. Virtualni život mi je na totalnoj nuli na fejs mi prašina pala i paučina se ulovila, ovdje isto skoro..
Jučer sam napravila desert o kojem sam maštala od kad sam ga posljednji put napravila u maju, topi se u ustima. Evo slike, ako nekog baš zanima recept pošto nema žena, ću ga napisati, ne sad, ne da mi se.

[/url]

Kako je tada vrijeme bilo još prevrtljivo i snijeg je zabijelio Učku, pogledam ja ovaj kolač i baš je tada dobio ime Snijeg u maju..pa zar nije takav.

Ne volim bijelo vino ali danas sam u Sloveniji ugledala Rebulu, najbolje bijelo vino koje sam ikad kušala, pa sam kupila dvije buteljice. Goriška brda .. pamtim to vino još iz davnih dana djetinjstva, moja obitelj ga je cijenila. Pa eto, sad ga pijem u čast svojim precima i mom pokojnom ocu koji je umro ovog ljeta. Od njega sam naslijedila, kao i on od svog oca, tu strast prema dobroj kuhinji i poznavanje vina, jer je bio vrsni proizvođač vina i beskompromisno izvrstan kuhar za vlastiti gušt. Uz čašu vina, nakon obroka, satima je mogao samnom filozofirati o gastronomiji i načinima na koje priprema nešto, i pucao je od ponosa dok mi je točio novu čašu vina, za naših rijetkih razgovora. Nismo se slagali u mnogo čemu, ali mislim da bi danas bio ponosan na mene.
Idem isprazniti do kraja ovu buteljicu Rebule a kad nađem dobru tunu, samo za Iwooda radim tartar od tune i drugom prilikom tagliatu
od junećeg bifteka. A zbog onih kojima janjetina smrdi imam recept po kojem ju radim i mnoge kojima smradi, preobratila sam u ljubitelje..ali mog recepta. Pripremam ju dva dana. Nije janjetina samo ono što se jede s ražnja, i meni smrdi ta.
Sad živili, evo glazba koju slušam, dobra skoro poput vina, (a tek video za vas) i odoh sada spavati

https://www.youtube.com/watch?v=Z--S_X6R8D8


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/09/2019 : 08:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

A pardon Ivane...nisi dobro replicirao, pa nisam skužio.
U današnje vrijeme je teško kupiti dobru svinjetinu...po trgovačkim centrima i mesnicama gotovo nemoguće.
Nažalost, nije ništa bolja situacija ni sa teletinom i junetinom, osim ako kupuješ direktno od seljaka.
Kada sam rekao da uvažavam Asterixovo i Obelixovo mišljenje, zna se na što sam mislio.
Očišćeni veprić do 40 kg (pretpostavljam da je to cca 80 kg žive vage sa glavom i kožom) je poslastica s kojom ne možeš promašiti, samo ga je teško nabaviti tako mladog.
Ima mesnica koje u svojoj ponudi imaju veprovinu...u Vojniću je bila jedna (kupovao sam posljednji puta pred par godina), ali moraš kupiti cijelu polovku da bi dobio cijenu od 25 kg po kg, ali ako ne dođeš u pravo vrijeme, u ponudi ostane samo lošija roba (teže polovke ili propucane polovke).
Ovako se mogu osloniti samo na neke veze među lovcima, ali to su rijetke prilike, zato je najbolje napuniti škrinju kada se prilika ukaže:)


U principu si u pravu.
Recimo da je tele kralj domaćih životinja.
Veprovinu san ima prilike jest par puta u životu, isključivo na Pelješcu kad bi je upuca neko od lokalaca, i istina, to je neka druga dimenzija kad je meso u pitanju.
Prije nekih godinu dana san prova muflona i mogu ti reć da je fantastičan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/09/2019 : 09:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom



Totalno se ne slažen.
Mislin čevape volin i često jeden,al rijetko se di nađu baš odlični.
Janjetine nisan ljubitelj.
Praščevina je ok.
3 najbolja jela bi bila otprilike :

1. Tuna (samo divlja, ne govna iz uzgoja)
2. Srnetina
3. Juha od gljiva ,pravih svježe ubranih. (ovo san tamanija po Slo ka lud )


Ne..
Biftek u umaku od zelenog papra
Pašticada
Riba s gradela divlja, s blitvom

Edited by - grofica Varga on 27/09/2019 09:55:14
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/09/2019 : 23:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Uf
Ne jedem niti jedno od toga, mladjo
Možeš zadržati moj dio janjetine, ćevapa i prasetine


A doimaš se normalno uživo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/09/2019 : 23:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Što sam stariji to više uvidjam da je ova Mladjina tvrdnja ispravna. :D




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/09/2019 : 23:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom


Budući da san obični lažov, Jugoslaven, Orjunaš, i mrzitelj svega hrvatskoga, tvrim drugačije.
Janjetina smrdi i kozlin na ražnju je 100 puta bolji.
Prasetina je užas, i priznajen je samo u suhomesnatom obliku, dakle pršut, panceta, pečenica, kulen.
Ćevape obožavan.
Kralj životinja je tele.
1.Zagrebački od teletine.
2.Pečena teletina sa kumpirima
3.Bečki od teletine



Ajd' drž' se ti ribe i gradela, o mesu nemaš pojma :D

Ok, teletina je isto vrhunska stvar, to stoji

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/09/2019 : 17:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam mali milion jela i mali milion kuhinja raznih zemalja i odgovorno tvrdim da su tri najbolja jela:

1)Janjetina
2)Ćevapi
3)Prasetina

Prihvaćam eventualno drukčiji poredak ali ne baš radosno.

Tko drukčije tvrdi laže i Jugoslaven je i Orjunaš koji se nikada nije pomirio sa ovom državom



Totalno se ne slažen.
Mislin čevape volin i često jeden,al rijetko se di nađu baš odlični.
Janjetine nisan ljubitelj.
Praščevina je ok.
3 najbolja jela bi bila otprilike :

1. Tuna (samo divlja, ne govna iz uzgoja)
2. Srnetina
3. Juha od gljiva ,pravih svježe ubranih. (ovo san tamanija po Slo ka lud )


Ne..
Biftek u umaku od zelenog papra
Pašticada
Riba s gradela divlja, s blitvom



Pašticada, to je to, meni top jelo. Još kad ju stara napravi sa suhim šljivama, padam u trans, baš obožavam to supermekano meso...može sa njokima, rižom, paštom...ma sa svime
BTW skužio sam da jako puno ljudi nema pojma šta je Pašticada.
Poslje toga može jota (fažol sa kiselim kupusom), pa škampi na buzaru...pa štajaznam šta već.
A inače ne biram baš previše, mogu jest i kamenje ako treba

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/09/2019 17:19:45
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000