forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 159 - Vjetar u vrbama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/06/2020 : 20:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Proljeće je konačno tu, u svoj raskoši svojih boja, mirisa i okusa. Krt ne može odoljeti njegovu zovu i prekida veliko čišćenje da bi izašao u šetnju. Ubrzo upoznaje Vodenštakora, pa dvojica novopečenih prijatelja posjećuju zabavnog, ali taštog Žapca, koji svako malo razvija novu djetinjastu opsesiju, najčešće s katastrofalnim posljedicama. Ovaj će put Krt, Vodenštakor, Vidra i Jazavac pokušati izvući Žapca iz nevolja u koje upada zbog svojeg nekontroliranog zanimanja za automobile. Ova divna adaptacija klasika engleske dječje književnosti, romana Kennetha Grahamea, oduševit će vas suptilnim humorom i prekrasnim crtežom i bojama Michela Plessixa.

Kolorka 159 • Vjetar u vrbama • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Michel Plessix • Crtež Michel Plessix • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.6.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-159-vjetar-u-vrbama/634/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2020 : 00:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odmah mi padne napamet Krcko
Ali ovo je raskosnije, lijepse. Svida mi se crtez i atmosfera. Odlicno izgleda.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/06/2020 : 10:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo ne mogu docekati!!!!!!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2020 : 20:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima obavezno!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/06/2020 : 20:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Imam to otprije na engleskom. Kupite, ne oklijevajte da ne bude žaljenja.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 23/06/2020 : 13:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Koji je originalni format ovog stripa? Gledam na BD-u i isto su velike margine... Anto mi rece da je 30x30 ali ne mogu da nadjem preview tog izdanja. Ako je zaista 30x30, bolje da je islo u kolorku specijal.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/06/2020 : 14:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da, steta sto ovaj divan strip nije isao u kolor specijalu
uzimam dva komada, za sebe i decu!

Edited by - kasper on 23/06/2020 15:04:13
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/07/2020 : 11:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Užas! Strašno! Katastrofalno! Gdje su depresivni likovi? Tjeskoba? Propitkivanje smisla života? Gdje je eksperimentalan crtež? Dekonstrukcija stripovske table? Samo neko veselje, pustolovina, smijeh, prijateljstvo i još sve lijepo nacrtano!? Grozota!

Na temelju svega navedenog mogu jedino zaključiti da ovaj strip neće dobiti visoku brojku na mojoj godišnjoj ljestvici, već će završiti među onim najnižim. Možda čak i uz najniži broj - omraženu jedinicu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/07/2020 : 11:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Shaner zna da se nasali iz sebe. Znaci mozemo ocekivati barem tricu ako ne 3,5?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/07/2020 : 11:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Užas! Strašno! Katastrofalno! Gdje su depresivni likovi? Tjeskoba? Propitkivanje smisla života? Gdje je eksperimentalan crtež? Dekonstrukcija stripovske table? Samo neko veselje, pustolovina, smijeh, prijateljstvo i još sve lijepo nacrtano!? Grozota!

Na temelju svega navedenog mogu jedino zaključiti da ovaj strip neće dobiti visoku brojku na mojoj godišnjoj ljestvici, već će završiti među onim najnižim. Možda čak i uz najniži broj - omraženu jedinicu.




Providni provokatoru! Ne prevari ti mene!

Kladim se da čitaš i Toma i Jerryja !
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/07/2020 : 11:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Shaner zna da se nasali iz sebe. Znaci mozemo ocekivati barem tricu ako ne 3,5?



A ne, ne. Eventualno ako makneš tu trojku. I zarez.


quote:
Originally posted by Peyo


Kladim se da čitaš i Toma i Jerryja !


Njih preferiram u animiranom obliku.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/07/2020 : 12:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Njih preferiram u animiranom obliku.




Skroz nasilni likovi. Mora biti da Ennis piše scenarije.

Sigurno bi ti se i ovo svidjelo :

https://theslingsandarrows.com/squeak-the-mouse/

Edited by - Peyo on 02/07/2020 12:53:47
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/07/2020 : 12:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam. Nije mi leglo uprkos predivnom crtezu. Ovo je za mene bas decje. Necu ga zadrzati u kolekciji.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/07/2020 : 16:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Njih preferiram u animiranom obliku.




Skroz nasilni likovi. Mora biti da Ennis piše scenarije.

Sigurno bi ti se i ovo svidjelo :

https://theslingsandarrows.com/squeak-the-mouse/


Djeluje odlično!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 02/07/2020 : 20:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Procitao sam. Nije mi leglo uprkos predivnom crtezu. Ovo je za mene bas decje. Necu ga zadrzati u kolekciji.



