forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 17:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobra je ova Siena Root. Vec videno, ali dobro, i okej. Ne moze se jbg. ni puno tople vode otkrivati stalno i uvijek. Vec videno ne mora ici u kontekst negativnosti, naprosto je to vec puno puta odsvirano i otpjevano.
Ja sad kad ste me podsjetili na zenske vokale idem pustiti Skew Siskin. Bio mi je na umu nakon odlicnog 'ljetnog' provedenog dana i punog zeluca Midnight Oil, ali i Njemica ce sad biti okej.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/12/2020 : 11:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Siena root je švedski rock bend. Da, sve je to već odsvirano i odslušano, ali ne znači da nije dobro. Zadnjih par albuma su im malo slabiji, ali su zato prvih par svježi i jako dobri. Album Pioneers iz 2014 je posveta Deep Purple.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/12/2020 : 11:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja još uvijek na curkama...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4877 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/12/2020 : 13:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ima u zadnje vrijeme žena koje su mi zanimljive.

Već sam neke nabacio ovdje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=42&TOPIC_ID=51155#2328929

A evo i još malo.

Malo ženskog blue-eyed soula:









Guitar queen iz Malija:



Musica Popular Brasileira:



Synth-pop soul electronica:



(Alt)country:







Country-soul:



Jazz R&B:



Noir retropop:









Garage r&b za neki David Lynch soundtrack:





I specijalno za solara i Markosa, ako nisu čuli "novu PJ" Annu Calvi:



PS: Trenutno se na Jamajci dešava mali neo-traditional ženski reggae bum, ako volite reggae provjerite ova imena: Jah9, Sevana, Lila Ike, Naomi Cowan.

Edited by - vukozec on 21/12/2020 13:27:48
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/12/2020 : 13:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Izvrtio sam danas i Lindu Perry, poznatiju kao frontmenicu 4 Non Blondes. Uvijek mi je bila draga, garden me odnese svaki put.







Idem sad pronjuškati ovu vukozečevu hrpu.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/12/2020 : 15:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Došao sam do Margo Price i zaustavio se. Ona me kupila, to ćemo istražiti. Lindi Ortegu već pratim.

Vukozec baci uho na ovo, ako nisi naletio dosad. 97/98 sam plovio po mediteranu kao kadet poslije srednje škole. Kako smo svako malo bili s brodom u Italiji na njihovim lokalnim programima sam zapazio ovu curu i kupio cd prvom prilikom.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/12/2020 : 10:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Tom Jones - Praise and Blame (2010)

Ono kad se otrgneš iz zagrljaja Las Vegas mafije i pod stare dane počneš svirati blues rock. Jako dobar album.






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/12/2020 : 12:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/glazbeni-kriticar-jutarnjeg-izabrao-najbolje-strane-albume-u-2020-godini-15037879

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4877 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/12/2020 : 13:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo moje:

#1 Strano: Dylan
#1 Domaće: Nemanja
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 25/12/2020 : 12:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote


Samo ljubav, susjedi su preoduševljeni

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/12/2020 : 12:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E sa Rammsteinom ne mozes nikako pogrijesiti. Jos ih imam u ocima u ZG Areni, kad su rasturili. Skoro je strop pao od rokacine. A bas su bili i dosli u naponu snage. Neku vecer ih ponovo nasumce preslusavao. Sjajni. Jedni od onih rijetkih 'izmisljenih toplih voda'. Jedni od onih koji se tu i tamo pojave, pa masa ostalih slijedi njihov put. Rijetko odlican bend. Mozda u prvih dvadeset u cijekupnoj r' n r povijesti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 28/12/2020 : 21:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Meni paše to njihovo industrijsko ludilo, a i jezik je milozvučan.
Ubo najnovije slušalice pa ih isprobavam.
Ide od svega pomalo da ulovim kako se kreću u prostoru.
Zadnje odslušana peta simfonija od Shostakovicha, to vas sigurno veseli.

Ko bi se malo odmoria od rokavele ovo je ozbiljna preporuka.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2020 : 08:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vis, ja sam danima na Queenu. Imao je stariji neku prezentaciju te grupe u glazbenoj skoli, pa smo se uhvatili albuma, dokumentarca, filma i nastupa na Wembley-u, da to uradimo kako treba. I ja ponovo shvatim koliko je taj Mercury bio izvanredan pjevac. Ma ne izvanredan, najbolji na svijetu. I onda shvatim i zasto ih godinama, bice i desetljece nisam slusao. Previse su tocni. Previse perfektni. To me je bacalo u ocaj. Ta tocnost. Geometrija, matematika u glazbi. A onda, ta tri nestvarno dobra glazbenika, ekstraordinarna rekao bi, nisu mogla 'disati' pored onakvog pjevaca. Pa covjek je sam bio zivuci instrument. 4 oktave. Halforda je 'zajebao'... nesto nevjerovatno, i ostacu sad neko vrijeme na Queenu. Albumi, The Works i Innuendo za koje sam posebno emocionalno vezan vrte mi se danima. Ispunjavaju me ponovo nevjerovatnim zadovoljstvom koje sam potisnuo jer su me iritirali prevelikom tocnoscu i presavrsenom ispeglanom produkcijom koju ne mozes nikako doseci. Queen su zaista Kings!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/12/2020 : 11:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>peta simfonija od Shostakovicha

evo vrti mi se jutros dok grozničavo pokušavam završiti tablu prije nego gosti dođu popodne.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2020 : 13:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>peta simfonija od Shostakovicha

evo vrti mi se jutros dok grozničavo pokušavam završiti tablu prije nego gosti dođu popodne.


