forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 158

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 21/01/2021 : 11:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Svaka čast za Golkondu!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 21/01/2021 : 11:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Super, drago mi je da ide. 3/1 je najbolja opcija.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2021 : 11:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Svaka čast za Golkondu!



Apsolutno!

Drago mi je za pandura, steta jedino sto nisam od onih koji dupliraju pa da se bacim i na ovaj vagon.

Ako nije tajna, ide li samo redovna serija ili (kasnije) i specijali i almanahi?

U pravu ste, ritam citanja nije toliko vazan, jedino kod par epizoda gde se spominju neke stvari koje su se vec desile pre toga (ali i tu se moze normalno citati), a i veoma malo ima duzih prica koje se protezu na 2 epizode.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/01/2021 11:28:20
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6605 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/01/2021 : 11:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Super, drago mi je da ide. 3/1 je najbolja opcija.




To bez rasprave, meni su Julije i JDJP odlično odrađena i cijenom prihvatljiva SC izdanja.
Samo ne znam što bi se išlo u dvije trake kao s Magičnim pa da se to spoji u sredini (kao što je ČK s Asterixom). Krenite od keca, odredite ritam i šibajte!

loading...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 21/01/2021 : 11:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Neverovatno!
100 godina ne ažuriraju ove podatke i morali su baš sad kad smo mi hteli da napravimo iznenađenje!
Jedino u šta nisam nikad sumnjao to je da će neko provaliti čim se bilo kakav info pojavi, čak sam krenuo sa bibliotekom u neke pregovore da se ne vidi na cobissu dok ne izađe, ali ko bi posumnjao u Italijane... (mada im opet nije sve tačno, recimo, ne piše da je naša Julija...)
U principu, dugo smo vagali za ovo, pregledali, pretraživali i ponovo smo čitali sve te stare epizode... Ima tu dosta prostora za osveženje, prvenstveno, mislim da je Nik kod Dnevnika žestoko osakaćen na prevodu. Kod bar 90% epizoda se vidi da su prevodioci bukvalno otaljavali posao, već je verovatno bila krenula kriza, ko zna da li su i honorare i plate dobijali već tada... To je ono čemu ćemo mi da posvetimo posebnu pažnju kod našeg izdanja!
Ono što se u ovom trenutku definitivno zna je da će ići SC, standardno (za naša izdanja) 3u1 i u (za SC najboljem) Bonelli formatu, ali ne verujem da će prva knjiga(e) redovne serije izaći pre aprila-maja. Nismo još odlučili ni koji model ćemo primeniti, kod Nika hronologija definitivno skoro i da nije bitna, tako da može svašta da se desi, imamo nekoliko ideja, možemo i da pričamo o tome...
Najgore od svega mi je, u ovo virtualno vreme u virtualnom svetu, i naša redakcija je, na neki način, virtualna, tako da smo za ovaj projekat do sada znali samo nas nekolicina. Sad će biti problem objasniti ovima ostalima zašto im nismo ništa rekli...



Hvala vam za ovo, ne znam sta drugo reci!
Ja se ne slazem sa komentarom jednog gore clana da ste se pogubili, meni bas deluje suprotno. Do sada prikazanom.
Samo cepajte. Kao sto rekoh, nisam neki ljubitelj Bonelija, ali ima da se probere nesto i za mene, kao sto je npr ovaj Nik koga cu sigurno kupovati!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7029 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/01/2021 : 12:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na hrabrosti, imate muda do poda s obzirom kako Nick kotira na ovim prostorima.

Priznajem da sam pristran, ali kad već ispucavate Bonellije u trobroju najbolje da objavite jednog kojeg mnogi žarko žele, a nije nikad objavljen na ovim prostorima.

Legs Weaver - 120 epizoda, u 40 trobroja i svi sretni. ;)
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 21/01/2021 : 15:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Nika, čak i ne mora ići kronološki, dapače.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11208 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/01/2021 : 16:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Eto, rešena misterija.
Nije ni maj tako daleko. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/01/2021 : 17:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Nick Raider?
Sve je to lipo da izlazi, ali lagao bih kad bi reka da sam oduševljen izborom.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 21/01/2021 : 17:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by jagodanbg

Naleteo na FB pa da podelim odusevljenje:





Ako je istina, vrhunska vest! Kupovace se s velikom radoscu!



Također..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 21/01/2021 : 18:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Neverovatno!
100 godina ne ažuriraju ove podatke i morali su baš sad kad smo mi hteli da napravimo iznenađenje!
Jedino u šta nisam nikad sumnjao to je da će neko provaliti čim se bilo kakav info pojavi, čak sam krenuo sa bibliotekom u neke pregovore da se ne vidi na cobissu dok ne izađe, ali ko bi posumnjao u Italijane... (mada im opet nije sve tačno, recimo, ne piše da je naša Julija...)
U principu, dugo smo vagali za ovo, pregledali, pretraživali i ponovo smo čitali sve te stare epizode... Ima tu dosta prostora za osveženje, prvenstveno, mislim da je Nik kod Dnevnika žestoko osakaćen na prevodu. Kod bar 90% epizoda se vidi da su prevodioci bukvalno otaljavali posao, već je verovatno bila krenula kriza, ko zna da li su i honorare i plate dobijali već tada... To je ono čemu ćemo mi da posvetimo posebnu pažnju kod našeg izdanja!
Ono što se u ovom trenutku definitivno zna je da će ići SC, standardno (za naša izdanja) 3u1 i u (za SC najboljem) Bonelli formatu, ali ne verujem da će prva knjiga(e) redovne serije izaći pre aprila-maja. Nismo još odlučili ni koji model ćemo primeniti, kod Nika hronologija definitivno skoro i da nije bitna, tako da može svašta da se desi, imamo nekoliko ideja, možemo i da pričamo o tome...
Najgore od svega mi je, u ovo virtualno vreme u virtualnom svetu, i naša redakcija je, na neki način, virtualna, tako da smo za ovaj projekat do sada znali samo nas nekolicina. Sad će biti problem objasniti ovima ostalima zašto im nismo ništa rekli...




