forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Gde stati sa serijalom: The Walking Dead
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 02/05/2020 : 20:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
Strip Art je zaista bilo čudo, u manjim mestima ga nije ni bilo u početku, sećam se da sam prvi broj kupio negde kad sam bio sa izviđačima a u njemu Dzeremaja - Afromerika crno-belo, nisam verovao šta čitam, bilo je to nešta sasvim novo. Prošao je taj broj kroz 20-tak pari ruku, a ipak sam ga nekako sačuvao. Kasnije su nabavljeni i ostali brojevi, sve su to bile svetske premijere. Šteta što nisu objavili 12-tu epizodu celu, moralo je da se čeka nastavak sve do Stripoteke (jedina epizoda).
A odgovor na pitanje: nabaviću prvih 6 integrala (imam prva 3) ali Strip-agenta, ČK mi je previše drečavo, a ostalo reda radi imam kroz PZ i pojedinačne albume.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/05/2020 : 20:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Tonto

Nije navodno. Miller je to priznao. Hermann je rekao da mu se filmovi ne svidjaju.

Možda ga je inspirirao za nastavke. Prvi Mad Max nema gotovo nikakve poveznice s Jeremaiah-om (osim post-apokalipsa settinga, jel), da ne govorimo o tome da je Noć grabljivica izašla doslovno u isto vrijeme (travanj 1979.) kad i prvi dio filma. No ja osobno ne bih isticao utjecaj na Mad Max da pokažem značaj Jeremiah-a, jer je riječ o jednoj od najprecijenjenijih (da ne kažem neku goru riječ) filmskih franšiza svih vremena, pogotovo taj prvi dio koji je pucaj-si-u-glavu razina dosade.

...a gle ja se sjećam kako sam čitao intervju u kojem Miller navodi Jeremiaha kao direktnu inspiraciju baš za prvi Mad Max. Poveznica izmedju negativaca u filmu i stripu je veoma jasna. A tvoje mišljenje o filmovima je samo tvoje. Meni je prvi dio remek djelo koje znam skoro pa napamet. Pa ti vidi...

A gle, ja sam čitao i da je Hermann bio optužen da je on taj koji je ideju pokrao od Mad Maxa, pa se branio da je serijal krenuo razvijati još 1977.
Mad Max je osim Millera kreirao i ko-scenarist James McCausland koji za inspiraciju navodi naftnu krizu 1973., a osim toga, čak i da su dva Australijanca pročitali netom objavljeni francuski strip, koliko ono vremena prođe od ideje, pisanja scenarija, castinga, principijelne fotografije, editnga i ostale postprodukcije dok film konačno ne izađe u kina? Mjesec dana? Pitanje je, naravno, retoričko: principijelna fotografija Mad maxa je započeta u Studenom 1977. tako da nema apsolutno nikakve šanse da je Milleru Jeremiah bio bilokakva, a kamoli direktna inspiracija.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/05/2020 : 20:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro. Onda Miller laže... i mediji koji su to prenijeli... i svi relevantni izvori u kojima to stoji. Zavjera je to.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/05/2020 : 20:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ili, što je još vjerojatnije, obojica su imali istu ideju o postapokaliptičnom pustinjskom settingu, i to je jedina poveznica između između Jeremiaha i Mad Maxa 1, toliko "originalna ideja" da je nemoguće da je dva čovjeka osmisle.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/05/2020 : 21:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Miller je naveo strip Jeremiah kao direktnu inspiraciju, za Mad Maxa, kao i sf film Covjek i njegov pas iz 75-te. To su cinjenice. To je sam kazao.


A Boy and His Dog (1975.) osim što nije Millerov film, adaptacija je istoimenog romana Harlana Ellisona iz 1969.

A kako je Jeremiah uspio inspirirati ta djela prije nego je Hermann uopće počeo kreirati serijal znaš samo ti.

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 02/05/2020 21:04:04
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/05/2020 : 21:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Našao sam podatak da je Jeremiah izlazio u Metal Hurlantu prije albumskog izdanja. Ako je to istina, onda je moguće da je inspirirao Mad Maxa. Zna li itko je li to točno?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/05/2020 : 21:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ivanl


Miller je naveo strip Jeremiah kao direktnu inspiraciju, za Mad Maxa, kao i sf film Covjek i njegov pas iz 75-te. To su cinjenice. To je sam kazao.


A Boy and His Dog (1975.) osim što nije Millerov film, adaptacija je istoimenog romana Harlana Ellisona iz 1969.

A kako je Jeremiah uspio inspirirati ta djela prije nego je Hermann uopće počeo kreirati serijal znaš samo ti.

