forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 156 - Vitezovi oprosta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/06/2020 : 19:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Lijo !
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39386 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/06/2020 : 21:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Je l' ovo nastavak necega? Ja uzeo strip i na stranici sa generalijama stoji album 5, 6, 7, 8.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2020 : 21:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Je l' ovo nastavak necega? Ja uzeo strip i na stranici sa generalijama stoji album 5, 6, 7, 8.


Da, nastavlja se na ovo. Piše ti i u naslovu stripa.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50849

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 30/06/2020 21:18:48
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39386 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/06/2020 : 21:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Hvala ziva enciklopedijo. :) Sad moram i onaj nabaviti :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/07/2020 : 22:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Druženje sa drugim cilkusom Tugovanke/Žalopojke je počeo jako loše.Pre svega,gledati crtež bilo kod drugog crtača posle velikog majstora Rosinskog,nije lako.Osim toga,započeo je prvi album sa previše imena,podataka...i nakon nekih dvadesetak stranica sam pomišljao i da batalim strip.Međutim,od polovine epizode,Difo dovodi priču na jedan jako dobar i zanimljiv kurs,te sam ceo integral progutao u dahu.

Vitezovi oprosta su prikvel prvog ciklusa Žalopojki,i pratimo borbu pomenutih ratnika sa vešticama (i ostalim silama zla) sa ostrva Eruin Dulea.Pri čemu je u centru pažnje mladi Simus.Čistokrvni heroic fantasy,napet i brutalan.
Iako mi Difo nije neki poseban scenarist,ovde je više nego dobar.
Crtež mi je sa početka bio donekle odbojan,previše statičan,ali sam ubrzo promenio mišljenje o istome - sad kad ga gledam ponovo,prosto je sjajan!

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/10/2020 21:26:09
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2020 : 10:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Standardan fantasy.Ko voli žanr neće biti razočaran.Crtež lijep u prva tri albuma a u zadnjem lošiji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11683 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/07/2020 : 11:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pok. Delaby nije uspio završiti taj zadnji album. Jérémy mu nije ni do kolina.

Have mercy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2020 : 12:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Pok. Delaby nije uspio završiti taj zadnji album. Jérémy mu nije ni do kolina.


Nije samo to..i početak tog albuma Delaby je crtao a lošiji mi je od prvih 3.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/07/2020 : 07:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nakon prvog integrala kojem sam zamjerio prevelike ali neostvarene ambicije, Vitezovi oprosta su mi bolje sjeli i sa boljom izvedbom priče, kao i sa boljim crtežom. I dalje mi priča štuca u nekim momentima, primjerice s obzirom da je ovo prequel, spominju se tek usputno neke stvari koje će imati velikog utjecaja u prvom integralu a nisu razrađene. No sve u svemu zadovoljan,
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/10/2020 : 19:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Počea ovo danas obrađivat,zasad odlično kako san i očekiva.
[url=https://postimg.cc/21DfqBvT][/url
]url=https://postimg.cc/ZBgGJ948][/url]

[url=https://postimg.cc/hhkkw7Cg][/url][url=https://postimages.org/]upload picture without account[/url]

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 24/10/2020 19:19:03
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2020 : 09:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dovršeno , čista 10-ka . Kupovina ovog bila je pravi pogodak.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/10/2020 : 09:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni se isto svidio! Simpatičan fantasy
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 27/10/2020 : 12:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Meni je Tugovanka/Žalopojka fenomenalan serijal.
Počeo da uzimam od Darkwooda, a onda zbog dobro poznate situacije prešao na Fibrino izdanje.
Obnovio gradivo i završio prvu knjigu.
Ovih dana krećem sa Vitezovima, i baš mi je drago da čitam ovako dobre komentare...

Carpe diem
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 28/10/2020 : 11:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Prvo moram malo da pljucnem, prethodni integral time kako ću da nahvalim ovaj. Vitezovi su daleko superirionije delo ako ništa zbog crteža. Rosinski je jedan po meni od veoma jako precenjenih crtača koji je na ovim prostorima pre svega ima sentimentalnu vrednost više nego bilo šta drugo. Kod mene ne pomaže nimalo ni tematika jer ne volem nešto naročito niti epsku fantastiku/hero fantasy (oko koje je praktično se vrti ceo njegov glavni opus). A Tugovanka prosto je možda i najbolji pokazatelj šta je radio i oko čega se vrteo.

Za razliku od Tugovanke Vitezovi su daleko koherentniji po priči iako pri kraju meni se čini fali dodatne razrade i možda koji album više. Maltene ovo sliči filmu sa dobrom premisom koja polako što se bliži kraj gubi svoj sjaj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/10/2020 : 12:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant
Rosinski je jedan po meni od veoma jako precenjenih crtača koji je na ovim prostorima pre svega ima sentimentalnu vrednost više nego bilo šta drugo.



Stvarno se svašta može pročitati na ovom forumu.

Nisam to očekivao od tebe.

