forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čitate li recenzije?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/11/2021 : 17:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne smatram sebe nekim posebnim recenzentom i premda mislim da sam s vremenom ipak neki napredak postigao, teško se ja mogu mjeriti s Djoletom i ostatkom recenzentske kreme na stripovi.com.
Ali imam tu (ne)sreću da moram pisati recenzije stripova za Večernji list, pa ako se već pozivate na mene i kako ja mislim da bi recenzije trebale izgledati, onda je valjda dovoljno pročitati par mojih recenzija da bi se vidjelo kako ja (danas) mislim da ih treba pisati.


Evo npr. ova predzadnja mislim da nije loša:
https://www.vecernji.hr/kultura/trideset-najvaznijih-godina-ruske-povijesti-ispricano-kroz-zivot-grofa-kovalenskog-1538199

A ni ova što će sutra izaći isto nije loša...

Razmišljam da možda te svoje tekstove za Večernji prebacim i na stripovi.com, možda to ne bi bila loša ideja.
Jedino što sam u Večernjem ograničen prostorom pa nema mjesta za Markove konake, ali možda je tako i bolje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/11/2021 : 17:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jebiga Markose, ti si za početak puno načitaniji i imaš više znanja o stripovima od većine nas koji pišemo, tvoje recenzije stoga imaju "ono nešto" zbog čega ih vrijedi čitati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2021 : 17:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
(a propo kenove recenzije Neravna borba) Postoji doduše mogućnost da je ken u 18 proteklih godina evoluirao, brusio vještine kritičkog razmišljanja. Neki se s vremenom razvijaju i sazrijevaju, a neki su bogomdani od početka i nikakav savjet ili kritika im ne trebaju.

Edited by - vukozec on 20/11/2021 17:55:51
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2021 : 17:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne smatram sebe nekim posebnim recenzentom i premda mislim da sam s vremenom ipak neki napredak postigao, teško se ja mogu mjeriti s Djoletom i ostatkom recenzentske kreme na stripovi.com.
Ali imam tu (ne)sreću da moram pisati recenzije stripova za Večernji list, pa ako se već pozivate na mene i kako ja mislim da bi recenzije trebale izgledati, onda je valjda dovoljno pročitati par mojih recenzija da bi se vidjelo kako ja (danas) mislim da ih treba pisati.


Evo npr. ova predzadnja mislim da nije loša:
https://www.vecernji.hr/kultura/trideset-najvaznijih-godina-ruske-povijesti-ispricano-kroz-zivot-grofa-kovalenskog-1538199

A ni ova što će sutra izaći isto nije loša...

Razmišljam da možda te svoje tekstove za Večernji prebacim i na stripovi.com, možda to ne bi bila loša ideja.
Jedino što sam u Večernjem ograničen prostorom pa nema mjesta za Markove konake, ali možda je tako i bolje.



To je ono što nedostaje većini današnjih online recenzija (ne samo stripovi.com): uredništvo i urednička politika.

Naravno, u puno slučajeva riječ je o amaterizmu i volonterstvu, ali iz perspektive čitatelja je svjedno je li riječ o besplatnom ili plaćenom poslu, čitatelj u to ne ulazi, a puno amaterskih web stranica se nastoji zamaskirati da djeluju barem poluprofesionalno. Nađe se i među amaterima vrlo talentiranih pera, međutim, današnji tekstovi ne prolaze kroz taj urednički filtar i mislim da je to jedan od skokova sa konja na magarca koji smo dobili u ovom modernom digitalnom dobu.

Edited by - vukozec on 20/11/2021 17:56:59
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 18:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ekipi svaka cast na entizijazmu...

Bilo bi dobro kad bi ove markosove recenzije osnvanule na stripovi.com za nas koji ne citamo Vecernji.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 20/11/2021 : 18:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi recenzije trebale biti okosnica ovog sajta, naravno pored foruma. Jednostavno toliko je različitih stripova američke, europske i japanske produkcije da je ogromna šteta da budu svedeni na komentiranje u par postova na forumu ili eventualno zasebnom topicu.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/11/2021 : 18:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

(a propo kenove recenzije Neravna borba) Postoji doduše mogućnost da je ken u 18 proteklih godina evoluirao, brusio vještine kritičkog razmišljanja. Neki se s vremenom razvijaju i sazrijevaju, a neki su bogomdani od početka i nikakav savjet ili kritika im ne trebaju.



