forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 11:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil
Pa mi smo ko mladi sve jednu novu proslavili u zatvorenom kod nekoga u kući, do trga se eventualno ode đir pola sata i zatim se vrati doma slaviti s ekipom i ti sad to koristiš kao nekakav argument. Baš jadno.



U 43. godine nijednu Novu nisam dočekao na otvorenom. Uvijek neki tulumi, nekad veči nekad manji ali uvijek u zatvorenom.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46567 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2021 : 11:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by mmihoci
Trebate imati na umu da mlađe generacije su izgubile dio svoje mladosti (mature, skola, maturalni izleti, plesovi, zajedničke igre i prijateljstva) na uštrb očuvanja života djedova i baka.
Baš me zanima što govore ti djedovi i bake kad im velite: "da bi vas zaštitili vašim unucima zabranit ćemo druženje i ostala iskustva" (koja su naravno sad nepovratno izgubili).

Prisjetite se događaja za Novu godinu kad je osmero 18 i 19-godišnjaka se ugušilo u Posušju (jel?) jer su slavili novu godinu u vikendici (s neispravnim generatorom) umjesto vani na trgu.
Ne mislite li da je ovakav stav politike (koja definira "novo normalno") suodgovoran za ovu nesreću?



Čitaš li ti to što pišeš?
Ne mogu vjerovati da je ovo ozbiljno.

Izgubili dio svoje mladosti? Isusa ti koja patetika. Pa jebote preskočio bi cijelu srednju školu da ako to znači da će mi starci ili baba i dida preživjeti, koje su to pizdarije. Ti par mjeseci jačih mjera stavljaš u kontekst nečijeg života. Treba li zatuči roditelje koji svojoj djeci ne mogu priuštiti studiranje jer su im uskratili dio mladosti...

Ovo za Posušje je toliko retardirano i manipulativno napisano da je to milina. Ti direktno kriviš mjere za to što su mladi odlučili proslaviti u vikendici. Poznato je da kad nema mjera apsolutno svi su vani na otvorenom. E za ovo ti treba dati nekakvog Pulitzera ili nešto slično. Pa mi smo ko mladi sve jednu novu proslavili u zatvorenom kod nekoga u kući, do trga se eventualno ode đir pola sata i zatim se vrati doma slaviti s ekipom i ti sad to koristiš kao nekakav argument. Baš jadno.

ma pusti ga, ka da mi šta smo živili po ovim prčijama 90-tih nismo izgubili mladost? Šta bi tek mi tribali reć.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 11:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
Dobro, jel ja nekome:
- branim da se cijepi s genskim cijepivom
- branim da vjerujete službenoj politici i masovnim medijima i službenim brojkama
- branim da u četiri zida sami ili u manjem ili većem društvu proslavljate što god hoćete
- branim da "zatvorite" svoju djecu ili koga već da se ne zaraze virusom ovim ili nekim drugim
- nisam niti kriv što pojedinci nisu imali "mladost" o kakvoj ja pričam i koju neke trenutne generacije ne mogu ni odabrati.
- što ne znaju kako svoje roditelje ili djedove ili bake zaštiti na drugačiji način već samo onako kako im službena politika veli (ili nameće)
- vrijeđam nekog zato što drugačije misli (nazivam retardiranim, glupim ili što već)
Ja iza svog prvog upisa u ovoj temi i dalje stojim u kojem nikome ne namećem mišljenje i govorim što trebaju (ili moraju) raditi.
Svako nek napravi i odluči kako u datim okolnostima i ograničenjima može (ili želi?).
Moje savjete koje "ispljunem" ne morate prihvatiti.
Ali vam neću dopustiti da me vrijeđate i omalovažavate i namećete svoje stavove. Jer ih smatram pogrešnim.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 11:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by mmihoci
Trebate imati na umu da mlađe generacije su izgubile dio svoje mladosti (mature, skola, maturalni izleti, plesovi, zajedničke igre i prijateljstva) na uštrb očuvanja života djedova i baka.
Baš me zanima što govore ti djedovi i bake kad im velite: "da bi vas zaštitili vašim unucima zabranit ćemo druženje i ostala iskustva" (koja su naravno sad nepovratno izgubili).