Toćno..krenete od naprimjer broja 100 , pa almanasi, pa specijalci..fijuuu..i super

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/01/2021 : 18:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Ima opcija da se krene od prvog broja...zatim od knjige 14 ili 15, odnosno od tamo gdje je stao dnevnik, odnosno slobodna dalmacija...a ima i opcija krenuti mozda od knjige 34-35, sta je otprilike pola serijala, odnosno tamo gdje je sad libelus...mada i oni imaju taj neki tiraz od 200-tinjak komada koji uzimaju njihovi kupci...dok bi ovo od golconde ipak bilo za neke druge kupce..
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 21/01/2021 : 19:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem Libellus ali odgovorno
tvrdim da cu, krene li izdanje Golconde
kako spada, bataliti Libellus zbog
besramno visoke cijene i kupovati
Golcondino izdanje.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 21/01/2021 : 19:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

koliko je meni poznato,jedan izdavač iz Niša je uzeo prava za Nika Rajdera,i to je proverena informacija;ovo je vest iz prošle godine.
e sad;ili je prepustio prava Golkondi ili je greška u pitanju,ili je možda u pitanju da je preko Golkonde uzeo prava.



Druze Anto mislim da si ti to pomesao, jedan izdavac iz Nisa je imao prava na Natan Nevera
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 21/01/2021 : 20:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by anto

koliko je meni poznato,jedan izdavač iz Niša je uzeo prava za Nika Rajdera,i to je proverena informacija;ovo je vest iz prošle godine.
e sad;ili je prepustio prava Golkondi ili je greška u pitanju,ili je možda u pitanju da je preko Golkonde uzeo prava.



Druze Anto mislim da si ti to pomesao, jedan izdavac iz Nisa je imao prava na Natan Nevera



Nije Anto pogrešio, i ja sam još prošlog leta čuo da jedan izdavač iz Niša kreće sa Nikom, očigledno da je u međuvreenu odistao a Golkonda preuzela.

A Natana izdavač nije bio iz Niša već iz Gadžinog Hana... ;)
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/01/2021 : 20:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
jedan izdavač iz Niša

Ma to si nešto pobrkao.
Mislim da je u pitanju bila Нишка Дрина.


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 21/01/2021 : 23:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by anto

koliko je meni poznato,jedan izdavač iz Niša je uzeo prava za Nika Rajdera,i to je proverena informacija;ovo je vest iz prošle godine.
e sad;ili je prepustio prava Golkondi ili je greška u pitanju,ili je možda u pitanju da je preko Golkonde uzeo prava.



Druze Anto mislim da si ti to pomesao, jedan izdavac iz Nisa je imao prava na Natan Nevera



Nije Anto pogrešio, i ja sam još prošlog leta čuo da jedan izdavač iz Niša kreće sa Nikom, očigledno da je u međuvreenu odistao a Golkonda preuzela.

A Natana izdavač nije bio iz Niša već iz Gadžinog Hana... ;)



Jes, Zoca iz G.H. ali izdavacka kuca A. se vodila u Nisu
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 22/01/2021 : 01:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Nije Anto pogrešio ništa, kad smo mi pitali za Nika prvi put i nama su iz prve ruke rekli da će redovnu seriju da radi neki novi izdavač iz Srbije (kasnije smo poprečnim vezama saznali da je neko iz Niša).
Međutim posle nekog vremena su nam javili da su odustali od pregovora sa tim izdavačem i da je sve dostupno.
Onda smo mi prihvatili ponudu, da se ne zameramo...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 22/01/2021 : 08:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Ma samo vi nama dajte Nika i to u onom kvalitetu kao i ostala izdanja. Verujem da ce to da se razgrabi ocas posla.
Nego, dajte i tu Julisku, nesto se mnogo krcka 😁
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/01/2021 : 09:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ako je nekakav putokaz potražnja za Julijom, onda ni za Nicka nema strahova.
Go to Top of Page

sljukka
Starting Member

11 Posts

Member since 09/07/2012

Posted - 22/01/2021 : 09:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sljukka a Private Message  Reply with Quote
Al me obradova ova vest o Nik Rajderu! Svaka čast!!! Samo gurajte..
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
461 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 22/01/2021 : 12:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Bolje da ste krenuli sa Nejtanom. Svemirski kauboj je zasluzio srpsku verziju.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/01/2021 : 12:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ili Lazarus Leddom.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/01/2021 : 12:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Moglo bi prvo one epizode Nika Rajdera, koje je crtao Toppi.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/01/2021 : 13:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao za Toppija.
Ja sam za

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 158 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000