forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čitate li recenzije?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/11/2021 : 09:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cek ovaj post je (kao) problematican??????????????????

quote:
Originally posted by Vlladimir

Stara ekipa tipa Profa, Darkvud Devil, Colt, Ned Mace, Djole, Deecay... to su bile recenzije - konkretne i sadržajne. Za čitanje, uživanje. I motivacija, da nabaviš ili preskočiš strip.
Ovo posle je u velikoj meri, prepričavanje epizoda, spojlerisanje, kobasičarenje...



Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/11/2021 : 10:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
prije je sve bolje bilo
tako je oduvijek

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/11/2021 : 12:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

cek ovaj post je (kao) problematican??????????????????

quote:
Originally posted by Vlladimir

Stara ekipa tipa Profa, Darkvud Devil, Colt, Ned Mace, Djole, Deecay... to su bile recenzije - konkretne i sadržajne. Za čitanje, uživanje. I motivacija, da nabaviš ili preskočiš strip.
Ovo posle je u velikoj meri, prepričavanje epizoda, spojlerisanje, kobasičarenje...







Nemam pojma. Ja nisam čito baš recenzije tada a kako vidim neke su bile totalno kratke. Bilo je to takvo vrijeme, samo da se bilo što napiše. Sad pročitam tu i tamo ali ne previše, nekako nemam vremena. Sviđa mi se stil pisanja ovih novijih recenzija.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13063 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/11/2021 : 14:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Bura u čaši vode. Idemo dalje. Tko će pisati, neka piše. Tko će čitati, neka čita. Ajmo naprijed!
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 19/11/2021 : 21:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Najbitnije da ljudi rade recenzije, svaka im cast , ne smijemo zaboraviti koliko tu treba truda i vremena kojeg mi imamo sve manje, a bolje uvijek moze naravno ali ne trebamo biti nezahvalni i grubi. Svako ima ima svoj ukus i svoje prohtjeve. Ja volim kad su recenzije kratke i sadrzajne, ne volim kad se previse prepricava ili pretjeruje sa detaljima skojima se izlazi iz okvira stripa i ulazi u neke filmske ili druge umjetnosti. Ali kritizirati je lako.

Zato...
Momci vi koji radite recenzije,,, samo napred , ja se uvijek veselim kad vidim novu recenziju bez obzira da li mi se svidja ili ne itd...
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2753 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/11/2021 : 08:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija može biti kvalitetno napisana ili ne, ocjenjivati je kroz količinu teksta je spuštanje na razinu osnovnoškolaca i uglavnom jedinog pitanja koje imaju za čitanje "koliko ima stranica".

S druge strane u svakom slučaju bolje je pisati recenzije koje netko čita (pa bilo to Komandant Mark ili Miki) nego koje uglavnom nikog ne zanimaju nekih "kibidabi" stripova.
Pa nije statistička pogreška da 5-6 recenzija koje su najmanje puta uopće otvorene su sve od Paka01.

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-latest&Hero=All&Sort=view&SortOrder=asc

Pa jedna Bonelli recenzija ima više komentara nego što su ove sve puta otvorene.

Ako do sada nitko nije zamjerao takvim recenzijama, jer svi znaju da i one trebaju (a trebaju), najmanje treba zamjerati onima Komandanta Marka i sl. jer po nicem nije manje vrijedna.

Uglavnom sve recenzije su vrijedan dio s.com-a.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6640 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/11/2021 : 09:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
logo, malo pretjeruješ jer nijedna recenzija nema više komentara od najslabije čitane recenzije. Samo to, a s onim da je svaka recenzija dobrodošla i da ju boljom ne čini količina teksta bi se svi trebali slagati.

