forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Guido van Driel, majstor nad majstorima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 06/12/2019 : 21:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Danas sam procitao izuzetno dobar strip.
U pitanju je opet velicanstveni Guido van Driel, jedan od najboljih zivih pripovjedaca u svijetu stripa.

I ranije sam bio odusevljen njegovim radovima:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42737

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37807



GUIDO VAN DRIEL - In Holland suburbia 1 De aankomst

U holandskom predgradju 1 Dolazak (prvi od dva dijela, prvi dio je tek izasao)

Les osamnaestogodisnjaka ponadjen je u dvoristu u holandskom predgradju. Mladic je basita garazne grupe In Holland Suburbia (IHS). Ima samo mali rez na celu. Inspektor Harry Kleijn istrazuje smrt. Isti inspektor je istaziovao i slucaj drugog clana grupe IHS, klavijaturiste kojem je sest mjeseci ranije ogoman metalni disk koji je pao sa neba amputirao lijevu ruku.
Naizgled dosadno predgradje sadrzi niz interesantnih likova i svaki od njih posjeduje neku tajnu.

Guido izvrsno oslikava atmosferu holandskog predgradja iako koristi vrlo ogranicenu paletu. Rijetko je pronaci covjeka koji zna tako dobro vizuelno da se izrazi, a da u isti mah prica i izvrsnu pricu. Ubacuje sitnice koje naizgled nemaju veze sa pricom, ali bas ti detalji cine likove jos zivljim.







(slike su preuzete odavde
https://www.parool.nl/kunst-media/in-holland-suburbia-ufo-s-in-een-op-het-oog-saaie-buitenwijk~bb290b2a/)


Najtoplije preporucujem. Ne samo ovaj, nego sve stripove koje je napravio ovaj majstor (nad majstorima).

Markose, ako se odlucis da bilo koji od ovih stripova objavis (a najbolje je sve), sa zadovoljstvom bih to preveo


Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/12/2019 : 00:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Djeluje super, kao puno tih nizozemaca koje ti postavljaš, ali uzalud mi je kad ja to ne mogu pročitati, jer ne govorim niskozemski. A ne mogu objaviti nešto što prije nisam pročitao:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 02/01/2020 : 15:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Znam, potpuno te razumijem.
Ovi stripovi su obimni da bi se tek tako preveli, a nisam ni vidio da negdje postoji scan. Holandski stripovi koji se mogu pronaci na internetu uglavnom su teski kic.

Jedino rjesenje je kad sljedeci put dodjem u Zagreb, da ponesem stripove i sjedemo negdje zajedno, pa da ti ih citam kao slikovnice.

Ne znam koliko se dobro prodaju njegovi stipovi (naravno da je to veoma vazno za nekoga ko ce uloziti pare u to), ali mislim da bi se savrseno uklapali u tvoju izdavacku politiku.
Ovi stripovi su "umjetnicki", ali i komercijalni u isto vrijeme. Nesto kao Spaghetti Brothers ili Izlazne rane, ali na opet potpuno drugaciji nacin.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/01/2020 : 15:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

Znam, potpuno te razumijem.
Ovi stripovi su obimni da bi se tek tako preveli, a nisam ni vidio da negdje postoji scan. Holandski stripovi koji se mogu pronaci na internetu uglavnom su teski kic.

Jedino rjesenje je kad sljedeci put dodjem u Zagreb, da ponesem stripove i sjedemo negdje zajedno, pa da ti ih citam kao slikovnice.

Ne znam koliko se dobro prodaju njegovi stipovi (naravno da je to veoma vazno za nekoga ko ce uloziti pare u to), ali mislim da bi se savrseno uklapali u tvoju izdavacku politiku.
Ovi stripovi su "umjetnicki", ali i komercijalni u isto vrijeme. Nesto kao Spaghetti Brothers ili Izlazne rane, ali na opet potpuno drugaciji nacin.


Može sensa za čitanje:)

Trouble will find me
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000