forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 151 - Svi do zadnjeg
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/03/2020 : 20:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Koje nas...pa da je po njegovim preporukama nista se ne bi citalo. Peyo zajebantu



Pa znaš da Shaner daje najbolje "preporuke".

Ono: Fuj odvratno, to je zabavni, klasični strip za mase, pun akcije i humora. Fuj, fuj !

quote:
Originally posted by Red Marquis
Pravda za Shanera.





Oproštamo mu, ako nastavi sa preporukama.

"Shane" ol' boy ne ljuti se zbog malo šale. To nam treba ovih dana.


Ma kakva ljutnja i živciranje, nema mjesta tome.

I ne brini, upravo čitam Ex Machinu pa uskoro slijedi nova "preporuka".


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 20:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Koje nas...pa da je po njegovim preporukama nista se ne bi citalo. Peyo zajebantu



Pa znaš da Shaner daje najbolje "preporuke".

Ono: Fuj odvratno, to je zabavni, klasični strip za mase, pun akcije i humora. Fuj, fuj !

quote:
Originally posted by Red Marquis
Pravda za Shanera.





Oproštamo mu, ako nastavi sa preporukama.

"Shane" ol' boy ne ljuti se zbog malo šale. To nam treba ovih dana.


Ti mu oprastaj za mene je kriv
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 21/03/2020 : 20:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kad vidim sve one oduševljene komentare na temi Golcondinog izdanja, pitam se je li stvarno u pitanju isti strip?

Šalu na stranu, meni je ovo bezveze. Točnije, sama ideja je zanimljiva, ali konačan rezultat je toliko zbrzan da djeluje kao skup skica (u narativnom smislu) za izradu konkretne priče, a ne potpuno djelo.



E pa nije baš da su sve hvalospevi, ja sam tamo naveo da "scenario na trenutke zapinje, pomislio bi neko da je u pitanju prvi strip autora koji tek treba da preleži dečije boginje", a spomenuo sam i problem sa opremom (odnosno sa talasastim stranicama).

No, uprkos svemu, preporučio bih strip jer ima taj jedan zaokret koji mi deluje vredan cele priče i koji me je iznenadio kao što me je recimo svojevremeno iznenadio zaokret u filmu Ucena sa Mel Gibsonom. To učini da priču počnemo gledati iz jednog posve drukčijeg ugla, i to mi jeste zanimljivo.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/04/2020 : 21:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jako dobar primjer revizionističkog iliti anti-westerna. Jest da mi je kraj nekako ostavija "blue balls" (ko je čita zna zašto), ali nakon epiloga, jasno je da je to očito i bila namjera autora, uz ostale teme koje u ovom djelu obrađuje.

Remekdjelo definitivno nije, ali čvrsta sedmica jest.

7/10

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 14/04/2020 : 13:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Šalu na stranu, meni je ovo bezveze. Točnije, sama ideja je zanimljiva, ali konačan rezultat je toliko zbrzan da djeluje kao skup skica (u narativnom smislu) za izradu konkretne priče, a ne potpuno djelo. Crtež i kolor su dosta dobri, ali nije to ništa neviđeno, a nije ni tip crteža u potpunosti po mom guštu.


+1
Neočekivano loše.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 14/04/2020 : 13:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Ocjena: 6/10
Ali samo radi crteža je ovako visoka.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ing
Starting Member



Croatia
24 Posts

Member since 04/03/2015

Posted - 07/07/2020 : 16:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ing a Private Message  Reply with Quote
Ako mene pitate (a pitate) što je to western, onda ću vam bez puno razmišljanja reći da je to priča smještena na Divljem zapadu, gdje zlikovci rade gnjusne i podle stvari a onda iz smjera Sunca polako dojaši najjača faca ikada, pobije sve „zle“ likove, one „ružne“ pretvori u dobre, spasi lijepu djevojku i njezinog bolesnog oca, a usput i cijeli grad, te odjaši u suton. Točka. To je Western. Sada svi vi prosvjetitelji puni mašte i oni širih svjetonazora gunđajte na moju usku i nemaštovitu verziju kaubojca, koliko god želite. Ako ću htjeti vašu verziju Westerna progutat ću aktualne političke i društvene vijesti u novinama (portalima) i naslađivati se trijumfalnim pobjedama nepravde, laži, podvala, lopova, paradama ustoličenog ljudskoga šljama i nemorala. Za to mi ne treba Western. Za to mi ne treba Gastine sa svojim lijepim crtežima nagruvanim krupnim kadrovima ljudskih figura, koji su najavljeni već sa naslovnicom. Ne treba mi niti Félixova priča koja počinje sa velikim potencijalom da svojim završetkom čitatelju pokloni vedre snove podsjetivši ga da dobro i pravda uvijek pobjede. Međutim taj se potencijal pretvori u proliveno mlijeko. Scenarist na samome kraju ponovno budi nadu u pravedniji svijet, ali okrutno utone do razine priče o hrvatskoj privatizaciji. Šteta, bila bi to divna priča da ju je, recimo, Clint Eastwood malo prepravio, a muzički obogatio najveći među najvećima nedavno preminuli Ennio Morricone. Neponovljivi duo koji je definitivno napisao definiciju Westerna. Ovako mi to ne treba. To nije Western!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2020 : 22:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Gledajuci nedavne druge stripove koji su izasli pod etiketom westerna ili smesteni na Divljem zapadu, najpriblizniji uobicajenom konceptu Westerna su po meni upravo ovaj strip-Do poslednjeg i Vestern od Rosinskog. Covek koji je voleo vatreno oruzje i Stern ni na koji nacin to nisu, iako su jako dobri stripovi.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/07/2020 : 08:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Mogu reći da me ugodno iznenadilo mada je na momente pomalo amaterski (zbrzano) sve skupa . Ali rasplet - e to nisam očekivao nikako, ali baš nikako. Totalno drukčiji smjer od onoga što se dalo naslutiti.
Autori mi skroz nepoznati, ali poprilično obećavaju.
Očito je western jako popularan na Francuskom tržištu, u zadnje vrijeme smo dobili dosta (dobrih) uradaka na tu temu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/09/2020 : 15:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Na moje veliko iznenađenje moram se u potpunosti složiti s Shanerom.
Jasna mi je Felixova ideja, ali za realizirati tu ideju na 80 strana treba veći majstor od njega.

