forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/01/2021 : 15:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci


Zašto ne daju informacije o umurlim po mjesecim ove godine i prijašnjih godina recimo mjesečno.



Da, stvarno kriju te infromacije kao zmija noge. Evo trebalo mi je 2 sekunde da ih pronađem. Tko će meni vratiti te dvije sekunde života?

"U studenome 2020. broj umrlih porastao je za 32,9% u odnosu na studeni 2019., odnosno bilo je 1 357 umrlih više nego u istome mjesecu prethodne godine."

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2021 : 15:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
@ mmihoci,nisu ni blizu sve vlade isto reagirale. Kinezi su npr blokirali zgrade, kvartove,gradove. Dok su se na zapadu sprdali s tim i natjecali ko će poslat više aviona po svoje državljane. Od drugih,npr Iranci su otvoreno pozivali na neko hodočašće, Ekvador i Brazil su isto iz različitih razloga loše reagirali. Hr je još super i reagirala kad uzmen sve u obzir.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 15:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

@ mmihoci,nisu ni blizu sve vlade isto reagirale. Kinezi su npr blokirali zgrade, kvartove,gradove. Dok su se na zapadu sprdali s tim i natjecali ko će poslat više aviona po svoje državljane. Od drugih,npr Iranci su otvoreno pozivali na neko hodočašće, Ekvador i Brazil su isto iz različitih razloga loše reagirali. Hr je još super i reagirala kad uzmen sve u obzir.



Ma naravno da nisu, ovo je NOVO i svi se još traže.
Ali biti protiv maski koji nedvojbeno štite od širenja virusa ili protiv cjepiva koje je tolike živote spšavalo (i samu ljudsku civilizaciju spašavalo od raznoraznih bolesti kroz prošlost), e to je vec nekaj drugo.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 15:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by mmihoci


Zašto ne daju informacije o umurlim po mjesecim ove godine i prijašnjih godina recimo mjesečno.



Da, stvarno kriju te infromacije kao zmija noge. Evo trebalo mi je 2 sekunde da ih pronađem. Tko će meni vratiti te dvije sekunde života?

"U studenome 2020. broj umrlih porastao je za 32,9% u odnosu na studeni 2019., odnosno bilo je 1 357 umrlih više nego u istome mjesecu prethodne godine."

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html




Je statistika je zajebana stvar pogotovo kad "vidiš" ono što želiš vidjeti i "poanta" je na onome da se nešto opravda.
I iz cijelog teksta izvučem rečenicu s brojkom koji bi mi treba utjerat strah u kosti ili me uvjeriti da je ova trenutna "markentiška" akcija opravdana i da je proces koji vladajući propisuju najbolji mogući.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/01/2021 : 16:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by mmihoci


Zašto ne daju informacije o umurlim po mjesecim ove godine i prijašnjih godina recimo mjesečno.



Da, stvarno kriju te infromacije kao zmija noge. Evo trebalo mi je 2 sekunde da ih pronađem. Tko će meni vratiti te dvije sekunde života?

"U studenome 2020. broj umrlih porastao je za 32,9% u odnosu na studeni 2019., odnosno bilo je 1 357 umrlih više nego u istome mjesecu prethodne godine."

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html




Je statistika je zajebana stvar pogotovo kad "vidiš" ono što želiš vidjeti i "poanta" je na onome da se nešto opravda.
I iz cijelog teksta izvučem rečenicu s brojkom koji bi mi treba utjerat strah u kosti ili me uvjeriti da je ova trenutna "markentiška" akcija opravdana i da je proces koji vladajući propisuju najbolji mogući.



Ja sam ti samo pronašao informaciju koju si tražio, za koju si tvrdio da se skriva. Interpretacijom se nisam bavio, nju sam prepustio svakome po volji.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 16:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by lwood

@ mmihoci,nisu ni blizu sve vlade isto reagirale. Kinezi su npr blokirali zgrade, kvartove,gradove. Dok su se na zapadu sprdali s tim i natjecali ko će poslat više aviona po svoje državljane. Od drugih,npr Iranci su otvoreno pozivali na neko hodočašće, Ekvador i Brazil su isto iz različitih razloga loše reagirali. Hr je još super i reagirala kad uzmen sve u obzir.



