forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/01/2021 : 15:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo možda najjača pjesma, sa možda najjačeg albuma, možda najjačeg živućeg glazbenika. Dakle vrijedi je poslušati.

U 2 verzije, prva koja je zaršila na albumu i druga koja je zapravo bila prva i lani je objavljena na alternativnoj verziji kompletnog albuma. Plus lyrics na kraju da ju dobro utvrdite.





https://www.genius.com/Bob-dylan-idiot-wind-lyrics
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2021 : 16:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Uvijek je znao reći...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/01/2021 : 10:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedan od meni najdražih koncertnih albuma, i jedan od onih koji mi nikad neće dosaditi. Ide jutros na repeat.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/01/2021 : 19:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tiboga, kakvi epiteti gore...pjesma, album, glazbenik, pa jos najbolji. Sreca pa je to stavljeno u domenu - mozda. Ima nas sreca, pa to ne mislimo ni po kojem kljucu, jbg.
Danas sam vozio po Zagori, i uz laganu kisicu the Doors su sjeli samo tako...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 10/01/2021 : 21:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Znači i ti si ljubitelj Morrisona, jel to isti kod tebe i Tonta?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/01/2021 : 21:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I mislio sam napisati 'bazu' na tu temu, al nisam. Nisam ni sumnjao da ce se netko drugi nasloniti na taj fundament...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/01/2021 : 21:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
41 studio album i 7 koncertnih albuma. Coviku triba spomenik dignuti. Ima tu dosadnjikavih i slabijih albuma, ali jedno 4-5 remek djela bi sigurno nasao. Sto je stariji to je bolji.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/01/2021 : 11:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ako ces mene pitat sve najbitnije u glazbi dogodilo se izmedju 68' i 72'... sve prije je bila kamilica, sve kasnije prelijevanje iz supljeg u prazno...

karikiram, ali tih pet godina smatram najbitnijima, najinspirativnijma i najproduktivnijima u povijesti glazbe.



https://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/izbor-magazina-rolling-stone-dobru-glazbu-ne-rade-samo-bijeli-frajeri-koji-sviraju-rock-15021266

Da vidimo, sa Top 40 liste iz 2003. nisam slušao cca 9 albuma.
Sa liste Top 40 iz 2020. nisam slušao cca 13 albuma.

(malo je teško reći točan broj jer neke albume nisam slušao samostalno no imam kompilacije na kojima su praktično sve pjesme sa tih albuma pa kao da jesam)

Sa ove nove liste najviše ovih koje nisam slušao otpada na suvremeni RnB/hip-hop. Jbga, te žanrove mogu slušati (i slušam) samo domaće, strano mi je prebrzo i previše u njihovom slangu, ako ne razumijem što govore ne zanima me, klimanje na basove mi nije dovoljno.

Ako je nova lista šarenija po pitanju rase i spola, također je uniformiranija po pitanju nacije, puno je americentričnija od one iz 2003.

Na novoj listi je žestoka gitaristička glazba ispala (očekivano s obzirom na trendove u zadnjih 20 godina), u Top 40 nema pankera ni hardrock/metalaca (čak ni obveznih Led Zeppelina), nema ni White Stripesa ni bilo kojeg ovomilenijskog rock benda (premda je dosta ovomilenijskih albuma upalo)...

No nije to ni neki uzorak ispitanika, 300tinjak (američkih) glazbenika i kritičara.

Edited by - vukozec on 11/01/2021 11:04:34
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2021 : 15:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Americke top liste. Tja, nekad bi se nasmijao na njih, pa mi je malo poslije bilo tuzno to gledati, a danas mi se bljuva na to...uostalom kao i na vecinu toga sto oni sebi dozvoljavaju. Iracka ili Iranska top lista bi mi zasigurno bila koliko draza, toliko i bolja. Iako karikiram, nije ni daleko od onog sto mislim. Sjetim se cesto i rijeci svoje None; Ko bi gori, bit ce doli. Vremenom mi je to bivalo doslovno sve i jasnije, uostalom vec je i pocelo.
No, znam jbg. I naucio sam to u zivotu da i u svakom kukolju ima zita. To veseli, i ostavlja nadu 'uzganom'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/01/2021 : 15:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ne služe te liste da bi povlađivale tvom ili mom ukusu i navikama, niti da se sa njima svađamo i rugamo ako nam ne povlađuju, već da kroz njih vidimo gdje stojimo u odnosu na svijet oko sebe, u ovom slučaju u odnosu na glazbeni ukus američkih opinion makera.

