forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ramireza treba koknuti - Čin 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/07/2020 : 17:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

misliš, "domaće" izdanje?



Mislim Fibrino. Kad kazem domace mislim na prostor Srbija, Hrvatska, BiH, CG.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/08/2020 : 09:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Vrlo zabavno ! Sviđa mi se radnja, totalno neobični glavni lik, crtež spektakl posebno u akcionim scenama. Reklame koje su ubačene između tabli stripa pun pogodak. E sad - zadnja stranica stripa je ajmo reć "problematična". Ostaje da se vidi u kom će smjeru ići priča.

Ramirez je u potpunosti opravdao očekivanja i jedva čekam nastavke

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/08/2020 : 14:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Svakako nesto najbolje ili barem najsvezije u zadnje vrijeme. Pravi Tarantinovski spust uz prejeben crtez, sve puno detalja, fora sa casopisom/reklamama (te zajebancijama na njima, ono... drobni/sitni tisak ), luckasto i zabavno na simpatican nacin, plus akcija! Uz dobru dozu stiha 80-ih. Meni je zapravo i kraj bio fora, ali kako vec receno, treba sada vidjeti sta dalje.

Vidi se da je autor opsjednut filmovima. :)

Brko je ziva legenda! Ili nije!?




I ovi traileri koje je izivko bio postavio su simpaticni.
http://www.shooting-ramirez.de/trailer/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 24/08/2020 14:18:56
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/08/2020 : 15:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sta ga znam, meni je ovo lici na spust al do vremena dok tarantino nije postojao, on je uneo u sve neko kenjanje preko mere. sto je opet negde sjajno, a negde nije.
elem, ludnica od stripa , bas mi je prijao. nekako u zivotu ne podnosim omaze i slicno, obicno to izadnje neko sranje. al ovde imamo omaz kao bocni efakat u stripu, nekako se autor potrudio da sve ovo bude (meni) posebno. boja u stripu ko u filmovima tonija skota. nekakve sitne zamerke oprastam stripu, na kraju mi je doslo da kriknem od zadovoljstva
(verovatno) nije za top listu 2020, al nije ni daleko
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/08/2020 : 15:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@kasperu
Tvoj baš orgazmički post, a da nisi ni svjestan 😉.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/08/2020 : 15:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fora su i omazi na poznate filmove ali sa novim imenima, pa tako nemamo Cobru sa Stalloneom...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 05/09/2020 : 02:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar je Ramirez, pre svega jer ja volim da procitam ovako nesto. Opustajuci, zanimljiv, lepo nacrtan, nista preterano komplikovan, ali zabavna ideja. Glavni lik simpatican cova i videcemo kako ce ici radnja koja predvidljivi obrt, ali drzi paznju. Od mene 7/10
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/09/2020 : 22:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
9/10 dobar skroz.

sangue navajo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/09/2020 : 17:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kakav strip! Jao, ovo je baš ono akcija, boje i ludilo na 101%.
Fenomenalan stilizirani crtež, vrhunska zajebancija (pogotovo jabučarski dio :)), hrpa omaža na filmove, serije i igre, pa ta spika di upoznajemo taj ludi svijet kroz reklamne letke i slično...baš bombetina od stripa!
Jedva čekam nastavak(e). :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/10/2020 : 20:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Slučajno naletio na ovo - jebote koji crtež i kolor, stvaraju atmosferu koju nikad nisam u stripu vidio!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 08/10/2020 : 11:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Ramireza pre nedelju dana i od tad se teram da ovde nešto napišem. Razlog je jednostavan - strip mi je bio dosadan i naporan, što je vidim sasvim suprotno od većine forumaša.

Pre svega, iako je crtež lep (odnosno pre svega boje su te koje su prelepe i koje stvaraju atmosferu), ta atmosfera me nije preterano uvukla u strip. One reklame su još jedan interesantan način uvlačenja u čitav svet osamdesetih (ili kad se već priča dešava), i to mi je plus. S druge strane likovi su mi bili svi nekako njanjavi, od glavnog lika pa preko dvodimenzionalnih mafijaša sve do one dve devojke koje pljačkaju banke. Istina je da se oseća Tarantinovska atmosfera (pre svega u toj interkonekciji priča i likova, u njhovom povezivanju u najčudnijim "slučajnim" momentima), ali je daleko to od genija koji je takvu vrstu režiranja doveo do vrhunca.