Prisjetite se događaja za Novu godinu kad je osmero 18 i 19-godišnjaka se ugušilo u Posušju (jel?) jer su slavili novu godinu u vikendici (s neispravnim generatorom) umjesto vani na trgu.
Ne mislite li da je ovakav stav politike (koja definira "novo normalno") suodgovoran za ovu nesreću?



Čitaš li ti to što pišeš?
Ne mogu vjerovati da je ovo ozbiljno.

Izgubili dio svoje mladosti? Isusa ti koja patetika. Pa jebote preskočio bi cijelu srednju školu da ako to znači da će mi starci ili baba i dida preživjeti, koje su to pizdarije. Ti par mjeseci jačih mjera stavljaš u kontekst nečijeg života. Treba li zatuči roditelje koji svojoj djeci ne mogu priuštiti studiranje jer su im uskratili dio mladosti...

Ovo za Posušje je toliko retardirano i manipulativno napisano da je to milina. Ti direktno kriviš mjere za to što su mladi odlučili proslaviti u vikendici. Poznato je da kad nema mjera apsolutno svi su vani na otvorenom. E za ovo ti treba dati nekakvog Pulitzera ili nešto slično. Pa mi smo ko mladi sve jednu novu proslavili u zatvorenom kod nekoga u kući, do trga se eventualno ode đir pola sata i zatim se vrati doma slaviti s ekipom i ti sad to koristiš kao nekakav argument. Baš jadno.

ma pusti ga, ka da mi šta smo živili po ovim prčijama 90-tih nismo izgubili mladost? Šta bi tek mi tribali reć.


Nisi jedini koji je 90-tih izgubio mladost.
Naravno to ne znači da onda i iduće generacije moraju "slijediti" u tom "gubitku".
Jer mi izgleda da ovakvo "novo stanje" će potrajat ipak duže od "par mjeseci".
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4882 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/01/2021 : 12:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci


Mislim da tvoje usporedbe nisu dobre i ja to ne bih uspoređivao.




Zašto moje usporedbe nisu dobre?
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 12:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by mmihoci


Mislim da tvoje usporedbe nisu dobre i ja to ne bih uspoređivao.




Zašto moje usporedbe nisu dobre?


Ne možeš uspoređivati lijekove i cjepiva.
Ne možeš uspoređivati čak ni klasična i genska cijepiva.
Klasična imaju stoljetnu tradiciju, a genska par mjeseci ili možda koju godinu.
A mislim i da cijepivo za jednu bolest uspoređivati sa cijepivom za drugu bolest isto nije ok.

Pogotovo ne bih uspoređivao ovo "zbrzano" cijepivo sa cijepivima i lijekovima koji su stvarani više godina.

U svakom slučaju, moj savjet je, da dobro promislite i proučite stvar.
Više slušajte svog doktora manje službenu politiku i novinske portale, blogove, vlogove. A najviše slušajte i konzultirajte se s ljudima kojima vjerujete.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46567 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2021 : 12:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

Dobro, jel ja nekome:
- branim da se cijepi s genskim cijepivom
- branim da vjerujete službenoj politici i masovnim medijima i službenim brojkama
- branim da u četiri zida sami ili u manjem ili većem društvu proslavljate što god hoćete
- branim da "zatvorite" svoju djecu ili koga već da se ne zaraze virusom ovim ili nekim drugim
- nisam niti kriv što pojedinci nisu imali "mladost" o kakvoj ja pričam i koju neke trenutne generacije ne mogu ni odabrati.
- što ne znaju kako svoje roditelje ili djedove ili bake zaštiti na drugačiji način već samo onako kako im službena politika veli (ili nameće)
- vrijeđam nekog zato što drugačije misli (nazivam retardiranim, glupim ili što već)
Ja iza svog prvog upisa u ovoj temi i dalje stojim u kojem nikome ne namećem mišljenje i govorim što trebaju (ili moraju) raditi.
Svako nek napravi i odluči kako u datim okolnostima i ograničenjima može (ili želi?).
Moje savjete koje "ispljunem" ne morate prihvatiti.
Ali vam neću dopustiti da me vrijeđate i omalovažavate i namećete svoje stavove. Jer ih smatram pogrešnim.

