forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2020
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/01/2020 : 13:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Odgledah i Parazita. Film funkcioniše na više nivoa i u svakom je odličan, ali neće uzeti Best Picture jer je ipak strani film u pitanju.

Moram priznati da su mi ovogodišnji kandidati mnogo zanimljiviji i bolji od prošlogodišnjih.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2020 : 17:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Odgledah i Parazita. Film funkcioniše na više nivoa i u svakom je odličan, ali neće uzeti Best Picture jer je ipak strani film u pitanju.

Moram priznati da su mi ovogodišnji kandidati mnogo zanimljiviji i bolji od prošlogodišnjih.





Slazem se u potpunosti.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/01/2020 : 08:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ako volite Parazita, kao i ja, onda cete se vjerojatno obradovati vijesti da se sprema TV-serija u produkciji HBO-a, s Bong Joon-hoom na kormilu:

https://www.vulture.com/2020/01/bong-joon-hos-parasite-tv-show-expanded-film-not-remake.html
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2020 : 02:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao 1917 i odusevio se! Moj favorit za Best picture, director i cinematography.


Moram jos Irishmana i Ford vs Ferrari da pogledam.

Edited by - going going on 06/02/2020 02:15:32
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 09/02/2020 : 16:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Eto odgledao sam sve nominirane za Best picture osim Little Women koji vjerojatno ni neću budući da knjigu nisam čitao, a ni tema me ne zanima. Sve u svemu, puno zanimljivija godina za filmove od prošle kad se puno više ciljalo na ugađanje raznoraznim trendovima. Iskoristit ću ovu priliku da dam svoj osobni poredak filmova po kvaliteti od najboljeg ka najgorem

The Irishman (bez dileme najbolji, Scorsese se ponovio)
Ford v Ferrari (neće osvojiti, ali uživancija od filma, vrhunski odrađeno)
Joker
Parasite
1917
Jojo Rabbit
(nakon ovoga jedan veliki razmak u mojim osobnim ocjenama)
Once Upon A Time in Hollywood (razočaran ovim filmom, očekivao sam bolje)
Marriage Story (nije loš, ali konkurencija je jaka ove godine)

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 09/02/2020 : 17:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ovako s objektivne strane mogu reći da je ovogodišnja utrka za najbolji film napetija od mnogih u zadnje vrijeme, no nominirani se mogu podijeliti u 4 nivoa s obzirom na izglede za pobjede i to koliko su ju zaslužili
Autsajderi su Ford v Ferrari i Jojo Rabbit, premda meni sjajni filmovi, ali ne vidim nikakve šanse za njih

Little Women i Marriage Story su drame kakve bi se Akademiji mogle itekako svidjeti, ali nisu dovoljno značaja dobili i podigli prašine da bi konkurirali ozbiljnije

Joker i Irishman koji su mi u top 3 ove godine i koji bi obojica bili zasluženi pobjednici, ali kao i svake godine nađe se tako 1 ili 2 filma koji zbog progresivnosti Akademije završe praznih ruku. Tako ne mogu ni zamisliti (zbog kontroverzi u vezi oba filma) da iti jedan od njih ode s glavnom nagradom, reakcije iz politički korektnog stožera bi bile obilne.

I na kraju ostaju ovi top favoriti. Once Upon A Time ima sve sastojke koji bi ga predodredili za uspjeh, 2 ikone modernog Hollywooda, glumicu koja je u ogromnom usponu, nekoliko kultnih glumaca u manjim ulogama, a sve predvođeno jednim od najslavnijih živućih redatelja. Da ne spominjem da je tema filma oda Hollywoodu 60ih i zorni prikaz filmske industrije i njenih protagonista. No, ne vjerujem da će osvojiti pogotovo nakon što ni LaLa Land nije uspio. S druge strane Parasite je dobar miks drame i crne komedije, šarolike emocije, pametno režiran i bio bi prilično odvažan izbor za naj film. K tome, u duhu ispisivanja povijesti riječ je o korejskom filmu koji je visoko u konkurenciji za najbolji film uopće pa bi mu i to mogao biti adut. I na kraju, 1917 kao najizgledniji favorit, osvojio je sve bitne nagrade uoči Oscara, kao i Birdman ima zanimljivu tehniku snimanja i u ratnu tematiku uvodi pregršt emocija i ljudskosti, a k tome miješa mlade glumce s iskusnima u sporednim ulogama, s tehničkog aspekta je perfektan i mislim da je najsolomonskije rješenje za glavnu nagradu.