A Paka01 je, po meni, entuzijast koji tu (mislim na ove bez ili s najmanjim brojem komentara) recenzira izdanja kojih nema na domaćem tržištu i velika je ljubav prema stripu potrebna da ih netko traži na internetu i čita preko skenova, ako postoje. Postoji mogućnost da iste dožive značajan uspon i prve komentare ako bi neki strip koji je već recenzirao objavila Fibra ili neka druga regionalna izdavačka kuća.

loading...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9230 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/11/2021 : 10:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hehehe, najčitanija recenzija je Druunina .

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 12:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Citam ako je recenzija kako treba, ovo djecje prepricavanje radnje i nabrajajnje nepotrebnih informacija ne citam. Uostalom to i nisu recenzije.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7056 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/11/2021 : 14:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Super mi je kada likovi kao Dosada ili Vukozec daju svoje stručno mišljenje o nečemu što ih uopće ne zanima kao što su recenzije u ovom slučaju.

To je kao da pitaš nekoga tko uopće ne čita stripove i koji smatra da je to gluparija za djecu što misli o nekoj pojedinačnoj epizodi nekog strip junaka. Odgovor se zna unaprijed, zar ne?

Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima, dok Vukozec ima čak dva komentara iz 2014.

Shodno tome, nije mi jasno zašto netko tko uopće ne ostavlja komentare na recenzijama ima potrebu komentirati kvalitetu istih?
Ne možete mi kazati da čitate recenzije, jer da čitate, onda bi nekad i bacili koji komentar.

Ovo što Logo kaže stoji. Vidi se prema broju pregleda što se čita, a Komandant Mark (davno sam ga bio prekrižio i da nije Herculeovih recenzija ne bih ni pomislio pročitati neku njegovu epizodu, a sad s guštom preko skena pročitam i prokomentiram svaku njegovu recenziju nakon objave) ima skoro najveći broj pregleda (odmah je iza Nathana i Zagora), a u odnosu na broj dana koliko je pojedina recenzija na sajtu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 20/11/2021 14:25:54
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 14:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima,



Kad bi posjecival teme u pdf-u Izdavački izlog možda bi nekaj i navčil, ako nikaj drugo čul bi za stripove za koje pojma nemaš da postoje.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 14:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Evo ti popis nekih recenzija koje sam pročital:
https://www.stripovi.com/recenzije/asterios-polyp-aspo-klo-sp3-asterios-polyp/1799/
https://www.stripovi.com/recenzije/andrija-maurovic-maurovic-sdu-2-posljednja-pustolovina-starog-macka/1695/
https://www.stripovi.com/recenzije/bilal-bilal-album-partija-lova/257/
https://www.stripovi.com/recenzije/blast-blast-fb-1-debela-tjelesina/1330/
https://www.stripovi.com/recenzije/bosanske-basne-orka-1-bosanske-basne/757/
https://www.stripovi.com/recenzije/detektiv-marvin-detmar-orka-7-detektiv-marvin-slucaj-marion-colman/1210/
https://www.stripovi.com/recenzije/halo-jones-hajo-orka-21-balada-o-halo-jones/1657/
https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-fb-80-kamo-jutro-pruzilo-se/1855/
https://www.stripovi.com/recenzije/krvna-linija-krv-phpr-1-krvna-linija/2079/
https://www.stripovi.com/recenzije/kroz-minula-stoljeca-kms-stst-1-13-kroz-minula-stoljeca/2100/
itd, itd....

A ovo je naprimjer recenzija kakvu nema smisla čitati (iako me strip oduševil i baš me zanima recenzija ovog naslova):
https://www.stripovi.com/recenzije/mort-cinder-orka-15-mort-cinder/2355/

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/11/2021 : 15:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Spock
Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima,



Kad bi posjecival teme u pdf-u Izdavački izlog možda bi nekaj i navčil, ako nikaj drugo čul bi za stripove za koje pojma nemaš da postoje.


nisam znao da se ovako govori u Slavonskom brodu - mislio sam da se kajkavski priča u Zagrebu i okolini?Nemojte da mislite da nešto podjebavam,stvarno pitam.
I izvinite na oftopiku.

