forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi 38 - Stočari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 26/04/2020 : 14:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ken parker je veličanje poganske kulture na kub, pa padaš na koljena pred tim, baš baš, užasnim berardijevim kompilacijama
ti nemaš nikakav kriterij, moj krugeru, nego odokativno - nabadaš.



Mislim da ne nabadam odokativno nego nisam baš u situaciji to razjasniti. Razlog zašto je to tako je što sam sve spomenuto davno čitao pa pričam po nekakvom sjećanju. I Kena i tog Zagora kojeg sigurno neću ponovo čitati, ako ću ponovo čitati Zagora kojeg sam prije čitao onda će to biti onaj stari ili prastari.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 26/04/2020 : 14:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by stinky

takve jeftine brutalizacije ima i kod berardija
sclavijeva je već na višoj razini, to je čitav sklop. premda je i njegova dosta puta dosadna i promašena, jer je izrečena kao posljednja riječ.


Berardi i Sclavi su zanatski potkovaniji tako da i promašaji posjeduju nekakav horizont za istražiti, neki detalj zapne za oko, neka vrijednost ispliva. Buratini je klasični štreber, ako mu daš dovoljno vremena on će odraditi posao u svojim dosadnim okvirima i producirati solidnu priču, ništa više. Kao npr. Kameni div, koji mi nije ostao u sjećanju kao nešto vrhunsko.



Ne bi ja to tako posložio. Sam zagor je takav junak da ne zahtjeva neku dubioznost, tko tu nešto specijalno vidi svaka mu čast, ja nisam vidio i volim ga takvog kakvog sam ga vidio, a vidio sam neobaveznu zabavu. Berardi je neka druga priča to i ja tvrdim, Sclavi je spaljen, ne znam što bi o njemu rekao, nisam neki fan a i te DD-ove sam davno čitao, ni to ne planiram ponovo čitati jer mi je DD pomalo bezvezan junak.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2020 : 14:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ken parker je veličanje poganske kulture na kub, pa padaš na koljena pred tim, baš baš, užasnim berardijevim kompilacijama
ti nemaš nikakav kriterij, moj krugeru, nego odokativno - nabadaš.


Ken Parker je jedini istinski dragulj produkcije SBE. Neki ostali su im serijali cak dobri, mozda i vrlo dobri, ali Kena ni svjesni nisu bili, koliko im je odlican. No dobro, ovdje pricamo o Zagoru, a ne o Kenu, pa da ne uzurpiramo prostor, jer ces ti sigurno nesto odgovoriti na ovo. Kao sto sam i ja morao na Kena kulturnog poganina.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/04/2020 : 14:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nisi ni trebao odgovoriti, jer nisi ni skužio da odgovaram krugeru na njegove nebuloze.
naime, ja NE MISLIM da je to što on priča "veličanje poganske kulture", kao što ne mislim ni da je kod Kena sagledavanje indijanske kulture = veličanje poganske kulture. ne, Ken je profulan po 15 drugih linija. i da, puno je ispod Zagora i Mister Noa u najboljim izvedbama.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2020 : 14:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Slabo san obidva, i nije mi bilo po volji. A i popio sam nekakve dvije slatkaste crne ceske pive koje su me razocarale. Da sam imao gastronomski uzitak kao i svake nedjelje kako spada, ne bi ti ni replicirao. Gustao bi u miru bozjem. Ovako mi se spojio taj gastronomski nemir u ravni s poganskom kulturom ili, kako vec hoces, nekulturom pa me 'spojilo'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/04/2020 : 15:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ako Beko nize akcijske scene bez ikakvog smisla to je bozeli. Naporan Tip Koji iz nekog razloga ne podnosi pisati scenarije Zagora
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/04/2020 : 15:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Volio bi se sad raspisati jer ima Puno epizoda Koje to dokazuju Ali ne mogu preko mobitel a
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/04/2020 : 15:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
adriano, ti si malo popio i to je okej za lagano nedjeljno izležavanje. raspisati se nemoj, zdrmaj još koju pivu i razmišljaj o burattiniju kako za šankom smišlja novu zagorovu pustolovinu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/04/2020 : 15:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Prebacite se u odgovarajući topic, hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/04/2020 : 15:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
I budem to napravio. Nema boljeg od Par piva sa nolitinim i buretovim Zagorom u rukama
quote:
Originally posted by stinky

adriano, ti si malo popio i to je okej za lagano nedjeljno izležavanje. raspisati se nemoj, zdrmaj još koju pivu i razmišljaj o burattiniju kako za šankom smišlja novu zagorovu pustolovinu.

Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 27/04/2020 : 22:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Svako ima svoje viđenje stripa, raznih junaka,filmova, muzike.... halo nismo svi isti.Ja ću zagora voljeti dok sam živ,ma kakav on bio i to je ljubav prema tom junaku,stripu ili kako god.Za mene je F.G. najbolji crtač zagora ,pritom bih izostavio naivne početke a kraj ne želim komentirati jer crtati sa 80 i kusur godina sigurno nije bilo lako.Ne znam možda je to kao i na filmu kod smjene glavnog glumca, hoću reći kad ulogu preuzme drugi,taj drugi je uvijek kopija . Nestali istraživač, sam Marćelov crtež mi je bio dovoljan da ovu priču pročitam 3-4 puta.Kad smo kod loših epizoda, pa evo neka netko navede jedan dugovječni serijal u kojem su sve epizode konstantno dobre, to je nemoguće jer ne postoji.A ovaj strašni crtež iz novog maxija ne treba komentirati nego se samo nadati da će ovaj crtač na duže vrijeme izostati ,nestati ,ispariti....
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 28/04/2020 : 11:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Jel došao danas na kioske?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/04/2020 : 14:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Da stigao je.
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



449 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 28/04/2020 : 16:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Da , stigao je na kioske .



A unutra je i najava za Original br.3 : Nevidljiva smrt .
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/04/2020 : 16:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Stigao, kupio... Večeras pročitam ako nađem snage da to u komadu izdržim 😊
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



449 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 28/04/2020 : 18:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Ja ću kad mi vid malo oslabi .
Ili ću se morati napiti da izdržim ovaj crtež .
Ovaj crtež je kriminalan .
Možda mi tada bude dobar .
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 28/04/2020 : 20:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Altairfan

Ja ću kad mi vid malo oslabi .
Ili ću se morati napiti da izdržim ovaj crtež .
Ovaj crtež je kriminalan .
Možda mi tada bude dobar .

he he dobra ideja , ja ću samo skinuti već postojeće naočare
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 29/04/2020 : 08:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Sinoć sam pročitao ovo čudo i poželio sam da su ga crtali Cassarovi.
Nema se puno toga pozitivnog za reći.

Dobra stvar je što se brzo čita jer nema puno teksta i Chico je dobro ukomponiran u priču (nije da je samo komičan lik i gunđalo).
Crtež je kriminalan i uistinu mi je žao na što je serijal spao kada se ovakvim crtačima dopušta javna objava.
Iskreno se nadam da je ovo Grama imao loše razdoblje i da će ubuduće (ukoliko bude crtao) crtati barem kao što je nacrtao specijalac "Mjesec kostura".

