forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Daniel Warren Johnson
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/02/2020 : 23:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Daniel Warren Johnson:
Sve što ovaj čovjek nacrta je zlato.(valjda dobro i piše)
Extremity,Murder Falcon a sad i WW Dead Earth.









Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 20/03/2021 15:20:29

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/02/2020 : 09:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
Prvi video je odlican, tako bi trebale izgledat recenzije stripova ili kratak uvod u strip
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/03/2020 : 23:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Andrew MacLean:







Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/11/2020 : 17:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.space-mullet.com/comic/promo-page/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/11/2020 : 18:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Daniel Warren Johnson:
Sve što ovaj čovjek nacrta je zlato.(valjda dobro i piše)
Extremity,Murder Falcon a sad i WW Dead Earth.


E da je zlato - nije, ne bih se složil.
Po meni crtež dobar, priča nema smisla.

Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/11/2020 : 22:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A i crtež je samo dobar, ne više od toga.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2021 : 00:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
BRB protiv FFF:

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2021 : 10:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odlične su mi ove variant naslovnice za Murder Falcona inspirirane omotima metal albuma
Redom:
Judas Priest: Painkiller
Iron Maiden: Somewhere in Time
Bolt Thrower: War Master
Pantera: Vulgar Display of Power
Yngwie Malmsteen's Rising Force: Trilogy






Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/01/2021 10:29:33
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/01/2021 : 11:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prepozna sam samo IM:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/01/2021 : 12:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja sam baš pre neki dan pročitao Murder Falcon.
Ne znam, možda metalcima bude zanimljiviji nego meni.
Nije loša premisa, ali obećanje je bolje od same izvedbe. Par zabavnih fora, puno muzike ("oseća" se na tablama), puno akcije, tuča, pucanja, kasapljenja, pokušaj ubacivanja i emotivnih elemenata. Simpatična je fora sa Lemijevim spomenikom pred kraj stripa.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/01/2021 : 14:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja ga upravo čitam i meni je zabavan Ništa sad ekstra, al simpatično mi je i zabavlja me.
Nego, evo još i preostala tri variant covera. Radi se o referencama na sljedeće albume:

Megadeth - Rust In Peace
Dio - Holy Diver
Mötley Crüe - Shout at the Devil




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/03/2021 : 15:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Wonder Women Dead Earth je odlično nacrtana a i obojana(Mark Spicer).
Scenarij je osrednji,na razini superherojštine,glupav i neambiciozan.
Šteta što DWJ ne nađe odličnog scenaristu za suradnju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/03/2021 : 20:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Daniel Warren Johnson govori (između ostaloga) o Edvinu Biukoviću i njegovom (i Macanovom) Grendelu. Zanemarite totalno krivi izgovor imena
https://www.youtube.com/watch?v=3I2TXIBoEh8

Također, evo i jedan Johnsonov tribute Biukoviću


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 30/03/2021 : 18:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Od sutra u prodaji Beta Ray Bill #1, prva sveska petodelnog serijala koji Johnson i crta i piše.



Kuriozitet: pre godinu-dve imao sam jednu kratku konverzaciju sa Johnsonom na jednom stranom forumu, gde sam ga, u odgovoru na njegov upit o pričama koje pominju Thorovu majku (u Marvelu, naravno), uputio na ciklus priča pominjan u skorije vreme na ovom forumu - Sagu o Večnicima (Eternals), negde oko 300. broja serijala The Mighty Thor. Tada je rekao da će raditi nešto sa Thorom. Treba li da očekujem(o) rezultate ovde, u ovom serijalu?

Inače, sviđa mi se kako Nic Klein crta Thora - mislim, strip, ne samog junaka - ali retko kad se poduhvatim novih radova iz Marvelove ili DC-jeve produkcije, pogotovo kada ih piše Donny Cates, iliti novi Mark Millar. Ali ovom Johnsonovom radu ću se sigurno posvetiti, jer mi se interesovanja pomalo poklapaju sa njegovim... osim što ne slušam metal.