PS - inače,piše dosada o stripovima;barem je u zadnje vreme prilično aktivan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2021 : 15:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Super mi je kada likovi kao Dosada ili Vukozec daju svoje stručno mišljenje o nečemu što ih uopće ne zanima kao što su recenzije u ovom slučaju.

To je kao da pitaš nekoga tko uopće ne čita stripove i koji smatra da je to gluparija za djecu što misli o nekoj pojedinačnoj epizodi nekog strip junaka. Odgovor se zna unaprijed, zar ne?

Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima, dok Vukozec ima čak dva komentara iz 2014.

Shodno tome, nije mi jasno zašto netko tko uopće ne ostavlja komentare na recenzijama ima potrebu komentirati kvalitetu istih?
Ne možete mi kazati da čitate recenzije, jer da čitate, onda bi nekad i bacili koji komentar.

Ovo što Logo kaže stoji. Vidi se prema broju pregleda što se čita, a Komandant Mark (davno sam ga bio prekrižio i da nije Herculeovih recenzija ne bih ni pomislio pročitati neku njegovu epizodu, a sad s guštom preko skena pročitam i prokomentiram svaku njegovu recenziju nakon objave) ima skoro najveći broj pregleda (odmah je iza Nathana i Zagora), a u odnosu na broj dana koliko je pojedina recenzija na sajtu.



Vukozec čita tekstove koji nešto recenziraju gotovo svakodnevno otkako zna za sebe, a i napisao ih je vjerojatno više nego što ih je većina pročitala, ali pustimo sad dokazivanje kredibiliteta, uopće mi nije do toga, više me zanima kad me već opet spominješ, što te to točno u mojim dosadašnjim postovima na ovom topicu toliko zasmetalo? Ja ne vidim ništa nerazumno ni zlonamjerno u tim postovima, pa ako mi možeš citirati što mi je to promaklo?

Također bih podsjetio da je tema topica pitanje "Čitate li recenzije?", pa smatram da topic nije rezerviran samo za one koji čitaju ili pišu (s.com) recenzije, već i da oni koji ne čitaju imaju pravo reći zašto ih ne čitaju, odnosno da je upravo to smisao topica, da svi slobodno kažu svoje viđenje.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 15:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Spock
Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima,



Kad bi posjecival teme u pdf-u Izdavački izlog možda bi nekaj i navčil, ako nikaj drugo čul bi za stripove za koje pojma nemaš da postoje.


nisam znao da se ovako govori u Slavonskom brodu - mislio sam da se kajkavski priča u Zagrebu i okolini?Nemojte da mislite da nešto podjebavam,stvarno pitam.
I izvinite na oftopiku.

PS - inače,piše dosada o stripovima;barem je u zadnje vreme prilično aktivan.



Prvih 30 godina sam živel u okolici Zagreba, a svoga naglaska se ne odričem!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 15:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
I pišem o svemu (kao pravi humanist svestrana sam osoba) osim o ženama i automobilima.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/11/2021 : 15:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Spock

Super mi je kada likovi kao Dosada ili Vukozec daju svoje stručno mišljenje o nečemu što ih uopće ne zanima kao što su recenzije u ovom slučaju.

To je kao da pitaš nekoga tko uopće ne čita stripove i koji smatra da je to gluparija za djecu što misli o nekoj pojedinačnoj epizodi nekog strip junaka. Odgovor se zna unaprijed, zar ne?

Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima, dok Vukozec ima čak dva komentara iz 2014.

Shodno tome, nije mi jasno zašto netko tko uopće ne ostavlja komentare na recenzijama ima potrebu komentirati kvalitetu istih?
Ne možete mi kazati da čitate recenzije, jer da čitate, onda bi nekad i bacili koji komentar.

