forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Zajebi u pošti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/01/2020 : 17:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Naime imam situaciju; Hp-om sam trebao poslati paket koji je prelazio 10 kg, vrijednost 200 kn.

Budući da sam ja već neko vrijeme u kolicima rekao sam starome da šalje u moje ime i njemu su u poštanskom uredu prodali foru da sve preko 10 kg MORA ići preko Hpexpressa! Nema druge opcije!
Naravno, stari je pristao jer nema baš iskustva s time i lijepo su mu naplatili 62,10 kn za tu uslugu.

Je li to neka njihova nova fora budući da u cjeniku svakako ima mogućnost slanja redovnom poštom a ne HPExpressom.

Evo, lijepo piše iznad 10-15 kg= 30 kn?
https://www.posta.hr/UserDocsImages/hp/dokumenti/cjenici/2019/Izvadak_iz_Cjenika_postanskih_usluga_u_unutarnjem_prometu_20190708.pdf

Pitanje: da li je ženska na šalteru prodala foru ili je meni nešto promaknulo?

Bok, kako si.

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/01/2020 : 18:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam davno slao paket preko 10kg tezine ali ako ima u cjeniku onda bi moralo biti.
Zali se na mail gdje se salju prituzbe.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Cage
Starting Member

50 Posts

Member since 13/12/2013

Posted - 27/01/2020 : 18:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Cage a Private Message  Reply with Quote
Od prije mjesec dana su uveli da svaki paket preko 10 kila ima cijenu kao HP,a prije je to vrijedilo do 20 kila tako da nije prevaren ali je žalosno šta ta pošta sve radi
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 27/01/2020 : 19:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam slao prije nekih 2-3 mjeseca oko 11,5 kg paket 30kn. E sad dali se šta promjenilo u međuvremenu, ne znam, ali lako je moguće ,našima nikad dosta.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 27/01/2020 : 19:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Evo po novom cjeniku paket je stvarno do 10 kg

https://www.posta.hr/UserDocsImages/hp/dokumenti/cjenici/2020/Izvadak_iz_Cjenika_postanskih_usluga_u_unutarnjem_prometu_2020_01_02.pdf
Go to Top of Page

zimzelen
Starting Member

7 Posts

Member since 02/12/2018

Posted - 27/01/2020 : 19:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zimzelen a Private Message  Reply with Quote
Od 1.1.2020. najveća dozvoljena masa je do 10 kg za obične pakete, sve preko 10 ide novom uslugom Paket24 (bivši hp express).
Budući da je Paket24 duplo pa i više skuplji, jeftiniji način je težinu preko 10 kg podijeliti u 2 paketa, možda je malo nepraktično, ali u svakom slučaju isplativije.

https://www.posta.hr/hrvatska-posta-cjenik-online/262
Go to Top of Page

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/01/2020 : 19:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
ovisi kako salješ,ako se radi o običnom paketu onda ne ide preko Hp-a,
a ako šalješ kao otkupninu onda HP preuzima paket i naplačuje svoju uslugu po nekoj svojoj tarifi,barem je tako bilo kad sam radio p pošti(HPexpress).
sječam se da sam jednom tipu nosio paket od cirka 6-7 kila s time da je pošiljatelj tražio da pošiljka bude isporučena sljedeči dan,tada je poštarina iznosila 100 kn..
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/01/2020 : 20:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Iz cijene(63 kune)zaključujem da je tvom starom naplaćeno HP express.paket od 10-15 kila, dostava sutra do 15 sati=60 kuna.
2,10 je valjda formular

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/01/2020 : 21:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Evo po novom cjeniku paket je stvarno do 10 kg

https://www.posta.hr/UserDocsImages/hp/dokumenti/cjenici/2020/Izvadak_iz_Cjenika_postanskih_usluga_u_unutarnjem_prometu_2020_01_02.pdf



