forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 45 - Berlin
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2813 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 28/11/2020 : 22:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Sjajan uvid u Berlin iz tog doba pruža eksperimentalni nijemi dokumentarac (ali posložen kao da je igrani film) Berlin: Simfonij velegrada (1927).

https://www.imdb.com/title/tt0017668/?ref_=nv_sr_srsg_0




Izvrstan dokumentarac. Doživljaj je još bolji uz muziku koju je Meisel skladao za film. Na žalost, na youtube sam našao samo muziku uz prvi čin.
Strip sam ostavio za božićne praznike kako bih ga mogao pročitati u miru.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4930 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2020 : 22:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga lani gledao u kinu uz muziku koju su uživo izvodili Chui. Odličan doživljaj.

quote:
Originally posted by BeaGea

Kao i sjajan serijal Berlin Alexanderplatz!



Ima i sad ova nova, također hvaljena, Babylon Berlin.

Dokumentarac ima tu dimenziju koja ga čini dodatno zanimljivim što je on stvarno iz tog doba, snimke se autentične, a ne naknadni igrani prikaz.

Edited by - vukozec on 28/11/2020 22:41:50
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/11/2020 : 22:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Procital sam strip Babylon Berlin pa budem jednom pogledao i seriju! Jel tebi sjela?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 28/11/2020 22:50:27
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2020 : 22:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Koliko strip Babylon Berlin ima veze sa serijom?



Oboje su zapravo adaptacija serijala knjiga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/11/2020 : 22:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by BeaGea

Koliko strip Babylon Berlin ima veze sa serijom?



Oboje su zapravo adaptacija serijala knjiga.



Znaci knjiga jel bila prva!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4930 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2020 : 22:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nisam to još gledao, spor sam sa serijama.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2020 : 23:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odlična je serija, strašno se uvuče pod kožu nakon par epizoda.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2639 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/11/2020 : 00:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Procital sam strip Babylon Berlin pa budem jednom pogledao i seriju! Jel tebi sjela?


Serija je ludilo.
Mene zanima jel strip, Lokomotivino izdanje? I ako jeste jel cela prica u njemu, nema nastavaka?

Edited by - jagodanbg on 29/11/2020 00:40:06
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7149 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/11/2020 : 00:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam ga lani gledao u kinu uz muziku koju su uživo izvodili Chui. Odličan doživljaj.


Uf! Da mi je prilika to doživjeti...

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3223 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/11/2020 : 03:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by BeaGea

Procital sam strip Babylon Berlin pa budem jednom pogledao i seriju! Jel tebi sjela?


Mene zanima jel strip, Lokomotivino izdanje? I ako jeste jel cela prica u njemu, nema nastavaka?


Da i da.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/11/2020 : 10:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by BeaGea

Procital sam strip Babylon Berlin pa budem jednom pogledao i seriju! Jel tebi sjela?


Serija je ludilo.
Mene zanima jel strip, Lokomotivino izdanje? I ako jeste jel cela prica u njemu, nema nastavaka?



Nije, cital sam online na engleskom. Cijela prica!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/11/2020 : 10:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Inače, ako postoji netko tko bi dao svoj Berlin u zamjenu za Daytripper (rasprodano za rasprodano), nek se slobodno javi

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/03/2021 : 22:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Trenutno se mučim sa slovenskim izdanjem ali mislim, da je prijevod kod ovog stripa još najmanji problem, tako da se kritika odnosi i na Fibrino izdanje. Ne sječam se, kad sam posljednji put čitao (ili gledao) nešto tako smarajuče i dosadno. Prema ovom su Ipak i ovdje, Presveto srce ili Killing & Dying zabavni stripovi. Ok, čovjek se možda potrudio oko arhitekture i povjestnih podataka, ali sve ostalo... lica su nedefinirana, naročito kod žena, privlačnost ili starost možeš odrediti tek nakon opisa u tekstu, iako ima porilično akcijskih scena, sve skupa djeluje dosta statičko. Problem je i u tome što priča skače i posustaje tjekom cijelog stripa. Ako je autor na taj način želio pokazati svu bjedu, beznađe i sivilo tog vremena, recimo da mu je to uspjelo, ali iz tog povjestnog doba moglo se i moralo više napraviti. Ocjena 3/10 -- preporučujem knjižnicu, 6/10 za tvrdokorne ljubitelje te epohe i Berlina.



quote:
Originally posted by anto

Uf,kako je ovo pretencizan strip.I da ga je radio neko drugi,verovatno sa punim pravom - ali Džejson Luts je tek sjajan ilustrator i prosečan scenarista,te je sve ostalo na velikoj ambiciji!