Ma naravno da nisu, ovo je NOVO i svi se još traže.
Ali biti protiv maski koji nedvojbeno štite od širenja virusa ili protiv cjepiva koje je tolike živote spšavalo (i samu ljudsku civilizaciju spašavalo od raznoraznih bolesti kroz prošlost), e to je vec nekaj drugo.


Evo ja ne mislim da maske potpuno štite od širenja virusa (jer onda bi ih imali od rođenja i ne bi znali za hrpu boleština koje se šire zrakom) i protiv sam nekih cijepiva (ne sva, u principu genska su mi najsumnjivija) pa sam djelomično "nekaj drugo".
Da maske štite onda bi bilo pametno par mjeseci hodati u skafanderu da se sve moguće boleštine neutraliziraju ako ne za sva vremena onda bar par mjeseci ili godina.

Nikom ne branim da već sad hoda u skafanderu i cijepi se s čim god hoće.
Ja bih ipak sam odlučio bez da me neko milom ili silom primorava na nešto.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 21/01/2021 : 16:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ma pusti ga, ka da mi šta smo živili po ovim prčijama 90-tih nismo izgubili mladost? Šta bi tek mi tribali reć.



ae


quote:
Originally posted by mmihoci

Dobro, jel ja nekome:
- branim da se cijepi s genskim cijepivom
- branim da vjerujete službenoj politici i masovnim medijima i službenim brojkama
- branim da u četiri zida sami ili u manjem ili većem društvu proslavljate što god hoćete
- branim da "zatvorite" svoju djecu ili koga već da se ne zaraze virusom ovim ili nekim drugim
- nisam niti kriv što pojedinci nisu imali "mladost" o kakvoj ja pričam i koju neke trenutne generacije ne mogu ni odabrati.
- što ne znaju kako svoje roditelje ili djedove ili bake zaštiti na drugačiji način već samo onako kako im službena politika veli (ili nameće)
- vrijeđam nekog zato što drugačije misli (nazivam retardiranim, glupim ili što već)
Ja iza svog prvog upisa u ovoj temi i dalje stojim u kojem nikome ne namećem mišljenje i govorim što trebaju (ili moraju) raditi.
Svako nek napravi i odluči kako u datim okolnostima i ograničenjima može (ili želi?).
Moje savjete koje "ispljunem" ne morate prihvatiti.
Ali vam neću dopustiti da me vrijeđate i omalovažavate i namećete svoje stavove. Jer ih smatram pogrešnim.



Dragi kolega javno si iznio svoje mišljenje i zato trebaš biti spreman čuti i kritike na to mišljenje. Netko će se složiti netko neće, nismo valjda mimoze da ćemo sad kukati što svi ne mislimo isto.

Moje komentiranje na ovom forumu, a i općenito se svodi na ono što je napisano, ne na osobu koja je napisala, nemam potrebe se s nikim osobno obračunavati preko interneta.

Tvoja definicija života i štete ide u smjeru da svi trebamo živjeti prema nekakvom pravilniku i proći sve po nekakvom redoslijedu, sve van toga je nenormalno i štetno, a to je nešto s čim se nikako ne slažem. Gotovo svaka generacija je imala nekakvu "vanrednu" situaciju koja im je obilježila dio života i koliko god je ona bila teška, mučna ili možda zabavna nešto ih je naučila i donijela im jedno novo iskustvo, a iskustva su osnovni dio života. Dramiti oko toga što ne ide sve "kao po loju" ili po nepisanim društvenim normama je uzaludno trošenje vremena i pokušavanje ukalupljavanja u ustroj na koji se u "normalno" doba žalimo.

Ljudsko biće je u stanju prilagoditi se, učiti, razvijati se i napredovati i tako treba gledati na sve što nam se nađe na putu.

Okrivljivanje trenutne situacije za smrt mladih osoba u zatvorenom prostoru je krajnje degutantno i neumjesno. Žao mi je što toga nisi svjestan. Možda si to napisao u afektu ili bez previše razmišljanja, a možda stvarno tako misliš. S mog gledišta je ta konstrukcija krajnje retardirano iznesena i napisana. Nadam se da ti je jasno iz toga da ne smatram tebe retardiranim niti bi si dopustio nekoga na takav način vrijeđati preko foruma, već se to odnosi na ono što si napisao. Velika i jasna razlika.


quote:
Originally posted by izivko

Nije u redu nazvati čovjeka retardiranim (što čini stripofil) samo zato jer drukčije misli.