Sjajno, znači stvar je jasna. Samo mi nije jasno kako su naplatili 62,10 a paket ima oko 11 kg? Ali dobro, nebitno. Kad me već na sve strane jebu zašto bi i sa poštom bilo drugačije.
Super su mi ovakve stvari koje se uvode na mala vrata

Niš. Nek ovo bude upozorenje svima; podijelit na 2 paketa ili preko druge dostavljačke službe. Nema druge

Hvala na odgovorima i ovdje i na p.m.u

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/01/2020 : 21:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@jaki: nisam vidio tvoj zadnji post. Da, to je isto zanimljivo...
p.s.: formular je na onom lijepom papiru bez odbljeska koji toliko voliš. Definitivno vrijedi 2,10!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/01/2020 : 22:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 29/01/2020 : 13:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Naplaćuju sad i ležarinu 3kn po danu. :(
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/01/2020 : 23:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Naplaćuju sad i ležarinu 3kn po danu. :(



to nije ništa novo. Meni več godinama to naplačivaju, kada mi šalju na Poste restante u Hrvatsku, pa onda kod njih pokupim i računaju 3 kune po danu
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/02/2020 : 12:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Evo još malo veselja.
Prosli tjedan sam provjeravao poslanu pošiljku (ne ovu iz prvog posta). Vidim da je stigla u PU a kupac ništa ne javlja. Kontaktiram ga i on kaže da nikakvu obavijest nije dobio i odlazi provjeriti na poštu.
U pošti su mu rekli da oni nisu dobili taj paket i da je vjerojatno još u centrali te da se strpi još par dana.

I tak, jučer meni stiže povrat paketa za koji sam morao pljunut dodatnih 15 kn
Zvao poštu i nekim čudom ih uspio dobiti i nakon što sam 15ak minuta morao biti prilično neugodan shvatio da neću postići ništa. Poj'o vuk magare.
Srećom kupac je prilično razuman i kaže kako je već bilo nedavno takvih slučajeva pa smo se dogovorili na drugi način.

Znači, pošta pojela 20 kn za to da se nekom službeniku nije dala poslati obavijest o prispijeću ili su automatski krivo preusmjerili pošiljku pa pokušali na ovaj način zataškati svoju pizdariju.

U zadnje vrijemo toliko sranja s tom poštom iz prve i druge ruke da je to čudo.
Ili je to ono što se u novije doba zove unaprijeđenje usluga

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 11/02/2020 12:17:31
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 11/02/2020 : 13:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Da, pošta je postala veliko sranje. Čuo sam situaciju da su držali tiskanice dosta dugo... Valjda dok se ne skupi određena količina za primatelja...

Meni isto nije stiglo par paketa izvana... Kupljeno putem ebaya...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/02/2020 : 14:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nedostatak ljudi(kvalitetnih)a nedostatak je zbog malih plaća i puno posla.
inače,nemojte se žalit telefonski nego imate e mail za žalbe na koji se trebate žaliti.obvezni su odgovoriti i odgovore a kako se nakraju odvije situaciji ovisi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/02/2020 : 19:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Evo još malo veselja.
Prosli tjedan sam provjeravao poslanu pošiljku (ne ovu iz prvog posta). Vidim da je stigla u PU a kupac ništa ne javlja. Kontaktiram ga i on kaže da nikakvu obavijest nije dobio i odlazi provjeriti na poštu.
U pošti su mu rekli da oni nisu dobili taj paket i da je vjerojatno još u centrali te da se strpi još par dana.

I tak, jučer meni stiže povrat paketa za koji sam morao pljunut dodatnih 15 kn
Zvao poštu i nekim čudom ih uspio dobiti i nakon što sam 15ak minuta morao biti prilično neugodan shvatio da neću postići ništa. Poj'o vuk magare.
Srećom kupac je prilično razuman i kaže kako je već bilo nedavno takvih slučajeva pa smo se dogovorili na drugi način.

