forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ima li komaraca kod vas?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/07/2020 : 21:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su tek juce/prekjuce zaprasivali iz aviona prvi put ove godine kod mene. Bilo je neizdrzivo, bukvalno po celi dan, od ujutro do uvece, i onda nocu ako udju u kucu. Pritom ne zivim pored reke niti na selu. Kuca sa dvoristem u gradskom naselju. Dodjem sa trcanja ili voznje bicikle oko 20h, to je kao u roj da sam uleteo.

Kakav je to fazon da se izbegava zaprasivanje iz aviona, pa se ide na neke varijante "po zemlji", da l' zbog beskrupulozne farmacije koja gleda da sto vise proda, pa i sredstva protiv komaraca (kreme, sprejeve, tablete i sl.) ili...? Nemam pojma. Samo znam da se neko konacno dozvao pameti i resio da uradi pravu stvar.


Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/07/2020 : 22:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kod nas ih nema
Nisam.vidio nijesnog godinama

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/07/2020 : 22:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ima, ali na svakom prozoru u kući imam onu tanku prozirnu mrežu pa nemam problema.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 29/07/2020 : 22:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
U nas ih bude,pojave se,ali brzo pocrkaju.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/07/2020 : 07:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Morski, zvuči kao da si negdje iz Slavonije
Ima i kod nas komaraca, ali ništa strašno
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8375 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/07/2020 : 08:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ima.
I dosta su bahati.
I dosadni.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/07/2020 : 08:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2020 : 09:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nikad manje.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/07/2020 : 11:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Osijek... Ne treba ništa više reći :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/07/2020 : 11:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.




Iznajmljujete li šišmiše?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/07/2020 : 17:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kod mene ih inače ima svake sezone, ove godine ih skoro nije ni bilo, ali se pojaviše u manjem broju nakon onog nevremena i velike kiše.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/07/2020 : 17:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo je da ove godine još nisam vidio tigrastog, samo obične komarce.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/07/2020 : 18:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovi obicni komarci, tipa vulgaris, dolaze samo nocu. Ali ovi od nedavno novi udomaceni tigrasti, su zajeb samo takav. Napadaju danju kao i ovi obicni nocu. No moze se obraniti od jednih i drugih. Malo Autana ili tropskog spreja po sebi, a u kuci na par mjesta aparatic s tabletama u steker. I nema ih. Ali da nisu uzasna napast, jesu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/07/2020 : 18:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
da. raid u štekeru stvarno djeluje.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/07/2020 : 08:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by fandango


Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.




Iznajmljujete li šišmiše?



Samo one koje drzim u batcaveu

Salu na stranu, ali ima trikova kojima sismise mozes domamiti u dvoriste. Mi smo vec vise-manje imali sve sta treba kad smo uselili. Posadis biljke i cvijece koje mame kukce kojima se hrane, npr. jaglace i maline. Osiguras izvor vode, ali ne predubok da se ne utope. Mala plitka fontana za ptice je sasvim OK. Kod nas zivi njih nekoliko u starom napustenom staglju pa ih ne diramo, ali inace ima za nabavit ili napravit nastambe za sismise koje se stave na drvo:

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/07/2020 : 11:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

da. raid u štekeru stvarno djeluje.


Spasile su me, (nas doma), tablete koje se u aparat pa u steker stave. Rade cijelu noc bez greske. Pa i ostatak dana, sve do ponovnog postupka slijedecu vecer. Neprocijenjivo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 31/07/2020 : 12:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.



Ja nekako nisam primjetio da su baš korisni,oštećuju voće,tamane pčele,uletavaju u kuću,uboli me već par puta,jednom sam završio i na hitnoj,tamanim ih kad god stignem.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/07/2020 : 19:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Strsljeni? Ako ima sto, da mrzim to su oni. A kako li se tek mogu zavuci iza knjiga, stripova i slika...i ne vidis ih da su dosli, a njihova gnjezda vec iza blaga...
Katastrofa. Sve ih pomlatim. Imam i vec razvijeni sistem kako.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/07/2020 : 21:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Sori, momci, al makar jedu i pcele, kad se sve svede, strsljeni su korisne zivotinje. Natural pest control. Pitajte biologe.

Nego, Ivane, pa di ti to drzis stripove i knjige? U mojem starom, napustenom staglju? :)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11677 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/07/2020 : 21:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Što je to komarac?

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/08/2020 : 05:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Sori, momci, al makar jedu i pcele, kad se sve svede, strsljeni su korisne zivotinje. Natural pest control. Pitajte biologe.

Nego, Ivane, pa di ti to drzis stripove i knjige? U mojem starom, napustenom staglju? :)


Zivim tik kraj Marjanske sume. Ima ih masu. I njih i komaraca.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/08/2020 : 08:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kod mene ima nešto sitno, ovih što gnjave noću, ali to je doslovno 3-4 komada. I nema ih svaki ni svaki dan.
Mene više smeta zujanje. Raid tablete na struju, ali ne u spavaću i problem riješen.
Živim u prdgrađu, ima dosta šume okolo, ali ima i šišmiša, pa vj oni to riješe. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/08/2020 08:20:09
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 01/08/2020 : 19:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
U vezi strljsena, imao sam gnijezdo ispod krova prije 2 godine, nekoliko metara od balkona. Mjesecima sam sjedio vani i nista, nit sam ih dirao nit su oni mene, ako ih ostavis na miru nece ti prilaziti jer ih ne zanimas, za razliku od osa. A obicno i mijenjaju gnijezdo svake sezone tako da nije problem.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19380 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/08/2020 : 21:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Raid tablete na struju, ali ne u spavaću i problem riješen.


Zašto ne u spavaću?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/08/2020 : 09:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Raid tablete na struju, ali ne u spavaću i problem riješen.


Zašto ne u spavaću?



A piše na njima da obavezno prostorija mora biti jako provjetrena i još hrpa upozorenja, pa mi se čini da i nisu baš zdrave.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19380 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/08/2020 : 12:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Aha, kužim, hvala.
Ja stavim u svoju spavaću, ali tu su prozori širom otvoreni cijeli dan, osim rano ujutro zbog sunca.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000