forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 09/07/2020 : 08:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
https://www.fitsnews.com/2020/06/29/ron-paul-media-is-lying-about-second-wave-of-coronavirus/


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 10/07/2020 : 07:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://www.lewrockwell.com/2020/07/jon-rappoport/my-investigation-of-the-so-called-covid-deaths/

https://www.lewrockwell.com/2020/07/no_author/forced-vaccination-plan-unveiled/

https://www.lewrockwell.com/2020/07/chuck-baldwin/756864-2/

https://www.lewrockwell.com/2020/07/mark-sircus/wearing-masks-a-sledgehammer-to-health/

https://www.lewrockwell.com/2020/07/joseph-mercola/bill-gates-most-dangerous-philanthropist-in-modern-history/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 10/07/2020 07:30:05
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/07/2020 : 15:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
dakle, korona žari i pali hrvatskom ali i susjednim zemljama. kao što su i mnogi prognozirali nakon parlamentalnih izbora. LOL! ajde da vidimo za oko mjesec dana što će biti od ovog večeg porasta zaraženih i kako i na koji način će to završiti. nadamo se najboljem. vidim da veliki porast zaraženih u svijetu (za sada) ne prati i nešto veći porast smrtnih slučajeva, dok je s druge strane jako puno novoozdravljenih.

jedino se plašim našeg stožera i njegovih novih odluka, zabrana, ograničenja... i tih sranja.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/07/2020 : 16:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Broj umrlih u svijetu je stalno između 4000-5500 dnevno, dok svako malo padne rekord po broju novih otkrivenih slučajeva (jučer preko 223 000 https://postimg.cc/648spxyk). Izgleda da ne pomažu ove mjere s maskama, kako kod nas tako i u svijetu. Samo bezveze zajebavaju ljude po ovoj vrućini kad je već situacija takva da virus mora odraditi svoje da bi se stekao kolektivni imunitet. Skrivanje i odgađanje toga samo produžava agoniju i narušava mentalno zdravlje ljudi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 10/07/2020 : 17:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Kolektivni imunitet u NYC:
https://media-exp1.licdn.com/dms/image/C562CAQEncwGjYUKQdw/comment-image-shrink_8192_1280/0?e=1594483200&v=beta&t=0FcxVhzokOreh7faOSOgiGba1YtDkg_63xxJxUQgxwg


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/07/2020 : 18:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
bilo bi svrsishodnije da ljudi nose rukavice, a ne maske.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 10/07/2020 : 21:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message
Hrpa ljudi na svadbi, vručina i zarasili se covidom, a imaju želučane tegobe. Pa zar smo u ovoj našoj Hrvatskoj iskorijenili salmonelu???
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/07/2020 : 21:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ono kad nosiš masku a znaš da ti ne treba.

http://www.crosportvez.hr/proizvodi/dodatno/maske-za-lice/maska-korona-je-prevara.aspx

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 10/07/2020 : 22:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
Napokon ostvaren višegodišnji cilj, turisti nam šalju pare i ostaju kod kuće.

https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/kalelarga/policija-provodi-istragu-na-pasmanu-iznajmljivac-prevario-40-ak-obitelji-uzimao-im-kaparu-za-ljetovanja-a-nakon-toga-lagao-da-ima-koronu-1031547
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/07/2020 : 23:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

Napokon ostvaren višegodišnji cilj, turisti nam šalju pare i ostaju kod kuće.

https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/kalelarga/policija-provodi-istragu-na-pasmanu-iznajmljivac-prevario-40-ak-obitelji-uzimao-im-kaparu-za-ljetovanja-a-nakon-toga-lagao-da-ima-koronu-1031547



tisućljetni san je napokon ostvaren

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 10/07/2020 : 23:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ono kad nosiš masku a znaš da ti ne treba.

http://www.crosportvez.hr/proizvodi/dodatno/maske-za-lice/maska-korona-je-prevara.aspx


A zašto si ti toliki protivnik maske? Ako ti šef kaže da je nosiš- nosit ćeš. Nemoj filozofirati
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/07/2020 : 05:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ovdje gdje radim nema nikakvog šefa, ja i kolega sami u smjeni, nigdje nikoga, mogu me povući za jaja sa svojim maskama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 11/07/2020 : 07:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovdje gdje radim nema nikakvog šefa, ja i kolega sami u smjeni, nigdje nikoga, mogu me povući za jaja sa svojim maskama.


