forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dune 2021
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/09/2020 : 07:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Kaze, Jodorowsky komentirao ovaj forspan. Sazeto, kaze da misli da ce film biti super industrijski proizvod, ali i da industrijski filmovi nisu autorski, da ne donose nista novo, niti mijenjaju svijet, kao sto je on htio sa svojom Dinom.

Inace, izasao novi dokumentarac o njegovoj psihomagiji:

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/09/2020 : 14:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja napokon nako hrpe stripova krenuo čitati knjigu. OK, nisam puno pročitao, ali ovaj sami početak mi se čini da je Lynch jako dobro prenio na film. Vidjet ćemo za dalje.
Imam izdanje od Izvora i uz neke nebuluze tipa ''šport'' koje mogu razumjeti kao produkt vremena kada je knjiga prevođena, nije mi jasno otkud ''Slobodnjaci''?!
Malo mi je trebalo da skužim da su to Fremeni, da u ENG su Fremeni, a ne Freemeni...
Jesam ja to lud ili je taj naziv jednostavno neprevodiv i trebalu su ostati Fremeni?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/10/2020 : 22:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Film prebacen na 1.10.2021., sad treba preimenovati topic

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 06/10/2020 : 13:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Starije od 180 dana ne moze se editirati. Tako da ostaje kako jeste

Mozda ode ova Dina putesestvijama Jodorowskyjeve Dine...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/10/2020 : 13:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma ne ne, ova Dina je snimljena, samo će ju prebaciti na ''isplativiji'' datum.
Ali kako je sve krenulo, ili će se filmska industrija morat prilagodit ili će grunut.
Ova silna odgađanja im meni se čini i neće baš pomoći.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/10/2020 : 16:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Starije od 180 dana ne moze se editirati. Tako da ostaje kako jeste

Mozda ode ova Dina putesestvijama Jodorowskyjeve Dine...


Evo, Manhunter sredio.

Joooj, ne znam, da li bi to bilo bad ili good. Ipak je to Villeneuve, ali nesto... mi ne mirise na predobro?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 08/10/2020 20:08:29
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 08/10/2020 : 18:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nema odgoda veze samo s ovim filmom, već sa stanjem u svijetu.
Dosta filmova su odgodili.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/10/2020 : 23:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
A nista od ove jeseni i zime u kinima sto se tice ovih poznatijih filmova

Steta, mislio sam da ce se netko mozda okusati i probati u nekom limitiranom opsegu dovuci publiku u kina

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/10/2020 : 10:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

A nista od ove jeseni i zime u kinima sto se tice ovih poznatijih filmova

Steta, mislio sam da ce se netko mozda okusati i probati u nekom limitiranom opsegu dovuci publiku u kina



Probao je Tenet pa se navodno pokazao kao propali pokus.

EDIT:
Nakon pročitane Dine moram priznat da mi je jasno zašto fanovi ne vole Lynchovu Dinu. Kao što sam već napisao, film počinje skoro od riječi do riječi kao knjiga, ali poslje se to dosta mjenja. U filmu jako puno toga nije uopće objašnjeno nego se samo desi ili se kao desilo, ono..odjednom je to tako, a nije više onako. Sada mi je jasno i zašto je Jodorowsky htio snimit ''film'' od 12-14h. Lynch je promjenio neke događaje i činjenice koje kad se pročita knjiga (već spomenuo da u filmu jako puno toga nije objašnjeno, pa zapravo ekipi koja nije čitala knjigu to i ne smeta jer ne znaju sve detalje) nemaju baš smisla (npr događaj na kraju filma...). Sve u svemu, meni je film i dalje drag, sada već pomnalo sumnjam da bi i Villeneuve mogao prenest cijelu knjigu u 2 filma bez da sreže dobar komad priče, ali ako ih napravi malo duže tipa 150min svaki....možda i uspije vjereno prenest knjigu na film.
Toplo bih preporučio svima koji nisu, da pročitaju knjigu, jako je dobra, napeta i baš vuče na stalno čitanje. Baš mi je drago da sam ju napokon pročitao (kupio sam ju pred mislim više od 10 godina ).

