forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 257 - Čistilište
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2023 : 08:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Zovem se Benjamin Tartouche. Izgubio sam sve. Posao, kuću, dostojanstvo. A potom sam umro. I upravo su tada započele moje nevolje.

Kolorka 257 • Čistilište • 196 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Christophe Chaboute • Crtež Christophe Chaboute • Prijevod Mirna Sindičić Sabljo • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 27 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-257-cistiliste/870/

Trouble will find me

viki_ri
Starting Member



30 Posts

Member since 19/02/2020

Posted - 20/09/2023 : 09:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send viki_ri a Private Message  Reply with Quote
Može!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/09/2023 : 09:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Obozavam ovaj strip
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2023 : 09:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Yeah, sada se uzima!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2023 : 10:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ček,to je beše Kobila objavila?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2023 : 10:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Napokon na hrvatskom!
Izvanredan strip!
(Mislim, svaki je Chabouteov strip genijalan, ali ovom se vracam stalno)
Onaj Besne kobile, sad 'izlazi s travnjaka', Fibrin 'ulazi u igru'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
156 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 20/09/2023 : 11:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
Super! Još kad bi uletilo reizdanje Sam samcat...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 20/09/2023 : 11:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ček,to je beše Kobila objavila?



Jeste ali u manjem formatu. Odlican strip!
Resicu se Kobile pa cu uzeti kolorku kad budem u prilici.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2023 : 12:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sasvim je ovde dovoljan i Kobilin format.Plus je tamo i Goranov prevod,tako da nema razloga da se izlažem trošku.
Plus nisam neko ko reže vene na Šabutea,mada imam skoro sve od njega.Nemam samo Ribare nove zemlje.
Ovo je inače odlično,topla preporuka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2023 : 16:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas sam nedavno prodao odlicno ocuvane Kobiline knjige Chaboutea za neku sicu, ovdje na siteu. (Moram ih gledati poslati)
A ubrzo ce i ono staro Cistiliste 'na bubanj'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/09/2023 : 16:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip. A ovo je i najbolji Chaboute.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 20/09/2023 : 21:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ovo dupliram...

Carpe diem
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/09/2023 : 22:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Iako imam zamerke na kraj, odličan je i ovde Chaboute, što nije nikakvo iznenađenje s obzirom o kakvom se majstoru radi. Kopiram osvrt pa nadam se da će nekome pomoći:


Chaboute se ovaj put dotakao pitanja na koje odgovor nisu mogli dati ni najveći svetski filozofi i mislioci - šta se dešava posle smrti. Raj? Pakao? Ili ostajemo zaglavljeni u onom trećem - limbu, gde smo prinuđeni da se šapatom obraćamo živima, kao glas griže savesti sa one druge strane. Iskreno moram priznati da još nikad nisam čuo da je neko objasnio Čistilište na ovaj način, Chaboute dobija veliki plus za originalnost.

Cenim da nema čoveka sa ovih prostora koji će ostati ravnodušan na ovo delo, jer prodavac osiguranja koji postaje političar jer mu se to jednostavno može i koji obećava kule i gradove pred izbore nudi toliko prilika za poistovećivanje sa "gospodom" sa balkanske političke arene i izvršiteljima koji bezdušno prate slovo zakona i plene ljudima njihovu imovinu.

Što se tiče crteža, zanimljivo da smo ovaj put dobili Chaboutea u koloru, iako se glavni junak većinom vremena kroz priču provlači "neobojen". Chaboute prepoznatljiv po c/b grafizmu, ali stoji mu kolor kao saliven, pravi majstori se konzumiraju u obe varijante.

Što se tiče tumačenja kraja: Meni deluje da odlazak u raj simbolički predstavlja priliku za novi početak koju je glavni lik dobio kao nagradu, jer je uspeo da slomi političara. Previše utopijsko-srećan završetak jer kao što je dobro poznato, političari drže svoju grižu savesti na mute. Šteta što je kraj možda previše mlak, očekivao sam drugačiji završetak i malo više oštrine.

Čitajte Čistilište, pročistite svoju dušu, svoju savest, kad već naši političari to ne mogu.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/10/2023 : 10:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Svi Chabouteovi stripovi koje sam čitao su mi bili dobri al ni jedan me nije sad ostavio pah. Slično je i sa čistilištem al se čistilište ističe svojim predivnim kolorom. Priča je vrlo kratka i čita je jako brzo, malo teksta puno slika, puno tišine i zamišljenih pogleda. Okrugle okice gledaju i komuniciraju s nama više od usta protagonista. Fora strip, ocjena ? a valjda 8.5/10.

5 stripova sam uzeo u zadnjoj turi i ovakva bi bila neka lista:
10/10 Grupna terapija
10/10 Moskovski bubnjar
9/10 Ona koja govori
8.5/10 Čistilište
8/10 Hoka Hey

Edited by - Chui on 04/10/2023 10:40:18
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/10/2023 : 14:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Konacno jedna dobro uravnotezena ocena Cistilista bravo Chui.
Citao sam inace srpsko izdanje ovog stripa.


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2023 : 16:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Svi Chabouteovi stripovi koje sam čitao su mi bili dobri al ni jedan me nije sad ostavio pah. Slično je i sa čistilištem al se čistilište ističe svojim predivnim kolorom. Priča je vrlo kratka i čita je jako brzo, malo teksta puno slika, puno tišine i zamišljenih pogleda. Okrugle okice gledaju i komuniciraju s nama više od usta protagonista. Fora strip, ocjena ? a valjda 8.5/10.