Ivanl je napisao da je Čovjek i njegov pas bio jedna od inspiracija za mad maxa.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 21:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ivanl


Miller je naveo strip Jeremiah kao direktnu inspiraciju, za Mad Maxa, kao i sf film Covjek i njegov pas iz 75-te. To su cinjenice. To je sam kazao.


A Boy and His Dog (1975.) osim što nije Millerov film, adaptacija je istoimenog romana Harlana Ellisona iz 1969.

A kako je Jeremiah uspio inspirirati ta djela prije nego je Hermann uopće počeo kreirati serijal znaš samo ti.


Nisi skonto, čovjek veli da je taj film iz '75 bio inspiracija Mileru za Mad Maxa.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2020 : 21:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ivanl


Miller je naveo strip Jeremiah kao direktnu inspiraciju, za Mad Maxa, kao i sf film Covjek i njegov pas iz 75-te. To su cinjenice. To je sam kazao.


A Boy and His Dog (1975.) osim što nije Millerov film, adaptacija je istoimenog romana Harlana Ellisona iz 1969.

A kako je Jeremiah uspio inspirirati ta djela prije nego je Hermann uopće počeo kreirati serijal znaš samo ti.


Druze ne citas s razumijevanjem. Nisam rekao za 'pasa' da je Millerov film, bogati, vec da ga je naveo kao inspiraciju. Nisan ja nista reka, on je reka. Kuzis?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2020 : 21:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo recimo ovdje, pod zanimljivosti...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Pobje%C5%A1njeli_Max

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 02/05/2020 : 21:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Našao sam podatak da je Jeremiah izlazio u Metal Hurlantu prije albumskog izdanja. Ako je to istina, onda je moguće da je inspirirao Mad Maxa. Zna li itko je li to točno?



Jeremiah se u Metal Hurlantu pojavljuje u broju 39, mart 1979.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/05/2020 : 21:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

quote:
Originally posted by Beva

Našao sam podatak da je Jeremiah izlazio u Metal Hurlantu prije albumskog izdanja. Ako je to istina, onda je moguće da je inspirirao Mad Maxa. Zna li itko je li to točno?



Jeremiah se u Metal Hurlantu pojavljuje u broju 39, mart 1979.



Onda nije ta poveznica.

U ovom članku sam to vidio:

https://www.tomlennon.com/metal-hurlant-the-french-comic-that-changed-the-world/

Citat:

The Mad Max films of Australian director George Miller – including last year’s Fury Road – all owe a huge debt to Métal Hurlant strips like Druillet’s Salammbô and Jeremiah by Hermann Huppen. The original Mad Max logo even appears to be a homage to the magazine, right down to its dual lightning bolt backdrop.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/05/2020 : 21:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva




Onda nije ta poveznica.

U ovom članku sam to vidio:

https://www.tomlennon.com/metal-hurlant-the-french-comic-that-changed-the-world/

Citat:

The Mad Max films of Australian director George Miller – including last year’s Fury Road – all owe a huge debt to Métal Hurlant strips like Druillet’s Salammbô and Jeremiah by Hermann Huppen. The original Mad Max logo even appears to be a homage to the magazine, right down to its dual lightning bolt backdrop.

Da, ali problem je što je to netko napisao kao činjenicu, bez ikakvog Millerovog citata, a vrlo vjerojatno je Miller rekao da su ga inspirirali za Road warrior koji vizualno uvelike odskače od prvog dijela.

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 02/05/2020 22:14:16
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/05/2020 : 22:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
A u ovom intervju-u ga Robert Rodriguez više puta pita za inspiracije i ni spomena Jeramiah-a, a bogami ni Metal Hurlanta.


Go kneel and weep
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/05/2020 : 23:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

quote:
Originally posted by Beva

Našao sam podatak da je Jeremiah izlazio u Metal Hurlantu prije albumskog izdanja. Ako je to istina, onda je moguće da je inspirirao Mad Maxa. Zna li itko je li to točno?



Jeremiah se u Metal Hurlantu pojavljuje u broju 39, mart 1979.



https://bdoubliees.com/metalhurlant/annees/1979.htm
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/05/2020 : 00:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Tonto

Nije navodno. Miller je to priznao. Hermann je rekao da mu se filmovi ne svidjaju.

Možda ga je inspirirao za nastavke. Prvi Mad Max nema gotovo nikakve poveznice s Jeremaiah-om (osim post-apokalipsa settinga, jel), da ne govorimo o tome da je Noć grabljivica izašla doslovno u isto vrijeme (travanj 1979.) kad i prvi dio filma. No ja osobno ne bih isticao utjecaj na Mad Max da pokažem značaj Jeremiah-a, jer je riječ o jednoj od najprecijenjenijih (da ne kažem neku goru riječ) filmskih franšiza svih vremena, pogotovo taj prvi dio koji je pucaj-si-u-glavu razina dosade.