Ovo što Logo kaže stoji. Vidi se prema broju pregleda što se čita, a Komandant Mark (davno sam ga bio prekrižio i da nije Herculeovih recenzija ne bih ni pomislio pročitati neku njegovu epizodu, a sad s guštom preko skena pročitam i prokomentiram svaku njegovu recenziju nakon objave) ima skoro najveći broj pregleda (odmah je iza Nathana i Zagora), a u odnosu na broj dana koliko je pojedina recenzija na sajtu.



Vukozec čita tekstove koji nešto recenziraju gotovo svakodnevno otkako zna za sebe, a i napisao ih je vjerojatno više nego što ih je većina pročitala, ali pustimo sad dokazivanje kredibiliteta, uopće mi nije do toga, više me zanima kad me već opet spominješ, što te to točno u mojim dosadašnjim postovima na ovom topicu toliko zasmetalo? Ja ne vidim ništa nerazumno ni zlonamjerno u tim postovima, pa ako mi možeš citirati što mi je to promaklo?

Također bih podsjetio da je tema topica pitanje "Čitate li recenzije?", pa smatram da topic nije rezerviran samo za one koji čitaju ili pišu (s.com) recenzije, već i da oni koji ne čitaju imaju pravo reći zašto ih ne čitaju, odnosno da je upravo to smisao topica, da svi slobodno kažu svoje viđenje.


Zloba.
Iz tebe izbija čista zloba.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29518 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/11/2021 : 15:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Kajkavski se govori naravno i u Zagorju, ali što manje ljudi znaju i u Gorskom Kotaru, Karlovačkoj županiji itd

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Spock
Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima,



Kad bi posjecival teme u pdf-u Izdavački izlog možda bi nekaj i navčil, ako nikaj drugo čul bi za stripove za koje pojma nemaš da postoje.


nisam znao da se ovako govori u Slavonskom brodu - mislio sam da se kajkavski priča u Zagrebu i okolini?Nemojte da mislite da nešto podjebavam,stvarno pitam.
I izvinite na oftopiku.

PS - inače,piše dosada o stripovima;barem je u zadnje vreme prilično aktivan.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2526 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 20/11/2021 : 15:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Spock

Super mi je kada likovi kao Dosada ili Vukozec daju svoje stručno mišljenje o nečemu što ih uopće ne zanima kao što su recenzije u ovom slučaju.

To je kao da pitaš nekoga tko uopće ne čita stripove i koji smatra da je to gluparija za djecu što misli o nekoj pojedinačnoj epizodi nekog strip junaka. Odgovor se zna unaprijed, zar ne?

Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima, dok Vukozec ima čak dva komentara iz 2014.

Shodno tome, nije mi jasno zašto netko tko uopće ne ostavlja komentare na recenzijama ima potrebu komentirati kvalitetu istih?
Ne možete mi kazati da čitate recenzije, jer da čitate, onda bi nekad i bacili koji komentar.

Ovo što Logo kaže stoji. Vidi se prema broju pregleda što se čita, a Komandant Mark (davno sam ga bio prekrižio i da nije Herculeovih recenzija ne bih ni pomislio pročitati neku njegovu epizodu, a sad s guštom preko skena pročitam i prokomentiram svaku njegovu recenziju nakon objave) ima skoro najveći broj pregleda (odmah je iza Nathana i Zagora), a u odnosu na broj dana koliko je pojedina recenzija na sajtu.



Vukozec čita tekstove koji nešto recenziraju gotovo svakodnevno otkako zna za sebe, a i napisao ih je vjerojatno više nego što ih je većina pročitala, ali pustimo sad dokazivanje kredibiliteta, uopće mi nije do toga, više me zanima kad me već opet spominješ, što te to točno u mojim dosadašnjim postovima na ovom topicu toliko zasmetalo? Ja ne vidim ništa nerazumno ni zlonamjerno u tim postovima, pa ako mi možeš citirati što mi je to promaklo?

