forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 08/06/2020 : 23:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Malo sam uhvatio vremena, pa krenuo preslušavati.
Idem vaditi ploču, a ispadne mi karta za koncert, doduše upotrebljena i članak iz novina.


Box me umorio i preslušao samo jednu stranu, ali zato targets puno bolji, to se već može saslušavati.
Budem boxu dao ponovo šansu samo da snage skupim.

Sad će u nedjelju močvara, pa ako bude i po razumnoj cijeni uvrstili bumo Tonto-preporuke.

Što se tiče preslušavanja, renesansa mi se nije dopala od dalje ponuđenog pa smo ostali samo na Ashesu.
Za nevjerovat na Britancu se pojavila samo tako, pa ko bi odolio.
Danas slušao ponovljeno i nije uopće loše.



samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2020 : 10:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad god prodem 'Britancem' prosvrljam po kutijama s plocama. Koji je to gust, nema sto... Ostao mi je obicaj jos od Cvijetnoga. Sjecam se i sajmova u Tvornici. Lijepa vremena...
Mi to ovde, dolje nemamo. Steta, steta...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/06/2020 : 20:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedan album koji mi je bio vrlo blizu top tenu. Žao mi je slušat u što se danas pretvorio.

Lenny Kravitz - Let Love Rule (1989)




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 09/06/2020 : 22:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kad god prodem 'Britancem' prosvrljam po kutijama s plocama. Koji je to gust, nema sto... Ostao mi je obicaj jos od Cvijetnoga. Sjecam se i sajmova u Tvornici. Lijepa vremena...
Mi to ovde, dolje nemamo. Steta, steta...



Pa organizirajte, ne triba kopati.
Ta ekipa koja prodaje hodočasti po skoro svim sajmovima vinila po europi.
Na Britancu sam pričao sa likom koji je donio hrpu ploča u kutijama i on mi je rekao za nedjeljnu močvaru, nakon nje ide u Ljubljanu, pa natrag u Križanićevu.
Znači nači neko mjesto i kontaktirati vinil shop, npr https://www.facebook.com/woodstocktrgovina/ oni organiziraju ovaj internacionalni.
Malo se proreklamira, ekipa potrpa kutije u aute i evo ih u st.
Budete dobri domačini, malo im prometa napravite i postane tradicionalno.

Evo, ja sam već pola posla obavio, sad ti ostatak.

Kravicu preskačem, nismo si nikad baš bili pretjerano dobri.
Still life u slušalicama, idemo dalje.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/06/2020 : 10:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
U nedjelju je sajam ploča (i stripova) u Mochvari...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2020 : 10:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

quote:
Originally posted by ivanl

Kad god prodem 'Britancem' prosvrljam po kutijama s plocama. Koji je to gust, nema sto... Ostao mi je obicaj jos od Cvijetnoga. Sjecam se i sajmova u Tvornici. Lijepa vremena...
Mi to ovde, dolje nemamo. Steta, steta...



Pa organizirajte, ne triba kopati.
Ta ekipa koja prodaje hodočasti po skoro svim sajmovima vinila po europi.
Na Britancu sam pričao sa likom koji je donio hrpu ploča u kutijama i on mi je rekao za nedjeljnu močvaru, nakon nje ide u Ljubljanu, pa natrag u Križanićevu.
Znači nači neko mjesto i kontaktirati vinil shop, npr https://www.facebook.com/woodstocktrgovina/ oni organiziraju ovaj internacionalni.
Malo se proreklamira, ekipa potrpa kutije u aute i evo ih u st.
Budete dobri domačini, malo im prometa napravite i postane tradicionalno.

Evo, ja sam već pola posla obavio, sad ti ostatak.

Kravicu preskačem, nismo si nikad baš bili pretjerano dobri.
Still life u slušalicama, idemo dalje.