neravna borba je moj prvi tekst na sajtu, iako je namjera bila da krenem s ken parkerom
počeo sam pisati recenziju za vrelo života, ali sam stalno nešto produžavao i skraćivao, pa sam u međuvremenu napisao recenziju zagorove epizode koja mi je u djetinjstvu bila jedna od najdražih i gdje zagor preskače bačve i uzima pare na okladi
taj tekst sam napisao u jednom dahu, opušteno i neobavezno, za razliku od ove parkerove, gdje sam vagao svaku rečenicu
da je danas pišem, malo toga bi mijenjao
jedino su ocjene nebulozno visoke, na nostalgiju

edit: pročitao sam je nakon 18 godina
da je danas pišem, bila bi malo kraća, jer sam previše ušao u radnju
skoro ko Hercule Poirot u svojim recenzijama marka

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 20/11/2021 19:09:48
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 20/11/2021 : 19:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Markos

Ne smatram sebe nekim posebnim recenzentom i premda mislim da sam s vremenom ipak neki napredak postigao, teško se ja mogu mjeriti s Djoletom i ostatkom recenzentske kreme na stripovi.com.
Ali imam tu (ne)sreću da moram pisati recenzije stripova za Večernji list, pa ako se već pozivate na mene i kako ja mislim da bi recenzije trebale izgledati, onda je valjda dovoljno pročitati par mojih recenzija da bi se vidjelo kako ja (danas) mislim da ih treba pisati.


Evo npr. ova predzadnja mislim da nije loša:
https://www.vecernji.hr/kultura/trideset-najvaznijih-godina-ruske-povijesti-ispricano-kroz-zivot-grofa-kovalenskog-1538199

A ni ova što će sutra izaći isto nije loša...

Razmišljam da možda te svoje tekstove za Večernji prebacim i na stripovi.com, možda to ne bi bila loša ideja.
Jedino što sam u Večernjem ograničen prostorom pa nema mjesta za Markove konake, ali možda je tako i bolje.



To je ono što nedostaje većini današnjih online recenzija (ne samo stripovi.com): uredništvo i urednička politika.

Naravno, u puno slučajeva riječ je o amaterizmu i volonterstvu, ali iz perspektive čitatelja je svjedno je li riječ o besplatnom ili plaćenom poslu, čitatelj u to ne ulazi, a puno amaterskih web stranica se nastoji zamaskirati da djeluju barem poluprofesionalno. Nađe se i među amaterima vrlo talentiranih pera, međutim, današnji tekstovi ne prolaze kroz taj urednički filtar i mislim da je to jedan od skokova sa konja na magarca koji smo dobili u ovom modernom digitalnom dobu.


Šteta što M.Krljić ne piše za s.com.

https://cvecezla.wordpress.com/2020/03/31/procitani-stripovi-seven-to-eternity-grafitys-wall-i-dead-eyes/

vrijedi ga čitati
https://cvecezla.wordpress.com/category/stripovi/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/11/2021 : 19:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Razmišljam da možda te svoje tekstove za Večernji prebacim i na stripovi.com, možda to ne bi bila loša ideja.
Jedino što sam u Večernjem ograničen prostorom pa nema mjesta za Markove konake, ali možda je tako i bolje.



Ovo uopće nije loša ideja s obzirom da zapravo ne otvaram te domaće portale i skroz zaboravim da pišeš za Večernji, a drago mi je pročitati ove recenzije kad ih netko linka ovdje na forum.

................

Samo da se nadovežem na ovaj svoj post s prethodne strane:

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by logo111

S druge strane u svakom slučaju bolje je pisati recenzije koje netko čita (pa bilo to Komandant Mark ili Miki) nego koje uglavnom nikog ne zanimaju nekih "kibidabi" stripova.
Pa nije statistička pogreška da 5-6 recenzija koje su najmanje puta uopće otvorene su sve od Paka01.

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-latest&Hero=All&Sort=view&SortOrder=asc



A gle, mogu sad i ja reći da su svi ovi šta čitaju isključivo Bonelli recenzije najobičnije konzerve koji ne samo da se boje izaći iz komfor zone šta se tiče čitanja stripova, već i šta se tiče govora o drugačijim stripovima.

Međutim, ne pada mi na pamet to reći. Statistika je takva da kod nas (ili barem na ovom forumu) većina ljudi čita Bonelli te stoga ni ne očekujem da će se moje recenzije čitato u istoj mjeri. To je okej, tako je kako je, šta ima veze. Uza sve to ja tu i tamo namjerno biram neke stripove koji su poprilično nepoznati.