A ja te vriđan? Jednostavno mi je smišno to s izgubljenom mladosti šta si napisa. I to generacije koje vise na ekranima. Baš strašno. šta se tiče samog virusa ,ne triba mi ni službeno i neslužbeno . Napisa san već na početku topiva da mi teta predaje mikrobiologiju na medicinskom fakultetu. Bavi se cili život s tim područjima pa valjda nešto i zna jel?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11725 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/01/2021 : 12:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Nije u redu nazvati čovjeka retardiranim (što čini stripofil) samo zato jer drukčije misli.

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24694 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/01/2021 : 12:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Jelena Popović Đura, Northwestern University




Ovih dana sam imala nekoliko drugara koji su me pitali za vakcine, sta, kako, koja je bolja... Da sazmem koliko mogu, pa ko zeli nek cita...

1. Sputnik i AstraZeneca vakcine su bazirane na adenovirusnom vektoru koji ima za zadatak da u nase celije ubaci sekvencu koja kodira protein omotaca korona virusa. Posto je u pitanju virus, on sam zna nacin da udje u nase celije, te da iskoristi celijsku masineriju kako bi se napravio specifican virusni protein. Kada se u celiji napravi protein on putuje na povrsinu celije koja ga je sintetisala i tako biva izlozen nasem imunom sistemu. Krajnji cilj je sinteza veceg broja antitela na zadati protein, na razlicite njegove delove, sto znaci da nije samo jedno jedino antitelo. Ovo je bitno za razumevanje jer u slucaju infekcije drugim sojem mozda nece raditi jedan tip od svih (antitelo nastalo na deo sekvence koji je mutiran), ali ce sva druga sintetisana antitela i dalje biti funkcionalna. Dakle princip ovde je virusom protiv virusa. Sve o adenovirusu je dobro poznato, on je geneticki modifikovan i u sebi ne nosi instrukcije za samoreplikaciju...
2. iRNK vakcine, Pfizer i Moderna, nemaju virus kao nosac. Imaju vec spremljenu informacionu RNK za protein omotaca koja se ubacuje u citoplazmu nasih celija pomocu lipidnih kapljica. Kada ta RNK udje u celije ona je odmah spremna za obradu od strane masinerije koja pravi proteine i dalji tok je isti kao i kod adenovirusnog pristupa.
Dakle, ishod oba tipa vakcina je isti, pravljenje antitela na jedan isti protein omotaca korona virusa, tz. spike protein, ali je princip kojim celije dobijaju instrukcije razlicit (adenovirus versus lipidne kapljice).
3. Kineska Sinovac vakcina sadrzi umrtvljeni ceo korona virus, po uzoru na stare principe pravljenja vakcina. Ova opcija jos uvek ceka odobrenje.

4. Mozda najvaznije za objasniti, kako smo tako brzo dosli do vakcine, odgovor glasi da nije bas brzo... To se cini svakome ko nije u oblasti molekularne genetike. Za sva saznanja bile su potrebne decenije, bilo je potrebno usavrsiti vektore i lipidne kapljice za dostavu informacija, bilo je potrebno da se usavrsi lancano umnozavanje DNK (tj PCR: Polimerase Chain Reaction) zatim sekvenciranje DNK sto je takodje uzelo decenije... Da ne pricam koliko je vremena uzelo izucavanje principa u imunologiji, izucavanju signalnih kaskada i principa po kome se odredjeni procesi odvijaju u celiji... Bilo je potrebno da se pojave MERS i Ebola
koji su omogucili razvoj adenovirusnog principa za vakcine... Sve sto sada gledamo je rezultat ozbiljnog razvijanja molekularne biologije i biotehnologije, iza kojeg ne stoji samo 12 meseci covida, kako se to mnogima cini... Stoji ozbiljan rad hiljade i hiljade naucnika sirom sveta, a ne samo rad farmaceutskih kompanija. Ono sto takodje stoji su okolnosti pod kojima su milioni i milioni $ gotovo trenutno ulozeni kako bi se za kratko vreme doslo do vakcine i sto pre pandemija zaustavila. Ti $ su izmedju ostalog potroseni i na dobrovoljce koji su pristali da budu vakcinisani tokom klinickih studija...

