forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS i LMS ludilo.Ima li smisla? Kako ga riješiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/10/2020 : 08:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by manhunter

Ukoliko kupujete stripove samo zbog čitanja, a ne zato što vam nešto znače, onda ne znam zašto ih kupujete? Odete do biblioteke i iznajmite strip, pozajmite od nekog.. Zašto trošite novac na LL, Fibru, ČK i ostale?


Veoma jednostavno - NEMA tih stripova u mojim knjiznicama.

Da ih ima, sigurno ne bi kupovao toliko toga. Sakupljanje je bolest, a nitko od nas nece ni jednu prasinu odneti sa sobom kad njegovom telu dođe poslednji cas. Sto vise imas/grabis, to vise problema, vezanosti.
Ja bi imao svega nekoliko stripova koji mi ZAISTA mnooogooo znace, sve ostalo bi samo procitao. Ali znam da je tesko povuci crtu kad kreces sa kupovanjem i imas vec nesto iz ove ili one edicije... sve je u glavi. Ali ajde, barem znam da sam bolestan, i to je vec nesto.


Ali da se, nedajboze, svi drze ovog mojeg "teoretskog", propali bi svi izdavaci, jedino ako ih knjiznice ne spase sa triplim povecanjem nabavljenih proizvoda.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/10/2020 09:01:29
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/10/2020 : 09:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sve svoje LMs-ove i ZS kao i još dosta tih "starih" kompleta prodao prije desetak godina i ne žalim..zamijenio sam neke koji su mi dragi i koji su mi nedostajali, sa novim i kvalitetnijim izdanjima i moram priznat da mi je veći užitak prelistavat ova novija i kvalitetnija izdanja.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 09:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Simptomaticno je koliko i istinito uostalom, da su clanovi ovog foruma mahom ustvrdili sve nedostatke nekadasnje prve kiosk djecje strip zabave. Nedostatak numeracije, uzasani jeftin novinski roto papir, katastrofalan otisak, sakacenje scena/retusiranje/ispravljanje/izbacivanje kako kadrova tako i stranica...ali ta izdanja i dalje najvise kotiraju kod kolekcionara. Tako ce i ostati pa ma kakva monetarna i ina kriza/katastrofa bila. I jos je simptomaticno da ta masa ljudi,(a masa ih je), uopce nemaju potrebu ista komentirati i dijeliti svoje misljenje s nama koji to ne sakupljamo. I o tom treba itekako razmisliti. Pa da razmislimo malo o tome?


Možda su svjesni da je to blesavo pa ih je sram priznat?
I sam autor topica kaže da je to bolest. Pa neće se ljudi hvalit da imaju kronični bronhitis ili kamen u bubrigu.



Oduvjek sam tvrdio da nije bolest sve sto boli. Ali u ovom slucaju nije u redu 'ciriti' koliko je tko sakupio 'uputnica' za specijalista... to je sve okej. Neka ih. Ja im dajem podrsku. Autor topica je sad malo u dvojbi, ali bit ce njemu drago sto se ponovo u zivotu vratio kolekcionarskom virusu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 09:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ponekad tako stanem pored kolekcije LL Zagora, gledam ih i smjeskam im se poluretardirano. Ima ljudi koji bi mogli tako nesto hladno da prodaju, ja ne. Pretpostavljam da je slicno i sa ZS stripovima. Mene ne vuce nostalgija kada su u pitanju stripovi ZS ili LMS, ali shvatam one kojima je to vrh.


A evo...ja sad bas gledam u ovo metar i osamdeset i nesto sitno crvenila LL Zagora, i mislim se...pa je li mi ovo trebalo? Ali da nisu prekrasno izvedeni i uradeni-jesu. Vrhunski. Samo me malo zafrkaje sadrzaj medu koricama. Bas sam ih nedavno sve zaredom ponovo procitao, i umalo poludio...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 09:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nisam rekao da je lepši, nego bolji. ;)


Kad je nedavno moja supruga kupila novo vozilo, to isto je mjesecima stalo ma ulici prije nego sto me je upitala; a ti neces probati ovaj automobil? Ne, kazao sam, ne interesira me. Meni su stari auti bolji i ljepsi, zaista. (Poslije sam ipak vozio tog njezinog velikog Suzukija, kad smo isli na duga putovanja unaokolo sa djecom)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2020 : 09:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ukoliko kupujete stripove samo zbog čitanja, a ne zato što vam nešto znače, onda ne znam zašto ih kupujete? Odete do biblioteke i iznajmite strip, pozajmite od nekog.. Zašto trošite novac na LL, Fibru, ČK i ostale?