Međutim, ono što mi je žao je to što rijetko kad pročitam da je netko preko mojih recenzija otkrio neki strip koji je skroz van njegove sfere interesa i da mu se svidio. Zato sam i poprilično udario po kočnici šta se tiče pravih recenzija, a više se posvetio onom topicu na američkom podforumu, topicu koji vjerojatno polovica posjetitelja ovog foruma nikad nije ni vidjela, na kojem zapravo imam skroz lijep feedback i komentare ljudi za koje znam da čitaju šta pišem. Lijepo mi je to, veseli me.

Topic je dogurao skoro do 40. stranice, tamo sam napisao oko 200 osvrta, potrudio sam se oko svakoga od njih i ne mislim stati. Koliko to ljudi na ovom forumu može reći? Mislim da ne može puno.



Ono što sam htio još reći na Logov post koji sam quotao, iako je od 30 najmanje čitanih recenzija mojih čak 15, ne smatram to nekim porazom. Naime, ako je ova najslabije čitana otvorena 394 puta, smatram da je barem polovica ljudi koji su je otvorili zapravo i pročitala tu recenziju. Na taj način dolazimo do brojke od skoro 200 ljudi zainteresiranih za njima možda sasvim nepoznat strip koji će možda nekada i pročitati. Nije loše ako se mene pita.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2021 : 19:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@Paka: za očekivati je da ljudi više komentiraju recenzije onih stripova koje su pročitali, a one koje im predstavljaju nešto novo s čim nisu upoznati ne komentiraju ;)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2021 : 20:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Razmišljam da možda te svoje tekstove za Večernji prebacim i na stripovi.com, možda to ne bi bila loša ideja.

Nemaš što razmišljati nego stavljaj ovdje na sajt, gdje ćeš boljeg mjesta, a i drugi će vidjeti koji možda ne čitaju Večernjak (a ima nas sigurno).

-
-

Htio sam pitati ostale u vezi mene i mojih recenzija, moram priznati da sam se iznenadio jer nisam znao da je to toliko loše. Iskreno, bio sam uvjeren da radimo dobar posao s recenzijama.

Volim inače pisati o Nicku Raideru (Telleru također), iako sam svjestan da taj junak nije mnogima omiljen. Osobno uživam u njegovim pričama, zasad se vrtim tu oko početnih epizoda, još sam u fazi istraživanja.

Ako nije problem da mi ukažete u čemu griješim, jer zasad sam došao do neke točke gdje je to nešto bolje u odnosu na moje same početke. Obično mi je kod pisanja neki redoslijed:
+ uvod (ne uvijek, ali pokušavam nešto smisliti, kao uvesti čitatelja u tekst),
+ zatim recenzija (dotaknuti se radnje, većinom samo i isključivo zapleta, pokušati ukratko napisati odnose među likovima i da li scenaristu to sve polazi za rukom),
+ zatim nešto o crtežu (to je više moje subjektivno viđenje - pokušavam opisati što me dojmilo kod crteža ili zašto nisam zadovoljan nekim kadrovima - kod Nicka je mnogo crtača na početku serijala, puno različitih stilova pa je zgodno prokomentirati koliko u kojoj su se mjeri autori snašli u prikazivanju standarne ekipe, ali u urbanog okruženja u kojem se većinom odvija radnja, interijeri, likovi koji se pojavljuju, kako su prikazane njihove reakcije kroz različita raspoloženja itd..)
+ naslovnica
+ neki zaključak na kraju
+ naravno rubrika "zanimljivosti", za koju smatram da je važna i da bi se recenzent morao potruditi maks. isrpiti (koliko je moguće, naravno) sve trivijalne stvari vezano za neku ep. Volim tu rubriku kod recenzija, nekad mi je to prva stvar koju čitam u nečijoj recenziji.

(iako sve ovo može ići i drugim redoslijedom, može se krenuti i odmah o crtežu, bitno da to u cjelini kompaktno i povezano djeluje)

Evo svježi primjer, moja prva recenzija u 2021. godini: https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-2b-umorstvo-u-central-parku/2550/

Pa ako možete baciti koju kritiku, što bi vi tu izbacili ili mijenjali, je li predugačka..smatrate li da previše toga otkriva..

