forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2020
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2020 : 00:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Gledao sinoc oskare do jutros.
Stvarno sam se iznenadio za originalni scenario (bio sam ubedjen da nesto moraju dati Tarantinu a posto nece najbolji reditelj bio sam siguran da ce opet dobiti za scenario, medjutim) reziju i najbolji film! I drago mi je sto se desio takav presedan, medjutim ja sam navijao za 1917! I zao mi je sto glavni glumac iz 1917 nije dobio nominaciju, iako mlad mislim da je zasluzio! Ali dobro barem je maestro Roger Deakins dobio jos jednu zasluzenu statuetu.

Joker za original score i Joaquin apsolutno zasluzeno. Malo je otisao u sirinu i preterao u svom govoru Pheonix, to za kravu, ali mi se svideo govor, nije mi bio izvestacen kao Rene Zelvegerin. Pogotovo mi se svideo kraj kad je rekao kako je gresio, kako treba prastati i procitao deo iz pesme svog pokojnog brata. Lepa scena.

Takodje mi je interesantno sto je Bred Pit dobio oskara, jedina zanimljiva stvar u celoj tarantinovoj gluposti od filma je on.

Irishman nije osvojio nista, malo mi zao Skorsezea, ali jbg. Ocekivao sam da ce Thelma opet dobiti za montazu ali nista ni od toga.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 11/02/2020 : 08:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Ova dodjela mi se uopće nije svidila, vidija san di to ide, i pomislija san da daju Oscara za najbolju italijansku pizzu da bi opet dobili južnokorejanci. Ova akademija ide u krajnost svako malo, od samo-bijelci do svi-obojeni. Razočaran dodjelom.

Edited by - MSBlueberry on 11/02/2020 09:04:08
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/02/2020 : 09:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, pitanje bi li Parazit pokupio te oskare da ga je snimila bijela ekipa.

Ko da im je bitnije da su dobili tu fotografiju s dvadesetak Azijata na pozornici.

Ali dobro, nije to više neko iznenađenje.

Čestitke Korejcima. Snimaju dobre filmove.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/02/2020 : 09:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Na stranu politička (ne)korektnost. Oscare je pokupio film koji ih je, od svih nominiranih, najviše zaslužio, a to često nije slučaj tako da sam ja zadovoljan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 12/02/2020 : 19:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
oskari 2020...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/02/2020 : 20:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nagradna igra: nađi žensko?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/02/2020 : 21:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2020 : 18:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor





Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/02/2020 : 18:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
i pomislija san da daju Oscara za najbolju italijansku pizzu da bi opet dobili južnokorejanci.

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 15/02/2020 : 02:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Parasite je super, nikakvo čudo što je strani film osvojio glavne nagrade budući da je Hollywood sranje već duži niz godina. Najniža gledanost Oskara u povijesti- naravno to ni slučajno nije zbog kvalitete filmova

Izuzetno mi zadovoljstvo pridaje činjenica da Joker nije osvojio ništa. Što ljudi vide u tom filmu, osim ponegdje dobre kinematografije i šminke, za mene ostaje enigma.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/02/2020 : 19:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/na6vt-UKFoA

:D
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/03/2020 : 01:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Parazita u kinu danas. A ono, film je reasonably good, ali, jebote, koliko je boljih stranih filmova bilo unazad pola stoljeća i koje je akademija uvijek fino izignorirala kad su važne kategorije u pitanju, i onda daju oskara za najbolji originalni screenplay, redatelja i film ovome samo ok filmu. Cijelo vrijeme mi je bio na pameti upravo jedan drugi korejski film iz 2003. koji je imao daleko bolji scnarij, glumu, a bogami i režiju, a nije bio niti nominiran...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 08/03/2020 : 07:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Cijelo vrijeme mi je bio na pameti upravo jedan drugi korejski film iz 2003. koji je imao daleko bolji scnarij, glumu, a bogami i režiju, a nije bio niti nominiran...