...a gle ja se sjećam kako sam čitao intervju u kojem Miller navodi Jeremiaha kao direktnu inspiraciju baš za prvi Mad Max. Poveznica izmedju negativaca u filmu i stripu je veoma jasna. A tvoje mišljenje o filmovima je samo tvoje. Meni je prvi dio remek djelo koje znam skoro pa napamet. Pa ti vidi...


Možeš li se sjetiti gdje je objavljen taj intervju?

Naime, često nailazim na podatak da je Jeremiah inspirirao Millera, ali nikad se ne navodi izvor u kojem je Miller to izjavio.

Realno, ako govorimo o prvom filmu, nemoguće je da je bio inspiriran Hermannovim stripom, jer je objavljen nekih mjesec dana prije nego je film imao svoju premijeru.

Možda je inspirirao nastavke. Ali opet, volio bih vidjeti neki direktan izvor u kojem Miller to navodi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2020 : 00:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu. To je bilo 90-ih u nekom casopisu. Ja sam zapamtio da se radi o prvom nastavku, sjecam se da mi je imalo logike jer sam pronasao ogromne slicnosti izmedju dva glavna negativca. Moguce je zaista da sam krivo zapamtio i da se radi o nastavcima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/05/2020 : 00:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Možda je inspirirao nastavke. Ali opet, volio bih vidjeti neki direktan izvor u kojem Miller to navodi.



Ja čak mislim, da sam video i snimak na kome Miler to kaže. Sećanje je doduše varljivo. Bilo je to mnogo pre interneta, u vreme izlaska Mad Max 2: The Road Warrior, čini mi se u nekoj Hronici Festa na TV.

Ali bih se složio da je reč bilo o inspiraciji za pomenuti nastavak.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/05/2020 : 00:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne bi me čudilo da u kasnijim intervjuima toga nema, u ova vremena kad su tužbe zbog autorskih prava svakodnevna stvar.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 01:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne bi me čudilo da u kasnijim intervjuima toga nema, u ova vremena kad su tužbe zbog autorskih prava svakodnevna stvar.


Nije ti ova zaludu. Moguce skroz. Zasto bi sad to spominjao, pa da ga netko proziva. A mozda se i predomislio, u poznoj dobi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/05/2020 : 01:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Google mi kao rezultate uglavnom izbacuje domaće sajtove, ali nijedan ne navodi izvor za Millerovu izjavu.

Na francuskoj i engleskoj Wikipediji uopće nema podatka da je Miller bio inspiriran Hermannovim stripom.

Najbliže što sam došao nekom kredibilnom izvoru je ovaj tekst Elvisa Lenića, objavljen u Vijencu.

http://www.matica.hr/vijenac/270/tragom-pobjesnjeloga-maxa-10271/

Ali čak se ni tu ne navodi izvor. Štoviše, potencira se da je baš prvi film vjerna preslika stripa. Što je nemoguće, jer smo utvrdili da su strip i film objavljeni u skoro isto vrijeme.

Ponavljam, postoji mogućnost da su nastavci bili inspirirani stripom, ali volio bih naći tekst ili video u kojem Miller to izjavljuje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/05/2020 : 01:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kad je Džeremaja prvi put objavljen na engleskom, ali se sećam da je išao pod sasvim drugim nazivom.

edit: The Survivors

Edited by - alexts on 03/05/2020 04:14:47
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/05/2020 : 07:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Stati kad ti se dalje ne cita
A ne kad ti je neko reko da stanes ili trrbas stati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 03/05/2020 : 13:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote

Mislio sam da sam već objasnio... voleo bih i ja da to mogu tako spontano, ali kada hoćeš da pratiš nekoliko desetina serijala, praktičnije je ovako.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/05/2020 : 14:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Povodom ove rasprave tko je koga (inspirirao) par riječi.

Kao prvo, malo je mutno kada je uopće krenuo Jeremiah. Našao sam ova 2 podatka:

1. https://www.cbr.com/332841-2/
In 1977 Hermann set out on his own and created his greatest success, the post-apocalyptic epic Jeremiah. Each annual volume of Jeremiah has been translated into many languages and sold tens of millions of copies worldwide, winning such fans as George Miller (Mad Max, Babe) and filmmaker Roman Polanski.

2. https://fr.wikipedia.org/wiki/Hermann_(auteur)
Il commence en 1977 sa première série solo, Jeremiah, d'abord publiée par l’éditeur allemand Koralle et en Belgique par Novedi.
1977. započeo je svoj prvi samostalni serijal Jeremiah, prvi put ga je objavio njemački izdavač Koralle, a u Belgiji Novedi.