Rosinski je umjetnik i tu se stvarno nema ništa za dodati i oduzeti. Može da ti se ne sviđa njegov rad, ali to ne mijenja situaciju.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/10/2020 : 12:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Rosinski je umjetnik i tu se stvarno nema ništa za dodati i oduzeti. Može da ti se ne sviđa njegov rad, ali to ne mijenja situaciju.


Rosinski je kvalitetan autor, ali ne treba se čuditi ako se nekome ne sviđa njegov rad. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Inače, uvijek mi je bilo zanimljivo kako se jako dobre autore smatra umjetnicima, kao da je to nekakva maksimalna kvalitativna oznaka.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/10/2020 : 12:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Rosinski je jedan po meni od veoma jako precenjenih crtača koji je na ovim prostorima pre svega ima sentimentalnu vrednost više nego bilo šta drugo.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/10/2020 : 12:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Rosinski je kvalitetan autor, ali ne treba se čuditi ako se nekome ne sviđa njegov rad. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Inače, uvijek mi je bilo zanimljivo kako se jako dobre autore smatra umjetnicima, kao da je to nekakva maksimalna kvalitativna oznaka.



Za mene jeste.

A ovo da je kvalitetan autor mi je u rangu kao da si napisao da je muškog spola i da zna držati kist .
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/10/2020 : 14:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Rosinski je kvalitetan autor, ali ne treba se čuditi ako se nekome ne sviđa njegov rad. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Inače, uvijek mi je bilo zanimljivo kako se jako dobre autore smatra umjetnicima, kao da je to nekakva maksimalna kvalitativna oznaka.



Za mene jeste.

A ovo da je kvalitetan autor mi je u rangu kao da si napisao da je muškog spola i da zna držati kist .


Ne znam, meni oznaka "umjetnik" nema veze s kvalitetom. Svaki autor stripova je umjetnik (bez obzira radi li se o scenaristu ili crtaču). Neki su bolji, a neki lošiji - ali opet, svi su umjetnici.

Rosinskog volim i svjestan sam koliko je cijenjen, ali doista mi nije neobično vidjeti da nekome nije dobar. Kvaliteta u umjetnosti je subjektivna.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/10/2020 : 14:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne znam, meni oznaka "umjetnik" nema veze s kvalitetom. Svaki autor stripova je umjetnik (bez obzira radi li se o scenaristu ili crtaču). Neki su bolji, a neki lošiji - ali opet, svi su umjetnici.




Razumijem. Neću reći da nisi u pravu.

Ipak, u mom sustavu vrednovanja oni koje ti nazivaš umjetnicima ja nazivam crtačima, a samo iznimne (po mom subjektivnom viđenju) umjetnicima.

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/10/2020 : 14:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Moram priznat da imam isti pogled na to kao Peyo....crtači, a samo iznimke umjetnici..(mogli bi dodat nastavak u svom poslu).

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/10/2020 : 14:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Premda su oba ciklusa Žalopojki odlično nacrtana, meni se više sviđa prvi.
Ali o ukusima se ne raspravlja, ja jako volim i Hermannov crtež (koji koliko sam skužio i nije baš omiljen). :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/10/2020 14:56:14
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 28/10/2020 : 20:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Unngenant
Rosinski je jedan po meni od veoma jako precenjenih crtača koji je na ovim prostorima pre svega ima sentimentalnu vrednost više nego bilo šta drugo.



Stvarno se svašta može pročitati na ovom forumu.

Nisam to očekivao od tebe.

Rosinski je umjetnik i tu se stvarno nema ništa za dodati i oduzeti. Može da ti se ne sviđa njegov rad, ali to ne mijenja situaciju.



A čuj ako ćemo do crtanja...zaista je meni veoma osrednji...Msm šta tu ima...Hoćemo ga upoređivati sa stilom Prata? Ili bajkovitošću Himeneza? Pa možemo tako listu da napravimo pa dođemo do sredine, što se tiče crtanja...Ali to je do emocija i subjektivnosti, kao i svaka umetnost...I napisao sam da je za mene...A gotovo sam siguran da većini udari emocija na njega, zbog popularnosti njegovih stripova kada su bili mlađi i kada je dostupnost autora bila svedena svakako ne recimo na današnju brojku...

Msm evo iskreno u Western-u mi je daleko bolji nego u Pustarama...Prva stranica gde se Kyle sreće (nisam čitao ranije pa nisam imao predznanje), na prvi pogled sam pomislio da je to Sioban nekoliko godina kasnije ...

Takođe se usuđujem reći da recimo Tugovanka nije bila poznata od ranije ili recimo autori...prequel bi oduvao Pustare (kod većine)...no dobro.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/10/2020 : 21:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, pa pustara i vestern vaze za njegove najgore radove, uz jos poneke torgale.
nije svoj zivot posvetio maksimumu. mogao je da bira i bolja scenarija, al toga nije interesovalo. a opet obezbedio je vec neko znacajno mesto u svetu stripa
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/10/2020 : 21:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

hm, pa pustara i vestern vaze za njegove najgore radove, uz jos poneke torgale.



I Hans možda. Ali i njegovi najgori radovi vrijedni su pažnje po meni.
Najbolji od njega su mi u C/B - Šninkel i Torgal, epizode Strelci i Alinoe.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000