Ne ide to tako u najlipsem gradu na svitu. Nikako i niposto. Nije nikad ni islo. Primjerice izracunao sam da od Dire Straitsa 85, naovamo, smo mi dole u 35 godina imali 32 koncerta. Strana mislim, manja ili veca. Recimo od kllupskih poput Goodfathersa, srednjih poput Guano Apesa ili velikih kao gostovanje Watersa. 32, ej? Mogu ti ih sve nabrojati, ako hoces. To Zagreb obavi u godinu dana. Tako da vidis gdje je razlika. Mislim da i Sibenik i Zadar tucu ST po rock aktivnostima. Neke stvari Ivi naprosto dugorocno ne idu, i nazalost nece ici. Zato sam ja prvenstveno stalno po Zagrebu i Ljubljani jer mi je to najblize za moje potrebe i 'punjenje baterija'. Kakav Split, eh, nazalost, nazalost...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/06/2020 : 11:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Najbolja stvar koja se u Zadru dogodila što se tiče rock festivala.
2014. nakon 20 godina je održana repriza. Zvuk je takav kakav je, jbga. ...i ja sam tu negdje u prvom redu, prvi razred srednje.



The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 10/06/2020 11:01:47
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/06/2020 : 11:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
https://ravnododna.com/prosvjednici-hakirali-radio-stanice-njujorske-policije-i-pustali-breaking-the-law-grupe-judas-priest/

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/06/2020 : 11:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
A ovako su završile tadašnje zvijezde...




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2020 : 11:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bio sam tu. Umjesto minute sutnje 1000 minuta glazbe. Jako lijepo sjecanje. Let 3 su svirali po kisi pri kraju nastupa, i kad su bacili na sebe ono perje a prije se zalili nekim uljem? Katranom? Sto li... izgledali su bas kao misevi iz ulja po onoj kisi. Ja sam se sakrio u kantunu, ako se Tonto sjecas, gdje je bila ona ogromna grupa policajaca. Bilo ih je bar 50. Tu sam stao po kisi, jer je jedino tu bila neka nadstresnica...povratka u Zadar, kamoli Split, uopce se ne sjecam. Malo nakon toga isli smo na Floyde u Prag pa sedmicu poslije i u Bec. Toga se debelo sjecam...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/06/2020 : 11:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se sakrio ispod stabla, čuo sam da je to najbolje kad pada kiša... :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2020 : 11:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

https://ravnododna.com/prosvjednici-hakirali-radio-stanice-njujorske-policije-i-pustali-breaking-the-law-grupe-judas-priest/




Vidio. Vidio. He,he... tri noci...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 10/06/2020 : 22:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ivane, vama u st sve nuklearna fizika.
Posložiti par kutija sa pločama i popiti koju, ko da treba dozvolu iz Brisela nabaviti.
Što se tiče koncerata, pa kaj Ultra nije neka vrsta koncerta?

Tonto, 94 si išao u srednju, a ja bio 93. U Zadru.
Bili smo u Novigradu i okolici i kak je bila zima frend i ja u neku šupu po drva da si malo naložimo.
Makli drva, a ispod neke stvari iz crkve i nekaj zlatnog nakita.
Vratili mi to u Zadar i evo ti odmah tv ekipa da napravi emisiju o događaju.
Čak nam je i nadbiskup Oblak neku zahvalnicu narisao.
Emitirali oni to na htv-u i kako smo na kupanje i neki odmor išli u Zadar, navečer odem ja na cugu u grad.
Ono zaustavilo me hrpa ljudi i pitali jesam to ja vratio blago.

Mojih pet minuta slave i neviđena zajebancija na moj račun svih frendova.
Da sam dobio po kunu svaki put kad me neko zajebavao na tu foru bilo bi za još pokoju ploču ili strip.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/06/2020 : 01:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ivane, vama u st sve nuklearna fizika.
Posložiti par kutija sa pločama i popiti koju, ko da treba dozvolu iz Brisela nabaviti.
Što se tiče koncerata, pa kaj Ultra nije neka vrsta koncerta?