Ja kupujen stripove samo zbog čitanja, a to kombiniran sa bibliotekon.
U zadnjih par godina kupin samo ono šta mi se ekstra svidi nakon šta pročitan.
S tin da ne kupujen strip da bi gleda hrbat, nego zato šta san siguran da ću ga opet čitat.
Čisto za primjer, Libellus/Fibra Ken Parker, Comanche ili Torpedo od SA, MV od Libellusa su pročitani po nekoliko puta, i opet će se čitat.
Isto tako, gušt mi je kad se pokrene neka tema o meni dragon stripu imat taj strip na dohvat ruke.

Neman apsolutno ništa protiv kolekcionara tih starih izdanja, jer kako je neko reka, ljudi skupljaju markice, makete, autiće, salvete, sto čuda...
Nek skuplja stripove onaj koga to veseli.

Inače, svaka čast autoru topica. Čovik je lega na psihokauč i hrabro prizna da ima problem.
Da ne bi bilo zabune, i ja san bolestan.
S godinama se ovoga šta mi se ekstra sviđa nakupilo poprilično.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/10/2020 09:49:14
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2020 : 09:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Simptomaticno je koliko i istinito uostalom, da su clanovi ovog foruma mahom ustvrdili sve nedostatke nekadasnje prve kiosk djecje strip zabave. Nedostatak numeracije, uzasani jeftin novinski roto papir, katastrofalan otisak, sakacenje scena/retusiranje/ispravljanje/izbacivanje kako kadrova tako i stranica...ali ta izdanja i dalje najvise kotiraju kod kolekcionara. Tako ce i ostati pa ma kakva monetarna i ina kriza/katastrofa bila. I jos je simptomaticno da ta masa ljudi,(a masa ih je), uopce nemaju potrebu ista komentirati i dijeliti svoje misljenje s nama koji to ne sakupljamo. I o tom treba itekako razmisliti. Pa da razmislimo malo o tome?


Možda su svjesni da je to blesavo pa ih je sram priznat?
I sam autor topica kaže da je to bolest. Pa neće se ljudi hvalit da imaju kronični bronhitis ili kamen u bubrigu.



Oduvjek sam tvrdio da nije bolest sve sto boli. Ali u ovom slucaju nije u redu 'ciriti' koliko je tko sakupio 'uputnica' za specijalista... to je sve okej. Neka ih. Ja im dajem podrsku. Autor topica je sad malo u dvojbi, ali bit ce njemu drago sto se ponovo u zivotu vratio kolekcionarskom virusu.


Ovo si dobro sročija.
Ali ovo nije taj slučaj. Ovde se nije rasprava pokrenila jer se broje tuđe uputnice i viri na tuđe police.
Raspravu je pokrenija čovik koji je jedan od onih koji sakupljaju ta stara izdanja, pita se ima li to smisla, i traži druga mišljenja.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 10:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma je...
Ali svak se tako nade oko necega u dvojbi ponekad. Sta ce sad? Ovo sto je sakupio mukotrpno i platija po zlato, sad ponovo rasprodavat, jer je imao prosvjetljenje? Neka mu tog blaga iz Alibabine pecine, odvojio je za njega, ima ga, nije ugrozio nikoga i ne pitaju mu 'jesti'...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/10/2020 : 10:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

S tin da ne kupujen strip da bi gleda hrbat, nego zato šta san siguran da ću ga opet čitat.



Vidiš recimo ja ne patim od kompletiranja serijala niti mi je bitno da su mi izdanja od istih izdavača. Sin City recimo imam sve, svaki od različitog izdavača, a imam i ona dva Torgala od belog puta, nisam nikad uzimao one prethodne. Čak mi je i zanimljiva ta raznovrsnost na polici. Ne dira me čak ni loš prijevod dokle god shvaćam što je pisac htio reći... ali baš volim vidit lijepi hrbat. Fibrini kolorka hrbati su moja jedina zamjerka markosovim izadnjima, prazni su i dosadni, nemaštoviti. Potragu za pticom vremena nisam kupovao od fibre, ali se ozbiljno razmišljam da uzmem ovo izdanje od ČK, puno mi je ljepši dizajn.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 10:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne bi se slozio. Kolorkine tople, pastelne boje hrbata sad kad ih je poslozeno tri ipo metra izgledaju carobno. I sad tek, kad ih je masu, na 'kupu', vidi se sva ljepota hrbata ovih albuma. Bas su sredisnji ukras svake kolekcije.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/10/2020 : 10:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mene ne vuče nikakva nostalgija za ZS/LMS vjerojatno zato što sam krajem 80ih-početkom 90ih pročitao svega apr komada DD i MM (ako su oni uopće bili dio te serije?).
Tj općenito me ne vuče nostalgija za time da kupim neki stari strip a još da ga i puno platim. Radije ću kupiti novije i kvalitetnije izdanje istog tog stripa.
Isto tako je nostalgija zajebana stvar. Već sam pisao da sam kupio baš fantastično Titan Comics-ovo izdanje Raymondovog Flash Gordona i na jedvite jade to ponovno pročitao, bilo mi je nečitljivo i nije mi bilo jasno kako sam kao mulac guštao u izdanjima Dečijih Novina... Čak sam ih mislio prodat, al reko, ma ko ih j* neka ostanu.
Istu stvar sam napravo i sa Neverom (odlučio brzinski skupiti sve od LL zbog nostalgije) i ostao oduševljen kao i kada sam bio mulac, NN mi je i dalje super. :)