Autor je želeo da nam dočara jednu jako bitnu epohu u razvoju evropske pa i svetske civilizacije,koja se odigravala u glavnom gradu Nemačke s'kraja 20-ih i početkom 30-ih prošlog veka,kroz živote običnih ljudi.Ali to je izveo tako dosadno,da mi je prosto neverovatno da vidim kad bilo ko veliča ovaj strip.
Mada,Berlin je idealno štivo da se foleri foliraju kako su pročitali nešto uzvišeno pametno.
Do 170 i neke stranice sam hteo da umrem od dosade,a tada je strip i počeo da liči na nešto;da budem iskren,nije sad da je toliko loš.Pa opet do samog kraja se prepliću fini i zanimljivi delovi stripa sa smarajućima.

Konačni utisak i nije toliko loš,recimo 3/5,pre svega zahvaljujući crtežu.



Nakon čitanja rekao bih da se ova 2 osvrta poklapaju sa mojim dojmom.

Autor je uložio dosta truda, ali je konačan rezultat dosta skroman. Od jedne potencijalno atraktivne teme (zbog zbivanja koja su povijesno izuzetno zanimljiva) napravljen je pretenciozan (često zamarajući) strip po receptu D&Q izdavača za dobivanje Eisner i Harvey nagrada: LGBT teme, rasizam, droga, disfunkcionane obitelji, čudaci i dr. U takvom bućkurišu nebitno je povijesno razdoblje i događanja koja su obično samo dekor za sve nabrojano.

Još mi je najzanimljiviji Lutesov hommage ekspresionistima Fransu (a ne Franzu kako piše u stripu) Masereelu (37. stranica) i njegovom prijatelju Georgeu Groszu (237. stranica). Na 37. stranici studenti Likovne akademije se sprdaju sa kolegom kojem je Masereel idol zbog njegovih stripova u drvorezu (ovdje je riječ o Mein Stundenbuch/Passionate Journey iz 1919.) koji su popularni i tiskaju se i prodaju i dan danas. Ti stripovi u drvorezu se danas smatraju začetkom grafičkih novela.

https://www.amazon.com/Passionate-Journey-Vision-Woodcuts-History/dp/0486460185

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7149 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/03/2021 : 23:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Vidim da si se ipak izliječio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2021 : 00:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Vidim da si se ipak izliječio.



Pomogla mi Sila !
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12871 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2021 : 12:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nakon čitanja rekao bih da se ova 2 osvrta poklapaju sa mojim dojmom.

Autor je uložio dosta truda, ali je konačan rezultat dosta skroman. Od jedne potencijalno atraktivne teme (zbog zbivanja koja su povijesno izuzetno zanimljiva) napravljen je pretenciozan (često zamarajući) strip po receptu D&Q izdavača za dobivanje Eisner i Harvey nagrada: LGBT teme, rasizam, droga, disfunkcionane obitelji, čudaci i dr. U takvom bućkurišu nebitno je povijesno razdoblje i događanja koja su obično samo dekor za sve nabrojano.



Doživljavam te kao nekoga tko se razumije u stripove, tako da mi nije jasno odakle povod za ovakve komentare?

Ok, Berlin ti se nije svidio, u to neću ulaziti. Međutim, teme koje si pobrojao itekako spadaju u povijesno razdoblje koje strip obrađuje. Dobro je proći nemali broj znanstvenih radova o Weimarskoj Republici koji obrađuju navedeno razdoblje, kao i navedene teme. Uostalom, Jason Lutes je proveo 22 godine svog života radeći na ovom stripu, te mislim da ga s pravom možemo smatrati stručnjakom za povijest Weimarske Republike.

Također, način s kojim si Drawn & Quarterly opisao kao "izdavača za dobivanje Eisner i Harvey nagrada" daje mi naslutiti da nisi pretjerano upoznat s radom ove važne i sjajne izdavačke kuće.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2021 : 13:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Peyo

Nakon čitanja rekao bih da se ova 2 osvrta poklapaju sa mojim dojmom.

Autor je uložio dosta truda, ali je konačan rezultat dosta skroman. Od jedne potencijalno atraktivne teme (zbog zbivanja koja su povijesno izuzetno zanimljiva) napravljen je pretenciozan (često zamarajući) strip po receptu D&Q izdavača za dobivanje Eisner i Harvey nagrada: LGBT teme, rasizam, droga, disfunkcionane obitelji, čudaci i dr. U takvom bućkurišu nebitno je povijesno razdoblje i događanja koja su obično samo dekor za sve nabrojano.



Doživljavam te kao nekoga tko se razumije u stripove, tako da mi nije jasno odakle povod za ovakve komentare?