Ultra?
Phu... to mi je takoreci kraj kuce. Jedini put kad sam isao na Maidene, na Poljud, nisam mogao vjerovati da dolazim na koncert za pet minuta laganog hoda od svoje kuce. Inace nista dobra sa Poljuda ne dolazi pa tako ni ta nekakva Ultra. Ne daj Boze te sintetike. Inace kad oni gubitnici igraju doma, cujemi se kao da mi u dvoru igraju i navijaju. Jedva to podnosim, a kamo li ultra ljubicaste, narancaste i flouroscentne izgubljene likove koji ni ne znaju u kojoj su drzavi, kamoli kojem gradu ili kvartu su. A znaju mi se ispisat i izasrat oko kuce i dvora...
Najrade bi ih onako drogirane i izasrane, pocesto polugole, izdeveta drskom od masklina, da to eto nije politicki nekorektno. Ne bi ti virova koje je to sranje uzivo, ako nisi dozivija blizu kuce.
Do sad sam svake godine pobiga negdi.
Jednom u Rim na Younga i Springsteena. Drugi put u Barcelonu na U2. Treci put u Atenu na Judas, Saxon, Accept, Maiden, Volbeat...
Jednom tek u Supetar na janjetinu i vino, ali nikad to dozivit blizu stadiona. To je kosmar. Kakofonija. Napad na srednje uho, centralni zivcani sustav i solarni plexus.
Uostalom sto je to dobro doslo sa Poljuda? Iron Maiden sam recimo gledao devet puta, a sto metri od moje kuce su zvukom bili najgori. Nemos virovat...
Tako da nije to u nas doli nuklearna fizika, vise jednadzba sa 103 rock'n roll nepoznanice.
Tesko za priznati ali istinito jebiga. Ja da san gore kao i ti ne bi mi koncertnog kraja bilo. I ovako sam izvan svih limita sa prodenim kilometrima do odredenog koncertnog dozivljaja, od tocke A do tocke B, a kamoli da zivim u Purgerogradu. No i ovako sam gore posli ST-a najvise, a idem po svakom zakutku planete...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/06/2020 : 19:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj


Što se tiče preslušavanja, renesansa mi se nije dopala od dalje ponuđenog pa smo ostali samo na Ashesu.
Za nevjerovat na Britancu se pojavila samo tako, pa ko bi odolio.
Danas slušao ponovljeno i nije uopće loše.


Pokušah i ja jutros s renesansom. Nije me kupila. Meni to zvuči ko lošija verzija Jefferson Airplanea. Zavrtih u to ime tri albuma, a pošto sam se Jeffersona naslušao izbor je pao na Graceine side projekte.

Sunfighter
Baron von Tollbooth & the Chrome Nun
Manhole








...i jedan prigodno plesni kadar iz danas završene epizode stripa.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2020 : 09:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Naišao sam ovih dana na zanimljivu stranicu pa da podijelim. Ukucaš ime benda i da ti prijedloge za stvari koje su slične. Kad sam ukucao Sufjana, okolo su se stvarno pojavili bendovi koje volim :D

https://www.music-map.com/sufjan+stevens

Evo što izbaci Tontu za prijedloge :D

https://www.music-map.com/van+der+graaf+generator

Pretpostavljam da on većinu tih stvari zna, ali možda nekom bude korisno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/06/2020 : 10:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Naišao sam ovih dana na zanimljivu stranicu pa da podijelim. Ukucaš ime benda i da ti prijedloge za stvari koje su slične. Kad sam ukucao Sufjana, okolo su se stvarno pojavili bendovi koje volim :D

https://www.music-map.com/sufjan+stevens

Evo što izbaci Tontu za prijedloge :D

https://www.music-map.com/van+der+graaf+generator

Pretpostavljam da on većinu tih stvari zna, ali možda nekom bude korisno.



Zgodno, ali previše robotski milenijalno. Ne želim da mi život diktiraju jebeni python algoritmi koje programer početnik složi za par minuta :)

Ljepše je kad na nešto nabasaš spontano, čuješ negdje usput ili ti preporuči frend (makar i forumski), itd.

To je jedna stvar. Druga je da ni ne želim cijelo vrijeme biti zatvoren unutar istog tipa muzike. Imam ja prirodni ukus, nešto mi leži više, a nešto manje (najopćenitije, više mi leži "organska" glazba, kojoj ritam diktiraju živi instrumenti, ali ima i iznimki iz "neorganskog" svijeta koje mi pašu), no ne želim cijelo vrijeme slušati samo trash metal ili trap rap ili šta li već.

Šarao sam po puno žanrova, grebao i ispod površine i došao do sljedećeg zaključka. Ljudi vole otkrivati nešto skriveno, tajnije, nešto što nije svima znano opće mjesto, volim i ja, no uglavnom vrijedi pravilo da su one najpoznatije stvari iz nekog žanra, ujedno i vrh tog žanra (obično su to njegovi rodonačelnici).