Znači, pošta pojela 20 kn za to da se nekom službeniku nije dala poslati obavijest o prispijeću ili su automatski krivo preusmjerili pošiljku pa pokušali na ovaj način zataškati svoju pizdariju.

U zadnje vrijemo toliko sranja s tom poštom iz prve i druge ruke da je to čudo.
Ili je to ono što se u novije doba zove unaprijeđenje usluga



Slično se i meni desilo.
Treba raspusititi to govno od firme i ključ u bravu.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/02/2020 : 00:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Cromwell

Evo još malo veselja.
Prosli tjedan sam provjeravao poslanu pošiljku (ne ovu iz prvog posta). Vidim da je stigla u PU a kupac ništa ne javlja. Kontaktiram ga i on kaže da nikakvu obavijest nije dobio i odlazi provjeriti na poštu.
U pošti su mu rekli da oni nisu dobili taj paket i da je vjerojatno još u centrali te da se strpi još par dana.

I tak, jučer meni stiže povrat paketa za koji sam morao pljunut dodatnih 15 kn
Zvao poštu i nekim čudom ih uspio dobiti i nakon što sam 15ak minuta morao biti prilično neugodan shvatio da neću postići ništa. Poj'o vuk magare.
Srećom kupac je prilično razuman i kaže kako je već bilo nedavno takvih slučajeva pa smo se dogovorili na drugi način.

Znači, pošta pojela 20 kn za to da se nekom službeniku nije dala poslati obavijest o prispijeću ili su automatski krivo preusmjerili pošiljku pa pokušali na ovaj način zataškati svoju pizdariju.

U zadnje vrijemo toliko sranja s tom poštom iz prve i druge ruke da je to čudo.
Ili je to ono što se u novije doba zove unaprijeđenje usluga



Slično se i meni desilo.
Treba raspusititi to govno od firme i ključ u bravu.


Ne znam što da kažem, ali ovo što pišete meni zvuči nebulozno.
Pa ako imaš šifru paketa i ako u statusu paketa na stranicama pošte vidiš da ti je paket za isporuku u poštanskom uredu, onda je paket u poštanskom uredu i nigdje drugdje i apsolutni krivac za nepodignuti paket je kupac!
Da razumijem da postoji mogućnost da djelatnik/ca u pošti ne može naći paket, pa ti proda priču da je paket kao zapeo u centrali ili gdjegod drugdje, ali ako u tako nešto povjeruješ, onda jednostavno moraš biti idiot.
Ja osobno ako očekujem paket, ujutro uz kavu odmah preko interneta provjerim poziciju paketa i ako vidim da je paket u poštanskom uredu, onda odmah odem po paket i ne čekam poštara da mi nosi obavjesti.

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/02/2020 : 01:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

nedostatak ljudi(kvalitetnih)a nedostatak je zbog malih plaća i puno posla.
inače,nemojte se žalit telefonski nego imate e mail za žalbe na koji se trebate žaliti.obvezni su odgovoriti i odgovore a kako se nakraju odvije situaciji ovisi