Ok, Berlin ti se nije svidio, u to neću ulaziti. Međutim, teme koje si pobrojao itekako spadaju u povijesno razdoblje koje strip obrađuje. Dobro je proći nemali broj znanstvenih radova o Weimarskoj Republici koji obrađuju navedeno razdoblje, kao i navedene teme. Uostalom, Jason Lutes je proveo 22 godine svog života radeći na ovom stripu, te mislim da ga s pravom možemo smatrati stručnjakom za povijest Weimarske Republike.

Također, način s kojim si Drawn & Quarterly opisao kao "izdavača za dobivanje Eisner i Harvey nagrada" daje mi naslutiti da nisi pretjerano upoznat s radom ove važne i sjajne izdavačke kuće.



U krivu si, ne samo da sam pročitao brojne D&Q naslove nego brojne i imam jer su izvanredni. Nigdje nisam napisao da su D&Q izdanja loša. I ovo što sam napisao vrijedi po mom mišljenju ne samo za neke D&Q naslove, nego i za neke naslove drugih izdavače, ali i za TV serije nekih TV kuća.

Koliko sam knjiga pročitao, koliko sam dokumentaraca (nebrojeno) pogledao, TV serija i filmova na temu predratne Njemačke mogao bih i sebe nazvati poznavateljom povijesti Weimarske Republike. Uopće ne sporim niti sam osporavao da Jason Lutes to jest. 3 stranice refereci i nadahnuća na kraju ove knjige govori u prilog tome.

To što mislim da je rezultat osrednji povezano je s mojim razmišljanjem da se s obzirom na period koji obrađuje mogao napraviti puno bolji strip. Prvi TPB Berlina sam pročitao prije 20 godina i prodao sam ga nezadovoljan time što je previše prostora posvećeno likovima i događajima koji mi nisu bili osobito zanimljivi. Zbog pohvala kompletnom djelu očekivao sam zanimljivije nastavke, ali samo ovlaš su dotaknute neke meni zanimljive teme. TV serija Babylon Berlin koja dotiče neke iste teme mi je neusporedivo bolja i zanimljivija. Ako maknemo povijesni period u kojem se događa radnja i koncentriramo se na život samih likova moja ocjena za strip Berlin bi bila malo veća. A spomenute teme su univerzalne i nisu posebno vezane samo za to razdoblje. A danas je jako popularno spominjati ih i u pravilu radovi s tim temama dobivaju nagrade što neki autori obilato i uvjeren sam svjesno koriste.

Dovoditi u pitanje nečije poznavanje stripa na temelju različitih ocjena nije nužno pokazatelj poznavanja vrijednosti stripova. Ti si čini mi se par puta davao liste stripova koji ti se sviđaju i na njima ima osim velikog broja naslova s kojima se slažem da su izuzetni, ima i nekolicina koji su po meni od manje vrijednosti. Ali te zbog toga ne bih okvalificirao kao nekompetentnog za ocjenjivanje vrijednosti stripova. Za mnoge stripove smo vezani bilo zbog razdoblja života kada smo ih čitali ili nam se zbog nekih razloga sviđaju i boli nas đon ako to nekom nije osobito kvalitetan strip.

Neki uzdižu superherojštinu kao naj stripove, neki Bonellijeve stripove, neki mange, a neki kao ja pretjeruju u uzdizanju BD-a itd.

Kao što rekoh, to je moje mišljenje i moguće je da sam u krivu. A možda si ti u krivu. A možda je istina negdje u sredini. Ostavljam drugima na procjenu, nikad nisam ni tvrdio da sam u bilo čemu, a kamoli u svemu u pravu, samo iznosim mišljenje ne da iritiram nekoga nego da mu pomognem ako to itko i pročita. Kao što je napisao RM njemu je nečije mišljenje orijentir. Neki put pokuda s moje strane nekom znači da je to štivo za njega ili obrnuto, a neki put se ukusi poklope.

Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3223 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/03/2021 : 14:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Babylon Berlin možda samo na početku dobro "oseti" period, ali što više odmiče, a pogotovo u s3 je nešto što je preraslo u običan krimić koji je mogao biti smešten i u Istanbul 19 veka, Sydney 1960ih, Buenos Aires s početka prošlog veka...bilo gde.
Strip Berlin s druge strane za razliku od standardnog fokusa na glamur dekadenciju i naciste kao skoro svi uradci na temu Nemačke tog doba, pruža konačno prostora ljudima s margina kojih retko kad u umetnosti vidimo, siromasima, komunistima, sindikatima. Osetiš atmosferu "crvenih" radničkih kvartova...