Evo još jedna, iz veljače ove godine: https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-7b-okrutni-grad/2585/

Ili ako želite neku drugu moju iskomentirati, ovdje je moj profil, samo kliknete na koju želite, ovdje je izlistano po datumima objave: https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-latest&Hero=&Author=ReemCP&Title=

Nitko ne pozna više nekoga osim samoga sebe, a ja za sebe smatram da je ovo zasad vrhunac moga pisanja, volio bih da mogu dati više, zaista se trudim max. Ako bi se ocijenio od 1-5, neka dvojka možda u počecima, možda sam sad onda na nekoj trojci, ili možda -3.

Ako nije dovoljno za sajt i smatrate da je ovo možda puko prepričavanje, spojlerisanje i sl., možda je najbolje da zasad odustanem od pisanja recenzija (ne odustati za stalno, samo svoje recenzije stavim zasad na standby), mogu malo pričekati sa recenzijama, u međuvremenu ću vježbat pisanje u svoja 4 zida i stvarati si bilješke. Naravno, postavljanju recenzija i ostalog uredničkog posla, i dalje ću biti dostupan svakome kao i dosada, nastojati biti ustrajan i raditi oko toga što je bolje i kvalitetnije moguće, jer baš volim čitati tekstove na sajtu i ta neka draž kad možeš komentirati ispod njih, vidjeti na istom mjestu različita ili slična razmišljanja iste epizode poznatih i manje poznatih članova.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/11/2021 20:31:20
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6605 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/11/2021 : 20:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Joj, ReemCP, kakav standby, previše te njih par uzdrmalo. Ne dopusti da ti išta poljulja samopouzdanje.

loading...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/11/2021 : 20:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Čitam recenzije o stripovima koje sam čitao, te koje želim čitati.

Ima i stripova koje vjerojatno nikad neću pročitati ali volim si širiti vidike. Medju njima je paka, s time da čitam i njegove kratke rezove i on je lik u čiju ću se prosudbu pouzdati što se tiče stripa o kojem većinom piše.

Komentare ne ostavljam (nije mi legao sustav ocjenjivanja) izuzev na pripadajućim topicima.

P.s. kajkavci nisu oni koji samo ubace kaj umjesto što a ostale riječi ne znaju buknuo. :P

P.p.s mi gorani smo i stokavci i kajkavci i cakavci, ovisno o selu otkle smo. ;)

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2021 : 20:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Reem, ja nigdje nisam rekao da su nečije recenzije "toliko loše", samo sam htio dati savjet kako se mogu poboljšati (mogu pričati samo u svoje ime, ali siguran sam da i su i neki drugi komentatori bili na istom tragu). Da budem iskren, nisam ni obraćao pažnju tko su autori recenzija, samo sam primjetio da ih ima predugih pa sam dao onaj komentar u svom prvom postu.

Tako da bih se opet vratio na taj komentar kao odgovor na ova pitanja koja si postavio: Moj savjet ti je da budeš sam svoje škare. Ne mora u tekst ući baš sve što si u početku imao u glavi i mislio da je bitno da se kaže. Probaj još dok pišeš dvaput razmisliti je li nešto nužno, a onda i tekst kad je gotov pročitaj bar jednom i probaj ga trimati. Ako iz teksta ništa nije izbačeno, to nije dobar tekst ;)

Ovaj moj komentar uopće nije namijenjen tebi zbog tvojih tekstova, već je općenit.
No i ja sam (dobro ispraksiran, ali ipak samo) amater, pa možda ni ja nemam pojma o čemu pričam i laprdam bez veze, pa je na svakome da sam procijeni koliko moj savjet znači ;)

Edited by - vukozec on 20/11/2021 20:53:05
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/11/2021 : 21:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Reem CP, ne odustaj jer samo pisanjem se može napredovati.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/11/2021 : 22:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i Spok i Riim su meni (verujem i velikoj većini drugih forumaša) sjajni likovi koji neizmerno doprinose kvalitetu foruma, i sajta u celini.
ali su,isto kao i solar,ko neke uvređene mlade - ma šta vas bre boli kurac ko vam šta zamera ili šta već - gurajte svoju priču,i mirna bačka.
Iz mog ugla,trošite vreme,energiju i tastaturu,na neke nebitne naslove,pogotovu Spok - šta recenzirate nekog praistorijskog Teksa ili Telera Kita;dajte malo po nečem kvalitetnijem,nebitno da li je reč o boneliju,francuzu ili nečem trećem.
Spokova Recenzija Žeroma je zlata vredna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/11/2021 22:25:08
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/11/2021 : 22:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Spock

Super mi je kada likovi kao Dosada ili Vukozec daju svoje stručno mišljenje o nečemu što ih uopće ne zanima kao što su recenzije u ovom slučaju.