Kolega izivko meni je jasno da mi svi volimo stripove radi slikica, ali valjda se i tekst u oblačićima pročita? Nakon toliko pročitanih stripova očekivao bi da se razvije i nekakvo razumijevanje napisanog.

Gdje sam ja to nekoga nazvao retardiranim? I to još zbog toga što drugačije razmišlja? Pa samo blesav čovjek želi biti okružen istomišljenicima.


quote:
Originally posted by izivko

Slaviti Novu godinu u zatvorenom prostoru, to mi je nekako komunistički, sama riječ govori ZATVOReno, priliči Sj. Koreji, Kini i sl.
Slobodan svijet slavi vani.



Uopće ne znam kako ovo komentirati. Meni ovo zvuči kao sarkazam, nikako drugačije to ne mogu shvatiti.
Vidiš kod nas se na Badnjak svi obiteljski skupimo kod bake i djede doma u ZATVORenom komunističkom prostoru, pa onda tamo zapjevamo, nešto pojedemo i družimo se. Odsada ćemo to raditi u parku da nas ne proglase komunjarama.

Za Novu godinu isto tako, skupimo se sa prijateljima, napravi se večera, glazba, gitara, hrana, piće i slavi se. Eventualno se ode do trga i onda nazad u ZATVOR gdje opet slavimo, onako posakrito da nas nitko ne vidi i ne čuje. Na Novu godinu obilazimo obitelj i čestitamo im Novu i nazdravljamo opet u ZATVORenom prostoru jer jebiga u 21. stoljeću imamo nastambe koje imaju četiri zida i krov i štite nas od lošeg vremena i radoznalih ušiju.


quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Ne daj se, legendo, već 250 stranica isti ljudi (to su botovi, u biti) i na forum prosipaju ono čega nam je pun kufer s tv ekrana i portala. I nikako da shvate da ne mogu preokrenuti mišljenje druge strane ali to su neke uhljebine ili besposličari koji čitav dan mogu kokodakati.



01100100 01101111 00000111 01101001 00100000 00000111 01100101 01100001 00100000 01101001 00100000 01110100 01101001 00100000 01101110 01100001 00100000 01110010 01100101 01100100 00100000 01101011 01101111 01100100 00100000 01100010 01100001 01110010 01100010 01100001 00100000 01100111 01100101 01101010 01110100 01110011 01100001


quote:
Originally posted by Tonto
Nismo. Bilo je sranje, prilagodiš se i opet ti je dobro jer si mlad. Ja svoju bez obzira na sve granate i podrume ne bi mijenjao za nijednu drugu.

Jednu jedinu novu sam čekao na otvorenom, užas.

Kakve pizdarije - koja rasa sebičnjaka i komformista. Šetajte, družite se nitko vam ne brani i pazite jedni na druge. Što više odgovornosti prije će biti gotovo.

Znam čovika koji se otpočetka rugao mjerama, slavio za badnjak u hrpi ljudi ispred zatvorenog kafića, pokupio koronu, prebolio bez problema, zarazio oca, otac umro. Sad je u psihološkom knockdownu. Oćemo njemu suditi za ubojstvo, on je sam sebe već osudio.



+1

pitanje je što bi bilo kad bi stvarno imali nekakve rigorozne mjere kad svi kenjkaju na ove baby mjere. Ok kafići ne rade, ali eto imamo sad coffee2go skupi se ekipa ispred na terasi, malo se družimo na suncu, jedno novo iskustvo. Ne treba od svega praviti dramu i histeriju.


quote:
Originally posted by manhunter

Na milimetar sam od toga da zaključam ovu septičku jamu od topica. Uozbiljite se i prestanite sa uvredama inače znate.



Mislim da nema potrebe, ovo je super poligon za vidjeti s kim bi rado sjeli na pivu, a koga je bolje prepustiti drugom društvu. Da se razumijemo ima tu ljudi s kojima se uopće ne slažem, ali to ne znači da ne bi rado popio pivu i diskutirao, dapače.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 16:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci
Evo ja ne mislim da maske potpuno štite od širenja virusa


A tko je rekao potpuno, da je potpuno onda ne bi bilo problema jer bi svi nosili maske a problem bi bio riješene!?
Ali definitivno štite, barem malo i to je lako dokazljivo. Nije bitno tko što misli vec ono kako stvari stoje, sviđa li se to nekome ili ne.


Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 16:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mmihoci
Evo ja ne mislim da maske potpuno štite od širenja virusa


A tko je rekao potpuno, da je potpuno onda ne bi bilo problema jer bi svi nosili maske a problem bi bio riješene!?
Ali definitivno štite, barem malo i to je lako dokazljivo. Nije bitno tko što misli vec ono kako stvari stoje, sviđa li se to nekome ili ne.




Isto tako je istina da otežavaju disanje i vraćaju štetne tvari koje izdišemo.
I do sad je bila teza (a možda i dalje, ne znam) da maskama ne štitimo sebe već druge a što možda ograničavanjem disanja sebi štetimo e jebiga to je demokracija i empatija prema drugima.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/01/2021 : 16:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mmihoci
Evo ja ne mislim da maske potpuno štite od širenja virusa


A tko je rekao potpuno, da je potpuno onda ne bi bilo problema jer bi svi nosili maske a problem bi bio riješene!?
Ali definitivno štite, barem malo i to je lako dokazljivo. Nije bitno tko što misli vec ono kako stvari stoje, sviđa li se to nekome ili ne.




Isto tako je istina da otežavaju disanje i vraćaju štetne tvari koje izdišemo.
I do sad je bila teza (a možda i dalje, ne znam) da maskama ne štitimo sebe već druge a što možda ograničavanjem disanja sebi štetimo e jebiga to je demokracija i empatija prema drugima.



Čuo sam za taj problem. Hirurzi koji svakodnevno operišu i nose po 6-7-10 sati te maske godinama se žale na posledice. Šta misliš tek koje su posledice da staviš masku na pola sata dok si u kupovini? Užas!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 21/01/2021 : 16:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
Jabs For Joints: Free Bag Of Weed With Your COVID Vaccine In DC:
https://www.zerohedge.com/covid-19/jabs-joints-free-bag-weed-your-covid-vaccine-dc

Israel's Fauci Warns Pfizer's COVID Vaccine Only Half As Effective As Advertised:
https://www.zerohedge.com/covid-19/israels-dr-fauci-warns-pfizers-covid-vaccine-only-half-effective-advertised

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 16:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mmihoci
Evo ja ne mislim da maske potpuno štite od širenja virusa


A tko je rekao potpuno, da je potpuno onda ne bi bilo problema jer bi svi nosili maske a problem bi bio riješene!?
Ali definitivno štite, barem malo i to je lako dokazljivo. Nije bitno tko što misli vec ono kako stvari stoje, sviđa li se to nekome ili ne.




Isto tako je istina da otežavaju disanje i vraćaju štetne tvari koje izdišemo.
I do sad je bila teza (a možda i dalje, ne znam) da maskama ne štitimo sebe već druge a što možda ograničavanjem disanja sebi štetimo e jebiga to je demokracija i empatija prema drugima.



I dobro si čuo ali zato masku ne nosiš uvijek, samo kad si među ljudima da ne "pljuješ" po njima. U ostalim se situacijama maska ne nosi jer maskom ne štitiš sebe.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 21/01/2021 16:48:35
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 17:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by mmihoci
Evo ja ne mislim da maske potpuno štite od širenja virusa


A tko je rekao potpuno, da je potpuno onda ne bi bilo problema jer bi svi nosili maske a problem bi bio riješene!?
Ali definitivno štite, barem malo i to je lako dokazljivo. Nije bitno tko što misli vec ono kako stvari stoje, sviđa li se to nekome ili ne.




Isto tako je istina da otežavaju disanje i vraćaju štetne tvari koje izdišemo.
I do sad je bila teza (a možda i dalje, ne znam) da maskama ne štitimo sebe već druge a što možda ograničavanjem disanja sebi štetimo e jebiga to je demokracija i empatija prema drugima.



Čuo sam za taj problem. Hirurzi koji svakodnevno operišu i nose po 6-7-10 sati te maske godinama se žale na posledice. Šta misliš tek koje su posledice da staviš masku na pola sata dok si u kupovini? Užas!


Meni je nositi masku poniženje i užas.
I to nije isto nositi masku zbog posla koji radiš ili nositi masku zato što ti to netko diktira.
I da masku je štetno nositi.
I svaki posao nosi sa sobom rizike s kojim se moraš nositi ako taj posao odabereš.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2021 : 17:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
I sad situacija diktira a ljudi traže rješenja. I to ljudi koji imaju nekog pojma, a oni koji nemaju to nastoje sjebati. Hvala im.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 18:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

I sad situacija diktira a ljudi traže rješenja. I to ljudi koji imaju nekog pojma, a oni koji nemaju to nastoje sjebati. Hvala im.