Također bih podsjetio da je tema topica pitanje "Čitate li recenzije?", pa smatram da topic nije rezerviran samo za one koji čitaju ili pišu (s.com) recenzije, već i da oni koji ne čitaju imaju pravo reći zašto ih ne čitaju, odnosno da je upravo to smisao topica, da svi slobodno kažu svoje viđenje.


Zloba.
Iz tebe izbija čista zloba.


Ma čisto zlo. Zbog takvih je solar i otišao, i još 500 000 radno sposobnih iz RH.
Zato nam je tako kako nam je.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7895 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/11/2021 : 15:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Spock

Super mi je kada likovi kao Dosada ili Vukozec daju svoje stručno mišljenje o nečemu što ih uopće ne zanima kao što su recenzije u ovom slučaju.

To je kao da pitaš nekoga tko uopće ne čita stripove i koji smatra da je to gluparija za djecu što misli o nekoj pojedinačnoj epizodi nekog strip junaka. Odgovor se zna unaprijed, zar ne?

Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima, dok Vukozec ima čak dva komentara iz 2014.

Shodno tome, nije mi jasno zašto netko tko uopće ne ostavlja komentare na recenzijama ima potrebu komentirati kvalitetu istih?
Ne možete mi kazati da čitate recenzije, jer da čitate, onda bi nekad i bacili koji komentar.

Ovo što Logo kaže stoji. Vidi se prema broju pregleda što se čita, a Komandant Mark (davno sam ga bio prekrižio i da nije Herculeovih recenzija ne bih ni pomislio pročitati neku njegovu epizodu, a sad s guštom preko skena pročitam i prokomentiram svaku njegovu recenziju nakon objave) ima skoro najveći broj pregleda (odmah je iza Nathana i Zagora), a u odnosu na broj dana koliko je pojedina recenzija na sajtu.



Vukozec čita tekstove koji nešto recenziraju gotovo svakodnevno otkako zna za sebe, a i napisao ih je vjerojatno više nego što ih je većina pročitala, ali pustimo sad dokazivanje kredibiliteta, uopće mi nije do toga, više me zanima kad me već opet spominješ, što te to točno u mojim dosadašnjim postovima na ovom topicu toliko zasmetalo? Ja ne vidim ništa nerazumno ni zlonamjerno u tim postovima, pa ako mi možeš citirati što mi je to promaklo?

Također bih podsjetio da je tema topica pitanje "Čitate li recenzije?", pa smatram da topic nije rezerviran samo za one koji čitaju ili pišu (s.com) recenzije, već i da oni koji ne čitaju imaju pravo reći zašto ih ne čitaju, odnosno da je upravo to smisao topica, da svi slobodno kažu svoje viđenje.



njemu je sve neka urota protiv njega i 'nas recezenata'
i bolje od nas zna čitamo li mi nešto ili ne i zanima li nas ili ne

i kad već spominju onaj poziv markosa da recenzije imaju glavu i rep, da postoje pravila i sl, u istom tom tekstu je markos pozvao buduće autore recenzija da pogledaju kako pišu djole i dee cay
a to je sasvim drugi stil (pogotovo djoletov, koji je literaran i užitak ga je čitati), od ovog kojeg su kao standard 'novog doba recenzija' uspostavili spock, poirot i ostali

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 15:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kajkavski se govori naravno i u Zagorju, ali što manje ljudi znaju i u Gorskom Kotaru, Karlovačkoj županiji itd



Grobnik!

Govori se i u Međimurju, Podravini, Posavini....

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7056 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/11/2021 : 17:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo, sad je ekipa skoro kompletna.
Ko muve na govno!
Blago vam se...

