forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan dog 179 - Krasopis boli
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

LudensovPotrcko
New Member

229 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 24/05/2020 :  17:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Eto, i Dylan podlegao jednom glupom trendu...

Scenarij: Andrea Cavaletto
Crtež: Giulia Massaglia, Luigi Piccatto, Matteo Santinello, Renato Riccio

Broj originala 352

Već na shop.strip-agent.hr

Tijekom slijedećeg tjedna u striparnicama i na kioscima.

Sce

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
12132 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/05/2020 :  18:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Užasan crtež koji prati jednu čudnu priču. Nekako su motivi likova baš čudni, a posebno smisao za pravdu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

8550 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/05/2020 :  18:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ovo kao da je zumirano?
Deblje crte...tako pari.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member

Croatia
1229 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/05/2020 :  18:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Napokon, sve ide dosta brzo jedino s DD ludens šteka
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9478 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 :  19:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

A koliko sam to puta govorio... daj Bernarde Dylana malo brzim ritmom, neka je sve losiji i losiji, mi ga volimo...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
7544 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 :  20:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Interesantan prevod. Krasopis boli. Dobar je bio i VCov Kaligrafija bola. Oba su jako dobra prevoda i zvucni naslovi za epizodu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member

Slovenia
15583 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/05/2020 :  20:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nek samo ide Dilan ovim tempom i sve ok..

KO NE CITA I KUPUJE MALOG RENDŽERA NE CITA NIŠTA I NEK CUTI ZAUVIJEK!
A DA...HOCEMO KOMANDANTA MARKA U KOLORU!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member

Croatia
9286 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2020 :  20:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Interesantan prevod. Krasopis boli. Dobar je bio i VCov Kaligrafija bola. Oba su jako dobra prevoda i zvucni naslovi za epizodu.

U načelu, potpuno su jednaki.
Kaligrafija je iz grčkog, "lijepo pisanje" ili krasopis (kod nas je dugo vremena to bio i zaseban predmet u školi, kad se učilo lijepom pisanju, mogu misliti kako to danas zvuči da nekoga učimo lijepo pisati).
A u hrvatskom je bol ženskog roda u duševnom, psihičkom i općem značenju, dok je muški rod samo tjelesan, fizički i to uglavnom doslovno i u množini (bolovi u trbuhu).
U srpskom je pak uvijek muškog roda.
Tako da, različiti su oblici u jezicima, ali posve je isto značenje.

Život ne pocinje ni zacecem ni rodjenjem nego odlaskom iz ove primitivne vukojebine.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
7544 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 :  20:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by going going

U načelu, potpuno su jednaki.
Kaligrafija je iz grčkog, "lijepo pisanje" ili krasopis (kod nas je dugo vremena to bio i zaseban predmet u školi, kad se učilo lijepom pisanju, mogu misliti kako to danas zvuči da nekoga učimo lijepo pisati).
A u hrvatskom je bol ženskog roda u duševnom, psihičkom i općem značenju, dok je muški rod samo tjelesan, fizički i to uglavnom doslovno i u množini (bolovi u trbuhu).

Hvala na pojasnjenju Curunir! Mislio sam da je ovo ,,boli" glagol u prezentu u 3. licu jednine, pa da kao to pisanje izaziva bol.
Ali da, jasno, krasopis i kaligrafija su jedan te isti pojam.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member

Croatia
9286 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2020 :  20:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, da, oblik je isti kao da je glagol, iako bi onda bilo malo smiješno.
Ali nije, imenica je, samo ženskog roda.

Život ne pocinje ni zacecem ni rodjenjem nego odlaskom iz ove primitivne vukojebine.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
12132 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/05/2020 :  14:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:

Nije tako https://www.pismenica.rs/jezicke-nedoumice/kog-je-roda-imenica-bol/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member

Croatia
9286 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 :  18:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa drago mi je da je tako i da je onda praksa zapravo jednaka u oba jezika (iako je u prijevodima na srpski ja ne primjećujem, jer je uvijek muškog roda).

Ipak, sjeti se da si mi ti onomad napisao kako ti je vrlo čudno što je u hrv. bol u ženskom rodu te da je kod vas uvijek u muškom. Sjećam se kao da je jučer bilo, ima jedno 2 godine, možda i više. I to sam dakako uzeo kao zdravo za gotovo. Sad te moram označiti nepouzdanim!

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
12132 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/05/2020 :  18:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:

Pa drago mi je da je tako i da je onda praksa zapravo jednaka u oba jezika (iako je u prijevodima na srpski ja ne primjećujem, jer je uvijek muškog roda).