Ne znam sad na koga misliš da "ima nekog pojma" i na "one koji nemaju pojma" i kojim od tih dviju grupa se zahvaljuješ ali ja i dalje ne vjerujem ljudima koji furaju službenu politiku i ne vjerujem službenim medijima.
Kako vjerovat ekipi koja ne zna brojat i skriva informacije te mijenja mišljenje o temi s obzirom na svoje interese, posebice političke interese.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/01/2021 : 19:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Koji su to službeni mediji, a koji neslužbeni?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2021 : 19:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Ako je index.hr službeni medij onda su valjda narod i bitno neslužbeni.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/01/2021 : 20:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
Službeni su svi koji su pod točkom kontrole (vlasnika prvenstveno što može naravno biti i Država pa onda realno "vlasništvo" vladajuće klike).
Ni jedna televizija u Hrvstakoj nije slobodna.
Novinski portali još manje.
O Internet društevenim mrežama da ne pričam (FB, Twitter, Youtube, Instagram jel?) što dokazuje ova saga o bivšem "poludjelom" predsjedniku SAD-a.
Nisu ni komunikacijske platforme (Skype, Viber).
Teško se može naći slobodni medij jer imaju svi sličan koncept a to je da imaju jednu točku kontrole.

Da bi medij bio slobodan možda bi trebao imat tehnički koncept kao što ima Bitorent ili Bitcoin gdje je svatko izvor i odredište, u ovom slučaju s vijestima (odnosno informacijama takvog tipa) i nema jedne točke kontrole.

Naravno to je utopija i jedino što možete je da svojim mišljenjem i konzultacijama s ljudima kojima vjerujete donijeti sud o stvari koja vas zanima.
I možda "škicanjem" određenih (ili što više) službenih medija ići djelomično ili potpuno kontra da bi došli do neke istine (apsolutne ako postoji uopće) ili najmanje moguće "laži".


A priori mislim da nijednom političaru ne treba vjerovat, a ni ljudima koje oni postave. Mislim da je to sasvim vidljivo barem u Hrvatskoj po pitanju vladajućih.

Barem ja tako mislim.

Edited by - mmihoci on 21/01/2021 20:03:36
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/01/2021 : 21:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message

quote:
Originally posted by mmihoci

Nazivajući ih Teoretičarima zavjera,



Kako bi ti nazvao upis poput ovog dolje?

quote:
Originally posted by mmihoci

Službeni su svi koji su pod točkom kontrole (vlasnika prvenstveno što može naravno biti i Država pa onda realno "vlasništvo" vladajuće klike).
Ni jedna televizija u Hrvstakoj nije slobodna.
Novinski portali još manje.
O Internet društevenim mrežama da ne pričam (FB, Twitter, Youtube, Instagram jel?) što dokazuje ova saga o bivšem "poludjelom" predsjedniku SAD-a.
Nisu ni komunikacijske platforme (Skype, Viber).
Teško se može naći slobodni medij jer imaju svi sličan koncept a to je da imaju jednu točku kontrole.

Da bi medij bio slobodan možda bi trebao imat tehnički koncept kao što ima Bitorent ili Bitcoin gdje je svatko izvor i odredište, u ovom slučaju s vijestima (odnosno informacijama takvog tipa) i nema jedne točke kontrole.

Naravno to je utopija i jedino što možete je da svojim mišljenjem i konzultacijama s ljudima kojima vjerujete donijeti sud o stvari koja vas zanima.
I možda "škicanjem" određenih (ili što više) službenih medija ići djelomično ili potpuno kontra da bi došli do neke istine (apsolutne ako postoji uopće) ili najmanje moguće "laži".


A priori mislim da nijednom političaru ne treba vjerovat, a ni ljudima koje oni postave. Mislim da je to sasvim vidljivo barem u Hrvatskoj po pitanju vladajućih.

Barem ja tako mislim.

Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 21/01/2021 : 21:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Ima li netko kvalitetan sken nalaza za brzi test COVID?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 21/01/2021 : 22:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci



Da bi medij bio slobodan možda bi trebao imat tehnički koncept kao što ima Bitorent ili Bitcoin gdje je svatko izvor i odredište, u ovom slučaju s vijestima (odnosno informacijama takvog tipa) i nema jedne točke kontrole.