P.S. Drawn & Quarterly je među najboljim strp izdavačkim kućama na svetu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2021 : 14:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Peyo,svaka ti je ko u Njegoša,najozbiljnije;ovaj zadnji tvoj upis sam pročitao dva puta koliko mi se svideo.I moram reći da se slažem sa njim stopostotno,sa onim stvarima sa kojima sam i sam upoznat (znači ne pričam o D&Q naslovima,Veimarskoj republici ili seriji Vavilon Berlin).

Savršeno si opisao manjkavosti Berlina - autor stavlja težište na događaje i likove koji nisu toliko zanimljivi,pa zbog toga većinu nas i smaraju neki delovi stripa.Bilo je tu prostora za dosta bolji strip.Ovako,nije to ni blizu kako ga neki veličaju.Ja to vidim kao neki snobizam u stipu, u stilu "čitam ovaj visokointelektualni strip,i jeste da se tu i tamo dosađujem,ali to je sad nebitno,jer ja sam intelektualac,i jako sam pametan,obrazovan i elokventan".

A malo mi ide Bušido više sa tom političkom korektnošću,rekao bih sad nešto na temu pederastije,rasizma i pomenutih stvari,ali neću,otkud znam,ne može se više nigde slobodno ni izražavati a da te ne okarakterišu kao homofoba,rasistu...a ne pije mi se ban.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

970 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/03/2021 : 15:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Peyo, ako ti se ne sviđaju navedene teme koje je danas "jako popularno spominjati" i "u pravilu... dobivaju nagrade" te ih "neki autori obilato i... svjesno koriste" - meni je to skroz u redu!

No, Lutes je Berlin započeo pisati prije 22 godine te je teško pretpostaviti da je znao koje će teme danas donositi pare i nagrade. Osim ako su one već godinama popularne, te postaju univerzalne...😉

Meni je Berlin vrlo dobar strip, univerzalne teme mi odgovaraju, kao što mi odgovara i specifičnost vremena i prostora kojeg Lutes opisuje.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2021 : 15:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Peyo, ako ti se ne sviđaju navedene teme koje je danas "jako popularno spominjati" i "u pravilu... dobivaju nagrade" te ih "neki autori obilato i... svjesno koriste" - meni je to skroz u redu!

No, Lutes je Berlin započeo pisati prije 22 godine te je teško pretpostaviti da je znao koje će teme danas donositi pare i nagrade. Osim ako su one već godinama popularne, te postaju univerzalne...😉

Meni je Berlin vrlo dobar strip, univerzalne teme mi odgovaraju, kao što mi odgovara i specifičnost vremena i prostora kojeg Lutes opisuje.



Po običaju ne čitaš pažljivo što pišem i pogrešno to tumačiš. Pa i RM.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2021 : 15:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
samo te ja prijatelju ispravno tumačim :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2021 : 16:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

samo te ja prijatelju ispravno tumačim :)



Jedan, ali vrijedan .

Neki put je i do mene, nehotično generaliziram (i onda se u pravilu javi Bushido) ili nisam dovoljno jasan.

Zula i RM ne vide da se vrlo često slažemo u ocjenama, pa imam utisak da pristupaju mojim komentarima sa predubjeđenjem o mojim preferencijama i ukusu.

A da D&Q ima izvanredna izdanja to znam odmalena, a imam maltene godina kao Broj Jedan.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2021 : 17:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Za mene je berlin remek djelo. Sve ono sto mu vi ovdje zamjerate ja smatram vrlinama. Fokusiranost na likove i njihove odnose gdje povijesni dogadjaji sluze samo kao kulisa je bit i najveca prednost ovog stripa. Njihova obicnost je dodatni plus.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zula
Average Member

970 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/03/2021 : 18:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zula

Peyo, ako ti se ne sviđaju navedene teme koje je danas "jako popularno spominjati" i "u pravilu... dobivaju nagrade" te ih "neki autori obilato i... svjesno koriste" - meni je to skroz u redu!

No, Lutes je Berlin započeo pisati prije 22 godine te je teško pretpostaviti da je znao koje će teme danas donositi pare i nagrade. Osim ako su one već godinama popularne, te postaju univerzalne...😉

Meni je Berlin vrlo dobar strip, univerzalne teme mi odgovaraju, kao što mi odgovara i specifičnost vremena i prostora kojeg Lutes opisuje.



Po običaju ne čitaš pažljivo što pišem i pogrešno to tumačiš. Pa i RM.


... ili ti po običaju ne pišeš najpažljivije pa tumačim što pročitam...

Nema veze, bitno da je zanimljivo malo razglabati.

I istina je, uglavnom se u većini slažemo (i vjerojatno to premalo ističemo), a mala neslaganja su dobrodošao začin našoj nesavršenosti.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000