U nauci nema granica kada su saznanja u pitanju, postoje samo granice u novcanim fondovima, i sada se lepo moze videti kako izgleda kada ogranicenja u tim fondovima nema...
Takodje treba imati na umu da postoji jos dosta toga sto ne znamo, a za sta je potrebno vreme. "Time mashine" jos uvek niko nije izumeo, da ocas otrci do 2025. i vidi sta smo to uradili... Mozda ce 2121. i to biti moguce, ne znam... Ko dozivi, neka prica...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11725 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/01/2021 : 12:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Slaviti Novu godinu u zatvorenom prostoru, to mi je nekako komunistički, sama riječ govori ZATVOReno, priliči Sj. Koreji, Kini i sl.
Slobodan svijet slavi vani.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4882 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/01/2021 : 12:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci


Više slušajte svog doktora manje službenu politiku



Dio "službene politike" svake države su doktori koji su na čelu onih struka koje se specijalizirane za ovaj tip bolesti, virolozi, epidemiolozi.

Više dakle da vjerujem "svom" doktoru opće prakse nego njima? Zašto? Svi epidemiolozi i virolozi ovog Svijeta koji vrše službenu funkciju su se iz nekog razloga udružili u zločinački pothvat, pa im nije za vjerovati, te umjesto toga treba vjerovati drugim doktorima (kao što bi automehaničaru povjerio popravak aviona)?

Velika večina doktora opće (ili bilo koje druge) prakse će slijediti upute tih istih virologa i epidemiologa, vjeruj ti meni. Tako da je u konačnici savjet "pitajte svog liječnika" isto što i "ljudi odite se cijepiti".

Edited by - vukozec on 21/01/2021 12:59:28
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 13:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Slaviti Novu godinu u zatvorenom prostoru, to mi je nekako komunistički, sama riječ govori ZATVOReno, priliči Sj. Koreji, Kini i sl.
Slobodan svijet slavi vani.



Ne, nego s curama u sobi!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 13:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mmihoci

Dobro, jel ja nekome:
- branim da se cijepi s genskim cijepivom
- branim da vjerujete službenoj politici i masovnim medijima i službenim brojkama
- branim da u četiri zida sami ili u manjem ili većem društvu proslavljate što god hoćete
- branim da "zatvorite" svoju djecu ili koga već da se ne zaraze virusom ovim ili nekim drugim
- nisam niti kriv što pojedinci nisu imali "mladost" o kakvoj ja pričam i koju neke trenutne generacije ne mogu ni odabrati.
- što ne znaju kako svoje roditelje ili djedove ili bake zaštiti na drugačiji način već samo onako kako im službena politika veli (ili nameće)
- vrijeđam nekog zato što drugačije misli (nazivam retardiranim, glupim ili što već)
Ja iza svog prvog upisa u ovoj temi i dalje stojim u kojem nikome ne namećem mišljenje i govorim što trebaju (ili moraju) raditi.
Svako nek napravi i odluči kako u datim okolnostima i ograničenjima može (ili želi?).
Moje savjete koje "ispljunem" ne morate prihvatiti.
Ali vam neću dopustiti da me vrijeđate i omalovažavate i namećete svoje stavove. Jer ih smatram pogrešnim.

A ja te vriđan? Jednostavno mi je smišno to s izgubljenom mladosti šta si napisa. I to generacije koje vise na ekranima. Baš strašno. šta se tiče samog virusa ,ne triba mi ni službeno i neslužbeno . Napisa san već na početku topiva da mi teta predaje mikrobiologiju na medicinskom fakultetu. Bavi se cili život s tim područjima pa valjda nešto i zna jel?


Ti osobno me ne vrijeđaš, ali neki drugi da.
Ne stignem svima odgovarati pa onda napišem ovakav "grupni" odgovor.

A da li je zadnjoj generaciji maturanata "smješno" što nisu mogli imat Norijadu, maturalni ples i/ili maturalni put ili djeci u vrtićima da se druže i igraju, prijateljuju i svađaju, putuku s vršnjacima pitaj njih za odgovor.