Taj tvoj "tehnički koncept kao što ima Bitorent ili Bitcoin" nije ni toliko rjedak - kod onih prošlih Trump/Clinton izbora takve bittorrent vjesti,one klince iz Makedonije, koji su si izmišljali vjesti, kako im je izletilo iz glave. Ili familija Kim, kojima čestita engleska kraljica, a sjeverna Koreja u nogometu pobjeđuje sve reprezentacije...

Još si mogao još samo dodati, da se kvalitet vjesti određuje lajkovima


Dok bitcoinu možeš na takav ili drugačiji način pripisati neku vrijednost, a ju onda tržište digne ili spusti, vjesti odnosno informacijama su druga kategorija, kojoj ne možeš "pripisati" istinost.
Kvalitet odnosno "vrijednost" neke vjesti ili informacije, zavisi od drugih faktora - sljedivosti, pouzdanosti izvora, nezavisne potvrde... (naravno vlasnik medija može manipulirati sa nekom informacijom, ali to je problem medija ane vjesti kao takve)

I tu je ta glavna razlika - ti možeš reči, da je broj umrlih u 2020 jednak kao u 2019 i to je svejedno laž ako je na državnoj ili privatnoj televiziji, na twitteru il bittorrentu iz Velesa
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 22/01/2021 : 04:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
Right On Cue For Biden, WHO Admits High-Cycle PCR Tests Produce COVID False Positives:
https://www.zerohedge.com/economics/right-cue-biden-who-admits-high-cycle-pcr-tests-produce-massive-covid-false-positives

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/01/2021 : 09:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec


quote:
Originally posted by mmihoci

Nazivajući ih Teoretičarima zavjera,



Kako bi ti nazvao upis poput ovog dolje?

quote:
Originally posted by mmihoci

Službeni su svi koji su pod točkom kontrole (vlasnika prvenstveno što može naravno biti i Država pa onda realno "vlasništvo" vladajuće klike).
Ni jedna televizija u Hrvstakoj nije slobodna.
Novinski portali još manje.
O Internet društevenim mrežama da ne pričam (FB, Twitter, Youtube, Instagram jel?) što dokazuje ova saga o bivšem "poludjelom" predsjedniku SAD-a.
Nisu ni komunikacijske platforme (Skype, Viber).
Teško se može naći slobodni medij jer imaju svi sličan koncept a to je da imaju jednu točku kontrole.

Da bi medij bio slobodan možda bi trebao imat tehnički koncept kao što ima Bitorent ili Bitcoin gdje je svatko izvor i odredište, u ovom slučaju s vijestima (odnosno informacijama takvog tipa) i nema jedne točke kontrole.

Naravno to je utopija i jedino što možete je da svojim mišljenjem i konzultacijama s ljudima kojima vjerujete donijeti sud o stvari koja vas zanima.
I možda "škicanjem" određenih (ili što više) službenih medija ići djelomično ili potpuno kontra da bi došli do neke istine (apsolutne ako postoji uopće) ili najmanje moguće "laži".


A priori mislim da nijednom političaru ne treba vjerovat, a ni ljudima koje oni postave. Mislim da je to sasvim vidljivo barem u Hrvatskoj po pitanju vladajućih.

Barem ja tako mislim.





Nema razloga da drugačije gledište se nekako naziva i to u negativnom ili pozitivnom smislu i onda to "okačit" kao valjani argument (ili totalnu Istinu što je možda još gore).
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/01/2021 : 09:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood
ma pusti ga, ka da mi šta smo živili po ovim prčijama 90-tih nismo izgubili mladost? Šta bi tek mi tribali reć.