Jel si gledao crtani kad si bio mali? Ovaj strip budi prelepu nostalgiju na neka lepsa vremena.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/07/2020 : 08:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nisam. Nisam ni znao da ima crtac..
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/07/2020 : 13:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kao i film, sa Monty Python ekipom...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/07/2020 : 21:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jedan šarmantan i predivno nacrtan strip o životinjama (ima i ljudi,doduše),onaj koga mogu da čitaju sve generacije.Krt i vodenštakor su novi prijatelji,te pratimo njihove razne dogodovštine,posebno one u kojima je žabac upao u nevolje,a tu im se pridružuje i neke druge životinje,pre svega jazavac,kako bi svog blesavog pajtaša izbavili iz sranja.
Pa ipak,moram reći da sam očekivao bolju priču;ovako,crtež mi je taj koji vuče kvalitet viđenoga.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/07/2020 18:54:52
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/07/2020 : 12:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sad sam u kuci u fazi, zapravo vise je zena, da deci citam bajke. tako, imam tu nekoliko knjiga, al mi je to mucno postalo. dja jebeni kraljevi, kraljevici, prosjaci, jos gore princeze, beskrajne ljubavi i sve oko toga uglavnom.
ima i lepih stvari tu za decu, a ovaj strip kojeg sam procitao mu dodje vrhunsko stivo, postuje taj deciji uzrast. zao mi je samo sto nije veci format
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/07/2020 : 01:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je pravi dečiji strip gde su likovi jasno prikazani, priče prilagođene dečijem uzrastu sa svim onim temama zanimljivim tom uzrastu. Prijateljstvo, otkrivanje novog, strah, mašta i obavezni nestašluci.
Svako veče čitam sinu po jedno poglavlje. Inače, strip ima 12 poglavlja i epilog. I skoro svako poglavlje se može čitati kao zasebno, mada su priče sjajno uklopljene i deluju kao celina.
Poučan strip.

E, sad, to što smo mi matori, pa nas ne radi strip kao sedmogodišnjake neće me naterati da ocenim strip sa manje od vrlo dobar.

Utisak mi kvari sitniji format, samo iz razloga što slova ponegde prekrivaju veliki deo slike.
A table i strip generalno- vedre, šarene, lepršave, prijaju i oku i duši :-)

Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/07/2020 01:36:54
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/11/2020 : 13:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nisam uspio pročitati do kraja unatoč prekrasnom crtežu i načinu pripovjedanja. Za ove likove bi se djeca mogla vrlo lako emotivno vezati, pa bi za tu namjenu Vjetar u vrbama bio odličan izbor za poklon.

Što se mene tiče- ostaje žal što ovo nije bilo objavljeno prije tridesetak godina :(

Bok, kako si.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 15/11/2020 : 13:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nisam upoznat s književnim predloškom i nisam imao baš puno pojma o radnji ovoga prije nego što sam se upustio u čitanje, ali bilo je to jedno ugodno i lijepo čitanje. Likovi su svima već dobro znani, atmosfera je izuzetno opuštajuća i sve je nekako sretno i bezbrižno. Naravno da se sve to pomuti u nekom trenu sa smotanim i arogantnim žapcem, no onda kreće i prava zabava i avantura. I sve to bude stvarno dobro i zabavno za pročitati, no nekako ostaje čežnja za meditativnom i umirujućom atmosferom šumskog života i tom idilom. Crtež je konstantno na vrlo visokoj razini i obogaćuje dojam čitanja te je ujedno i glavni adut stripa. Bezobrazno šarmantan vizualan dojam ostavlja. Tako da strip sam doživio kao dvije različite cjeline i ta promjena ritma i okruženja i samog stila mi je malo pokvarila sveukupni dojam, no i dalje je riječ o vrlo dobrom iznenađenju ove godine, uistinu vrijednom stripu koji je svevremenski i za sve generacije.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2020 : 12:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, veliki ljubitelj stripa rece mi danas, nekako me podseti da sam ja zaboravo bas to da napisem... prilicno mi je ovde veci broj nerazumljivih reci od standarda, primetio sam slicno i kod krcka
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/11/2020 : 12:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naprimjer?

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2020 : 13:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Naprimjer?



javim kad dodjem do stripa
cesto bude u stripu po koja rec da ne razumem, sto je i logicno jelte ako je na hrvatskom
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/12/2020 : 17:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam trećinu, ali nije mi sjelo. Ostavit ću za neki drugi put. Čini mi se baš kao strip za mlađi uzrast te bi kao takav možda trebao izaći u Niki.
Crtež je raskošan i detaljan, ali boje bi mogle biti malo jače.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000