To što je moja ili tvoja generacija imala "nenormalnu" mladost/djetinstvo 90-tih ne znači odmah da trebaju dolazeće generacije to doživjeti. Pogotovo ako ne moraju a, opet po mom mišljenju, nisu morali da službena politika i službeni mediji ne stvaraju "problem" gdje ga nije trebalo biti.
Mislim i uvjeren sam da uz pametniju i razumniju politiku "hendlanja" ove krize stvari su mogle biti bezbolnije i to značajno.
Nitko danas ne pita ljude koji su dovedni na rub egzistencije (kojih je puno više nego što je umrlih od ove bolesti) kako ćete idućih nekoliko godina preživjeti vi i vaša obitelj.

Nitko neće pitati ljude koji se danas cijepe genskim cijepivom (koje je napravljeno zbrzano) za eventualne posljedice u nadolazećim godinama.

Drago mi je da imaš u obitelji netkog iz tog područja pa da dobiješ adekvatan savjet, nemaju svi.

Misliš da velike korporacije, Države i Banke će imat empatiju za preživjele?

I dalje mislim da je vrijeme u kojem sad živimo jako delikatno i osim što treba paziti što se piše po Mreži treba se osloniti prvenstveno na sebe i ljude kojima vjeruješ jer sve izvan toga je samo biznis/interes i marketing (odnosno PR) i u tim "zidovima" se treba dobro "provuć" neokrznut.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6632 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/01/2021 : 13:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

Dobro, jel ja nekome:
- branim da se cijepi s genskim cijepivom
- branim da vjerujete službenoj politici i masovnim medijima i službenim brojkama
- branim da u četiri zida sami ili u manjem ili većem društvu proslavljate što god hoćete
- branim da "zatvorite" svoju djecu ili koga već da se ne zaraze virusom ovim ili nekim drugim
- nisam niti kriv što pojedinci nisu imali "mladost" o kakvoj ja pričam i koju neke trenutne generacije ne mogu ni odabrati.
- što ne znaju kako svoje roditelje ili djedove ili bake zaštiti na drugačiji način već samo onako kako im službena politika veli (ili nameće)
- vrijeđam nekog zato što drugačije misli (nazivam retardiranim, glupim ili što već)
Ja iza svog prvog upisa u ovoj temi i dalje stojim u kojem nikome ne namećem mišljenje i govorim što trebaju (ili moraju) raditi.
Svako nek napravi i odluči kako u datim okolnostima i ograničenjima može (ili želi?).
Moje savjete koje "ispljunem" ne morate prihvatiti.
Ali vam neću dopustiti da me vrijeđate i omalovažavate i namećete svoje stavove. Jer ih smatram pogrešnim.



Ne daj se, legendo, već 250 stranica isti ljudi (to su botovi, u biti) i na forum prosipaju ono čega nam je pun kufer s tv ekrana i portala. I nikako da shvate da ne mogu preokrenuti mišljenje druge strane ali to su neke uhljebine ili besposličari koji čitav dan mogu kokodakati.

loading...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 13:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
...a evo i znanstvenika frenologa :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 21/01/2021 13:34:29
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4882 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/01/2021 : 13:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by mmihoci

Dobro, jel ja nekome:
- branim da se cijepi s genskim cijepivom
- branim da vjerujete službenoj politici i masovnim medijima i službenim brojkama
- branim da u četiri zida sami ili u manjem ili većem društvu proslavljate što god hoćete
- branim da "zatvorite" svoju djecu ili koga već da se ne zaraze virusom ovim ili nekim drugim
- nisam niti kriv što pojedinci nisu imali "mladost" o kakvoj ja pričam i koju neke trenutne generacije ne mogu ni odabrati.
- što ne znaju kako svoje roditelje ili djedove ili bake zaštiti na drugačiji način već samo onako kako im službena politika veli (ili nameće)
- vrijeđam nekog zato što drugačije misli (nazivam retardiranim, glupim ili što već)
Ja iza svog prvog upisa u ovoj temi i dalje stojim u kojem nikome ne namećem mišljenje i govorim što trebaju (ili moraju) raditi.
Svako nek napravi i odluči kako u datim okolnostima i ograničenjima može (ili želi?).
Moje savjete koje "ispljunem" ne morate prihvatiti.
Ali vam neću dopustiti da me vrijeđate i omalovažavate i namećete svoje stavove. Jer ih smatram pogrešnim.



