forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2020 : 13:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Od ovih navedenih, meni je madrugada najslicnija Caveu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2020 : 13:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...ali da, vukozec je u pravu. Meni je recimo Hammill često sličniji Caveu od svega ovdje navedenog, ove jedinice i nule to nikad neće povezat.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2020 : 14:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
No da se maknemo malo od ove melankolije, zavrtih jutros nešto malo više za našega ivana...

Masters of Reality - Masters of Reality (1989)






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2020 : 14:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Mala ekskluziva za sve koji čitaju ovaj topic. Ivi skoj mi je dao ideju da iduća epizoda Pola bude glazbena, pa sam se za početak inspirirao ovim topicom, možda ću još :D Strpite se par tjedana/mjeseci za ostatak priče :D


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2020 : 14:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/06/2020 : 15:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Beva


Slažem se, ali u zadnje vrijeme nešto ne nabasavam na nove izvođače koji me oduševljavaju pa moram tražiti sam :D

....

Nije lako u malom mjestu dobiti kvalitetne preporuke za dobru muziku :D



Čemu zato služe forumski drugovi i ovaj topic? :)

quote:
Originally posted by Beva


Možeš ubaciti više bendova u pretraživač :D



Hm, budem se poigrao sa nekim ludim kombinacijama da vidim što će mi izbaciti. Npr., ako volim (kao što volim) Arsena Dedića, Johnnyja Wintera i Die Antwoord, baš me zanima što će mi ponuditi kao prijedlog :D
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2020 : 15:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Hm, budem se poigrao sa nekim ludim kombinacijama da vidim što će mi izbaciti. Npr., ako volim (kao što volim) Arsena Dedića, Johnnyja Wintera i Die Antwoord, baš me zanima što će mi ponuditi kao prijedlog :D



Nisam mislio na taj način više bendova, nego jedan po jedan, ali dobro :D

Za takve kombinacije imaš ovo :D

https://www.gnoosic.com/faves.php

Za tu tvoju kombinaciju, prijedlog je Sonny Landreth. Osobno mislim da ne može bliže od toga :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 13/06/2020 15:56:10
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/06/2020 : 16:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Haha, Landretha već imam zabilježenog kao nešto što trebam istražiti (jer mi je zazvučalo kao da bi moglo biti za mene kad sam nabasao na njega). Možda ipak im nešto u tim algoritmima ;)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/06/2020 : 17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo da vratim uslugu:

quote:
Originally posted by Beva


Meni se poklopilo da inače najviše slušam Sufjana, The National i Bon Iver, a gore su svi ublizu pa mi je to zabavan podatak.

Recimo, volim i Cavea...




Jesi slušao albume što je Mark Lanegan radio sa Isobel Campbell? Hawk mi je odličan.

Edited by - vukozec on 13/06/2020 17:12:16
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2020 : 17:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Evo da vratim uslugu:

quote:
Originally posted by Beva


Meni se poklopilo da inače najviše slušam Sufjana, The National i Bon Iver, a gore su svi ublizu pa mi je to zabavan podatak.

Recimo, volim i Cavea...




Jesi slušao albume što je Mark Lanegan radio sa Isobel Campbell? Hawk mi je odličan.

Sva tri su odlicna. Meni je prvi najbolji.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2020 : 20:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Evo da vratim uslugu:

quote:
Originally posted by Beva


Meni se poklopilo da inače najviše slušam Sufjana, The National i Bon Iver, a gore su svi ublizu pa mi je to zabavan podatak.

Recimo, volim i Cavea...




Jesi slušao albume što je Mark Lanegan radio sa Isobel Campbell? Hawk mi je odličan.



Nisam, poslušat ću, hvala!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2020 : 09:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Oni Masters of reality, su mi skroz okej. Americki dir. Pretpostavljam da su ime uzeli po Sabbathovom albumu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/06/2020 : 10:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Oni Masters of reality, su mi skroz okej. Americki dir. Pretpostavljam da su ime uzeli po Sabbathovom albumu...

Jesu, nazvali su se po sabbathima. Na drugom albumu im svira Ginger Baker. Nakon toga surađuju s Hommeom, Laneganom i sličnim vrstama...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2020 : 11:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo jedna prigodna:



Imam tu ploču, nije loša, Dickeyeva verzija southern rocka sa dosta country utjecaja. Ova naslovna balada mi je daleko najdraža stvar na njoj (obrada pjesme koju je prvo snimio Waylon).
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
240 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 15/06/2020 : 02:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Beva

Naišao sam ovih dana na zanimljivu stranicu pa da podijelim. Ukucaš ime benda i da ti prijedloge za stvari koje su slične. Kad sam ukucao Sufjana, okolo su se stvarno pojavili bendovi koje volim :D

https://www.music-map.com/sufjan+stevens

Evo što izbaci Tontu za prijedloge :D

https://www.music-map.com/van+der+graaf+generator

Pretpostavljam da on većinu tih stvari zna, ali možda nekom bude korisno.