Kako god da završi večerašnja dodjela mogu reći da sam zadovoljan filmskom godinom, bilo je izbora za svakoga i neka je tako i dogodine.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/02/2020 : 20:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobra analiza Draperu. ;)

Mislim da je 1917 zicer za režiju.

Najbolji film? Dao bih ga Holivudu. Za mene film godine.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/02/2020 : 21:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Moji favoriti:

Film: Joker
Režija: Mendes
Glumac: Adam Driver
Glumica: Charlize Theron
Sporedni glumac: Brad Pitt
Sporedna glumica: Laura Dern
Adaptirani scenarij: Jojo Rabbit
Originalni scenarij: Marriage Story


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/02/2020 : 22:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Little Women i Marriage Story su drame kakve bi se Akademiji mogle itekako svidjeti, ali nisu dovoljno značaja dobili i podigli prašine da bi konkurirali ozbiljnije


Meni su uz Parazita najbolji od nominiranih, uz opasku da nisam gledao Jojo Rabbit i Ford v Ferrari (i ne planiram).

Složio bih se da je protekla filmska godina bila dosta zanimljiva, no nažalost ne bih mogao isto reći za nominacije za Oscara. Glavni favoriti i najspominjaniji filmovi (1917, Joker, Hollywood, Irishman) su meni ujedno i najveća razočaranja, s izuzetkom Parazita koji kao film s ne-engleskog govornog područja ima tek minimalne šanse da osvoji glavne nagrade. No dobro, Oscari već odavno nisu mjerilo, ako su ikada i bili. Bitno je da ima dobrih, zanimljivih i originalnih filmova, a jednom će valjda i oni pronaći put do publike.

Inače, evo i mojih favorita u "glavnim" kategorijama:
Film: Gisaengchung/Parasite
Režija: Bong Joon Ho
Glumac: Adam Driver
Glumica: Saoirse Ronan
Sporedni glumac: Joe Pesci
Sporedna glumica: Margot Robbie
Adaptirani scenarij: The Two Popes
Originalni scenarij: Marriage Story


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/02/2020 : 07:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Demantirala me Akademija. Šok i nevjerica! Naravno, pozitivni.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 10/02/2020 : 07:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dobro su odradili. Realno. Parazit je odličan.

sangue navajo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/02/2020 : 08:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nista, to je to...
https://en.wikipedia.org/wiki/92nd_Academy_Awards

Znaci Parazit najbolji film i... najbolji film.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 10/02/2020 08:04:01
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2020 : 08:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Moram da pogledam jos 1917. u bioskopima je kod nas.

Ja samo navijam da Tarantino za Bilo jednom u Holivudu ne dobije nista. Od mog omiljenog reditelja sad sam potpuno postao ravnodusan na njegove nove filmove.




zato šta su mu novi filmovi teži shit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/02/2020 : 09:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Morala je Akademija pokazati da razmislja globalno. Iskreno nije mi iznenadenje za glavnu kateogriju, ali nisam ocekivao da ce pomesti i originalni scenarij i redatelja

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/02/2020 : 11:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam na wikici ukratko tko je sve pokupio statue,ali ne kuzim ovo sa najboljim filmom?
Otkad se i medjunarodni,neengleski filmovi kandidiraju zajedno sa US produkcijom? Promakla mi informacija,pft.