Prog rock: King Crimson
Reggae: Marley
Hard Rock: Led Zep
Punk: The Clash
Grunge: Nirvana/Pearl Jam
Funk-rock: Funkadelic
Soul-funk: Curtis Mayfield
Soul: Aretha
Keltski punkrock: The Pogues
Singer-songwritter: Dylan
Garage rock: The Stooges
Metal: Metallica/Motorhead
Country: Cash/Willie/Hank
Electric Blues: Muddy/Wolf
Blues-rock: Buddy Guy
Soundtrack: Morricone
Electropop: Depeche Mode
Rap-rock: Beastie Boys
Southern rock: Allmans
Vocal jazz: Nina/Ella
Instrumental jazz: Miles
Boogie rock: ZZ Top
College alt rock: REM
Heartland rock: Springsteen
Itd.

(ima i ekipe koja je vrh ali je teško staviti u jedan žanr, oni su žanr za sebe, Waits, Prince ili Zappa npr.)

Naravno, ima nekad unutar nekog žanra po nekoliko imena koja predstavljaju vrh (obično kad je riječ o suvremenicima koji su skupa definirali žanr ali su međusobno bili čujno različiti, tipa Nirvana i Pearl Jam), no obično već nakon tih par imena kreće druga liga imitatora.

Edited by - vukozec on 13/06/2020 21:13:13
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2020 : 10:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva



https://www.music-map.com/van+der+graaf+generator

Pretpostavljam da on većinu tih stvari zna, ali možda nekom bude korisno.

Većinu, da. Ima stvari koje nisam probao, pronjuškat ću.
Iako su u mojoj tikvi oni toliko posebni da bi ja oko njih ostavio samo brisani prostor. Možda samo King Crimson može levitirat tu oko njih.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/06/2020 : 10:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ti algoritmi uzmu žanr navedenog izvođača, još ograniče na isto vremensko razdoblje i izbace par imena koja ispadnu i imaju najviše pretraživanja na googleu ili wikipediji.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2020 : 10:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vukozec, s onom listom gore se generalno slazem, ali Motorhead nije metal. Niposto. I di oni Metallica pozeri u metal, pa jis na vrh? I di su tu pobogu, bogovi zanra, Judas Priest?
Znam, znam sve su liste i spiskovi nezahvalni, no ipak...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2020 : 11:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Motorhead je Chuck Berry 2.0

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2020 : 11:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa i da zajebajes...jest, da!
Vidim sad nema ni Black Sabbatha koji su izmislili zanr. Mogu i u hard i u metal.
Ja bi tu 'tutnio' i Thin Lizzy koji sto su takli to su pozlatili.
I one nase. Tja znate ih... ti su sve izmislili. Ustvari kad posteno sagledam, izmislili su, (on je) cijeli moj glazbeni zivot.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/06/2020 : 11:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Motorhead je beyond metal slažem se, ali ne bi bilo metala da nije bilo Motorheada (ko što ne bi bilo punka bez Iggyja).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15691 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2020 : 12:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Motorhead je beyond metal slažem se, ali ne bi bilo metala da nije bilo Motorheada (ko što ne bi bilo punka bez Iggyja).


Ma je...i Hawkwinda...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2020 : 12:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Zgodno, ali previše robotski milenijalno. Ne želim da mi život diktiraju jebeni python algoritmi koje programer početnik složi za par minuta :)

Ljepše je kad na nešto nabasaš spontano, čuješ negdje usput ili ti preporuči frend (makar i forumski), itd.


Slažem se, ali u zadnje vrijeme nešto ne nabasavam na nove izvođače koji me oduševljavaju pa moram tražiti sam :D

quote:
Originally posted by vukozec

To je jedna stvar. Druga je da ni ne želim cijelo vrijeme biti zatvoren unutar istog tipa muzike. Imam ja prirodni ukus, nešto mi leži više, a nešto manje (najopćenitije, više mi leži "organska" glazba, kojoj ritam diktiraju živi instrumenti, ali ima i iznimki iz "neorganskog" svijeta koje mi pašu), no ne želim cijelo vrijeme slušati samo trash metal ili trap rap ili šta li već.


Možeš ubaciti više bendova u pretraživač :D Meni se poklopilo da inače najviše slušam Sufjana, The National i Bon Iver, a gore su svi ublizu pa mi je to zabavan podatak.

Recimo, volim i Cavea i ovo su rezultati za njega:

https://www.music-map.com/nick+cave

Tindersticks i Joni Mitchell nisam nikad slušao, a tko zna kad bih dočekao da mi to netko preporuči. Ovako poslušam pa ako mi se svidi, super, ako ne nikom ništa. Nije lako u malom mjestu dobiti kvalitetne preporuke za dobru muziku :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000