Edited by - Ernie Pike on 06/09/2020 15:26:39
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/09/2020 : 16:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Na moje veliko iznenađenje moram se u potpunosti složiti s Shanerom.



I mene još uvijek takve stvari šokiraju !
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/09/2020 : 13:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/10/2020 : 13:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Na moje veliko iznenađenje moram se u potpunosti složiti s Shanerom.
Jasna mi je Felixova ideja, ali za realizirati tu ideju na 80 strana treba veći majstor od njega.




Eto kako čovjek sam sebi skače u usta (mislim na sebe ).

Potpuno se slažem s Ernijem koji se potpuno slaže sa Shanerom (što mi se to događa ).

A to znači da mi je nakon čitanja ovog stripa potpuno jasna ingova reakcija (inže češće stavljaj postove o pročitanom), a slažem se s ocjenama koje su dali Aco i split85.

Ono što mi nije jasno je visoka ocjena za ovaj strip na bedetheque.com.

Crtež zaslužuje dvostruko veću ocjenu od scenarija nažalost i mislim da sam time sve rekao.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/11/2020 : 19:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim ove loše ocjene.
Crtež je čist, realističan i premda ne pršti od osobnosti ipak je jako lijep te nije upao u zamku kičeraja. 8/10

Scenarij: odlično ispričano! Već su i drugi napomenuli, sjajan rasplet kojeg je zbog kratkoće i postepene izgradnje karaktera likova jako teško predvidjeti. Prava western tragedija. 8/10
Epilog daje naslutiti da će možda nekad doći do nastavka. I to bi bilo kul.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/11/2020 : 21:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kakve loše ocene?
šaner po običaju svira kurcu,takođe i redmarkiz (kako su mi "slatki" kad jedan drugog zadovoljno tapšu po ramenu,ubeđeni da su popili svu mudrost ovog sveta);ni split85 se ne razume u vesterne.A i Pejo sve više iskače iz koloseka.

Svi do zadnjeg je odličan,moderan kaubojac.Ko to ne vidi nek ide čitati Neustrašive.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/11/2020 : 21:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kakve loše ocene?
šaner po običaju svira kurcu,takođe i redmarkiz (kako su mi "slatki" kad jedan drugog zadovoljno tapšu po ramenu,ubeđeni da su popili svu mudrost ovog sveta)


Nismo mi krivi što vama mudrosti manjka
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 05/11/2020 : 21:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Moram priznat zadnjih godina cca 15% fibrinog kataloga mi je po volji. Neka moja minimalna ocjena 8/10.

Prije par godina to mi je isto reka i jaki, ali mislija sam da pretjeruje.
Sad sam doša na isto.


Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985

Edited by - split85 on 05/11/2020 21:30:53
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 05/11/2020 : 21:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kakve loše ocene?
šaner po običaju svira kurcu,takođe i redmarkiz (kako su mi "slatki" kad jedan drugog zadovoljno tapšu po ramenu,ubeđeni da su popili svu mudrost ovog sveta);ni split85 se ne razume u vesterne.A i Pejo sve više iskače iz koloseka.

Svi do zadnjeg je odličan,moderan kaubojac.Ko to ne vidi nek ide čitati Neustrašive.



Ovo mi spada u razinu osrednjeg Tex Willera.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/11/2020 : 22:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Svi do zadnjeg je odličan,moderan kaubojac.Ko to ne vidi nek ide čitati Neustrašive.


Kad samo pomislim kako ćeš me za par godina citirati kad budeš ljudima hvalio Neustrašive.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 05/11/2020 : 22:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Sudeći po komentarima Golkondin je dosta bolji od Fibrinog :-)





Resistance is futile.

Edited by - borg on 05/11/2020 22:36:08
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/11/2020 : 22:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Sudeći po komentarima Golkondin je dosta bolji od Fibrinog :-)



Bit će da bolje "leži" Golcondinoj publici.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 05/11/2020 : 22:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Znači "lepota se krije u oku posmatrača".


Nemojte zezati. Strip uopšte nije loš. Nije za najvišu ocenu, ali jedna pitka i lepo nacrtana priča.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 05/11/2020 23:02:52
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/11/2020 : 22:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kakve loše ocene?
šaner po običaju svira kurcu,takođe i redmarkiz (kako su mi "slatki" kad jedan drugog zadovoljno tapšu po ramenu,ubeđeni da su popili svu mudrost ovog sveta);ni split85 se ne razume u vesterne.A i Pejo sve više iskače iz koloseka.

Svi do zadnjeg je odličan,moderan kaubojac.Ko to ne vidi nek ide čitati Neustrašive.


Neka si im rekao...kao ona dva mapetovca sa balkona. Zosna Sova je zanjih pravi veseljak
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/12/2020 : 20:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Da bi recimo 8/10 . Priča je odlična ali zbrzana. Tribalo je ovo razvuć na bar dupli broj stranica.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 10/01/2021 : 18:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovo strip. Malkice zbrzan ali zabavan i uzbudljiv. Preporuka za one koji vole western.
7/10
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000