Sada jedino razmišljam da li da nastavim dalje, ali samo sa Frankovim knjigama, ove od sina definitivno neću čitati (čitao sam da su teški krš). Čitam malo druga mišljenja po internetu i većina se slaže da je prva knjiga odlična, a da onda kreće pad serijala i da su zapravo ti nastavci i nepotrebni. Te da jednom kad se pročitaju prve tri knjige, prva dobija zapravo potpuno drugačiji smisao....nisam pametan da li da nastavim.
Imam ih skoro sve, već godinama tražim Djecu Dine (od Izvora), ali nema je nigdje (ako netko ima i voljan je prodati, može na PM). Mislim da ću na kraju uzeti od Hangara7 kada je izdaju (ili su je već izdali?). I mogu još samo dodat da je lektor iz Izvora valjda mislima bio negdje drugdje dok je ovo lektorirao jer ima baš masu grešaka...mislim nije ne znam kako strašno, ali ih ima.

Dakle, Lynchov film dobar, knjiga vrlo dobra, čekam Villeneuva.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/10/2020 10:03:23
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/10/2020 : 17:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nije Hangar7 nego Egmont i za sada su izdali samo prve dvije knjige.

Inače, baš mi je žao što je film odgođen, i to još za prosinac 2021.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/10/2020 : 17:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam Lynchov film i stvarno je loš.
Nisam neki fan ovog svemira tak da ne znam kaj je ili nije promijenio u vezi knjiga, niti me zanima, ali film je loš sam po sebi.
Villeneuv radi odlične SF filmove tak da će njegova verzija sigurno biti odlična kao film.
A sad, hoće li zadovoljiti fanove knjiga, ili će puno toga izbaciti, nije mi važno.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/11/2020 : 18:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo izašla digitalna verzija najnovijeg stripa Dune, ali piše da drugi dio izlazi na prolijeće 2022...jel moglo duže?
Nisam čitao, tek ga nabavio. Ali to je mislim tek 1/3 knjige. A u samom stripu se najavljuju još i neki drugi stripovi iz svijet Dine.




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/11/2020 18:51:51
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 26/11/2020 : 20:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Sicario mu je odličan, ali zato Dolazak i BladeRunner2049 dosadni do pakla. Za BR2049 nisam mogao dočekati da film završi, da izjurim iz kina. Tako da od njegove Dine ne očekujem apsolutno ništa, pa se možda ugodno iznenadim.

A što se tiče Lynchove verzije tiče, meni osobno je vrlo draga, valjda neka povezanost uz djetinjstvo(napomena knjige nisam čitao).
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2020 : 20:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uf, a meni je BladeRunner 2049 najbolji film 2017.godine a mozda i nekoliko godina unazad.
Sicario naravno odlican i Dolazak je vrlo dobar trebalo bi da ga obnovim.
Treba da pogledam i ostale njegove filmove. Ocekujem odlican film da bude Dune.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/11/2020 : 05:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Sicario mu je odličan, ali zato Dolazak i BladeRunner2049 dosadni do pakla. Za BR2049 nisam mogao dočekati da film završi, da izjurim iz kina. Tako da od njegove Dine ne očekujem apsolutno ništa, pa se možda ugodno iznenadim.

A što se tiče Lynchove verzije tiče, meni osobno je vrlo draga, valjda neka povezanost uz djetinjstvo(napomena knjige nisam čitao).




BR 2049 je odličan. Pretpostavljam da nisi gledao fantastični Prisoners (tako spor, a tako prokleto napet film) ili Incendies (ovo je baš posebno jeben film)?
Pogledaj malo više njegovih filmova. Ali dobro, možda ti on jednostavno ne leži jer ne žuri, nego sve pomalo...recimo on nebi bio dobar za npr MCU filmove.