5 stripova sam uzeo u zadnjoj turi i ovakva bi bila neka lista:
10/10 Grupna terapija
10/10 Moskovski bubnjar
9/10 Ona koja govori
8.5/10 Čistilište
8/10 Hoka Hey



isto i kod mene.

Zole i 1629.?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/10/2023 16:43:48
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 05/10/2023 : 09:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Chui

Svi Chabouteovi stripovi koje sam čitao su mi bili dobri al ni jedan me nije sad ostavio pah. Slično je i sa čistilištem al se čistilište ističe svojim predivnim kolorom. Priča je vrlo kratka i čita je jako brzo, malo teksta puno slika, puno tišine i zamišljenih pogleda. Okrugle okice gledaju i komuniciraju s nama više od usta protagonista. Fora strip, ocjena ? a valjda 8.5/10.

5 stripova sam uzeo u zadnjoj turi i ovakva bi bila neka lista:
10/10 Grupna terapija
10/10 Moskovski bubnjar
9/10 Ona koja govori
8.5/10 Čistilište
8/10 Hoka Hey



isto i kod mene.

Zole i 1629.?



Imam već jedan strip o Zoli doma, onaj afera Zola i taj je baš dobar, pa sam ovaj preskočio. A 1629 preview mi uopće nije bio zanimljiv nije moj đir.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2023 : 15:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ovaj strip, (ili bolje reći prostudirao), bar četiri puta u crno bijeloj verziji.

Evo sad i u boji.

Ništa mi se nije promijenilo. Remek djelo. Stripčina. Ja naprosto obožavam Chabouteov rad. I to je to!

Ostavljam i c/b verziju Besne kobile jer ovo se treba imati u obe verzije. (Bar dok nam Fibra ne isporuči oriđiđi varijantu u biblioteci Orci)

Največe preporuke za ovu ALBUMČINU!

Posebice mi je bilo gušt gledati povratničke duše u vidu Frank Zappe kod uličnog glazbenika, Einsteina kod školarca, Alfreda Hitchocka kod slucajnog snimatelja s kamerom...

Ma, remek djelo. Ček, da potvrdim velikim slovima; REMEK DJELO!

(uostalom kao i sve od ovog genijalnog, u prvom redu crtača pa i scenarista, dakako)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/11/2023 : 16:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kobilino izdanje Čistilišta je takođe u koloru.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 11/11/2023 : 17:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ne postoji Cistiliste cb, pomesao covek nesto. Ali stoji da je sjajan strip, i najbolji Chaboute.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2023 : 18:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
J. connor/naker, jbg...
Omasio ceo fudbal! Ali i ne, posto se s Chaboutem 'drogiram' svako malo, non stop. Stalno se vracam ovom autoru. Od tisuca koje sam procitao on mi je sam vrh! Pa mi je stalno, to jest, cesto u mislima.
A i nedavno sam bas prodao, tek tako za sitne pare izdanja Kobile, da ne dupliram s Fibrinim...pa sam malo 'pobucao' situaciju.
Narocito stoga sto sam i pod dojmom novoizaslog albuma Trilla i Mandrafine; Noc bez kraja, koje cu zadrzati i cb i kolor...
Pa stoga i, nesuglasica sam sa sobom. (To je mozda i dokaz da puno, previse citam i da cu jednom 'cvrciti' od mjesanja stiva.) Ali ko ga j...
Dok traje, dobro je!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/12/2023 : 15:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jako sam zadovoljan pročitanim iako ima par banalnih dijelova koji otkrivaju mladost autora u trenucima pisanja ali su unatoč tome simpatični i čovjek se lako može poistovjetiti s glavnim likom. Heh tko od nas nije barem jednom poželio imati moć utjecaja na događaje i instantno ispravljati društvene i osobne nepravde? Super se Chaboute ovdje dotaknuo veze moć-korupcija i baš je jak trenutak kad glavni lik shvati da je i on počeo zloupotrebljavati moć isto kao i Trusquin :))
Kraj mi je baš dobarm vjerojatno zato što kod Chaboutea inače prevladava crnjak/praznina pa mi ovo dođe kao iznenađujuća ali pozitivna anomalija.
Crtež je solidan i najveći mu je problem što za moj ukus ima previše presličnih kadrova. Tako da dajem prosječnu ocjenu + bod više jer je tu ipak bio još mlad i tek par godina kasnije će u potpunosti pronaći svoj vlastiti jezik.

7,5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/12/2023 : 17:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
on mi je sam vrh!



Rekoh ja!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 17/12/2023 : 08:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
ajme koje razočarenje. Sve do sad objavljeno od Chaboutea me oduševilo, tako da sam imao visoka očekivanja, ali na kraju mi je ovo toliko mlako i bljutavo.

Većina ideja i motiva u scenariju su već sto puta obrađena u drugim medijima, nema tu ništa novo i svježe. Čovjek umire, pruži mu se pogled na sve greške koje je napravio u životu i ponudi mu se prilika da se iskupi.

Vraća se u obliku duha s magičnim đonovima koje ne prolaze kroz materiju kao ostatak tijela, i šapuće ljudima savjete na uho.

Čak mi ni crtež nije nešto posebno, jedino me se dojmila strana 62 mislim, kad ga udari auto pa u tri kadra vidimo shopping kolica kako lete, ta tabla kao da je iz orke.

Uglavno, ne kužim kako ovo može biti remekdjelo.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 17/12/2023 : 19:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Prijatelju, spojler do spojlera 🤫
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 18/12/2023 : 07:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
A što je to spoilano, a da nije već u ostalim postovima...evo usporedi nakerov i moj post, što je to drastično spoilano?

Što misliš o kojem se čistilištu radi, obrtu za čišćenje cipela? Kako se dolazi u čistilište, tako što preživiš udarac autom?



Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000