Ipak, sjeti se da si mi ti onomad napisao kako ti je vrlo čudno što je u hrv. bol u ženskom rodu te da je kod vas uvijek u muškom. Sjećam se kao da je jučer bilo, ima jedno 2 godine, možda i više. I to sam dakako uzeo kao zdravo za gotovo. Sad te moram označiti nepouzdanim!

Da, pa i dalje mi je čudno i ja mislim da nikad nisam upotrijebio ovu imenicu u obliku ženskog roda. U praksi je uvijek u muškom rodu, ne sjećam se da sam vidio (mada ne mogu da tvrdim da nisam) primjer upotrebe u ženskom rodu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member

Croatia
9286 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 :  18:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
E pa to i govorim, da ovaj link gore, iako bih volio da je tako, nije u pravu što se prakse tiče.

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
12132 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/05/2020 :  18:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:

E pa to i govorim, da ovaj link gore, iako bih volio da je tako, nije u pravu što se prakse tiče.

Ma u teoriji sigurno može da bude ženskog roda, ali teško da će to iko tako upotrijebiti.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member

Croatia
9286 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 :  19:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pogledaj koliko si nam muke stvorio, samo si ispred linka trebao napisati "da, u praksi je tako, iako ne i u teoriji", a ne "nije tako".
Jer sad stalno potvrđujemo istu stvar i ništa ne raspravljamo, a mnogo riječi

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

8550 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/05/2020 :  19:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Halo lege, vi ste ljudi od struke sto se tice odredjivanja roda imenicama,glagolima,a mi znamo priprosti bedaki da moze "bol" i "boliti" biti u oba roda, npr. "Boli za pop.zd.t.!", "Boli u PM!" i "boli me racku!".😁
Ispricavam se svekolikom citateljstvu na rjecniku Spider Jeruzalema.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9478 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2020 :  19:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Halo lege, vi ste ljudi od struke sto se tice odredjivanja roda imenicama,glagolima,a mi znamo priprosti bedaki da moze "bol" i "boliti" biti u oba roda, npr. "Boli za pop.zd.t.!", "Boli u PM!" i "boli me racku!".😁
Ispricavam se svekolikom citateljstvu na rjecniku Spider Jeruzalema.

Boli me najvise sporost izlazaka Dylanovih novih epizoda. A za ove pizdarije, kako si rekao, bole nas sve i svasta od anatomije.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member

Croatia
9286 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 :  20:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
E da je znati kako se pise "chiao" i "Ferria"...

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member

Croatia
9286 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 :  20:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pravopis boli, to je pravi naslov

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9478 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2020 :  20:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A sta, nisi jos isa ca iz ove primitivne vukojebine?
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member

Croatia
1229 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 25/05/2020 :  21:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:

A koliko sam to puta govorio... daj Bernarde Dylana malo brzim ritmom, neka je sve losiji i losiji, mi ga volimo...

Trebaš reći Bernardu da je Dylan Dog i na autopilotu bolji od ostalih bonelli mastodonata
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9478 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2020 :  21:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zar ne? Drago mi je da pratis potitivne tokove svijesti i citas dobre slogane, ali gazda Ludensa zna sve to i sam.
Go to Top of Page

morski
Senior Member

2428 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 25/05/2020 :  21:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by ivanl

quote:

Trebaš reći Bernardu da je Dylan Dog i na autopilotu bolji od ostalih bonelli mastodonata

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

morski
Senior Member

2428 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 25/05/2020 :  21:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:

Da, pa i dalje mi je čudno i ja mislim da nikad nisam upotrijebio ovu imenicu u obliku ženskog roda. U praksi je uvijek u muškom rodu, ne sjećam se da sam vidio (mada ne mogu da tvrdim da nisam) primjer upotrebe u ženskom rodu.

nikad joj nisi rekao bona

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

manhunter
Moderator

19747 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/05/2020 :  22:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:

Ma u teoriji sigurno može da bude ženskog roda, ali teško da će to iko tako upotrijebiti.

Ja sam onda neki poseban slučaj, pošto bol koristim u oba roda, i to upravo kao gore rečeno: fizički bol i duševna bol. A odakle mi je to, ne znam.

Edit: Sad kad razmislim, muška imena koja se u književnom obliku završavaju na "a" se u mom kraju završavaju na "o", tako da ni ovo gore više nije tako čudno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Edited by - manhunter on 25/05/2020 22:13:36
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000