forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Forumaš godine 2019. - Peyo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/01/2020 : 18:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Forumaš godine 2019. je Peyo - Čestitke!






Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/01/2020 : 18:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Peyo, čestitke!!!!


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/01/2020 : 18:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by tinton

Ovo mi je super kako u finalu glasa manje ljudi nego u polufinalima.
Ovo će vjerojatno biti finale s najmanje glasova još od onog eksperimenta s drugim krugom bez polla (koja budala li se toga dosjetila?).
Isto tako, Peyo je prvi u zadnjih pet godina koji će pobijediti bez foto-finiša.
U to ime, htio bih biti prvi koji će Peyu čestitati. Apsolutno zasluženo, iako za mene pomalo neočekivano.


а šta bi ti bilo očekivano?


Očekivano bi bilo da su osvojili solar, Reem, Bušido ili ti. Možda bi mi čak i Sarghan bio očekivaniji zbog bonelli lobija.
Meni je svakako draže da je osvojio Peyo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/01/2020 : 18:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Najprije da se zahvalim na (i meni neočekivanom) izboru za forumaša godine.
Dakle, hvala svima koji su dali glas i podršku za moj izbor, te uputili lijepe riječi za ono što su smatrali mojim doprinosom forumu.

Iako sam napisao da mi je svejedno da li ću biti izabran, ipak čovjeka veseli da postoji barem nekoliko desetaka članova kojima nisam mrzak i koji su smatrali da zaslužujem taj naslov. Osobno mi je drago da se nalazim na popisu forumaša godine uz prethodne nositelje ove titule (poseban pozdrav mr murdocu i Mrkvi gdje god bili).

Bila mi je čast imati NESVRSTANOG kao protukandidata u finalu zato što cijenim njegov beskompromisni pristup, a imamo i dosta sličan strip ukus. Za njega sam glasao u polufinalu (kada sam vidio da moji drugi kandidati koje sam stavio na popis ispred njega nemaju dovoljan broj glasova za prolaz u finale), a i u samom finalu.

Pridružujem se onima koji su smatrali da je bilo daleko zaslužnijih forumaša koji bi trebali ponijeti tu titulu. Osobno bih je dodijelio izivku koji nam kao što sam napisao neumorno predstavlja veliki broj zanimljivih stripova od kojih su neki i objavljeni možda baš i zahvaljujući njemu, ili delboju koji radi nevjerojatan posao sa raznim popisima stripova, raznih izdanja i strip junaka. Također sam spomenuo da je moj favorit za forumaša godine svake godine anto, već svojevrsna živuća strip legenda koja svojom energijom, aktivnošću i agilnošću na svim forumima na kojima je prijavljen značajno doprinosi popularizaciji stripa. Osim mojih favorita (vidjeti moj prijedlog za forumaša godine) postoje i brojni drugi članovi koje su drugi predlagali, a nažalost neki nisu čak ni predlagani za forumaša godine, a koji su to svojom aktivnošću zaslužili.

Da se pozabavimo malo brojevima. Na uvodnoj stranici foruma piše da forum ima (ili je imao) ukupno 10.524 člana, od kojih je svoje poruke ostavilo svega 3.953 člana. Za forumaša godine otprilike glasa između 50 do 100 članova, a pobjednik osvaja između 20 i 50 glasova. Iz toga proizlazi da je pobjednik onaj koji osvoji otprilike između 0,5 i 1 % glasova od ukupnog broja članova foruma.

Što nam to govori? S jedne strane o apsolutnoj nezainteresiranosti članova foruma za izbor forumaša godine, a s druge strane i o lošem animiranju članstva za taj izbor. Također nam to govori i da je samim time izbor bez potrebne težine ili relevantnosti, odnosno značaja, pa i smisla. Što bi se tu dalo učiniti? Po mom mišljenju treba kvalitetnije najaviti i napraviti izbor kandidata, dosta ranije krenuti sa predlaganjem kandidata i ako je moguće sudionike izbora pa i samog forumaša godine (možda čak i prva 3) nagraditi ponekim albumom (što znači da bi i pojedini izdavači mogli sudjelovati u nagrađivanju) ili možda čak ako bude moguće uvažiti želju forumaša u pogledu naslova kojeg bi on želio da se objavi (npr. Ralph Azham). S druge strane možda bi se moglo umjesto izbora za nekakvog ukupnog forumaša godine podijeliti izbor po pojedinim cjelinama (Bonelli, BD, manga, svaštara i sl.).

Možda ovo i nisu predobri prijedlozi, ali bez nekakvih nekoliko stotina učesnika u glasanju ovaj izbor jednostavno nema dovoljnu težinu koju bi po meni trebao imati izbor forumaša godine na ovakvom forumu.

Na kraju ne treba zaboraviti ni osobu koja je zapravo forumaš godine svake godine iako koliko ja znam ne sudjeluje u samom izboru. To je osoba zahvaljujući kojoj ovaj forum koji okuplja brojne strip ljubitelje i postoji i koja nas svake godine razveseli velikim brojem sjajnih izdanja (u naprosto nevjerojatnom broju s obzirom na energiju i vrijeme koje on u njih ulaže).
Ukratko, Marko hvala ti na tome.