Pazi na tablu ne brzaj. Gosti? Korona party, blago ti se...
Mozda jednom 'opalim' te simfonije, zasad ne. Bit ce nocas dovoljno Judas Priest simfonija...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/12/2020 : 13:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

>peta simfonija od Shostakovicha

evo vrti mi se jutros dok grozničavo pokušavam završiti tablu prije nego gosti dođu popodne.


Pazi na tablu ne brzaj. Gosti? Korona party, blago ti se...
Mozda jednom 'opalim' te simfonije, zasad ne. Bit ce nocas dovoljno Judas Priest simfonija...

Samo dva kućanstva. Sve po pravilima.

Otišo dalje na Rock Classic klasike...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2020 : 15:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja i zena veceras. Bit ce klasika ohoho. Ustvari nismo sami, dica i stara majka... ali svi su u r'n rollu oduvijek. Ovo mi je tek drugi docek nove doma u zadnjih deset godina, jer sve sam bio vani, i trebao bi joj se radovati...no bila je uzasna, i sta sad, nikome nije ni do druzenja, lokanja, zderacine, rokije...jbg. Tako da, izvucu najbolje od rocka veceras s obitelji, nece mi skoditi. Mozda u stvari i bude bas kako treba. Obitelj i jest jedina mirna luka, nakon svih ovih sranja....

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 01/01/2021 : 08:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>peta simfonija od Shostakovicha

evo vrti mi se jutros dok grozničavo pokušavam završiti tablu prije nego gosti dođu popodne.



Jesi uspio zgotoviti ili je ostalo neprožvakano?
Zadnji dio mi je bolji kad krenu svi u napad nakon laganice.
Sutra je dan žalosti, nešto bumo zavrtili od tugaljivih.
Imam tih Requiema podosta.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/01/2021 : 12:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ofkors aj did.




U to ime jedna mala bolest od naših omiljenih, s posljednjeg albuma prije raspada krajem 70-ih kad su saksofon zamijenili violinom.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/01/2021 : 13:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobra vinjeta, dobra posve. Bas mi se svida.
Inace, vama 'glazbenicima' ovdje, vama par, posebno; SVAKO DOBRO!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 01/01/2021 : 15:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Tonto kad će neki kaiš o nama sa tvog topica?

Beva se istaknuo, od tebe ne očekujemo ništa manje.
Inače ovo glazbeno pripetavanje kroz godinu mi je među najboljim stvarima ove godine.
Bila je zbilja bodljikava, ne ponovila se.
Iako kad vidim novogodišnju želju iz Petrinje, samo da ne pada kiša stegne me u grlu i ne pada mi na pamet žaliti se.

Pjesma godine u skladu sa situacijom Meideni When the wild winds blows
Dječki sve naj


Dite pušta Sabatone, nemam primjedbi

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/01/2021 : 19:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Drago Mlinarec - A ti se ne daj (1971)


Ovih dana sam više puta prevrtio jedan od meni najvećih bisera Yu rocka.

Tko se potrudi možda i načuje jednu Belanovu lupeštinu u mojim lađama.







The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2021 : 21:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod 71', veceras pustim ekipi na klupama; Run of the mill, Judasa i ekipa 'padne u nesvist' izmedu gutljaja pive... kakva stvar...i danas zvuci kao da je sad napravljena, toliko je bila napredna za ono vrijeme.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7807 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/01/2021 : 22:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ako ces mene pitat sve najbitnije u glazbi dogodilo se izmedju 68' i 72'... sve prije je bila kamilica, sve kasnije prelijevanje iz supljeg u prazno...

karikiram, ali tih pet godina smatram najbitnijima, najinspirativnijma i najproduktivnijima u povijesti glazbe.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2021 : 09:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa, ja ne bi bas tako ogranicio cijelu tu povijest rocka i glazbe uopce...
Ja sam pronalazio odlicne momente u svim dekadama i svim glazbenim pravcima. Normalno, ima ovoga i onoga sto osobno vise volis, jace primas, vise te takne, blize ti je dusi...
Ali sjajnih je pjesama, albuma i bendova kroz cijeli taj vremenski neprekinuti proces. Ustvari, prosle godine je na vise nacina prekinut... nadam se da ce ove godine krenuti dalje svirke i koncerti, jer samo uzivo nastupi i jesu bas esencija stvaralastva nekog benda i bit, rekao bi rocka. Valjda cemo krenuti dalje. Ponovo. Osobno, nista mi nije nikad dosad falilo kao otkazani i 'ugaseni' koncerti. I u ratu, pod granatama i kroz okupirana podrucja isli smo na svirke, a sad muk. Spizdilo me je to dobrano. I cijelu mi ekipu... nadam se suncu pod rock prozorcic i nama, ove godine...eto to bi nam svima bas od srca zazelio.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000