Previše posla i stvarno premale plaće, prvenstveno poštanskih djelatnika koji rade na šalterima i koje zbog tko zna kojeg razloga vječito vrte po zamjenama tako da jedan poštanski ured nikako ne može imati stalnu uigranu ekipu.
Moja pošta ima tri šaltera i na ta tri šaltera se je u posljednje dvije tri godine izredalo preko 200 različitih djelatnika i što reći...pred nekih dvije godine sam imao slučaj da sam čekao 15 minuta u redu kako bih poslao paket za Srbiju i onda kada sam konačno bio na redu, ženska mi kaže: ajoooj, ja ti to ne znam poslati, ajde dođi popodne kada bude druga smjena
A za ove pošiljke iz Kine (ebay, aliexpress...danas skoro sve do jedne imaju kodove za praćenje pošiljke),isto tako ne čekam poštara jer ih nikada ne nosi prvi dan kada stignu, pa ih odem preuzeti u p.u. Pokažem kod, djelatnica ukuca i paket isporučen istog trena, osim jednom kada je radila neka nova mala-tražila moj paket jedno desetak minuta, ljudi u redu iza mene pizde i nabrajaju sve u šesnaest i onda mala nakon 10 minuta bezuspješnog traženja pita stariju kolegicu gdje bi taj paket mogao biti i ova joj naravno istog trena pokaže gdje stoje ti paketi
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/02/2020 : 18:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jebe mi se za njihove plaće, neka odu raditi u privatni sektor, pa će im biti bolje :)
Klošar nije ni pokušao isporuku nego odmah nosi u centralu, ukratko, boli ga k... Može mu se.
Pazi, radnici na šalteru isto polude zbog poštara, svašta sam i od njih čuo na njihov račun.
Uostalom, ZNA SE kako se (još uvijek) zapošljava u pošti, ipak je to državna firma, gdje se može biti neodgovorni neradnik i za to primati kakva takva plaća.
Ponavljam, ima posla u privatnom sektoru, samo čeka na njih. Pa da vidimo da li će se onda ovako ponašati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/02/2020 : 18:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije više tako.
Kronični je manjak poštara.
U Splitu i okolicu i nije neki veliki problem dobiti posao poštara.
Baš zato što više nije dobra plaća a ima se puno posla jer su srezani a nema više (skoro)ni mirovina na ruke pa da dobiju štogod.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/02/2020 : 20:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Cromwell

Evo još malo veselja.
Prosli tjedan sam provjeravao poslanu pošiljku (ne ovu iz prvog posta). Vidim da je stigla u PU a kupac ništa ne javlja. Kontaktiram ga i on kaže da nikakvu obavijest nije dobio i odlazi provjeriti na poštu.
U pošti su mu rekli da oni nisu dobili taj paket i da je vjerojatno još u centrali te da se strpi još par dana.

I tak, jučer meni stiže povrat paketa za koji sam morao pljunut dodatnih 15 kn
Zvao poštu i nekim čudom ih uspio dobiti i nakon što sam 15ak minuta morao biti prilično neugodan shvatio da neću postići ništa. Poj'o vuk magare.
Srećom kupac je prilično razuman i kaže kako je već bilo nedavno takvih slučajeva pa smo se dogovorili na drugi način.

Znači, pošta pojela 20 kn za to da se nekom službeniku nije dala poslati obavijest o prispijeću ili su automatski krivo preusmjerili pošiljku pa pokušali na ovaj način zataškati svoju pizdariju.

U zadnje vrijemo toliko sranja s tom poštom iz prve i druge ruke da je to čudo.
Ili je to ono što se u novije doba zove unaprijeđenje usluga



Slično se i meni desilo.
Treba raspusititi to govno od firme i ključ u bravu.


Ne znam što da kažem, ali ovo što pišete meni zvuči nebulozno.
Pa ako imaš šifru paketa i ako u statusu paketa na stranicama pošte vidiš da ti je paket za isporuku u poštanskom uredu, onda je paket u poštanskom uredu i nigdje drugdje i apsolutni krivac za nepodignuti paket je kupac!
Da razumijem da postoji mogućnost da djelatnik/ca u pošti ne može naći paket, pa ti proda priču da je paket kao zapeo u centrali ili gdjegod drugdje, ali ako u tako nešto povjeruješ, onda jednostavno moraš biti idiot.
Ja osobno ako očekujem paket, ujutro uz kavu odmah preko interneta provjerim poziciju paketa i ako vidim da je paket u poštanskom uredu, onda odmah odem po paket i ne čekam poštara da mi nosi obavjesti.






Lako reći
Eto meni poslao forumaš stripove, došli u poštu, a zapravo nisu
Nikada ih nisu našli
Zona sumraka RH
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 04/09/2020 : 01:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Znaci vidm da je stari topic, al eto da i ja napisem neke od stvari koje su mi se dogodile u zadnje vrijeme....
dakle u pitanju nisu stripovi, nego magic karte ( poceo igrat opet ko lud )....

