forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 151 - Svi do zadnjeg
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/10/2021 : 00:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Iskreno nisam pročitao besmisleniji i lošiji western.

Have mercy
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/10/2021 : 00:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
To je više strip o dan posle westerna.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 29/12/2021 : 10:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip odličan. Predivno je nacrtan, imamo posljednje momente divljeg zapada, čovjeka koji se ne želi ili ne može nositi s tim, umorstvo, romancu, razbojnike, sukob..., dakle klasične western motive. Likovi su dobro psihološki predstavljeni. Priča je dobro napisana i napeta. Jedino i meni malo smeta kraj, koji ipak nije klasičan, kao recimo u filmovima Johna Wayna ili Gary Coopera. Mali spoiler, ali ako bi kraj bio sretan, dao bi mu 10/10, tako ipak 9/10. Ipak si uvijek želim happy end.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 27/11/2022 : 05:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Dobro je ovo. Par scenarističkih zapinjanja ali isto tako i par dobrih zapletaja ;) Kraj neočekivan - dobro zamišljen, nažalost pinkicu slabo izveden. Crtež odličan.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/03/2023 : 20:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Solidan western o sumraku kauboja i o dvojbi koliko su ljudi spremni žrtvovati načela na oltar svjetle budućnosti. Uopće nisam očekivao ovakav razvoj kso ni sam kraj, pogotovo što nisam ni čitao sažetak radnje, doslovce sam uzeo na neviđeno. Uzeo ga lošim komentarima ovdje usprkos ali bio na akciji (rasprodaji) i na kraju se ugodno iznenadio, definitivno me nije ostavilo hladnim. Mogu lako zamisliti film po ovoj priči.

Edited by - Kerempir on 16/03/2023 20:20:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/03/2023 : 22:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kojim lošim komentarima uprkos ???
jel veruješ više šaneru i pojedinim plačipičkama ili meni i par iskrenih ljubitelja vesterna???
ne mogu da verujem :(

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/03/2023 : 07:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nisam sad gledao tko je što pisao ali učinilo mi se da je svaki drugi komentar nepovoljan ili u smislu dobro je ali... Vjerojatno samo do dojma.

Možda i bolje jer nisam imao nekih očekivanja pa mi se svidjelo. Osim Kena i Comanche nemam westerne, ali Cinanche mi je, što bi se reklo dojajan i zapravo mi je pao na pamet dok sam čitao ovaj strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2023 : 08:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nemaš ni Bluberija koji je alfa i omega vesterna,ali i jedan od najboljih stripova ikad?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/03/2023 : 08:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nemaš ni Bluberija koji je alfa i omega vesterna,ali i jedan od najboljih stripova ikad?



Čemu trud oko Bluba, vidiš da ga mlađarija ne prihvaća.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/03/2023 : 09:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zaista nemam, nikad došao na red, čitao sam u mladosti par epizoda u nekim časopisima i bio mi dobar ali stalno izlaze novi stripovi koji su mi ipak interesantniji da bih se bacio i na skupljanje bluba. Tko zna, možda jednom.

Western naprosto nije moj žanr, Comanche je super, ali recimo cijelom serijalu Ken Parker dao bih ocjenu jedva 3. Probao priče sa divljeg zapada ali postalo mi dosadno pa odustao itd. Povremeno dam šansu ovim jednopucima ili integralima (npr texas cowboys)
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/04/2023 : 20:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva priča sa odličnim uvodom od kojega se može očekivati nastavak radnje u više smjerova. Odabrani smjer se čini jednostavan i na prvu loptu ali u bar dva slučaja nas iznenadi. Lipo je to zamišljeno i čak odlično ispričano na malo stranica. Da je razvučeno na diptih bilo bi ( možda ) i bolje.
Crtež sjajan, detaljan, svaki potez ima smisleni početak i kraj. Odlično. Boja legla super.
Jedan od boljih stripova žanra. Preporuka k'o kuća.
Ono što očekujem od stripa to je ode i više nego kvalitetno pruženo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/04/2023 : 23:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Morat ću za ovaj strip napraviti reklamaciju.

Kod mene između istih korica nije ovakav sadržaj.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/04/2023 : 12:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Morat ću za ovaj strip napraviti reklamaciju.

Kod mene između istih korica nije ovakav sadržaj.



Ma da, ne vidim zašto ti Marko nebi zaminija za ispravan primjerak.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/04/2023 : 12:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Peyo

Morat ću za ovaj strip napraviti reklamaciju.

Kod mene između istih korica nije ovakav sadržaj.



Ma da, ne vidim zašto ti Marko nebi zaminija za ispravan primjerak.



Pitat ću ga da nema kojeg s Blubačem !
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/04/2023 : 00:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao, oooodlican strip!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 05/07/2023 : 23:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Uh sawitchu objasni dobro tvoju transformaciju inace cu poceti da verujem da si kao nas dragi anto koji svemu sa pecatom "fibra" automatski da ocenu vise ;)

ne zamerite oboje :p svima nam se moze desiti da nam odredjeni strip jednom legne bolje nego drugi put itd itd

procitao sam i ja strip danas, ne bi da budem okrutan i kazem da je bas los ali me je nekoliko puno tokom citanja bas nervirao/razocarao, nije mi ipak zao da sam ovo procitao ima svetlih trenutaka

(tvoji utisci o golkondinom izdanju ovog stripa)
Posted - 27/02/2020
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51080#2304291
quote:
Originally posted by sawitch

Meni se ovaj strip nije narocito dopao. Crtez jeste lep. Izdanje isto. Sa te strane 0 zamerki. Ali sama prica me smorila.




tvoji utisci o fibrinom izdanju istog stripa
Posted - 23/04/2023
quote:
Originally posted by sawitch

Upravo procitao, oooodlican strip!


Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 05/07/2023 23:48:14
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 05/07/2023 : 23:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Antova teorija drugog čitanja dokazana i na Savićevom primeru.

Ili mu je tuđe-slađe?



Resistance is futile.

Edited by - borg on 05/07/2023 23:51:12
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 06/07/2023 : 00:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Sawitch se odavno dokazao u toj disciplini. Da mu Markos uruči ukoričenih 100 listova belog papira i kaže da je to Kolorka 277, usledila bi recenzija: "Stripcina. Odavno mi neki strip nije tako legao. Glavni lik, za kog se uopste ne zna ko je, sto mi je ooogroman plus, pokusava da nadje put iz neprozirne magle. Na svakoj strani ocekujes da ce nesto da se dogodi, ali nema nicega i bas je to iscekivanje ono sto ga izdvaja iz gomile. Na kraju se nista ne razresi, sto mi je fenomenaaaalno jer ce mozda da izadje i nastavak. Ostaje u kolekciji."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2023 : 01:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/07/2023 : 08:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Sawitch se odavno dokazao u toj disciplini. Da mu Markos uruči ukoričenih 100 listova belog papira i kaže da je to Kolorka 277, usledila bi recenzija: "Stripcina. Odavno mi neki strip nije tako legao. Glavni lik, za kog se uopste ne zna ko je, sto mi je ooogroman plus, pokusava da nadje put iz neprozirne magle. Na svakoj strani ocekujes da ce nesto da se dogodi, ali nema nicega i bas je to iscekivanje ono sto ga izdvaja iz gomile. Na kraju se nista ne razresi, sto mi je fenomenaaaalno jer ce mozda da izadje i nastavak. Ostaje u kolekciji."



Sto znaci da ces ti da se ugledas na Fibru i spakujes integrale u jednu koricu i eto i tebi istog profita od mene
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/07/2023 : 08:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Uh sawitchu objasni dobro tvoju transformaciju inace cu poceti da verujem da si kao nas dragi anto koji svemu sa pecatom "fibra" automatski da ocenu vise ;)

ne zamerite oboje :p svima nam se moze desiti da nam odredjeni strip jednom legne bolje nego drugi put itd itd

procitao sam i ja strip danas, ne bi da budem okrutan i kazem da je bas los ali me je nekoliko puno tokom citanja bas nervirao/razocarao, nije mi ipak zao da sam ovo procitao ima svetlih trenutaka

(tvoji utisci o golkondinom izdanju ovog stripa)
Posted - 27/02/2020
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51080#2304291
quote:
Originally posted by sawitch

Meni se ovaj strip nije narocito dopao. Crtez jeste lep. Izdanje isto. Sa te strane 0 zamerki. Ali sama prica me smorila.




tvoji utisci o fibrinom izdanju istog stripa
Posted - 23/04/2023
quote:
Originally posted by sawitch

Upravo procitao, oooodlican strip!





Promenio sam misljenje o stripu sto puta do sada. Nije drugo citanje, nije ni drugo izdanje, vec verovatno momenat i raspolozenje u kom citam. Nekad legne bas, nekad ne. Nekoliko puta sam to i rekao. Na primer Strasan vic koji je izasao kod nas X godina ranije mi je bio smor a procitao ga pre koju godinu opet, legao odlicno. Zavisi..
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/07/2023 : 09:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Da momenat i raspolozenje moze stvarno da ima uticaja iako se coveku to mozda cudno cini. Zasto uopste onda pisemo utiske kad je tako :) . Odgovor je naravno taj da se u vecini slucajeva ovakve stvari ne desavaju tako cesto :).
E sad da li se cesce desava kad sidjes sa konja na magarca ili magarca na konja to bi bilo vredno istraziti :).

Uskoro kraj filozofiranja :)
pitam se ipak da li sam bio prestrog sinoc
prema ovome stripu :). Treba ipak odati postovanje nekome ko se trudi uraditi strip o vesternu u ovome veku :)
iako sam ja predozirao sa vesternom pa
imam nesto nalik alergiji (kakvu reakciju ce tek texas cowboysi izavati kod mene, vec pomalo strepim).

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 06/07/2023 09:15:31
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/07/2023 : 09:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa ja mislim da treba pisati utiske. Pogotovo ih valja videti kako prodje vreme. Ono sto je meni bilo super pre 15 godina vise nije toliko i obrnuto. Menjamo se, sazrevamo, zivimo i citamo u drugacijim okolnostima. Nismo profesionalni kriticari da imamo kriterijume za sve i svasta prilikom ocenjivanja. Sa moje strane ja ostavljam iskljucivo utisak. Bas retko kada napisem koji red vise..
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/07/2023 : 10:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nek si ziv i zdrav uvek si bio direktan i napises tacno ono sto mislis, takvi su retki ;)
Za sebe nisam siguran da li se toliko menjam vremenom (recimo politicki i sto se tice stripova) ali to retko zna sama osoba o kom se tice nego vise okolina primeti :).

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 06/07/2023 10:41:15
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000