Uostalom, siguran sam da bi na tvojoj listi bila također isključivo dobro poznata anglosaksonska imena (ne računajući domaća), tako da su i tvoj ukus formirali anglosaksonski opinion makeri, samo iz nekog drugog doba.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2021 : 16:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A, iznenadija bi se kako bi se prosetali 'baloton', uzdol-uzgor, pa i Jamerikon, i to ne samo sjevernon, ali da, bilo bi masu toga iz Juge, justo...
Nego, cili mi zivot 'bode oci', bar zadnjih dekada onaj termin rhytam and blues. Nekad davno pri 70 godin jos bi i moglo to lipo stajat ka netom izmisljeni pravac i stil, ali danas... To je za izrigat, doslovno. Ko sve tu lipu ric, narocito ovu drugu, koristi za pokrivanje svog kreveljenja, zavijanja i ojkanja...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/01/2021 : 16:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovdje cu se slozit s ivanom, ajde ritam, ali blues... uz sto se lijepi ta etiketa to je uzas.

... i slazem sa vukozecom - hip hop se da slusat ako razumijes rijeci, besmisleno ako ne razumijes. Zato mi domaci ponekad i prolazi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/01/2021 : 16:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
... a liste ko liste. Sve navedeno jeste bitno, puno toga bitnog i po meni bitnijeg nije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/01/2021 : 16:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
... i slazem sa vukozecom - hip hop se da slusat ako razumijes rijeci, besmisleno ako ne razumijes. Zato mi domaci ponekad i prolazi.



Koliko vam je bitno da živite ono što hip-hoperi repaju? Meni baš ne odgovaraju ovi zagrebački ali zato obožavam splitske hip-hopere. Iako sam rodom iz oklice Zagreba puno više se saživim s Vojkom ili ranim TBF-om (ST stanje uma) od Tram 11 ili Generalom Woo.
Ovo je ono kaj me pogađa:

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 11/01/2021 16:52:43
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/01/2021 : 16:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ma Spliće šiju Purgere u repu, tu nema dvojbe.

Spliski prirodnije paše repu. I Maajkin bosanski. Kandžijino razvlačenje mi je simpatično iako mi to već malo šteka. Zagrebačke wannabe kmice mi nikad nisu sjele.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/01/2021 : 17:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ma Spliće šiju Purgere u repu, tu nema dvojbe.

Spliski prirodnije paše repu. I Maajkin bosanski. Kandžijino razvlačenje mi je simpatično iako mi to već malo šteka. Zagrebačke wannabe kmice mi nikad nisu sjele.




Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/01/2021 : 17:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
...iako ove zagrebačke tetkice imaju dvije tri jake stvar, ali to je sve. Meni najbolje od zg ekipe je:


Posebno valja jedino otpadnik El Bahattee, ali on je HC (i to najbolji album u ovom žanru je upravo njegov)!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 11/01/2021 17:46:01
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ma Spliće šiju Purgere u repu, tu nema dvojbe.

Spliski prirodnije paše repu. I Maajkin bosanski. Kandžijino razvlačenje mi je simpatično iako mi to već malo šteka. Zagrebačke wannabe kmice mi nikad nisu sjele.

Tocno tako. Tbf je neko vrijeme bio nas najkvalitetniji bend, sad su pali. Njihove live svirke na vrhuncu karijere su bile naprosto izvrsne.

