forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/11/2020 : 19:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Joj jedno vrijeme sam bio zaluđen synthwaveom i preslušao HRPETINE toga ali me zadnjih par godina prošlo

Najbolji izvođač mi je Vincenzo Saliva. Ovaj album je poseban i baš odudara od uobičajenog synthwavea


Ali stvar koja me često pratila u noćnoj vožnji je ova:


Gunship i Mitch Murder su mi dosadnjikave ali The Midnight valja. Jako!

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 17/11/2020 19:57:46
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/11/2020 : 20:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Droid Bishop je odličan, također mi je među dražima. Mitch Murder je baš ono za chill, laganini... Jesi slušao Perturbator ili Carpenter Brut? Oni su ovako malo agresivniji đir syntha. Perturbator je na momente maltene metal, dok i Carpenter Brut ima svojih momenata. Znao mu je gostovati i Garm iz Ulvera za vokalom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/11/2020 : 20:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Da da, Perturbator, Carpenter Brut i Dan Terminus su vjerojatno gateway izvođači nama koji smo jako u distorziji Bila je ona neka kompilacija Altars of Synthness koja je proširila zarazu.

Ali s vremenom sam shvatio da mi u synthu više paše mekši pristup, danas mi je Perturbator malo preživčan :/

Bok, kako si.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/11/2020 : 21:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo sad i meni ova dvojica kineski pričaju :)
Za Carpenter Brut sam jedino čuo negdje.

Kliknut ću na play da čujem što je to.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 17/11/2020 : 23:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Paka01

Vrti li tko synthwave možda? Ja sam taj "žanr" otkrio ima nekoliko godina i odličan mi je kao muzika za noćnu vožnju i noć općenito. Većinom se radi o instrumentalnom žanru, no ima tu i tamo vrhunskih stvari koje sadrže vokale. Puno je tu izvođača i stvarno treba prokopati da bi se izdvojile kvalitetne stvari (kao uostalom i u svakom žanru), al kad valja onda je stvarno vrhunski... Teško mi je ovako nabrojati sve favorite, al najčešće slušam Gunship, The Midnight, Mitch Murder i slično...


Paka, ja ovo zaista ne mogu. Vjerujem da tu ima zanimljivih i kvalitetnih stvari, ali ja imam ogroman problem s tim zvukom... iliti onako generalizirano i karikirano predrasudaški: da mi je dati vremeplov imao bi samo jednu misiju - vratiti se u prošlost da ubijem onog majmuna kome je palo na pamet da bubanj može biti elektronski.




Evo idem i ja sa tobom ja ću ga držati

Paka, vrhunski sax.
To je nešto kao Jimmy sax, on bi se super uklopio u ekipu.

https://youtu.be/bsBbXTyvkeE

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/11/2020 : 23:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Paka, vrhunski sax.



Nego šta Probaj i ovu, ista grupa, isti album, isto odličan saksofon:


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/11/2020 : 21:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by solar

Definitivno imam namjeru nabaviti i rane stvari.

Sa "Rid of me" znam ove pjesme koje izvodi uživo, Rid of Me, Legs, Man-Size, Missed mi se jaako sviđa.
Dry mi je također dobar.

Vjerujem da sve to skupa ovisi i kad se čovjek navuče, ja sam jednog dana slučajno naletio na This is Love spot na MTV-u koji me ponukao da nabavim Stories from the City, Stories from the Sea koji me oduševio.
Ne znam je li se vama kad dogodilo da prvi put čujete neku pjesmu/album ali osjećate da ste je nekako uvijek znali, kao da ste našli neki mali dio sebe za koji niste ni znali da vam fali do tada.


Meni je izgubila tu oštrinu kasnije. Kao i Cave, istina, ali je Cave nekako to puno bolje izveo. U svakom slučaju, nekako mi je bizarno da si veliki fan PJ Harvey a nemaš Rid of me:) Odma da si to ispravio ili letiš s moderatorske pozicije:)


Je li se pirat računa?