ae


quote:
Originally posted by mmihoci

Dobro, jel ja nekome:
- branim da se cijepi s genskim cijepivom
- branim da vjerujete službenoj politici i masovnim medijima i službenim brojkama
- branim da u četiri zida sami ili u manjem ili većem društvu proslavljate što god hoćete
- branim da "zatvorite" svoju djecu ili koga već da se ne zaraze virusom ovim ili nekim drugim
- nisam niti kriv što pojedinci nisu imali "mladost" o kakvoj ja pričam i koju neke trenutne generacije ne mogu ni odabrati.
- što ne znaju kako svoje roditelje ili djedove ili bake zaštiti na drugačiji način već samo onako kako im službena politika veli (ili nameće)
- vrijeđam nekog zato što drugačije misli (nazivam retardiranim, glupim ili što već)
Ja iza svog prvog upisa u ovoj temi i dalje stojim u kojem nikome ne namećem mišljenje i govorim što trebaju (ili moraju) raditi.
Svako nek napravi i odluči kako u datim okolnostima i ograničenjima može (ili želi?).
Moje savjete koje "ispljunem" ne morate prihvatiti.
Ali vam neću dopustiti da me vrijeđate i omalovažavate i namećete svoje stavove. Jer ih smatram pogrešnim.



Dragi kolega javno si iznio svoje mišljenje i zato trebaš biti spreman čuti i kritike na to mišljenje. Netko će se složiti netko neće, nismo valjda mimoze da ćemo sad kukati što svi ne mislimo isto.

Moje komentiranje na ovom forumu, a i općenito se svodi na ono što je napisano, ne na osobu koja je napisala, nemam potrebe se s nikim osobno obračunavati preko interneta.

Tvoja definicija života i štete ide u smjeru da svi trebamo živjeti prema nekakvom pravilniku i proći sve po nekakvom redoslijedu, sve van toga je nenormalno i štetno, a to je nešto s čim se nikako ne slažem. Gotovo svaka generacija je imala nekakvu "vanrednu" situaciju koja im je obilježila dio života i koliko god je ona bila teška, mučna ili možda zabavna nešto ih je naučila i donijela im jedno novo iskustvo, a iskustva su osnovni dio života. Dramiti oko toga što ne ide sve "kao po loju" ili po nepisanim društvenim normama je uzaludno trošenje vremena i pokušavanje ukalupljavanja u ustroj na koji se u "normalno" doba žalimo.

Ljudsko biće je u stanju prilagoditi se, učiti, razvijati se i napredovati i tako treba gledati na sve što nam se nađe na putu.

Okrivljivanje trenutne situacije za smrt mladih osoba u zatvorenom prostoru je krajnje degutantno i neumjesno. Žao mi je što toga nisi svjestan. Možda si to napisao u afektu ili bez previše razmišljanja, a možda stvarno tako misliš. S mog gledišta je ta konstrukcija krajnje retardirano iznesena i napisana. Nadam se da ti je jasno iz toga da ne smatram tebe retardiranim niti bi si dopustio nekoga na takav način vrijeđati preko foruma, već se to odnosi na ono što si napisao. Velika i jasna razlika.


quote:
Originally posted by izivko

Nije u redu nazvati čovjeka retardiranim (što čini stripofil) samo zato jer drukčije misli.



Kolega izivko meni je jasno da mi svi volimo stripove radi slikica, ali valjda se i tekst u oblačićima pročita? Nakon toliko pročitanih stripova očekivao bi da se razvije i nekakvo razumijevanje napisanog.

Gdje sam ja to nekoga nazvao retardiranim? I to još zbog toga što drugačije razmišlja? Pa samo blesav čovjek želi biti okružen istomišljenicima.


quote:
Originally posted by izivko

Slaviti Novu godinu u zatvorenom prostoru, to mi je nekako komunistički, sama riječ govori ZATVOReno, priliči Sj. Koreji, Kini i sl.
Slobodan svijet slavi vani.



Uopće ne znam kako ovo komentirati. Meni ovo zvuči kao sarkazam, nikako drugačije to ne mogu shvatiti.
Vidiš kod nas se na Badnjak svi obiteljski skupimo kod bake i djede doma u ZATVORenom komunističkom prostoru, pa onda tamo zapjevamo, nešto pojedemo i družimo se. Odsada ćemo to raditi u parku da nas ne proglase komunjarama.

Za Novu godinu isto tako, skupimo se sa prijateljima, napravi se večera, glazba, gitara, hrana, piće i slavi se. Eventualno se ode do trga i onda nazad u ZATVOR gdje opet slavimo, onako posakrito da nas nitko ne vidi i ne čuje. Na Novu godinu obilazimo obitelj i čestitamo im Novu i nazdravljamo opet u ZATVORenom prostoru jer jebiga u 21. stoljeću imamo nastambe koje imaju četiri zida i krov i štite nas od lošeg vremena i radoznalih ušiju.


quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Ne daj se, legendo, već 250 stranica isti ljudi (to su botovi, u biti) i na forum prosipaju ono čega nam je pun kufer s tv ekrana i portala. I nikako da shvate da ne mogu preokrenuti mišljenje druge strane ali to su neke uhljebine ili besposličari koji čitav dan mogu kokodakati.