Nered mi je drag, ali vise zbog 3,2,1 kuhaj, nego zbog glazbe.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ali recimo ovo mi je zakon... i svi me blijedo gledaju kad ovo pustim.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ha, i nisu bas TBF nesto vele sviracki uzivo bili... prosjek. Bit ce sam ih pogledao 30 puta uzivo.
Simpaticni su mi bili kad su se pojavili, sad su bezveze. No 'duzinu' dobrih pusama nitko im ne moze zanjekati. Purgerski rep, to je ajme majko. Usiljeno. Lazno. Nepottebno. A kad smo kod majke, Edo je bio nelos takoder, sad je tu gdje je... los u novim pokusajima.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ovdje cu se slozit s ivanom, ajde ritam, ali blues... uz sto se lijepi ta etiketa to je uzas.

... i slazem sa vukozecom - hip hop se da slusat ako razumijes rijeci, besmisleno ako ne razumijes. Zato mi domaci ponekad i prolazi.


A sta? Do sad se nisi slaga?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
BeaGea, Vojko V je katastrofalan. Zadnji put kad smo ga odgledali u Sinjskoj kasarni kompletan auditorij ga je izvizdao a onda izignorirao. Veze nije imao na stage-u. Losiji nastup odavno ne vidjeh. A ni tako iznerviranog 'glazbenika'. Veze nije imao, lose mu je to palo, a onda je to i lose pokazao/iskazao, na sta ga je ekipa, pa naprosto; izasrala. I mene je dolje u publici bilo sram. Bogami. Srecom poslje je dosao Mort pa rasturio sat ipo i popravio svima raspolozenje i krvnu sliku.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7789 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
... i da ne ostane zagubljeno na bespućima interneta jedan izvrstan izlet našeg omiljenog.

Nema slaganja Ivane dok ne priznaš veličinu najvećeg i jednog jedinog Toma...



The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E jbg.
Naaakooo, eto toliko moram i duzan sam priznat.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2021 : 22:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Prije sam dosta slušao hip-hop, 2Paca i ostali mainstream, danas mi se The Streets najbolje drži. Ova me pjesma, recimo, uvijek pogodi, Mike stvarno zna s riječima. Sad ću malo i provocirati: Mike Skinner je najbolji storyteller u glazbi u zadnjih 20 godina. Diskutirajte :D



Kome treba tekst za praćenje, evo ga:

She said 'Meet me at the gates at eight
'Leave now, don't be late'
She said one day she'd walk away
'Cause I was always late
Thought things were okay
Didn't care though anyway
Say 'Sorry, babe, I had to meet a mate'
Tempting fate
We first met through a shared view
She loved me and I did too
It's now seven-fifty
Getting ready, better be nifty
Do my hair quickly
Step out, it's cloudy
Mate bells me to borrow money
I've got two Henrys and a dealer to pay
Call up on geezers to rid these green trees
From my reeking jeans
Got a 'you-think-I-care' air
Out glaring geezers' stares
I'm here and I'm there
Couldn't see past the end of my beer
What was getting near
All of the silence after the tears

I didn't know it was over
Till it was too late, too late
But if I ever needed you
Would you be there?

She said 'Meet me at the gates, don't be late'
But pretty soon the day came for change
And I was glad she never walked away
So I'm choosing what to wear
Doing my hair with an hour to spare
When my life went pear
She'd been there with a fixed stare
Big wheel climbed to the top
Geezers' stares bounced off
Standing at the top of this huge mountain
Smiling and shouting
Spring flowers sprouting
Not one inch of doubt in my mind
As I reached the gates
Came around the corner at a rate
Risked her love
But I was gonna set things straight
Never again am I gonna be late [x3]

I didn't know it was over
Till it was too late, too late
But if I ever needed you
Would you be there?

I said meet me at the gates
Leave now, don't be late
I waited for a while
Listening to her voice mail
Mind set sail
Then the facts turned me pale
Wind, rain, hail
My fears unveiled for my fair female
She'd walked away
Too little to late
I step up the pace
Walk past the gate
Rain runs over my face
Spirit falls from grace
I purchase a hazy escape at the alcohol place
In the chase, I sat down, got a fat frown
Weeping and drown in my senses
For this love game's expensive
I walk in a trance
Got a wounded soldier stance
And the everyday geezers' stares throw me off balance
Now nothing holds significance
And nothing holds relevance
'Cause the only thing I can see is her elegance

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000