I na kraju još jedna moja želja, a ona je da slijedeće godine forumaš godine bude neka izvrsna mlađa osoba, netko poput ReemCPa.

Budite mi zdravi i veseli i ne tugujte previše ako vaši favoriti nisu prošli, možda se to dogodi već slijedeće godine.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2020 : 18:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/01/2020 : 18:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Bravo Peyo, sad si i potvrdio da si zasluženo izabran. 🤙🏼
Čestitam!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/01/2020 : 18:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Bravo Peyo, sad si i potvrdio da si zasluženo izabran. 🤙🏼
Čestitam!


Čestitke i autoru pobjede iz sjene, da ne bi zaboravili.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/01/2020 : 19:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Peyi na tituli!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/01/2020 : 19:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Najprije da se zahvalim na (i meni neočekivanom) izboru za forumaša godine.
Dakle, hvala svima koji su dali glas i podršku za moj izbor, te uputili lijepe riječi za ono što su smatrali mojim doprinosom forumu.

Iako sam napisao da mi je svejedno da li ću biti izabran, ipak čovjeka veseli da postoji barem nekoliko desetaka članova kojima nisam mrzak i koji su smatrali da zaslužujem taj naslov. Osobno mi je drago da se nalazim na popisu forumaša godine uz prethodne nositelje ove titule (poseban pozdrav mr murdocu i Mrkvi gdje god bili).

Bila mi je čast imati NESVRSTANOG kao protukandidata u finalu zato što cijenim njegov beskompromisni pristup, a imamo i dosta sličan strip ukus. Za njega sam glasao u polufinalu (kada sam vidio da moji drugi kandidati koje sam stavio na popis ispred njega nemaju dovoljan broj glasova za prolaz u finale), a i u samom finalu.

Pridružujem se onima koji su smatrali da je bilo daleko zaslužnijih forumaša koji bi trebali ponijeti tu titulu. Osobno bih je dodijelio izivku koji nam kao što sam napisao neumorno predstavlja veliki broj zanimljivih stripova od kojih su neki i objavljeni možda baš i zahvaljujući njemu, ili delboju koji radi nevjerojatan posao sa raznim popisima stripova, raznih izdanja i strip junaka. Također sam spomenuo da je moj favorit za forumaša godine svake godine anto, već svojevrsna živuća strip legenda koja svojom energijom, aktivnošću i agilnošću na svim forumima na kojima je prijavljen značajno doprinosi popularizaciji stripa. Osim mojih favorita (vidjeti moj prijedlog za forumaša godine) postoje i brojni drugi članovi koje su drugi predlagali, a nažalost neki nisu čak ni predlagani za forumaša godine, a koji su to svojom aktivnošću zaslužili.

Da se pozabavimo malo brojevima. Na uvodnoj stranici foruma piše da forum ima (ili je imao) ukupno 10.524 člana, od kojih je svoje poruke ostavilo svega 3.953 člana. Za forumaša godine otprilike glasa između 50 do 100 članova, a pobjednik osvaja između 20 i 50 glasova. Iz toga proizlazi da je pobjednik onaj koji osvoji otprilike između 0,5 i 1 % glasova od ukupnog broja članova foruma.

Što nam to govori? S jedne strane o apsolutnoj nezainteresiranosti članova foruma za izbor forumaša godine, a s druge strane i o lošem animiranju članstva za taj izbor. Također nam to govori i da je samim time izbor bez potrebne težine ili relevantnosti, odnosno značaja, pa i smisla. Što bi se tu dalo učiniti? Po mom mišljenju treba kvalitetnije najaviti i napraviti izbor kandidata, dosta ranije krenuti sa predlaganjem kandidata i ako je moguće sudionike izbora pa i samog forumaša godine (možda čak i prva 3) nagraditi ponekim albumom (što znači da bi i pojedini izdavači mogli sudjelovati u nagrađivanju) ili možda čak ako bude moguće uvažiti želju forumaša u pogledu naslova kojeg bi on želio da se objavi (npr. Ralph Azham). S druge strane možda bi se moglo umjesto izbora za nekakvog ukupnog forumaša godine podijeliti izbor po pojedinim cjelinama (Bonelli, BD, manga, svaštara i sl.).

Možda ovo i nisu predobri prijedlozi, ali bez nekakvih nekoliko stotina učesnika u glasanju ovaj izbor jednostavno nema dovoljnu težinu koju bi po meni trebao imati izbor forumaša godine na ovakvom forumu.

Na kraju ne treba zaboraviti ni osobu koja je zapravo forumaš godine svake godine iako koliko ja znam ne sudjeluje u samom izboru. To je osoba zahvaljujući kojoj ovaj forum koji okuplja brojne strip ljubitelje i postoji i koja nas svake godine razveseli velikim brojem sjajnih izdanja (u naprosto nevjerojatnom broju s obzirom na energiju i vrijeme koje on u njih ulaže).
Ukratko, Marko hvala ti na tome.