Međutim, prva pojava u Zacku je bila u broju 20 od 21.09.1978. U Njemačkoj Jeremiah se zove David Walker.
https://www.comicguide.de/index.php/component/comicguide/?controller=details&file=book&display=long&id=58419
1978: Zack Nr. 20
Erscheinungsdatum: September 1978
Herkunftsland: Frankreich / Belgien
Story-Titel: David Walker: Die Nacht der Adler
Original-Titel: Jeremiah: La nuit des rapaces



Na dvije španjolske stranice se navodi ovo:
1. http://abandonadtodaesperanza.blogspot.com/2007/08/hermann-y-jeremiah-el-placer-de-la.html
En este monográfico el lector descubrirá los comienzos artísticos de Hermann, su necesidad de empezar a escribir sus propios guiones, y hasta resolverá la polémica influencia del largometraje Mad Max en Jeremiah: en realidad, la creación de Hermann es anterior, y fue el cineasta australiano George Miller quien se inspiró en la historieta a la hora de concebir la célebre trilogía postapocalíptica protagonizada por Mel Gibson.
U ovoj monografiji čitatelj će otkriti Hermannove umjetničke početke, njegovu potrebu za pisanjem vlastitih scenarija i čak riješiti kontroverzni utjecaj igranog filma Mad Max na Jeremiaha: u stvari, Hermannova kreacija je prethodila, a australski filmski stvaralac George Miller je bio inspiriran stripom kada je koncipirao čuvenu postapokaliptičnu trilogiju u kojoj glumi Mel Gibson.

2. http://comicstebeos.blogspot.com/2014/10/jeremiah-hermann.html
Esto es algo completamente nuevo en 1979 ya que por aquel entonces todavía no se había estrenado Mad Max, por citar alguna referencia clásica en cuanto a futuros distópicos.
George Miller, el director de Mad Max, ha admitido en más de una ocasión que conocía estos cómics, y la fuente de inspiración de Hermann es una novela del francés René Berjavel llamada Revenge.
To je nešto posve novo 1979. godine, jer u to vrijeme Mad Max još nije bio pušten, navesti neke klasične reference koje se odnose na distopijske budućnosti.
George Miller, redatelj Mad Maxa, više je puta priznao da je znao za te stripove, a Hermannov izvor inspiracije je roman Francuza Renéa Berjavela pod nazivom Ravage.

A ovo su "domaći" izvori:
Bojan Krištofić
https://www.telegram.hr/kultura/spremate-se-premijeru-novog-mad-maxa-prije-toga-morate-otici-na-maraton-starih-filmova/
Nije općepoznato da je George Miller tijekom rada na serijalu “Mad Max” imao snažnu vizualnu referencu u strip-serijalu “Jeremiah” velikog belgijskog autora Hermanna Huppena, vrlo popularnog u Hrvatskoj i regiji. Prva epizoda “Jeremiaha”, “Noć grabljivica” (“La Nuit des rapaces”) izašla je 1979., iste godine kada je Miller lansirao prvi film svoje trilogije, pa se može reći da su se dva serijala dvojice umjetnika gotovo razvijala paralelno.

Elvis Lenić
http://kulturistra.hr/lang/hr/2012/12/kvalitetna-ekranizacija-snaznog-predloska/
Prošla su puna tri desetljeća otkad je Australac George Miller režirao slavni film “Mad Max”, navodno inspiriran stripom “Jeremiah” autora Hermanna Huppena, i tako postavio temelj filmskom bavljenju postapokaliptičnim temama.

Elvis Lenić
http://www.matica.hr/vijenac/270/tragom-pobjesnjeloga-maxa-10271/
Prema vlastitom priznanju George Miller nadahnuće za svoj čuveni filmski serijal Pobješnjeli Max dobio je čitajući Hermannov strip-serijal Jeremiah. Usudio bih se izjaviti da je Millerov futuristički serijal, napose prvi dio, dostojan celuloidni ekvivalent sjajno ispričanim pustolovinama Jeremiaha i Kurdyja u postapokaliptičnoj Americi.

Dragan Antulov
http://www.all-reviews.com/videos-4/mad-max.htm
Such ideas were already explored in JEREMIAH, cult comic book by French artist Hermann, whose influence, together with MAD MAX movies, would later incite whole sub-genre of post-apocalyptic movies.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=498&page=4
Cijeli postapokaliptični look George Miller je pokupio iz stripa Jeremiah ( Džeremaja, jelte - popularan i na ovim prostorima ) Hermanna Huppena.

Koliko je utjecaj filma bio jak, govori i činjenica da 90% ljudi misli kako je Huppen pokrao Millera, a ne obrnuto.
stripom kada je koncipirao čuvenu postapokaliptičnu trilogiju u kojoj glumi Mel Gibson.



Edited by - Peyo on 03/05/2020 14:52:54
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000