Prvo sam narucivao naivno na postanski ured u gradu Rijeci (51000), kad god bi mi dosla posiljka koja ne stane u postanski pretinac ( iako je preporucena i postar bi mi trebao dostaviti na ruke ), redovito bih dobio zuti papiric da posiljku moram pokupit u gradu... Kako su prekopavali krvavu krešimirovu ulicu, doci do poste je bila zesca komplicija i hvale vrijedan poduhvat. Najgore od svega je sto bi mi zuti papiric redovito zavrsio u postanskome pretincu, iako sam u to vrijeme bio kod kuce, ne do Bog da postar pozvoni na vrata i dostavi mi to kako bi trebao....

Nakon toga, drugi cirkus, pocinju mi raditi fasadu na zgradi, te skidaju postanske pretince sa iste... Posto mi dolazi oko 500 eura vrijednosti karti od par razlicitih ljudi, pada mi mrak na oci, te brze bolje odlazim u lokalni postanski ured i preusmjeravam postu u njega ( ne samo da mijenjam broj iz 51000 ur 51106, nego otvaram kod njih pretinac na tri mjeseca, u kojeg ce mi bit sve dostavljeno - izuzev ako su sluzbene posiljke, tipa sud il tako nesto )... U svakom slucaju, placam to nekih 75 kuna ako se ne varam, da bi nakon 3 dana, prvi susjed dosao do mene te mi donio jednu od posiljki koje cekam. Sad, pomislio sam da mu je postar pokucao i to dao, ali naravno da nije, covjek je nonsalantno ostavio postu od cijele zgrade na zidicu pored zgrade. Vrijednost karti u tom odredjenom pismu, je bila nekih 2000-2200 kuna, i ostatak posiljki koje cekam, dostavljen je na isti nacin...

Nakon par mjeseci fasada je gotova, sve se vratilo na staro, izgubljene su mi dvije posiljke, ukupnih vrijednosti od 10ak eura, ajde nije velika stvar, iako eto bio sam dosta lud posto nabavljam iskljucivo karte na azijskom jeziku, te ih je malo teze nabaviti, no ajde, narucio sam ih ponovno i dobio. I tako jednog lijepog dana odlazim na postu tu kod sebe, saljem par posiljki koje su ljudi kupili od mene, zena vidi moje ime i prezime i kaze mi da ima nesto za mene, te da to tu stoji vec 30 dana, moram platiti lezarinu u vrijednosti od 62 kune... Platim ja to, kad gle cuda, to su ove dvije izgubljene posiljke... Sad ironija je, ova tri mjeseca dok sam imao otvoren pretinac tamo, nista od poste nije doslo tamo , nego mi majstor ostavlja ispred zgrade, sad kad vise nemam pretinac otvoren, posta mi dolazi tamo... Platim lezarinu od 62 kune za karte vrijednosti 75, koje sam naravno u medjuvremenu ponovno kupio....