Šta znam, u pitanju je akcioni strip koji se može jako brzo pročitati, nijedan dijalog nije toliko bitan te se može gledati i kao slikovnica i tako pratiti radnja. Samouverenost autora mi se svidela i mislim da to svakako doprinosi popularnosti ovog stripa kod nas, kao i replikacija tog šmeka osamdesetih godina i akcionih filmova tog doba, ali meni lično nije legao. Preokret na kraju je dobar, ali zasad ništa od drugog čina za mene.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/10/2020 : 13:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2020 : 16:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja nikako da odvojim 5-10 minuta da nahvalim strip,doduše uz neke napomene.

za markiza mi je razumljivo da mu se ne sviđa,ali za zeka to nikad ne bih rekao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/10/2020 16:05:52
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/10/2020 : 18:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/10/2020 : 19:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja ne vidim zašto bi nekom bio bed reći da mu se X (bilo što, od hrane do filma, stripa, knjige...) nije svidio zato jer se svima sviđa?
Samo to treba reći normalno, a ne u stilu da je to dno dna, govno i slično. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 08/10/2020 19:07:23
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/10/2020 : 19:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/10/2020 : 19:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
RM, što bi rekao Shaner: Nije tako strašno kako izgleda:

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2020 : 20:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID


Sta ako se pojavi, pa ti si isti Shaner samo na ekavici
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/10/2020 : 20:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa covek se svega navikne. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/10/2020 : 20:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID


Sta ako se pojavi, pa ti si isti Shaner samo na ekavici


A ima malo razlike. Ja volim političke teme više, a Shaner one opskurnije stvari. Ostalo, tu smo negde.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2020 : 22:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Na ovaj strip je zimus skrenuo pažnju izivko (tip sa scoma koji radi u germaniji,i tamo čita stripske novitete,pre svega frankobelgijanske (koje švabe izbacuju vrlo brzo nakon premijera u matičnoj zemlji),te nam ukazuje ima li šta da valja od istih),i posle njegovog opisa, kao i markosove najave,bilo mi je jasno da je reč o potencijalnoj masthevuši,te nabavih strip kao prvi pik te julske ture.

Ramirez je nemi stručnjak za usisivače u renomiranoj firmi Falkon Sitija (Arizona,SAD),i nakon jednog slučajnog susreta (sa dva matora meksička gangstera) postaje meta mafijaša sa one strane Rio Grandea.
Na stranu što je u pitanju odličan akcioni strip,sa živopisnim likovima,sjajnim dijalozima,neočekivanim obrtima...ono što je mene pridobilo je "Murovska" detaljnost i slojevitost; naime, strip sam sam letos čitao i prešao neke 2/3,te zabatalio zbog nedostatka vremena,i moram reći da je na drugu loptu strip bio bolji,jer sam tek tad video brojne detalje koje sam propustio kod prethodnog čitanja (a ima ih tmušta i tma; dosta njih je povezano sa događajima koji slede,kao recimo,zaokružen Stone Creek na mapi Luizijane ).

Možda mi je završnica nešto slabija,ali u celini ovo je odličan strip,od koga očekujem još više u naredne dve knjige (koliko ih je planirano).

Nažalost,izgleda da ćemo se na njih malo načekati,jer tek se naredne godine očekuje drugi čin (prvi je izašao 2018.),a ako se Nikola malo ne provredni,završnicu nećemo dobiti pre 2024.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/10/2020 : 23:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni se nije dopao. Ali nisam hteo da pišem ništa da mi ne bi skakali po glavi. Sve mi je na prvu loptu, i deluje ko strip scenario za film B produkcije. Razumem da se to ljudima sviđa, ali meni je to tanko.


Ajde, ajde, nemoj se sramiti. Red je da se još nekome skače po glavi.




