forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 154 - Western
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/03/2020 : 21:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


1858. godine u Wyomingu Siouxi Lakote otimaju malenog Eddiea Van Deera, četverogodišnjaka, nakon što su masakrirali cijelu njegovu obitelj pionira. Njegov stric Ambrosius, koji je postao jedan od najvećih uzgajivača stoke na Zapadu, obećao je nagradu od 1000 dolara u srebrnjacima onome tko pronađe dijete. Deset godina poslije mladi pustolov Jess Chisum pomišlja da bi se mogao domoći tog novca. Nije, međutim, računao na sudbinu koja se zabavlja izlažući ljude krajnje nepredvidljivim smicalicama…

Kolorka 154 • Western • 64 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean Van Hamme • Crtež Grzegorz Rosinski • Prijevod Damjan Lalović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.3.2020. • Cijena 90 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-154-western/614/

Trouble will find me

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2020 : 22:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Citao u Darkvudovim Perlama pre 7, 8 godina. Moj prvi susret s Van Hamom i Rosinskim, jos vestern tematika. Meni se svidelo, iako prica nije veca od zivota i ne znam kakva. Ali jako dobar vestern.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 11/03/2020 : 00:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Citao u Darkvudovim Perlama pre 7, 8 godina. Moj prvi susret s Van Hamom i Rosinskim, jos vestern tematika. Meni se svidelo, iako prica nije veca od zivota i ne znam kakva. Ali jako dobar vestern.


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/03/2020 : 04:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ovo se nastavlja ili...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/03/2020 : 08:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ovo se nastavlja ili...



Jednopuc.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2020 : 08:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan western kojeg sam cekao u izdanju Fibre. Odlicno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/03/2020 : 15:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
to se uzima..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 11/03/2020 : 17:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Je li u Perlama izašlo sve?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/03/2020 : 17:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Je li u Perlama izašlo sve?



quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by teller

ovo se nastavlja ili...



Jednopuc.




Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 11/03/2020 : 18:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Ako me sjećanje ne vara, čini mi se da je u Perlama išlo u više brojeva? Tako vukozec da jednopuc nije odgovor na moje pitanje. Opet, možda i grješim, možda nije išlo u više brojeva.

Elvis has just left the building!

Edited by - cerichus on 11/03/2020 18:40:20
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/03/2020 : 18:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sanjao si nešto cerichus :)

western rosinskog i van hama je klasični jednopuc,da klasičniji ne može biti!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 11/03/2020 : 18:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Do mene onda :)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/03/2020 : 19:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Ako me sjećanje ne vara, čini mi se da je u Perlama išlo u više brojeva? Tako vukozec da jednopuc nije odgovor na moje pitanje. Opet, možda i grješim, možda nije išlo u više brojeva.


U Perlama si imao vise stripova i serijala, mozda si na to mislio. Ali Western je samo to, jedan strip.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/03/2020 : 20:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno pobrkano sa W.E.S.T.

https://www.bedetheque.com/serie-6843-BD-WEST.html

To je nedovršeno od DW-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/03/2020 20:46:22
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 11/03/2020 : 21:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vjerojatno pobrkano sa W.E.S.T.

https://www.bedetheque.com/serie-6843-BD-WEST.html

To je nedovršeno od DW-a.


Da, biće da je to.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4579 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 11/03/2020 : 23:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Tanko.

sangue navajo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6924 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/03/2020 : 19:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Van Hamme ovdje pokazuje kako se priča, ma koliki period i broj događaja obuhvaćala, može dobro, smisleno i zaokruženo ispričati na malom broju stranica (za razliku od Félixa). Ipak, sama priča nije toliko zanimljiva ni originalna, štoviše, prilično je predvidljiva sve do svojevrsnog epiloga koji je pak potpuno bezvezan i suvišan (ovaj put kao i kod Félixa). Rosinski je, kao i obično, na visini zadatka i zanimljivo je kako, u usporedbi s njegovim crtežom, onaj Gastinea djeluje nekako sterilno. Usporedbe sa drugim novim Fibrinim vesternom bile su neizbježne i, iako mi se niti jedan nije pretjerano svidio, ovaj mi je ipak za stepenicu bolji.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 17/03/2020 : 20:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Jos jedno Fibrino izdanje u mojoj kolekciji. Necu reci koje po broju, ali odoh ja od Bonellija.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 17/03/2020 : 23:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Jos jedno Fibrino izdanje u mojoj kolekciji. Necu reci koje po broju, ali odoh ja od Bonellija.