I zadnji dogadjaj pred par dana, cekam ponovno karte iz krvave amerike, karte putuju dugo radi covida, no malo malo provjeravam tracking code i vidim da stoje kod nas u postanskom ured vec 4 dana ( radna dana ), zovem postu, ne daju mi takvu informaciju nego trebam osobno otic u grad, naravno nemam vremena, volje niti zivaca, te odlucim pricekat. Svako jutro pogledam dal je posiljka krenula na delivery, naravno da nije, prodje jos 4 dana, vec sam jebeno lud, kad na samom kraju nocne vidim da posiljka napokon krece prema meni, vau... Presretan odlucim pricekat postara, al ovaj put ispred zgrade, da ne bi bilo da mi ubaci krvavi zuti papiric, pa da moram opet ic u grad po to, sjedim lijepo sa frendom, pijemo pivice, cekamo postara, postara nigdje. Pogledam malo na tracking, kad ono, failed delivery ( nije me bilo kuci ). Popizdim naravno, provjerim sanducic da slucajno postar nije prosao pa da ga nisam vidio ( iako je to nemoguce ), nista, sutradan ponovno krece posiljka, ponovno failed delivery. Sad sam vec lud, ono doslovno me netko jebe i ne svidja mi se. Dolazi vikend, naravno isporuke nema, u ponedeljak se vracam s posla te vidim zuti papiric u pretincu, dakle nije me bilo kuci, postar je otisao... Datum na papiricu je datum od pred 5 dana, ko fol on je tad dosao...
Odlazim sutradan bijesan na postu po posiljku, kad gledaj cuda, posiljke nema niti tamo. Djelatnica je ljubazna i znam da nije kriva za sranja koja mi se dogadjaju, ali joj se svejedno izjadam, kaze mi da su im postari govna i da ne rade svoj posao, te mi da email da im se obratim tamo radi izgubljene posiljke. Zovu me nakon par dana i naravno posiljka je izgubljena, a postar je isao nesto izglumatat....

Uglavnom, u Hrvatskoj sad koristim samo tisak, cak placam DHL postarine od 15 eura iz njemačke jer sam barem siguran da ce mi stvari stic. Posta je cirkus, bas ono Alan Ford
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/09/2020 : 09:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jbg paša ne da mi se čitati
ja sam najspretniji kada dobijem tu žutu obavijest
ili bijelu (paket)

odem fino i pokupim tada znam da nije paket napuštao sigurnost pošte

shvatite i njih to su VEĆINOM ŠABANI

ONI IMAJU NEKA PRAVILA medju njima je i da ne smiju poštu nositi kući svojoj ( na pauzu)
i to je to
što ja znam zbog čega se otkazi dobivaju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/09/2020 : 09:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam slao prije 2 tjedna Jesenjina u Koprivnicu, jednu zbirku pjesama iz svoje kolekcije, više kao posudbu.
Bilo je slano u petak, ali nije stiglo do srijede.
Pa smo mislili: jebote, ako je netko ukrao dobrog, starog Jesenjina, svaka čast. Ima još nade za dobru poeziju.
Ali bili smo pesimistični po tom pitanju, pa zvao čovjek poštu ako im je tamo zaglavio kakav Jesenjin... ali kažu oni da nije.
Pa sam proslijedio informacije o pošiljki, čovjek u četvrtak opet zvao.
Uglavnom, na kraju je ispalo da njega nije bilo kod kuće prilikom dostave, a poštar vratio pošiljku u ured.
Nije ostavio obavijest, ništa.
Tj. nije uspio gurnuti knjižicu u sandučić, pa on to samo odnio natrag.
P.S. Istina je da je nestašica poštara, zbog slabe plaće.
Ovdje kod nas ih stalno preusmjeravaju iz drugih poštanskih ureda, a u subotu ponekad poštanski ured ni ne otvore.
I svi oni pravi poštari izgleda da su se pokupili.
Bio je jedan koji me je čak i u bolnici potražio da dostavi paket; taj se nije dao, uspio me naći u uredu na 4. katu bolnice koja broji 800 zaposlenika.
Pa mi je ispričao da je u Zaboku na razgovor za posao nedavno došao čovjek s vozačkom C kategorije.
Kad su to čuli, odmah su mu rekli da je tamo preko radna odjeća i može odmah početi.
Bio je i jedan koji je vikao s vrata pošt. ureda: Tomica, po knjigu si dojdi!
Pitaš ga kako je, a on će: Tak se lijepo danas osjećam da bi se najrađe hitil na glavu u prazni bazen.
Baš oni pravi, malo osebujniji poštari, s elanom.
Ovi koje sada vidim više vuku na mrtva puhala i čekam da mi kakvu poreznu opomenu donesu.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/09/2020 : 10:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
U St zadnji poštari s kojima san priča su bili iz Beha. Domaći ljudi više neće to da rade. A po otocima je još i gore.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000