Tebe su zavoleli, simbol si im kontraša koji voli depresivnije stvari, strožije ocenjivanje i čista si im egzotika. Ali ako se pojavi još neko, onda je to već pošast i plašiće se da je prenosno ko COVID


Sta ako se pojavi, pa ti si isti Shaner samo na ekavici


A ima malo razlike. Ja volim političke teme više, a Shaner one opskurnije stvari. Ostalo, tu smo negde.


Doktor već vidi pandemiju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2020 : 16:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zabavan strip.Ne više od toga.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 20/03/2021 : 14:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam dvije stranice privjua i zaključio sam kako ovo ne može biti loše. Crtež odličan, priča usmjerena, iz svakog se djelića vidi da frajer zna što radi. Nakon čitanja sam se jedva suzdržao da bacim album u zid. Kako je uspio da ovo na kraju bude loše? Kako je uspio od savršenih sastojaka skuhati splačinu? Rezultat bi bio dobar da je Petrimaux istaknuo ono u čemu je dobar, a dobar je u puno toga. Izgled likova, lica, montaža, kadriranje, lejaut, dinamična rješenja, scene koje pršte od ideja... Problem je u tome što se ovaj strip sastoji isključivo od stvari u kojima je Petrimaux dobar. Nije obavio dosadan dio posla. Nema razloga da bismo mislili da su gay ljepotice kul, podrazumijeva se da su kul. Jednooki zlikovac je opak jer ga je Nicolas Petrimaux napravio da bude opak. Kad dođe do rijetkog predaha u priči i trud se smanjuje. Spori dijelovi priče ne moraju biti dobri, zar ne? Svi smo ionako ovdje smo samo zbog akcije i jurnjave. Jedno od mnogih Macanovih brilijantnih zapažanja je kako sve više u nove priče ubacuju gotove plodove drugih priča. Tako se ne mora se obaviti rad i priprema jer mozak sam dodaje detalje i prisjeća se osjećaja. Netko je već primijetio trik sa Thelmom i Luise. Ali najviše boli što je ovo moglo biti deset puta bolje. Zašto nije barem duplo bolje?

Iz gorenavedenih razloga mrzim Petrimauxa i ono smiješno, odlično rješenje sa gumbom za plamen na podu. Mrzim taj mali žuti automobil koji leti sa nadvožnjaka pod najsmješnijim mogućim kutem. Mzrim kako dobro crta sise. Mrzim urednike, nabijem svakog beta-čitača ponaosob. Najviše mrzim Glenat koji je dao lovu jer me natjerao da sumnjam u sebe. Je li ovo novo mjerilo kvalitete? Zar me vrijeme pregazilo? Malena utjeha je što ga je Ramirez dobro podamfao na Oscaru 2020. No, Francuzi mu i dalje daju dobre ocjene te sam iz tog razloga zaključio da Ramireza treba hračnuti.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 06/11/2021 : 10:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
U suštini zanimljiv strip. Ne treba puno proučavati strip da bi se vidio dašak kreativnosti i inovativnog razmišljanja u kreaciji ovog stripa.
No, ispod lijepog pakiranja skriva se pomalo osrednja, ali dinamična priča. Vidi se da se inspiracija crpila iz brojnih filmova, ali se i vidi da je sam autor pokušao biti ekscentričan i povezivati naizgled nepovezivo. Možda je problem što je u startu priča osmišljena za 3 čina pa nakon pročitanog prvog dosta je nejasnoća. Što i nije tako loše.
Ono što mi je malo spustilo dojam je manjak neke napetosti i težine u cijeloj priči. Čak i za dosta bezbrižni i light akcijski strip nedostaje nekih većih uloga.
Sam crtež dobro napravljen, možda malo previše digitaliziran, ali u trenutku čitanja paše.
Sami kraj oko kojeg se ovdje pričalo je tipični plot twist i navlakuša za nastavke. Mene nije nešto posebno iznenadilo, dapače čini mi se da bi mogao poboljšati serijal u idućem nastavku. Zadnje poglavlje je nekako i diglo dojam cijelog stripa, za razliku od dosta predvidljiva prva dva.
Na kraju krajeva, solidan strip, glavni adut mu je jedinstveni izričaj i energičnost, ali sama priča ne dolazi kao dašak osvježenja.
3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000