Svašta, ne mora šef biti pokraj tebe da ti uruči otkaz (hipotetski govoreći).
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/07/2020 : 09:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Šef meni ne može uručiti otkaz niti u kojem slučaju jer ne odlučuje o takvim stvarima, on nije vlasnik firme već radnik kao i ja, samo na većoj i odgovornijoj poziciji. Inače, neki dan sam odradio jednu smjenu u mjestu gdje je šef smješten, naravno da nije bilo nikakvih problema jer je priroda mog posla takva da ne možeš nikoga zaraziti čak i da hoćeš. Ako ne računam kolegu s kojim radim na svom poslu ne dolazim u nikakav kontakt s ljudima, nema tog boga i zakona koji me može natjerati da nosim ove izmišljene gluposti. Ovdje gdje trenutno radim često znam vidjeti više životinja nego ljudi tijekom smjene, evo jedne svježe slike da ti približim o kakvoj divljine se radi. https://postimg.cc/TyczFxwj
Nošenje maske u takvoj sredini je isto kao da je nosiš dok u šumi spremaš drva, potpuno nepotrebno i beskorisno. Nije da se hvalim, ali baš je ugodno živjeti i raditi u malom mjestu, uopće ne zavidim vama u gradovima koji morate trpjeti razna ispiranja mozga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/07/2020 : 09:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Masku uglavnom ne nosin,na rukavice san navika na poslu. I ima više smisla nosit rukavice nego maske.
Eventualno u javnom transportu ima smisla stavit masku al s tin se ne vozin pa me nije ni briga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 11/07/2020 09:22:44
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/07/2020 : 11:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Maske imaju smisla jedino u javnom prijevozu u situacijama kada se tamo nađe veća količina ljudi (uglavnom tramvaji i autobusi). Ovdje kod mene vlakovi voze (polu)prazni i čujem da ne možeš unutra bez maske, zato neću nigdje ni putovati i riješen problem. U ovim seoskim trgovinama je sigurno neću nositi pa da vidim tko će mi uskratiti prodati nešto za moje novce. U razmaku od tjedan dana bio sam 2 puta u pošti u mjestu gdje radim (manje od 1000 stanovnika), tamo čak ni službenik ne nosi masku jer nikad u isto vrijeme unutra nije prisutno više od 2 klijenta.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/07/2020 : 12:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Kako se zarazilo toliko časnih sestara iz Đakova, a k'o fol žive u izolaciji. Da je u pitanju mlado meso (ili barem očuvane milfare) čovjek bi pomislio da su bile na nekakvim orgijama, ovako mi nema puno smisla.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/07/2020 : 14:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
Taj slucaj ti pokazuje kako si u krivu.
Da su sve imale maske, ne bi se zarazile.
Da su imale rukavice, svejedno bi se zarazile.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako se zarazilo toliko časnih sestara iz Đakova, a k'o fol žive u izolaciji. Da je u pitanju mlado meso (ili barem očuvane milfare) čovjek bi pomislio da su bile na nekakvim orgijama, ovako mi nema puno smisla.