To je kao da pitaš nekoga tko uopće ne čita stripove i koji smatra da je to gluparija za djecu što misli o nekoj pojedinačnoj epizodi nekog strip junaka. Odgovor se zna unaprijed, zar ne?

Da obrazložim svoju tvrdnju: Dosada nema niti jedan komentar na recenzijama, a nisam primijetio da uopće piše o stripovima, dok Vukozec ima čak dva komentara iz 2014.

Shodno tome, nije mi jasno zašto netko tko uopće ne ostavlja komentare na recenzijama ima potrebu komentirati kvalitetu istih?
Ne možete mi kazati da čitate recenzije, jer da čitate, onda bi nekad i bacili koji komentar.

Ovo što Logo kaže stoji. Vidi se prema broju pregleda što se čita, a Komandant Mark (davno sam ga bio prekrižio i da nije Herculeovih recenzija ne bih ni pomislio pročitati neku njegovu epizodu, a sad s guštom preko skena pročitam i prokomentiram svaku njegovu recenziju nakon objave) ima skoro najveći broj pregleda (odmah je iza Nathana i Zagora), a u odnosu na broj dana koliko je pojedina recenzija na sajtu.



Vukozec čita tekstove koji nešto recenziraju gotovo svakodnevno otkako zna za sebe, a i napisao ih je vjerojatno više nego što ih je većina pročitala, ali pustimo sad dokazivanje kredibiliteta, uopće mi nije do toga, više me zanima kad me već opet spominješ, što te to točno u mojim dosadašnjim postovima na ovom topicu toliko zasmetalo? Ja ne vidim ništa nerazumno ni zlonamjerno u tim postovima, pa ako mi možeš citirati što mi je to promaklo?

Također bih podsjetio da je tema topica pitanje "Čitate li recenzije?", pa smatram da topic nije rezerviran samo za one koji čitaju ili pišu (s.com) recenzije, već i da oni koji ne čitaju imaju pravo reći zašto ih ne čitaju, odnosno da je upravo to smisao topica, da svi slobodno kažu svoje viđenje.


Zloba.
Iz tebe izbija čista zloba.


moram da se ne složim - meni su ovde svi dobri likovi,i to sam pogotovu skapirao kad smo se igrali kviza svako veče, kad smo bili u kovid logoru;jedino što svako od nas ima svoje neke svoje bubice.
Vukozec,kao i svi ostali koji se pominju ovde nije ništa mislio zlonamerno,jednostavno se ljudi razmiomiđu u diskusiji,dođe do određenog nerazumevanja,i iz toga ispadnu glupave svađe i prepiranja.
Čak je i Beagea simpatičan stvor.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/11/2021 22:32:00
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/11/2021 : 22:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sarkazam, anto, sarkazam....

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/11/2021 : 23:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

i Spok i Riim su meni (verujem i velikoj većini drugih forumaša) sjajni likovi koji neizmerno doprinose kvalitetu foruma, i sajta u celini.
ali su,isto kao i solar,ko neke uvređene mlade - ma šta vas bre boli kurac ko vam šta zamera ili šta već - gurajte svoju priču,i mirna bačka.
Iz mog ugla,trošite vreme,energiju i tastaturu,na neke nebitne naslove,pogotovu Spok - šta recenzirate nekog praistorijskog Teksa ili Telera Kita;dajte malo po nečem kvalitetnijem,nebitno da li je reč o boneliju,francuzu ili nečem trećem.
Spokova Recenzija Žeroma je zlata vredna.



Anto, ti si legenda!
Bit će ove zime recenzija treće knjige Jeromea, a nastavljam i s Kenom po planu i programu. Nova Kenova recenzija je već poslana.
Sorry, ali Teller je ipak prioritet. Moram i tebe navući na njega.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/11/2021 : 23:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


moram da se ne složim - meni su ovde svi dobri likovi,i to sam pogotovu skapirao kad smo se igrali kviza svako veče, kad smo bili u kovid logoru;jedino što svako od nas ima svoje neke svoje bubice.