01100100 01101111 00000111 01101001 00100000 00000111 01100101 01100001 00100000 01101001 00100000 01110100 01101001 00100000 01101110 01100001 00100000 01110010 01100101 01100100 00100000 01101011 01101111 01100100 00100000 01100010 01100001 01110010 01100010 01100001 00100000 01100111 01100101 01101010 01110100 01110011 01100001


quote:
Originally posted by Tonto
Nismo. Bilo je sranje, prilagodiš se i opet ti je dobro jer si mlad. Ja svoju bez obzira na sve granate i podrume ne bi mijenjao za nijednu drugu.

Jednu jedinu novu sam čekao na otvorenom, užas.

Kakve pizdarije - koja rasa sebičnjaka i komformista. Šetajte, družite se nitko vam ne brani i pazite jedni na druge. Što više odgovornosti prije će biti gotovo.

Znam čovika koji se otpočetka rugao mjerama, slavio za badnjak u hrpi ljudi ispred zatvorenog kafića, pokupio koronu, prebolio bez problema, zarazio oca, otac umro. Sad je u psihološkom knockdownu. Oćemo njemu suditi za ubojstvo, on je sam sebe već osudio.



+1

pitanje je što bi bilo kad bi stvarno imali nekakve rigorozne mjere kad svi kenjkaju na ove baby mjere. Ok kafići ne rade, ali eto imamo sad coffee2go skupi se ekipa ispred na terasi, malo se družimo na suncu, jedno novo iskustvo. Ne treba od svega praviti dramu i histeriju.


quote:
Originally posted by manhunter

Na milimetar sam od toga da zaključam ovu septičku jamu od topica. Uozbiljite se i prestanite sa uvredama inače znate.



Mislim da nema potrebe, ovo je super poligon za vidjeti s kim bi rado sjeli na pivu, a koga je bolje prepustiti drugom društvu. Da se razumijemo ima tu ljudi s kojima se uopće ne slažem, ali to ne znači da ne bi rado popio pivu i diskutirao, dapače.


Super je kad se popneš na stepenicu gdje su ti razmišljanja "retardirana i degutantna" i nisi više Teoretičar Zavjere, Ravnozemljaš, Antivakser i itd..
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/01/2021 : 10:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by mmihoci



Da bi medij bio slobodan možda bi trebao imat tehnički koncept kao što ima Bitorent ili Bitcoin gdje je svatko izvor i odredište, u ovom slučaju s vijestima (odnosno informacijama takvog tipa) i nema jedne točke kontrole.



Taj tvoj "tehnički koncept kao što ima Bitorent ili Bitcoin" nije ni toliko rjedak - kod onih prošlih Trump/Clinton izbora takve bittorrent vjesti,one klince iz Makedonije, koji su si izmišljali vjesti, kako im je izletilo iz glave. Ili familija Kim, kojima čestita engleska kraljica, a sjeverna Koreja u nogometu pobjeđuje sve reprezentacije...

Još si mogao još samo dodati, da se kvalitet vjesti određuje lajkovima


Dok bitcoinu možeš na takav ili drugačiji način pripisati neku vrijednost, a ju onda tržište digne ili spusti, vjesti odnosno informacijama su druga kategorija, kojoj ne možeš "pripisati" istinost.
Kvalitet odnosno "vrijednost" neke vjesti ili informacije, zavisi od drugih faktora - sljedivosti, pouzdanosti izvora, nezavisne potvrde... (naravno vlasnik medija može manipulirati sa nekom informacijom, ali to je problem medija ane vjesti kao takve)

I tu je ta glavna razlika - ti možeš reči, da je broj umrlih u 2020 jednak kao u 2019 i to je svejedno laž ako je na državnoj ili privatnoj televiziji, na twitteru il bittorrentu iz Velesa


Ok. Koja je razlika između tvojih primjera i onog što možeš vidjet/pročitati na televizijama, novinskim portalima ili na "najjačim" društvenim mrežama "demokratskog i slobodnog" (možda zapadnog?) svijeta?
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000