+1

Ne zato što je Boneli loš, nego zato što su druge stvari jaaako dobre.


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2020 : 23:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Jos jedno Fibrino izdanje u mojoj kolekciji. Necu reci koje po broju, ali odoh ja od Bonellija.


pa valjda četvrto.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2020 : 23:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Van Hamme ovdje pokazuje kako se priča, ma koliki period i broj događaja obuhvaćala, može dobro, smisleno i zaokruženo ispričati na malom broju stranica (za razliku od Félixa). Ipak, sama priča nije toliko zanimljiva ni originalna, štoviše, prilično je predvidljiva sve do svojevrsnog epiloga koji je pak potpuno bezvezan i suvišan (ovaj put kao i kod Félixa). Rosinski je, kao i obično, na visini zadatka i zanimljivo je kako, u usporedbi s njegovim crtežom, onaj Gastinea djeluje nekako sterilno. Usporedbe sa drugim novim Fibrinim vesternom bile su neizbježne i, iako mi se niti jedan nije pretjerano svidio, ovaj mi je ipak za stepenicu bolji.



13.02.2013.

Odmah ću reći da je meni odličan.Baš odličan.Ali ja sam veliki ljubitelj vesterna kao žanra, pa možda sam i malo subjektivan u davanju utiska.Što reče Kasper, svi elementi vesterna su tu .Priča koja te u svakoj sekundi drži napetim očekujući šta će se desiti u nastavku.Strip koji kad uzmeš u ruku više ne ispuštaš.
Pročitao sam pozajmljeni magazin, ali kada mi dođe album u ruke, zauzimaće jedno od bitnijih mesta među ostalim DW stripovima, ali i šire.
Međutim, dodao bih par stvari, iliti zapažanja:

I
Svi vi koji ste ishvalili crtež, uzmite u ruke druge stripove koje potpisuje Rosinski.Videćete da je Vestern za tri koplja lošije nacrtan (kao što je jedini primetio Kasper).Kao da ga je bolelo q dok je crtao ovaj album.Stranicu 44-u kao da je crtao nogom (ako je uopšte on i crtao ovu tablu).Kadriranje sterilno.Akvareli su odlični, i tu nema sumnje.Ali i dalje, i pored svih manjkavosti, ipak je to Rosinski, tako da crtež ipak dobija prelazniu ocenu.

II
Van Ham je poznat po tome što svojim odličnim (ili genijalnim) scenarijima često pridoda i potez više, sportski rečeno (kao što spomenu neko, naginje ponekad da unese holivudske zaplete, koji su malo limunadistični iliti sapunjavi)
Čini mi se da je i ovde ista situacija - po mom ukusu, da je strip završen dve stranice ranije, e to bi tek bila prava priča.A da je još sa te zadnje stranice izostavio 4 sličice i da se priča završava sa rečenicom "naravno , glupo je ...", e to bi tek bio kraj.
Barem meni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6924 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2020 : 06:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je Rosinski tu slabiji nego drugdje, ali i dalje je bolji od većine suvremenih bd crtača. A vidim da se slažemo i oko kraja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 18/03/2020 : 11:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ZoranC

Jos jedno Fibrino izdanje u mojoj kolekciji. Necu reci koje po broju, ali odoh ja od Bonellija.


pa valjda četvrto.

Jok. Ne pazis! Dvije Kolorke, Svi do zadnjeg, Western, Ken Parker, komplet Rip Kirby, Brodeckov izvjestaj. To je to.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2020 : 11:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hbga,mislio sam na broj Kolorki - tu nisam omašio :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1062 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 18/03/2020 : 13:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Baš sam se prisjetio ovog stripa. Ponovo ga pročitao. Dobra pričica s dosta prevrata. Imam Darkwoodovo SC izdanje albuma iz Perle edicije. Kupio na nekoj akciji još tamo 2013.-14. Na stripu je još naljepnica s cijenom - 30 kn .

Edited by - petarStripovi10 on 18/03/2020 13:48:43
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/03/2020 : 14:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I ja sam ga kupio na akciji na IL, ali za 15 kn.

Nije da mi je trebao budući da imam francusko izdanje već više od 10-ak godina, ali po toj cijeni ...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000