Meni je on jedan od najdražih redatelja.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/11/2020 05:34:36
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/11/2020 : 07:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od Villeneuvea za sada gledao samo Arrival i Blade Runner 2049 i na temelju ta dva filma složio bih se da je riječ o jednom od najboljih suvremenih redatelja u Hollywoodu. Arrival mi je bio jako dobar i trebao bih ga ponoviti, a BR2049 je na drugo gledanje još bolji nego na prvo i baš zadnjih dana razmišljam da ga opet pogledam, naravno u paketu sa (ipak superiornijim) prvim dijelom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/11/2020 : 07:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ja sam od Villeneuvea za sada gledao samo Arrival i Blade Runner 2049 i na temelju ta dva filma složio bih se da je riječ o jednom od najboljih suvremenih redatelja u Hollywoodu. Arrival mi je bio jako dobar i trebao bih ga ponoviti, a BR2049 je na drugo gledanje još bolji nego na prvo i baš zadnjih dana razmišljam da ga opet pogledam, naravno u paketu sa (ipak superiornijim) prvim dijelom.





Daj pogledaj barem još ovo dvoje što sam naveo kolegi.
I javi utiske, uvjeren sam da će te oduševit, posebno ovaj drugi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 27/11/2020 : 08:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Originalni Blade Runner mi je najdraži film svih vremena, a ovaj 2049 užasan. Nakon iskustva u kinu dao sam filmu šansu još tri puta i nisam uspio dalje od 20tak minuta. I da nije problem u ritmu radnje, nemam ja ništa protiv manjka akcije i laganini.

A opet kažem Sicario mu je vrhunski. Nadam se da će me s Dinom pogoditi


Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/11/2020 : 09:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sve od Villeneivea valja (Arrival mi je najslabiji), a Sicario i Incendies (Naša majka) su u najvišem mogućem rangu.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/11/2020 : 16:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Da, Arrival mu je, po meni, jedini promašaj. Dobra ideja, ali razrada i rasplet užas.
Ostali su stvarno vrlo dobri do odlični, s tim da me Incendies još čeka.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 16:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ja sam od Villeneuvea za sada gledao samo Arrival i Blade Runner 2049 i na temelju ta dva filma složio bih se da je riječ o jednom od najboljih suvremenih redatelja u Hollywoodu. Arrival mi je bio jako dobar i trebao bih ga ponoviti, a BR2049 je na drugo gledanje još bolji nego na prvo i baš zadnjih dana razmišljam da ga opet pogledam, naravno u paketu sa (ipak superiornijim) prvim dijelom.



Pa kako (pobogu! ) jos nisi gledao Incendies, Prisoners, Sicario, a i Enemy bi ti se mozda sviđao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 16:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sinoc bas pogledao Prisoners. Odlican film! I cini mi se viseslojniji nego sto izgleda na prvi pogled. Odlican kraj!
Mozda pogledam danas Enemy, a dodao sam na spisak i Incendies.

Villeneuve je svakako jedan od boljih ,,mladjih" reditelja trenutno u Holivudu.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 27/11/2020 : 16:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Od njegovih filmova Enemy mi se nije svidio, dok su mi BR2049 i Prisoners najbolji.

Incendies nisam gledao jer me tematika ne privlači.
Možda jednom pogledam, kad čujem sve te hvalospjeve, ali nije mi prioritet.

A kaj se Dune tiče, Lynchova mi je loša.
Inače sam fan nekih Lynchovih djela, ali ovo nije njegovo područje.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 16:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A od Lycnha nisam pogledao jedino Dune, The Straight Story i Inland Empire. Vidim da ima na Netflixu njegova Dune, mogao bih da bacim pogled, posto volim Lyncha i Kyle MacLachlana.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 16:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Enemy je nesto... posebno (da ne izdam previse), ali nije obican film u pitanju. Tako da... ne ocekuje previse gg, ali opet, mozda ti se upravo zbog toga svidi. Snimljen je ok, prica je vec nesto drugo.

A Incendies se svakako isplati pogledati, jos bolje kad se nista ne zna o prici prije toga. Odlican film.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000