Misliš kad smo se mi igrali, a ti zaboravljao na kviz?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/11/2021 : 23:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
da, anto, nisi dobro uhvatio jerin komentar :)

inače, već je nekoliko ljudi napisalo da bi netko tko se bavi kritiziranjem tuđeg rada, morao znati primiti kritiku na svoj račun
pogotovo to ide spocka, koji u svojim recenzijama (ali i u komentarima tuđih recenzija, koje povremeno pretenciozno pretvara u kontrarecenzije) zna biti vrlo grub i nepristojan prema autorima
u svakom slučaju, zbog ove rasprave sam pročitao nekoliko recenzija koje inače nikad ne bih, pa je to ispalo korisno
npr. recenzija kapetana mikija - vikinška kraljica - autora Ivana Liverpoola, mi je bila prilično zanimljiva (i pored toga što je sličnog stila kao spock ili poirot)
posebno dio u kojem uspoređuje mikijevu priču sa sličnim pričama drugih junaka
pročitao sam i par reemovih na nick raideru i isto su mi bile solidne

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/11/2021 : 23:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

da, anto, nisi dobro uhvatio jerin komentar :)

inače, već je nekoliko ljudi napisalo da bi netko tko se bavi kritiziranjem tuđeg rada, morao znati primiti kritiku na svoj račun
pogotovo to ide spocka, koji u svojim recenzijama (ali i u komentarima tuđih recenzija, koje povremeno pretenciozno pretvara u kontrarecenzije) zna biti vrlo grub i nepristojan prema autorima
u svakom slučaju, zbog ove rasprave sam pročitao nekoliko recenzija koje inače nikad ne bih, pa je to ispalo korisno
npr. recenzija kapetana mikija - vikinška kraljica - autora Ivana Liverpoola, mi je bila prilično zanimljiva (i pored toga što je sličnog stila kao spock ili poirot)
posebno dio u kojem uspoređuje mikijevu priču sa sličnim pričama drugih junaka
pročitao sam i par reemovih na nick raideru i isto su mi bile solidne



Moj i Herculeov stil nije baš sličan.
Eto koliko si pažljivo čitao.
Ako ti smetaju moji pretenciozni komentari onda ih ne trebaš čitati, zar ne?
Zar sam negativno komentirao neku tvoju recenziju pa si nabrijan?
Možda Kenovu?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 20/11/2021 23:34:59
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6605 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/11/2021 : 23:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by anto

i Spok i Riim su meni (verujem i velikoj većini drugih forumaša) sjajni likovi koji neizmerno doprinose kvalitetu foruma, i sajta u celini.
ali su,isto kao i solar,ko neke uvređene mlade - ma šta vas bre boli kurac ko vam šta zamera ili šta već - gurajte svoju priču,i mirna bačka.
Iz mog ugla,trošite vreme,energiju i tastaturu,na neke nebitne naslove,pogotovu Spok - šta recenzirate nekog praistorijskog Teksa ili Telera Kita;dajte malo po nečem kvalitetnijem,nebitno da li je reč o boneliju,francuzu ili nečem trećem.
Spokova Recenzija Žeroma je zlata vredna.



Anto, ti si legenda!
Bit će ove zime recenzija treće knjige Jeromea, a nastavljam i s Kenom po planu i programu. Nova Kenova recenzija je već poslana.
Sorry, ali Teller je ipak prioritet. Moram i tebe navući na njega.



Tako je, Spock. Teller je, kao i Mark, doživio novu mladost, čita se i komentira. Druga Jeromeova knjiga je objavljena u nezgodno vrijeme kad je cilj bio postavljanje mjesečnog rekorda pa ima manje pregleda, trebat će neki način da se opet stave linkovi objavljenih recenzija otkad je tempo ubrzan, budemo nešto smislili.

loading...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/11/2021 : 23:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pa odluči se čovječe, želiš li da ljudi čitaju recenzije i komentare ili ne
inače, kao što sa već napisao, u zadnjih nekoliko godina tek povremeno pratim recenzije, tako da ne čitam sve što pišeš, pa ne zamjeri ako nisam otkrio sve finese tvog stila

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/11/2021 : 00:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

pa odluči se čovječe, želiš li da ljudi čitaju recenzije i komentare ili ne
inače, kao što sa već napisao, u zadnjih nekoliko godina tek povremeno pratim recenzije, tako da ne čitam sve što pišeš, pa ne zamjeri ako nisam otkrio sve finese tvog stila



To si spoimnjao stilove, ne ja. Ja nisam uspoređivao i omalovažavao nikoga.
Moj ti je stil ono kobasičarenje, kako ste ga nazvali dok je Hercule konkretniji i sažetiji.
Nego, di sam te nagazio u komentarima? Budući da ne čitaš puno recenzije u zadnje vrijeme sigurno si zapamtio.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000