forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 12/12/2020 : 23:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
A, stožer, preporuke, distanca...

Meni pokojni Grover odsvira svoj božićni repertoar

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/12/2020 : 12:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Danas na meniju Leopold and His Fiction. Posljednji album "Darling Destroyer" iz 2017. je izvrstan. Možda na tragu Black Keysa i White Stripesa.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/12/2020 : 18:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Daniel Norgren je šveđanin koji je karijeru započeo furajući se na waitsovski cirkuski izričaj. S vremenom kako je više pronalazio sebe postajao je sve bolji. Izvrtila se danas diskografija dva puta. Ima praznog hoda, ali ima stvari zaista vrijednih pažnje. Prošlogodišnji album "Wooh Dang" je jako dobar.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2020 : 18:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
tonto, meni je Single Again od Birama zadnjih dana okej. slušam skupa s djecom i onda plešemo.

ne znam jesi li slušao Churche is Out od Musselwhitea. ovo mi je, mislim vukozec, predložio tamo kad sam vas pitao za country. i to mi je sad hit totalno. imam sad i neki album, ali još nisam slušao. u svakom slučaju, Musselwhite bi ti morao biti dobar.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/12/2020 : 19:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Od Musselwhitea mi je najdraži album Continental drifter gdje je ubacio latin i world music elemente. Nitko ne izvlači emocije iz usne kao Charlie. Evo njegove verzije melodije poznate iz Buena Vista Social club:

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/12/2020 : 19:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

tonto, meni je Single Again od Birama zadnjih dana okej. slušam skupa s djecom i onda plešemo.

ne znam jesi li slušao Churche is Out od Musselwhitea. ovo mi je, mislim vukozec, predložio tamo kad sam vas pitao za country. i to mi je sad hit totalno. imam sad i neki album, ali još nisam slušao. u svakom slučaju, Musselwhite bi ti morao biti dobar.

Musselwhitea sam nešto ofrlje slušao, ali nisam ulazio dublje. Church is out vrtim evo sad, odlično je. Zavrtit ću baš album da proučim.
Biram ti ima dosta sličnih stvari kao single again, ustvari ima prilično razrađenu repetitivnu shemu na zadnjih par albuma. Red country baladica, red plesnih veselica, red boloušnih distorzivnih bijesnoća, itd. Uglavnom većini pjesama možeš pronaći srodnika na prethodnim albumima. To me čak malo i smeta, ali me čovjek toliko veseli da mu sve opraštam.

Baci uho na ovo od gore spomenutog šveđanina, jest lagano, ali meni je izvrsna country balada.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/12/2020 : 13:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nešto do čega bi vrlo teško došao da nije Peter Hammill upleten. Ima Hammill tih izleta sa svim i svakim u prog eksperimentalu i nije sve dobro, ali ovo jest... baš dobro. Vrtim album vec treći put od jutros.



The Amorphous Androgynous return with symphonic 41 minute mini album ‘ We Persuade Ourselves We Are Immortal ‘in 6 parts . Featuring the legendary Peter Hammill ( the Van Der Graaf Generator ) on vocals alongside a host of musicians including Paul Weller ( piano and guitar ) Ray Fenwick ( Spencer Davis Group / Ian Gillan Band ) lead guitar , Brian Hopper ( Caravan / Soft Machine ) on sax and many others including the 50 piece Chesterfield Philharmonic Choir and a 25 piece sumptuously recorded live orchestral string section .
Opening with the 13 minute epic space prog rock of title track ‘ We Persuade Ourselves We Are Immortal ‘ ( written with Peter Hammill and Paul Weller ) the themes of mortality and immortality are then musically and conceptually catapulted to the far flung corners of the AA sonic multiverse over 40+ minutes utilizing choir , moog , a live orchestral string section , piano , harp and a plethora of vintage synth all fed against a backdrop of classic rock and psych samplerdelia courtesy of the Amorphous Androgynous
Space Odyssey like dystopian choirs and moog of ‘ Hymortality ‘ crash full force into the Led Zep Bonham- like drums of
‘ the Immortality Break ‘ before cascading down into the harp daydream reverie and minimoog space landings ,choir and french romantic strings of “Physically I’m Here , Mentally Far , Far Away “
“PSYCH RECAP” is all backwards voices and guitars / samplerdelia over pounding Tomorrow Never Knows era Beatles bass and drums with dislocated PETER HAMMILL psychedelic tripped out vocals
while ‘ Synthony On A Theme of Mortality ‘ builds from an almost Vangelis
‘ Bladerunner’ -esque vintage synthony of some of the themes of the original track ( utilizing the classic 70s Yamaha CS80 synth ( beloved of Vangelis )) before triumphantly soaring to lift-off atop a Pink Floyd-like female wailing aria ( KENDRA FROST -vocals ) against classic vintage guitar rock bringing the whole album to a triumphant ending .