Ne daj se, legendo, već 250 stranica isti ljudi (to su botovi, u biti) i na forum prosipaju ono čega nam je pun kufer s tv ekrana i portala. I nikako da shvate da ne mogu preokrenuti mišljenje druge strane ali to su neke uhljebine ili besposličari koji čitav dan mogu kokodakati.



Sigurno imaju i krivi oblik glave i nečistu krv.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24694 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/01/2021 : 13:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Na milimetar sam od toga da zaključam ovu septičku jamu od topica. Uozbiljite se i prestanite sa uvredama inače znate.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 13:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Na milimetar sam od toga da zaključam ovu septičku jamu od topica. Uozbiljite se i prestanite sa uvredama inače znate.


Daj prođi taj zadnji milimetar pa da se vratimo na Stripove.
Ipak su Stripovi bezazleniji po pitanju svađa i vrijeđanja.

Jer ipak strip autori imaju deblju kožu pa mogu to istrpjeti. Kao recimo Buratini.

Edited by - mmihoci on 21/01/2021 13:39:01
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2021 : 13:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ma pusti ga, ka da mi šta smo živili po ovim prčijama 90-tih nismo izgubili mladost? Šta bi tek mi tribali reć.

Nismo. Bilo je sranje, prilagodiš se i opet ti je dobro jer si mlad. Ja svoju bez obzira na sve granate i podrume ne bi mijenjao za nijednu drugu.

Jednu jedinu novu sam čekao na otvorenom, užas.

Kakve pizdarije - koja rasa sebičnjaka i komformista. Šetajte, družite se nitko vam ne brani i pazite jedni na druge. Što više odgovornosti prije će biti gotovo.

Znam čovika koji se otpočetka rugao mjerama, slavio za badnjak u hrpi ljudi ispred zatvorenog kafića, pokupio koronu, prebolio bez problema, zarazio oca, otac umro. Sad je u psihološkom knockdownu. Oćemo njemu suditi za ubojstvo, on je sam sebe već osudio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6632 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/01/2021 : 14:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

...a evo i znanstvenika frenologa :)



Kralju, prvo ti nauči kad se stavlja točka iza broja, što su glavni a što redni brojevi. Nije "U 43. godine života..." već "U 43 godine života".

manhunter, ako zaključaš topic oduzet ćeš smisao jednog relativno mladog života.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 14:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood
ma pusti ga, ka da mi šta smo živili po ovim prčijama 90-tih nismo izgubili mladost? Šta bi tek mi tribali reć.

Nismo. Bilo je sranje, prilagodiš se i opet ti je dobro jer si mlad. Ja svoju bez obzira na sve granate i podrume ne bi mijenjao za nijednu drugu.

Jednu jedinu novu sam čekao na otvorenom, užas.

Kakve pizdarije - koja rasa sebičnjaka i komformista. Šetajte, družite se nitko vam ne brani i pazite jedni na druge. Što više odgovornosti prije će biti gotovo.

Znam čovika koji se otpočetka rugao mjerama, slavio za badnjak u hrpi ljudi ispred zatvorenog kafića, pokupio koronu, prebolio bez problema, zarazio oca, otac umro. Sad je u psihološkom knockdownu. Oćemo njemu suditi za ubojstvo, on je sam sebe već osudio.



Klasika. Koliko se ovakvih slučajeva mora dogoditi da bi se ljudi dozvali pameti!?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46567 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2021 : 14:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood
ma pusti ga, ka da mi šta smo živili po ovim prčijama 90-tih nismo izgubili mladost? Šta bi tek mi tribali reć.

Nismo. Bilo je sranje, prilagodiš se i opet ti je dobro jer si mlad. Ja svoju bez obzira na sve granate i podrume ne bi mijenjao za nijednu drugu.

Jednu jedinu novu sam čekao na otvorenom, užas.

Kakve pizdarije - koja rasa sebičnjaka i komformista. Šetajte, družite se nitko vam ne brani i pazite jedni na druge. Što više odgovornosti prije će biti gotovo.