Zbog priče, koja nema razvijenih likova i pravocrtne je radnje, a posebno zbog lošeg crteža, ovaj maxi definitivno ulazi u donji dio maxi izdanja, možda čak u 3 najgora.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/04/2020 : 09:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ipak pročitao u dva čitanja. Priča već puno puta ispričana... Indijanci, ovaj puta Oneide prevareni su od strane indijanskog povjerenika koji je stoku namjenjenu njima prodao pa ovi sad umiru od gladi. Zagor i Chico uz pomoć tri odbačena kauboja kojima nitko drugi ne želi ponuditi posao pokušavaju vratiti stoku plemenu. Pijanac, šepavi kauboj i crnac su likovi koji su se puno bolje mogli iskoristiti u priči. Ovako je ispalo poprilično sterilno bez šanse da ti se ovi likovi uvuku pod kožu ili te potaknu na razmišljanje. Očajan crtež tome uopće nije pomogao pa na licima likova gotovo da ne primjećujemo nikakve emocije. Priča od početka do kraja ide pravocrtno, lagano... Nema tu ničeg dubljeg, fali ono nešto Berardijevsko što bi čitaoca uvuklo u priču, što bi te povezalo sa likovima. Bezveze mi je bio dio kada sustignu krdo nakon višednevne potrage i očekujem nekakav obračun, otpor kauboja kad ono ništa... Ova stoka je ukradena, nemate pravo na nju. Ok, evo vraćamo je... Ajd bok... Kissi, kissi i svatko na svoju stranu????
I primjetio sam nekoliko grešaka u oblačićima gdje fale riječi u rečenicama, rečenice su sklepane bez ikakvog smisla.... Definitivno jedan od lošijih stripova o Zagoru.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 29/04/2020 : 12:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
prethodni maxi bure/grama, put nade (ili napuštena utvrda cassarovih), sam čak htio navesti kao primjer da mi je interesantniji od ovih maxija sa raznim autorima, gdje su priče prekratke i instant zaboravljive, i gdje je jedino interesantno za vidjeti kako bi taj i ta crtao/la zagora. put nade je imao solidnu priču da zamaskira ovog nesretnika grama mozga. ovdje to nije slučaj, pa je grama mozga došao do punog izražaja. najgori crtež na zagoru ikad, uz scenarij koji djeluje kao neki texov nizzijevski otpad. prevoditelj je polupismen također. "...teško mi se je orijentirati", "...to se je događalo" i tomu slično. nikad me nije pecnula lova koju sam dao za zagora - do sad...
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 29/04/2020 : 12:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s tobom, Džedsone. I ja sam odmah usporio ovaj maxi s "Putem nade" koji je scenaristički i grafički ipak bolji. Nadamo se da će za Gramu sada ići samo na bolje
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 29/04/2020 : 14:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter



A ne znam, ja sam ostao bez reči. Pa i onaj Željko Ferri koji je, ruku na srce, prilično loš, za ovog je majstor. Ovo je uvreda za mozak i čitaoce.


"Onog Željka Ferri" niko ne plaća za njegovo crtanje, a ovog lika za ovako nešto plaća SBE.

Ma meni se čini da Buretonju & Co. odavno zabole ćuna za Zagora.
Ide dalje zbog tu neke kao fol tradicije, iz navike i zato što ima još "par" kupaca.
Ionako sve to je ravno nuli u pogledu na svjetsko tržište, pa tako, 'ebeš kvalitetu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/04/2020 : 14:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Sve mislim da je ovaj Gramaccioni neki početnik, kad tamo lik ima 67 godina :)

https://www.lambiek.net/artists/g/gramaccioni_oliviero.htm

Crtao i Dampyra. Eto, a onda kažu da Bure ne može preoteti Boselliju nikoga :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/04/2020 : 14:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by manhunter



A ne znam, ja sam ostao bez reči. Pa i onaj Željko Ferri koji je, ruku na srce, prilično loš, za ovog je majstor. Ovo je uvreda za mozak i čitaoce.


"Onog Željka Ferri" niko ne plaća za njegovo crtanje, a ovog lika za ovako nešto plaća SBE.



I da obojica dobijaju novac, ili da to obojica rade besplatno, Željko je boljo od ovoga. To sam hteo da kažem. Još gore je da neko dobija pare za ovo. A da je Željko makar malo hteo da posluša kritike i savete, sada bi on crtao maxije, u to sam ubeđen.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2020 : 16:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by manhunter



A ne znam, ja sam ostao bez reči. Pa i onaj Željko Ferri koji je, ruku na srce, prilično loš, za ovog je majstor. Ovo je uvreda za mozak i čitaoce.


"Onog Željka Ferri" niko ne plaća za njegovo crtanje, a ovog lika za ovako nešto plaća SBE.

Ma meni se čini da Buretonju & Co. odavno zabole ćuna za Zagora.
Ide dalje zbog tu neke kao fol tradicije, iz navike i zato što ima još "par" kupaca.
Ionako sve to je ravno nuli u pogledu na svjetsko tržište, pa tako, 'ebeš kvalitetu.



A ne znam bas... Zagor kuri jako dobro u Italiji jos uvijek. A i ovde. Pa pogledaj sva ta trostruka, cetverostruka izdanja, reprinti reprinta, super-extra-zlatne-kolorirane-dijamantne-hc-sc edicije

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000