@Vukozec: Mislim da sam dovoljno objasnio svoj stav u svojim postovima.
Pa što nikad ništa ne napišeš konkretno kad si tako potkovan?
Vidim da imaš vremena, pa podijeli sa svima svoji stručnost.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13063 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 20/11/2021 : 17:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
[/quote]

njemu je sve neka urota protiv njega i 'nas recezenata'
i bolje od nas zna čitamo li mi nešto ili ne i zanima li nas ili ne

i kad već spominju onaj poziv markosa da recenzije imaju glavu i rep, da postoje pravila i sl, u istom tom tekstu je markos pozvao buduće autore recenzija da pogledaju kako pišu djole i dee cay
a to je sasvim drugi stil (pogotovo djoletov, koji je literaran i užitak ga je čitati), od ovog kojeg su kao standard 'novog doba recenzija' uspostavili spock, poirot i ostali
[/quote]

Ne znam za ostale recenzente, ali meni je kao nedostižni uzor stvaranja poslužila recenzija "Neravna borba" autora ken2. To je valjda taj standard kako bi Bonelli recenzija trebala izgledati.

Edited by - Hercule Poirot on 20/11/2021 17:27:51
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/11/2021 : 17:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

S druge strane u svakom slučaju bolje je pisati recenzije koje netko čita (pa bilo to Komandant Mark ili Miki) nego koje uglavnom nikog ne zanimaju nekih "kibidabi" stripova.
Pa nije statistička pogreška da 5-6 recenzija koje su najmanje puta uopće otvorene su sve od Paka01.

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-latest&Hero=All&Sort=view&SortOrder=asc



A gle, mogu sad i ja reći da su svi ovi šta čitaju isključivo Bonelli recenzije najobičnije konzerve koji ne samo da se boje izaći iz komfor zone šta se tiče čitanja stripova, već i šta se tiče govora o drugačijim stripovima.

Međutim, ne pada mi na pamet to reći. Statistika je takva da kod nas (ili barem na ovom forumu) većina ljudi čita Bonelli te stoga ni ne očekujem da će se moje recenzije čitato u istoj mjeri. To je okej, tako je kako je, šta ima veze. Uza sve to ja tu i tamo namjerno biram neke stripove koji su poprilično nepoznati.

Međutim, ono što mi je žao je to što rijetko kad pročitam da je netko preko mojih recenzija otkrio neki strip koji je skroz van njegove sfere interesa i da mu se svidio. Zato sam i poprilično udario po kočnici šta se tiče pravih recenzija, a više se posvetio onom topicu na američkom podforumu, topicu koji vjerojatno polovica posjetitelja ovog foruma nikad nije ni vidjela, na kojem zapravo imam skroz lijep feedback i komentare ljudi za koje znam da čitaju šta pišem. Lijepo mi je to, veseli me.

Topic je dogurao skoro do 40. stranice, tamo sam napisao oko 200 osvrta, potrudio sam se oko svakoga od njih i ne mislim stati. Koliko to ljudi na ovom forumu može reći? Mislim da ne može puno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 20/11/2021 17:26:36
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2753 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/11/2021 : 17:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot





njemu je sve neka urota protiv njega i 'nas recezenata'
i bolje od nas zna čitamo li mi nešto ili ne i zanima li nas ili ne

i kad već spominju onaj poziv markosa da recenzije imaju glavu i rep, da postoje pravila i sl, u istom tom tekstu je markos pozvao buduće autore recenzija da pogledaju kako pišu djole i dee cay
a to je sasvim drugi stil (pogotovo djoletov, koji je literaran i užitak ga je čitati), od ovog kojeg su kao standard 'novog doba recenzija' uspostavili spock, poirot i ostali
[/quote]

Ne znam za ostale recenzenze, ali meni je kao nedostižni uzor stvaranja poslužila recenzija "Neravna borba" autora ken2. To je valjda taj standard kako bi Bonelli recenzija trebala izgledati.
[/quote]
E ta je vrh kako bi recenzije trebale izgledati.

Gotovo pola recenzije se raspravlja o izvoru Zagorovih prihoda i tko mu placa zdravstveno a tko porez. Ima tu socijalnu dimenziju koje danas recenzije nemaju....neprocjenjivo.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000