Znam čovika koji se otpočetka rugao mjerama, slavio za badnjak u hrpi ljudi ispred zatvorenog kafića, pokupio koronu, prebolio bez problema, zarazio oca, otac umro. Sad je u psihološkom knockdownu. Oćemo njemu suditi za ubojstvo, on je sam sebe već osudio.

povuka san paralelu. Usput, normalno da ćeš naučiti nešto iz bilo koje situacije. Ako je preživiš. To nije sporno. Al čisto sumnjam da bi proša gore da san te godine proživija npr u Kanadi ili Italiji. Kapiš?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2021 : 14:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Naravno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 15:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
Dragi moj BeaGea, oprosti ja se nemam namjeru dozvati "pameti" na koju ti vjerojatno misliš.
Što misliš koliko ima slučajeva i kakvih, kojima je uzrok ovo "novo normalno" stanje.
Koliko je ljudi ostalo bez posla i dovedeni na rub siromaštva, koliko nije moglo dobiti pravovremenu i pravovaljanu liječničku pomoć a pogotovo hitnu i nužnu.
Ne treba ovu bolest smatrati bezazlenom i općenito se zafrkavat s njom kao što se ne treba zajebavat s Gripom, Upalom pluća i sličnih bolesti.

I dalje sam uvjeren da općenito sve vlade u svijetu su mogle i morale bolje "odhendlat" ovu krizu.
I ponavljam dati sve (ali baš SVE) releventne informacije da ljudi mogu vjerovati im (jer oprosti ali ni jedan političar nikad ama baš nikad ne govori potpunu istinu, a ni ljudi koje su ti isti političari postavili kao relevantne osobe za tu temu).
Ista stvar je i sa "službenim" medijima (po meni index.hr je jedan od najgorih).
Koliko puta su političari i znastvenici mjenjali svoje stavove i "svađali" se tko je više ili manje u pravu.

Ne mogu im vjerovat jer nema ozbiljnih statističkih podataka i točnih brojki (oprosti ali ja ne vjerujem brojkama koje se vrte recimo na index.hr).
Zašto ne daju informacije o umurlim po mjesecim ove godine i prijašnjih godina recimo mjesečno.
Zašto ne vode statistiku o cijepljenju i mogućim posljedicama istih. Nitko me ne može uvjeriti da cijepljenje nema nikakvih posljedica i nuspojava.

Moj je i dalje stav da nitko od vladajućih u svijetu nije odradio ovu krizu na najbolji način.

Još jedna stvar koja im od moje strane ide kao "minus" je cenzuriranje informacija i matletiranje ljudi koji ne misle kao oni. Nazivajući ih Teoretičarima zavjera, Bioteroristima, Ravnozemljašima, Antivakserima, Zločincima, Katolibanima, pa do svih vrsta fašista.

Manhunter vrijeme je fakat da zatvoriš ovu temu.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 15:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

Dragi moj BeaGea, oprosti ja se nemam namjeru dozvati "pameti" na koju ti vjerojatno misliš.


Sve dalje više nema smisla.......LP!

Iskustvo ginekologa s pacijentima:
Zašto cijepiti svoju djecu protiv HPV-a?
Prošli petak mi u hitnu službu dolazi mlada žena 38g,zbog nepravilnog krvarenja, zadnjih nekoliko mjeseci. Pregledom iz vrata maternice krvari kao iz kabla-tumorska tvorba, kasnije učinjenom MR-om 6cm veličine!
Hemoglobin 66,dakle dvostruko niže od normalnog. Dobiva 3 doze transfuzije krvi.. Muž je cijelo to vrijeme čeka u autu. Doma je dijete od samo 2 godine..
Karcinom vrata maternice je jedini rak koji je moguće prevenirati, i to je ono kaj me najviše žalosti. Nitko danas ne treba umrijeti od ove bolesti, a u Hrvatskoj u prosjeku 150 žena godišnje nepotrebno umre!
Cjepivo protiv HPVa štiti od virusa koji je glavni uzročnik ove vrste raka. I ne samo vrata maternice, već i rodnice, stidnice, anusa, grla, penisa.
Odaziv je u Zagrebu manji od 20%.
Roditelji cijepite svoju djecu, bez obzira kojeg su spola!
Drage žene, bar svake 3g napravite papa test...
Kombiniranim cijepljenjem i probirom Australija će 2035 iskorijeniti rak vrata maternice...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 21/01/2021 15:11:33
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000