Samo za Markosa!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/11/2020 : 21:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Lajk za upgrejd.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2020 : 11:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kupnja originalnih albuma je bila zaista posebna i zanimljiva disciplina. Ploca primarno, a poslije i CD-ova. Svi vidimo i znamo u kakvim dobu zivimo i kako sakupljanje i pracenje originalnih albuma predstavlja zadovoljstvo tek manjini. Jako hermeticnoj manjini. Sa zaljenjem gledam na osobni prestanak kupnje originalnih nosaca zvuka, a sa sjetom se prisjecam kad bi odlazak u grad, na rivu na pivu rezultirao obaveznom kupnjom nekog originala u Jugotona, Muzikalija i poslje CD shopova kojih je bilo desetak. Danas je to teska proslost. Povijest dapace. Jbg. steta, ali tako je. Komprimraj sve i svasta, smanji, sabij. Nema to vise dusu kao CD, a kamoli LP.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/11/2020 : 13:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Vrti se novi album, dragi su mi ovi manijaci. Očekivani povratak svome izvornom zvuku nakon heavy metal eksperimenta na prethodnom albumu.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/11/2020 : 09:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih glumačkih izleta u glazbene vode (trenutno se ne mogu sjetiti boljeg). Odličan album za započeti dan.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2020 : 10:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/11/2020 : 10:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/11/2020 : 11:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A nista onaj ricasti plavi, iz Baywatcha? Onaj kompliciranog prezimena, sad se ne mogu sjetiti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/11/2020 : 11:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A nista onaj ricasti plavi, iz Baywatcha? Onaj kompliciranog prezimena, sad se ne mogu sjetiti...

Necu niti komentirati.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2020 : 12:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jedan od najboljih glumačkih izleta u glazbene vode (trenutno se ne mogu sjetiti boljeg). Odličan album za započeti dan.



Meni je dobar i Kristoferson!
https://www.youtube.com/results?search_query=Kristoferson

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2020 : 13:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
To je obrnut primjer (također jedan od boljih).
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2020 : 14:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

To je obrnut primjer (također jedan od boljih).



Nisam to znao, mislio sam da mu je to hobi uz glumu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2020 : 15:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se on prvo probio kao skladatelj, Cash je počeo snimati njegove pjesme itd. Onda je objavio par svojih albuma sa kojima je postao manja solo zvijezda i onda je počeo glumiti. Kasnije je postao prepoznatljiviji kao glumac.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2020 : 15:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Mislim da se on prvo probio kao skladatelj, Cash je počeo snimati njegove pjesme itd. Onda je objavio par svojih albuma sa kojima je postao manja solo zvijezda i onda je počeo glumiti. Kasnije je postao prepoznatljiviji kao glumac.



U pravu si, koliko vidim na wikiju

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2020 : 15:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Johnny Depp mi je zanimljiv kao glazbenik, ako nije i on glazbenik koji je postao glumac, pa npr. srđan Todorović i njegov rad s EKV-om.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2020 : 15:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Da vidimo što još imam u vaultu...



:)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2020 : 16:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Bendove imaju i Keanu Revees i Russel Crowe ako se ne varam. Također Jared Leto čiji je prilično popularan.
Juliette Lewis je sa svojim Licksima nastupala par puta kod nas, nažalost nisam to vidio, kažu da je zanimljivo :)
Woody Allen navodno svira sasvim dobar jazz.
Clint je uz sve ostalo i skladatelj i pijanist.
Od naših, Rade Šerbedžija pjevuši pomalo.

Obrnutih primjera, pjevača/pjevačica sa filmskih ulogama ima previše da nabrajamo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/11/2020 : 20:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
John Carpenter...
I dalje ide na turneje. Odlican. Nije bas glumac, ali prvoklasni redatelj.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/11/2020 : 21:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jelte molim vas, a ovaj...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000