Memories of Murder?
https://www.imdb.com/title/tt0353969/?ref_=ttls_li_tt


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2020 : 22:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pre ce biti da drogsy misli na Oldboya?
https://www.imdb.com/title/tt0364569/?ref_=tt_sims_tt
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/03/2020 : 14:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Pogledao Parazita u kinu danas. A ono, film je reasonably good, ali, jebote, koliko je boljih stranih filmova bilo unazad pola stoljeća i koje je akademija uvijek fino izignorirala kad su važne kategorije u pitanju, i onda daju oskara za najbolji originalni screenplay, redatelja i film ovome samo ok filmu. Cijelo vrijeme mi je bio na pameti upravo jedan drugi korejski film iz 2003. koji je imao daleko bolji scnarij, glumu, a bogami i režiju, a nije bio niti nominiran...



Pa eto, sad su se redatelju tog filma odužili sa ovim Oscarom, ko što su Scorseseu onomad vratili dug sa Departed, a Taksist je izgubio od Rockyja, a Goodfellas od Plesa sa vukovima...

A i subjektivno je to "koliko je bilo boljih u x godina", Parazit u svakom slučaju ima štofa za argumente da su svi hvalospjevi i nagrade opravdani, ima i redatelja koji je jedan od najjačih svjetskih redatelja svoje generacije, vidjet ćemo kako će se percepcija tog filma mijenjati sa protokom vremena.

Čini mi se da bi se uskoro mogla ukinuti kategorija "stranog" filma, jer ako se razlika ne radi po tehničkom ključu, po jeziku, onda i nema nekog smisla.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/03/2020 : 16:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pre ce biti da drogsy misli na Oldboya?
https://www.imdb.com/title/tt0364569/?ref_=tt_sims_tt


Go kneel and weep
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/03/2020 : 16:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Znao sam i ja odmah na koji misliš ;)

Ali Memories of Murder je bio najbolji film te godine.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/03/2020 : 08:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Znao sam i ja odmah na koji misliš ;)

Ali Memories of Murder je bio najbolji film te godine.


Ja sam ga pred koji tjedan pogledao po prvi put i nakon svih pohvala koje slušam i čitam već godinama, bio mi je razočaravajuć. Daleko od toga da je loš, ali nije ništa posebno. Meni osjetno slabiji od Oldboya.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/03/2020 : 15:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja sam tim MoM. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2646 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 10/03/2020 : 18:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ja sam tim MoM. :)



I ja.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/03/2020 : 08:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vice je glavni autoritet na forumu za južnokorejsku kinematografiju, stvar je riješena :)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/03/2020 : 23:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Najbolji film

„Once Upon a Time in Hollywood“
„1917“
„The Irishman“
„Little Women“
„Jojo Rabbit“
„Joker”
„Marriage Story“
„Parasite“
„Le Mans 66“

Prvi film sa spiska nominiranih za najbolji film koji sam odgledao je upravo “Parasite” koji je osvojio oskara i mogu se jedino zapitati koliko su ovi drugi filmovi loši kada ih je ovaj nadmašio???
“Parasite” je prosječan film koji po meni nije zaslužio oskara....ono za ocjenu 5/10.
Imali su Korejci u prošlosti i puno boljih filmova, pa nikada nisu ni prismrdili oskaru...zašto sada sa Parasitom, ostaje misterij:)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/12/2020 : 10:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
odgledao i ja konačno parazita
film je genijalan i zaslužuje sve nagrade i pohvale koje je dobio

osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu

a joker je vjerojatno najgori film i najgora uloga koji su ikad dobili nekog oskara ili nominaciju
gori i od forrest gumpa

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 01/12/2020 10:11:11
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2020 : 14:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote











Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/12/2020 : 15:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

odgledao i ja konačno parazita
film je genijalan i zaslužuje sve nagrade i pohvale koje je dobio


Apsolutno. Baš film koji se može gledati iznova i iznova.
quote:
Originally posted by ken2osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu


Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.
quote:
Originally posted by ken2a joker je vjerojatno najgori film i najgora uloga koji su ikad dobili nekog oskara ili nominaciju
gori i od forrest gumpa


Vjerojatno nije, ali nisam gledal

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000