Hvala unaprijed za Info!👍🏻
Na njemackom Rtlu vidim Brad nosi kip,pa mislio sam da je on dobio za glavnu,ali drago mi je da je Joaquin ipak. Brad je nekako vise bio eksponiran u BJUH😁 od Lea,pa mi nije izgledalo kao sporedna uloga.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/02/2020 11:48:51
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/02/2020 : 17:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Tu san možda melodramatičan al drago mi je ka malom ditetu vidit južnokorejski film na tronu. Nadan se kako će ovo bit početak novog zlatnog doba te fantastične kinematografije, nakon nekoliko godina lagane stagnacije (čast izuzecima).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/02/2020 : 17:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Vidio sam na wikici ukratko tko je sve pokupio statue,ali ne kuzim ovo sa najboljim filmom?
Otkad se i medjunarodni,neengleski filmovi kandidiraju zajedno sa US produkcijom? Promakla mi informacija,pft.

Hvala unaprijed za Info!👍🏻
Na njemackom Rtlu vidim Brad nosi kip,pa mislio sam da je on dobio za glavnu,ali drago mi je da je Joaquin ipak. Brad je nekako vise bio eksponiran u BJUH😁 od Lea,pa mi nije izgledalo kao sporedna uloga.



Koliko se sjećam, prije više od 20 godina je La vita e bella bio nominovan u Best picture kategoriji. Kad su počeli sa tom praksom ne znam, ali znam da je dovoljno da se film prikazuje u trajanju od nedelju dana u nekoliko bioskopa (ili jednom čak, nisam niguran) u LA i ulazi u konkurenciju za oskare.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 10/02/2020 17:59:24
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/02/2020 : 18:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Što se dobitnika tiče, nisam sve filmove odgledao, ali generalno gledano, pobjeda Parazita je baš pozitivno iznenađenje. Mada je pomalo čudno što je uzeo baš sve najbitnije kategorije u kojima je bio nominovan. Irac zasluženo nije uzeo ništa, dok su 1917 i OUAT in America mogli još poneki da uzmu. Joker je taman ova 2 zaslužio. Šteta zbog Makedonaca i Zemlje meda.

Glumci manje više očekivano, mada sam mislio da će Scarlet J. uzeti jedan.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/02/2020 : 18:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nemos virovat koliko je holivud antitrump da smece od filma bude nominirano u nekoliko kategorija i dobije nesto.
Ako je ko zaslužija nominaciju iz toga filma to je John Lithgow.
1917 ispid endgame.bravo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/02/2020 : 19:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
1917. je zanimljiv do neke granice ali u jednom trenutku sam htio da požure malo. sam film nije dobar koliko se čini. gledao sam malo oskare i Nenad Korkut je dobro sročio ono što sam mislio o tome filmu ali nisam se mogao izrazit; "forma filma je pojela sadržaj."
plus, nisam se mogao oteti tome da pazim u kojem trenutku su rezali i spajali kadrove, što je očito. a i fora im nije originalna (birdman).
zgodan filmić, ali bt će brzo zaboravljen od moje strane.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/02/2020 : 19:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
nisam gledao parazita, ali drago mi je da joker nije dobio za najbolji film jer to nije. digao se hype, ali film je zapravo malo iznad prosjeka. ali drago mi je za phoenixa, pogotovo jer je priznao da je davež i da je s njim teško radit.

drago mi je za Lauru Dern, uvijek mi je bila simpa.
a Scarlett Johansson, pošto nije dobila ništa, bih ja rado dao svog oskara.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/02/2020 : 19:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nemos virovat koliko je holivud antitrump da smece od filma bude nominirano u nekoliko kategorija i dobije nesto.
Ako je ko zaslužija nominaciju iz toga filma to je John Lithgow.
1917 ispid endgame.bravo.


Nemoj tako. Imao sam osjećaj da je doslovno Megyn Kelly glavom i bradom u filmu, kako ju je Theron skinula.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/02/2020 : 21:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jeste pogledali Joaquinov govor. "Oplodimo kravu i onda joj ukrademo dijete. Mlijeko za kavu je također krađa jer dijete krave onda gladuje".

To je već next level cringe.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/02/2020 : 21:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Jeste pogledali Joaquinov govor. "Oplodimo kravu i onda joj ukrademo dijete. Mlijeko za kavu je također krađa jer dijete krave onda gladuje".

To je već next level cringe.




Ispada da je bio najnormalniji u I'm Still Here fazi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2020 : 22:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nisan gleda uopće al dobro da promiču pametne stvari.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000