I na kraju još jedna moja želja, a ona je da slijedeće godine forumaš godine bude neka izvrsna mlađa osoba, netko poput ReemCPa.

Budite mi zdravi i veseli i ne tugujte previše ako vaši favoriti nisu prošli, možda se to dogodi već slijedeće godine.



Zbog previše patetičnog govora predlažem komitetu da ti se oduzme titula forumaša godine.

Ko je za?
ZA!
Ima li ko protiv?
Nema.

Ovim je jednoglasno usvojeno oduzimanje titule.

Moram još dodati da sam se sav naježio kada sam vidio da supermark piše ozbiljno na ovoj temi. Šta se sa tim duhovitim čovjekom desilo? Godine ga pritisle ili šta već. Moguće da je ta opasna bolest messikitus dijareja uzela maha.

Još da dodam da je anto doživotno diskvalifikovan sa ovog takmičenja zbog narušavanja bileteralnog ogranka. Takođe jednoglasno usvojeno.

quote:
Originally posted by tinton


Isto tako, Peyo je prvi u zadnjih pet godina koji će pobijediti bez foto-finiša.


Da, baš strašno. Ovo me baš pogodilo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/01/2020 : 20:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ovim je jednoglasno usvojeno oduzimanje titule.




Kao i sve dobre stvari i ova je kratko trajala.

Hvala svima koji su mi u međuvremenu uspjeli čestitati !
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29255 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/01/2020 : 20:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Peyo!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2642 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/01/2020 : 20:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Peyo!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/01/2020 : 20:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Jedino rješenje za veći broj glasova je da se nekako tehnički uvede da za vrijeme glasanja niko ne može pristupiti forumu dok ne glasa.

Edited by - delboj on 18/01/2020 20:47:46
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/01/2020 : 20:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Jedino rješenje za veći broj glasova je da se nekako tehnički uvede da za vrijeme glasanja niko ne može pristupiti forumu dok ne glasa.


I onda ti neka ‘iljada onih koji nikada ništa niti pisali nisu već samo čitaju (a navikli se logirati) odigra “en-ten-tini” i nastavi pregledanje foruma kao i do tada. 👍🏼

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6596 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/01/2020 : 21:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Peyi!
Ne znam čemu toliko priče oko manjeg broja glasova u finalu. Konkretno, nisam glasao jer nije bilo kandidata iz bonelli centra.

loading...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2020 : 21:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Peyo i svojim "pobjedničkim govorom" pokazao zašto je zaslužio titulu.

Svaka čast i čestitke!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2020 : 22:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zar se ne kaže "čestitke Peyu",a ne "Peyi"??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/01/2020 : 22:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Peyi! Apsolutno zasluženo.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/01/2020 : 22:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zar se ne kaže "čestitke Peyu",a ne "Peyi"??


Peyi, Anti, Ivi, Stipi, Niki, Muji, Hasi, Frani...
Kod vas Srba naopako

Have mercy
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/01/2020 : 22:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čestitam!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/01/2020 : 23:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Na kraju ne treba zaboraviti ni osobu koja je zapravo forumaš godine svake godine iako koliko ja znam ne sudjeluje u samom izboru. To je osoba zahvaljujući kojoj ovaj forum koji okuplja brojne strip ljubitelje i postoji i koja nas svake godine razveseli velikim brojem sjajnih izdanja (u naprosto nevjerojatnom broju s obzirom na energiju i vrijeme koje on u njih ulaže).
Ukratko, Marko hvala ti na tome.



Nema potrebe da me se izdvaja.
Ja sam isti kao i vi. Samo ljepši i pametniji.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/01/2020 : 23:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Peyo i svojim "pobjedničkim govorom" pokazao zašto je zaslužio titulu.

Svaka čast i čestitke!





Hvala tebi i ostalim čestitarima (a najdraže su mi čestitke od onih koje sam nominirao za FG).

Ne bih govorio u terminima pobjednik i poraženi budući da je ovo više zezancija nego nešto ozbiljno. I da nisam izabran ne bih se osjećao poraženim.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/01/2020 : 23:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Peyo


Na kraju ne treba zaboraviti ni osobu koja je zapravo forumaš godine svake godine iako koliko ja znam ne sudjeluje u samom izboru. To je osoba zahvaljujući kojoj ovaj forum koji okuplja brojne strip ljubitelje i postoji i koja nas svake godine razveseli velikim brojem sjajnih izdanja (u naprosto nevjerojatnom broju s obzirom na energiju i vrijeme koje on u njih ulaže).
Ukratko, Marko hvala ti na tome.



Nema potrebe da me se izdvaja.
Ja sam isti kao i vi. Samo ljepši i pametniji.



Hvala ti što si otklonio nedoumice o kome se radi.
I čestitam na skromnosti, uspjeh te nije iskvario.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 19/01/2020 : 00:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Peyi na pobjedi!

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/01/2020 : 00:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

Čestitke Peyi na pobjedi!




Hvala ti.

Radiš odličan posao na mangama.

Po meni to je trebalo biti dovoljno da ti budeš FG.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000