Šarao sam po puno žanrova, grebao i ispod površine i došao do sljedećeg zaključka. Ljudi vole otkrivati nešto skriveno, tajnije, nešto što nije svima znano opće mjesto, volim i ja, no uglavnom vrijedi pravilo da su one najpoznatije stvari iz nekog žanra, ujedno i vrh tog žanra (obično su to njegovi rodonačelnici).

Prog rock: King Crimson

(ima i ekipe koja je vrh ali je teško staviti u jedan žanr, oni su žanr za sebe, Waits, Prince ili Zappa npr.)

Naravno, ima nekad unutar nekog žanra po nekoliko imena koja predstavljaju vrh (obično kad je riječ o suvremenicima koji su skupa definirali žanr ali su međusobno bili čujno različiti, tipa Nirvana i Pearl Jam), no obično već nakon tih par imena kreće druga liga imitatora.



Samo da ispravim, ovde treba da stoji Yes
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 16/06/2020 : 22:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Beva, jel to tvoj oriđiđi text ili si negdje pokupio.
Sa tim folk izričajem nikad ne znaš jel loša šala ili hit.

Inače bio u Mochvari i nešto potrošio, na žalost nema za male pare ništa dobro.
Lista frajer ploče pored mene i naleti na Just a poke od SS-a.
Pita koliko, a lik ispali to ti je rijetka ploča 600 kuna.
Samo smo se pogledali, izvadim ja Argusa i pitam, a ova, 150 kaže.
Mislim Jugoton je toga naštampao hrpu, no dobro mislim da se nije baš love nagledao po tim cijenama.
Eto, što bi rekli ispalo zanimjlivo druženje sa uvijek dragim ljudima.
Nešto što sam tražio nisam pronašao, a ponešto i jesam, samo da su cijene za koju kunu niže bilo bi simpatičnije.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/06/2020 : 23:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Beva, jel to tvoj oriđiđi text ili si negdje pokupio.
Sa tim folk izričajem nikad ne znaš jel loša šala ili hit.



Moje je izvorno.

Sad povuci ovo "loša" pošto je očigledno višak u rečenici!







:D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/06/2020 : 19:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dirt River Radio - Sun City White (2017)

Nije baš da me oborilo s nogu, ali zadovoljan sam, ima jako dobrih momenata.





The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/06/2020 : 20:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jogurt

Samo da ispravim, ovde treba da stoji Yes

Zbog Crimsona sam zavolio žanr, zbog Yes sam ga zamrzio. Znam da ih ljudi vole i da su izuzetno cijenjeni, ali meni je to iritantno pretjerivanje (da ne kažem izdrkavanje) sa super iritantnim vokalom. Mali milion puta sam pokušao, nikad nisam izdržao više od 10 minuta i uglavnom gasio uz psovke.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
240 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 17/06/2020 : 20:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by jogurt

Samo da ispravim, ovde treba da stoji Yes

Zbog Crimsona sam zavolio žanr, zbog Yes sam ga zamrzio. Znam da ih ljudi vole i da su izuzetno cijenjeni, ali meni je to iritantno pretjerivanje (da ne kažem izdrkavanje) sa super iritantnim vokalom. Mali milion puta sam pokušao, nikad nisam izdržao više od 10 minuta i uglavnom gasio uz psovke.



Uh, a mene je Yes uveo u žanr (kad sam se prvi put oduševio njima nisam ni znao da je to prog, čuo sam ih na nekom disku gde je bilo svega i svačega-Let it rock se zvao), to mi je ujedno i omiljeni bend, odnosno nesto najbolje od muzike za mene. A vokal mi je sigurno u top 3 uopšte mada zna poonekad i meni da bude preteran

Edited by - jogurt on 17/06/2020 20:10:53
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/06/2020 : 20:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedna od najfascinatnijih činjenica vezana uz prog mi je kako je jedan od najboljih albuma žanra ustvari nastao kao izrugivanje baš tom žanru. Anderson se u pytonovskom stilu odlučio narugati baš bendovima poput Yes i Elp. Šala nije shvaćena i album je po mnogima proglašen najboljim u prog rock žanru, a gotovo na svim ljestvicama je u top 5... a i meni je među općenito najboljim albumima. Milimetri su ga dijelili od mojeg top 10.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
240 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 17/06/2020 : 20:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga lagano ubacio u moju listu, stvarno je veliki album (deo otprilike izmedju 13-og minuta pa do kraja kog drugog dela je neverovatan), svakako u vrhu medju prog albumima. Mada Jethro Tull ima jos super albuma kao npr. Aqualung, Heavy horses i Benefit.
Iskreno te pozadinske me ne zanimaju previše, bilo kako da je nastao album je izvrstan, mada se govori za Andersone da je ovako privatno velika prznica, da je zbog prepirke s njim i Barre otisao. Ali je svakako Anderson dusa Jethro Tull-a, nesto kao Nofler i Dire Straits.