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/12/2020 : 12:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Phoebe Killdeer & the Short Straws - Innerquake (2011)

Girl power danas... Meni jako drag album bivše članice Nouvelle Vague.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/12/2020 : 12:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
meni su ženski vokali mnjah
jedino priznam strašnu izvedbu Heart - Crazy on You
ta boja glasa me baca u ludilo: seksi a tajanstveno, meko a energično
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/12/2020 : 12:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

meni su ženski vokali mnjah



...onda nešto mačo za tebe.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/12/2020 : 13:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
uuuu, znam ovu stvar;)
sa mog CD-a 2018. ili 2017. tko bi znao više
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/12/2020 : 13:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Moja preporuka za tebe je album The Last Rebel od Lynyrd Skynyrda. Drugi album druge generacije benda nakon avionske nesreće. Mlađi brat mi je čak moćniji kao vokal od Ronnija, a album mi je vrh.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/12/2020 : 13:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
volim ja Skynyrd, a kao i sve ostalo, ništa ja to ne pratim niti sam slušao albume
samo stvari
ovo mi se sviđa što si dao, ne znam tu stvar, mislim da će ići na moj CD 2021.
a i sintagme Born to Run igraju kod mene;)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/12/2020 : 13:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ako imaš volje upiši u yotube The last rebel full album, nećeš promašiti. Album i nema neku prođu kod fanova, sad ću ga baš kresnuti i idem spremat ručak.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/12/2020 : 14:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Slušao sam Last Rebel, OK je za u auto. Ipak je to malo generički, druga liga u odnosu na prvu postavu. A ta prva postava je druga liga u odnosu na sve od Allmana.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/12/2020 : 14:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Slušao sam Last Rebel, OK je za u auto. Ipak je to malo generički, druga liga u odnosu na prvu postavu. A ta prva postava je druga liga u odnosu na sve od Allmana.

Ti baš voliš povlačiti te žanrovske paralele, ha?

Slažem se da je prva postava kvalitetom ispred. Meni je last rebel drag zbog izraženije te redneck nijanse. Od lynyrda mi je sve dobro osim možda zadnja dva. Gods & guns je baš loš.

Ne volim uspoređivati allmane i lynyrd iako mi je jasno da ne može bez toga i zašto ne može. U usporedbi s allmanima cijela karijera lynyrda je generična, oni ne izlaze iz okvira klasičnog southern rocka. Allmani mi ulaze u uski krug bendova koji nadrastaju žanr poput vdgg-a ili Cavea. Njihov spektar je puno širi. Gregg je recimo čistokrvni soul vokal, da ne govorimo koketiranju s jazzom i funkom, a blues linija je daleko izraženija nego kod lynyrda. Jasno da ih kao takvi šiju za klasu ili dvije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/12/2020 : 15:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sve si rekao.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/12/2020 : 16:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo malo na prog.

Zanimljivo je da taj žanr ima možda i najveću i najdugotrajniju popularnost u Italiji.

Tontovi ljubimci Van der Graaf su u Italiji bili superzvijezde, popularniji nego kod kuće u Engleskoj. Zappa (na Siciliji je nastao kaos kad su došli) i ELP također. Emerson je snimao soundtracke za Argenta i ostale talijanske horor majstore. Najpoznatije soundtracke Argentovih filmova je radila talijanska prog grupa Goblin, a kultni je i soundtrack talijanskih progresivaca Osanna za krimić Milano Calibro 9.

Talijanima je vjerojatno pasala operetna kićenost prog rocka, rokerski ekvivalent za barok i rokoko. Žanr (RPI - Rock Progressivo Italiano) je tamo ostao živ do danas, imam doma ovaj dolje CD iz 2008.. Zainteresirani mogu baciti uho kako to zvuči, ja ga priznajem nisam dugo stavio u player.


Edited by - vukozec on 17/12/2020 17:12:13
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/12/2020 : 17:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da, uvijek mi je bila fascinantna ta talijanska zaluđenost vdgg-om i progom općenito. Mislim da su im jednom prilikom čak popljačkali kombi sa opremom pa su morali prekinuti turneju... ne sjećam se točno priče. Talijani su nedavno izdali i knjigu o albumu Pawn Hearts https://www.amazon.com/Van-Graaf-Generator-immagini-Italian-ebook/dp/B00IBLKXFM. Hammill je naravno i surađivao s talijanskim progresivnim bendovima. Stvar s PFM-om (Premiata Forneria Marconi) mi je vrhunska...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/12/2020 : 14:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Što se ženskih vokala tiče, ne volim pjevušenja, cvrkutanja, moderna rnb razvlačenja samoglasnika. Volim old school vocal jazz, soul i blues dive, Ella, Aretha, Sassy, Nina, Etta...

Prije par minuta skinuta folija sa ovoga, now playing:


Edited by - vukozec on 18/12/2020 14:31:12
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/12/2020 : 15:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s tvojim izborom. Ja još jako volim Janis i Grace Slick iz Jeffersona.

Ovo je moja lista Nine koju sam si složio prije sto godina.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/12/2020 : 15:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a ja sam mislio da si napisao Nena

ovo je za ivanla, kad već voli Magazin
šemekerska stvar, za tvrde momke
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/12/2020 : 15:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Od ovih mlađih mogu izdvojiti Rhiannon Giddens


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/12/2020 : 19:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto, a žensko za ivana...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 17:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti opsirnoga, bogaoca ne razumi, u i oko glazbe. I ne kaze se Magazin vec Magacin, ta straca od tvorevine.
Danas sam otisao cijeli dan na Gospu od Prizidnice, (nek opsirni progugla sta je i gdje je to), i isao mi je lagano, lagano ozvuceni M.O.R.T. Nisam ih dugo ni cuo ni vidio legli su sasvim. Ne kao poslije sipa sa bobom, ali dovoljno dobro, uz posljednje crvenilo zalazeceg sunca na obzoru. A opsirni nek kontemplira, o zivotu ili sta vec...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000