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/03/2021 : 18:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hvala na obavijesti, već sam zaboravio da će Johnson raditi Billa Živo me zanima šta je iskemijao, moglo bi ovo biti dobro!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/03/2021 : 13:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Doša je BRB na net.
Izgleda odlično.Čitać ću kad sve izađe.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/04/2021 : 15:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
nebulozno je ono sa kicmom na kraju WW
ali BRB je odlican
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/04/2021 : 17:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je BRB sa scenarističke strane teški prosjek. Očekivao sam zanimljiv uvod u priču, a dobio sam previše akcije i kao bonus još malo jeftine patetike. Sveska skoro pa i nema sadržaja, pročita se za 2 minute. Naravno, još uvijek je prerano za pisati ikakve detaljnije analize, ali stvarno se nadam da će sljedeći brojevi biti bolji od ovoga. Crtež izgleda fantastično, šta je je, no Johnson bi trebao naći nekog talentiranijeg scenarista da mu piše stripove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 01/04/2021 : 18:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Crtež izgleda fantastično, šta je je, no Johnson bi trebao naći nekog talentiranijeg scenarista da mu piše stripove.



Može, ali to će u široj javnosti da se protumači obrnuto, kao da je zapravo taj i taj scenarista našao Johnsona da crta NJEGOVE/NJENE stripove.

A stvar je da Johnson želi da radi svoje stripove. Poduhvatio se Beta Ray Billa jer mu je to omiljeni Marvelov lik.
"Šta bi te nateralo da dođeš kod nas?"
"Beta Ray Bill!"
"...um, okej."

Ono što znam je da prva sveska ima veze sa pričom King in Black, koja ima veze sa tekućim Thorom kojeg rade Donny Cates i Nic Klein. Otuda ono moje pominjanje njih tamo gore. I to je bio jedini uslov postavljen od strane Marvelovog uredništva njemu. Nakon toga može da odvede priču na stranu koju želi.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 01/04/2021 18:30:26
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/05/2021 : 22:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
k-CHAK BZOWKk fwzapp BOOOMMM fwoosh CHOK



Edited by - Vlaadisha on 28/07/2021 21:19:05
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/08/2021 : 18:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pročita sam BRB.
Crtež i boje fantastično.
Priča meh.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/08/2021 : 09:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja taj BRB. Ok je. Obrađuje danas popularnu temu - taj izvjesni Beta Ray Bill je ne binarna osoba koja prošla jednu ajmo reć estetsku operaciju i sad nije zadovoljna svojim tijelom. Da bi se vratio u staro tijelo, treba se dokopati moćnog falusnog simbola - magičnom mača(!!) kojim bi se mogao transfomirati u "pravu" verziju sebe. Na kraju i uspije u tome, ali.. hoće li novo tijelo znati pjevati sužnjima kao što su sužnji pjevali njemu?

Duboka tema, dublja od Čikole. Ima tu i naznaka romanse sa tužnim strojem (i stroj je spoznao ljubav, a tko spozna ljubav, spoznat će i tugu) ali i puno čiste blesave akcije i raskošnog crteža. Da netko izda ovaj strip, kupio bi ga jer bi volio buljiti u taj crtež.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/08/2021 : 10:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Da,crtež mi je ludilo i boje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/08/2021 : 12:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nerazumno je da se objavljuju kojekakvi američki, pa i francuski prosjeci, a ovakve atrakcije preskaču. Trebala bi bit edicija Okorka di bi se znalo da bit uopće nije na priči nego samo u guštu za oko i da se tamo objavljuju ovakvi, manje poznati, a atraktivni autori na prikladnom formatu. Kad ovo izađe u SAD u obliku nekog TPB-a na lošem papiru i u američkom formatu, neće bit ni pola privlačno koliko bi trebalo bit.

Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 30/08/2021 : 20:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nerazumno je da se objavljuju kojekakvi američki, pa i francuski prosjeci, a ovakve atrakcije preskaču.



Da ne znam bolje, pomislio bih, na osnovu tvoje rečenice, da je Beta Ray Bill objavljen pre 20 godina.

Ali, da, svašta se objavljuje. Da li je nerazumno, to je drugo pitanje. Bitno da te ne ubede da je to dobro zato što su to objavili ili zato što je trenutno aktuelno. Pomislio bih da se stripovi poput BRB-a manje objavljuju zbog "kontinuiteta", jer kod Marvela i DC-ja obično priče nisu zatvorene u sebe i samodovoljne, ali onda neko objavi neki "događaj" - koji se proteže na 50 naslova i kroz 80 dodataka - samo bez tih naslova i dodataka, i shvatim kako je ta početna pretpostavka vrlo naivna.


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/08/2021 : 20:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Na temelju pročitanog prvog broja, ovo jedva da zaslužuje online čitanje, kamoli objavljivanje na domaćem tržištu. Kao što već rekoh kad sam spominjao WW Dead Earth, Johnson je fenomenalan crtač kojemu treba dobar i kvalitetan scenarist.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000