Sto se tice ELP-a, njih sam dozivljavao uvek kao "najprogskiji" prog bend, imaju i oni nekih epskih stvari (Tarkus, Karn evil 9, Trilogy)

Edited by - jogurt on 17/06/2020 20:38:09
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/06/2020 : 20:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jogurt

Ja sam ga lagano ubacio u moju listu, stvarno je veliki album (deo otprilike izmedju 13-og minuta pa do kraja kog drugog dela je neverovatan), svakako u vrhu medju prog albumima. Mada Jethro Tull ima jos super albuma kao npr. Aqualung, Heavy horses i Benefit.
Iskreno te pozadinske me ne zanimaju previše, bilo kako da je nastao album je izvrstan, mada se govori za Andersona da je ovako privatno velika prznica, da je zbog prepirke s njim i Barre otisao. Ali je svakako Anderson dusa Jethro Tull-a, nesto kao Nofler i Dire Straits.

Sto se tice ELP-a, njih sam dozivljavao uvek kao "najprogskiji" prog bend, imaju i oni nekih epskih stvari (Tarkus, Karn evil 9, Trilogy)

Ne sumnjam, ode ego u nebesa na krilima planetarnog uspjeha. Dobro, on bar ima temelje za za svoju ego manijakalnost. Kad sam bio u Zagrebu na koncertu predgrupa im je bio Drugi način, ali Požgajec nije smio svirati flautu jer kao nitko osim Andersona ne smije tu večer svirati flautu. Bezvezan i kurvanjski potez.

Barre je bio s njim od drugog albuma kad je potjerao Tony Iommija pa sve do zadnjeg albuma. Sad, jesu li se na kraju posvađali, ne znam. Prilično podcijenjen gitarist ako se mene pita, uz bok svim Claptonima i Pageovima. Sakrila ga sjena anderonovog ega, jbga.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 17/06/2020 21:01:26
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
240 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 17/06/2020 : 21:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by jogurt

Ja sam ga lagano ubacio u moju listu, stvarno je veliki album (deo otprilike izmedju 13-og minuta pa do kraja kog drugog dela je neverovatan), svakako u vrhu medju prog albumima. Mada Jethro Tull ima jos super albuma kao npr. Aqualung, Heavy horses i Benefit.
Iskreno te pozadinske me ne zanimaju previše, bilo kako da je nastao album je izvrstan, mada se govori za Andersone da je ovako privatno velika prznica, da je zbog prepirke s njim i Barre otisao. Ali je svakako Anderson dusa Jethro Tull-a, nesto kao Nofler i Dire Straits.

Sto se tice ELP-a, njih sam dozivljavao uvek kao "najprogskiji" prog bend, imaju i oni nekih epskih stvari (Tarkus, Karn evil 9, Trilogy)

Ne sumnjam, ode ego u nebesa na krilima plentarnog uspjeha. Dobro, on bar ima temelje za za svoju ego manijakalnost. Kad sam bio u Zagrebu na koncertu predgrupa im je bio Drugi način, ali Požgajec nije smio svirati flautu jer kao nitko osim Andersona ne smije tu večer svirati flautu. Bezvezan i kurvanjski potez.

Barre je bio s njim od drugog albuma kad je potjerao Tony Iommija pa sve do zadnjeg albuma. Sad, jesu li se na kraju posvađali, ne znam. Prilično podcijenjen gitarist ako se mene pita, uz bok svim Claptonima i Pageovima. Sakrila ga sjena anderonovog ega, jbga.



Ja sam čuo da je izbila svadja zbog toga što je Barre smatrao da treba da angažuju pevača, što je i ispravno razmišljanje, Anderson sada peva stvarno loše sa 70+ godina.

Ovo sa Drugim Načinom (meni super bend, jedan od boljih jugoslovenskih) je stvarno idiotluk, ali jbg, sigurno da je moralo tako
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/06/2020 : 09:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/nas-glazbeni-kriticar-preslusao-je-novi-dylanov-album-ovo-je-grandiozno-remek-djelo-15003142





The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000