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/07/2020 : 15:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
U nekoliko posljednjih tjedana u malenom mjestu poput moga je bilo ok za živjeti...korona kao da ne postoji, bilo je dosta događanja, kino je radilo normalno iako su prikazivani neki filmovi iz predkorona ere (posjetivost nikakva), bio je i lunapark sa ogromnim napuhancima za djecu (posjetljivost nikakva), bilo je i nekoliko svirki po parkićima i kupalištima (također vrlo slaba posjetivost iako je sve bilo besplatno).
Maske gotovo nitko ne nosi, no išao sam jučer u susjedni Karlovac do peveca po neke zidne lustere...i bilo mi malo neugodno jer sam bio skoro jedini bez maske u cijelom trgovačkom centru...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/07/2020 : 15:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Nego, što se ovih svirki tiče...mislim da još niste vidjeli ovako velike udaljenosti od banda i publike😁:
https://youtu.be/JRFf2a7eAO4
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/07/2020 : 16:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 11/07/2020 : 17:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Šef meni ne može uručiti otkaz niti u kojem slučaju jer ne odlučuje o takvim stvarima, on nije vlasnik firme već radnik kao i ja, samo na većoj i odgovornijoj poziciji. Inače, neki dan sam odradio jednu smjenu u mjestu gdje je šef smješten, naravno da nije bilo nikakvih problema jer je priroda mog posla takva da ne možeš nikoga zaraziti čak i da hoćeš. Ako ne računam kolegu s kojim radim na svom poslu ne dolazim u nikakav kontakt s ljudima, nema tog boga i zakona koji me može natjerati da nosim ove izmišljene gluposti. Ovdje gdje trenutno radim često znam vidjeti više životinja nego ljudi tijekom smjene, evo jedne svježe slike da ti približim o kakvoj divljine se radi. https://postimg.cc/TyczFxwj
Nošenje maske u takvoj sredini je isto kao da je nosiš dok u šumi spremaš drva, potpuno nepotrebno i beskorisno. Nije da se hvalim, ali baš je ugodno živjeti i raditi u malom mjestu, uopće ne zavidim vama u gradovima koji morate trpjeti razna ispiranja mozga.


Normalno da ti ne moraš nositi masku ako radiš takav posao gdje si izoliran od drugih, ali ne možeš ni tvrditi da ti "nikakav bog ne može dati otkaz". Moja poanta je da kad si dio nekog sustava onda ne možeš očekivati apsolutnu slobodu, te da se postupkom penalizacija može natjerati ljude da čine nešto što nije u skladu s njihovom slobodnom voljom- na kraju krajeva, to se stalno i događa.

Što se tiče života u tim vukojebinama, ima svojih prednosti, volim prirodu i čist zrak. Ja živim u Zagrebu, ali sam rođen u jednom manjem mjestu i često se tamo vraćam radi odmora, mnogi kombiniraju takav život. Grad nudi bolju zdravstvenu skrb, edukaciju, određene konzumerističke potrebe. Razvoj sela je usko vezan uz razvoj poljoprivrede, a to je nešto čime se mladi kod nas ne žele baviti.

Edited by - Dexters on 11/07/2020 17:49:10
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/07/2020 : 18:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Niti ja se ne bavim poljoprivredom, ali život na selu je toliko jeftiniji da se isplati tamo živjeti, pogotovo ako ti posao nije daleko od mjesta stanovanja. Sa 700 kn koliko ukupno iznose moji mjesečni računi u Zagrebu vjerojatno ne možeš platiti ni ratu grijanja, a gdje je još sve ostalo. Jest da moram potegnuti u drugo mjesto kada želim nešto obaviti ili kupiti, ali u današnje vrijeme interneta mnoge stvari mogu naručiti tako da se ne trebam često micati od kuće.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/07/2020 : 18:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by surfer

Taj slucaj ti pokazuje kako si u krivu.
Da su sve imale maske, ne bi se zarazile.
Da su imale rukavice, svejedno bi se zarazile.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako se zarazilo toliko časnih sestara iz Đakova, a k'o fol žive u izolaciji. Da je u pitanju mlado meso (ili barem očuvane milfare) čovjek bi pomislio da su bile na nekakvim orgijama, ovako mi nema puno smisla.




Ne znam na koji način su se one zarazile, ali je sigurno da se u Hrvatskoj nitko od otkrivenih u zadnja 3 tjedna nije zarazio zato što nije nosio masku u javnom prijevozu ili trgovini. To su sve ljudi koji su putovali u inozemstvo ili imali nekakve fešte i okupljali se u velikom broju, a priznat ćeš da je glupo ići na bilo koju vrstu slavlja s maskom na licu, ili kako treba ili nikako. Problem je što zbog takvih koji putuju i feštaju donešene mjere kasnije osjete i oni koji nigdje ne idu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/07/2020 : 20:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
Koliko ja znam, samo 2 od njih su bile u inozemstvu, a onda su se zarazile medjusobno.
To sto se kasnije razvilo, mozda se moglo sprijeciti.
I kod je najveci dio slucajeva zadnjih tjedana
zapoceo u inozemstvu.

Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000