A što se tiče sakupljanja općenito, kad sam ponovno otkrio stripove pred cca 4 godine, bacio sam se kao tigar na skupljanje svega i svačega.
Onda sam skužio da se prostor jako brzo gubi, pa da mi se baš neki i ne čitaju ponovno, i na kraju da je to meni i dosta skupo.
Sada sam usporio i skupljam kako NESVRTSANI kaže, samo to nešto što znam da ću čitat X puta.
Čak sam mislio i poprodavati nešto, ajde riješio sam brzinski neka US izdanja što sam imao.
Ali sam barem pročitao sve što sam kupio pa se tješim time (imam malu hrpicu knjiga koje moram pročitat :().

Sve u svemu, ko voli neka kupuje nostalgiju, ja osobno nisam spreman iskrcat puno novaca za neka stara izdanja. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2020 : 10:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

... ali baš volim vidit lijepi hrbat. Fibrini kolorka hrbati su moja jedina zamjerka markosovim izadnjima, prazni su i dosadni, nemaštoviti.



A neki vjerojatno cijene uniformiranost police sa kolorkama, tu monokromatsku eleganciju i jednostavnost, dok im šarenilo police sa stripovima na kojima je svaki hrbat u različitim bojama i fontovima stvara nervozu :)

Ja... nisam siguran. Trebalo bi provesti anketu o tome :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2020 : 10:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma je...
Ali svak se tako nade oko necega u dvojbi ponekad. Sta ce sad? Ovo sto je sakupio mukotrpno i platija po zlato, sad ponovo rasprodavat, jer je imao prosvjetljenje? Neka mu tog blaga iz Alibabine pecine, odvojio je za njega, ima ga, nije ugrozio nikoga i ne pitaju mu 'jesti'...


Ako skuži da mu novi motor pruža više sreće i zadovoljstva, zašto ne?
U principu mu niko od nas nemože reć nešto pametno.
Da je napisa da mu otkad skuplja ZS/LMS djeca nisu jela meso, rekli bi mu "budalo kupi dici teletine".
U čemu će više guštat zna samo on.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/10/2020 : 10:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Ma je...
Ali svak se tako nade oko necega u dvojbi ponekad. Sta ce sad? Ovo sto je sakupio mukotrpno i platija po zlato, sad ponovo rasprodavat, jer je imao prosvjetljenje? Neka mu tog blaga iz Alibabine pecine, odvojio je za njega, ima ga, nije ugrozio nikoga i ne pitaju mu 'jesti'...


Ako skuži da mu novi motor pruža više sreće i zadovoljstva, zašto ne?
U principu mu niko od nas nemože reć nešto pametno.
Da je napisa da mu otkad skuplja ZS/LMS djeca nisu jela meso, rekli bi mu "budalo kupi dici teletine".
U čemu će više guštat zna samo on.



Otprilike tako nekako meni cura kaže. Ja joj znam reć da mi je bed jer sam potrošio lovu na stripove. A ona meni kaže da nismo ni gladni ni bosi a ni u dugovima i da se ne zamaram nego da guštam (skužio sam da valjda više troše pušači na cigare...valjda ). :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2020 : 10:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

S tin da ne kupujen strip da bi gleda hrbat, nego zato šta san siguran da ću ga opet čitat.



Vidiš recimo ja ne patim od kompletiranja serijala niti mi je bitno da su mi izdanja od istih izdavača. Sin City recimo imam sve, svaki od različitog izdavača, a imam i ona dva Torgala od belog puta, nisam nikad uzimao one prethodne. Čak mi je i zanimljiva ta raznovrsnost na polici. Ne dira me čak ni loš prijevod dokle god shvaćam što je pisac htio reći... ali baš volim vidit lijepi hrbat.


Mislimo isto.
I ja volin vidit lipi hrbat. Samo oću reć da sigurno neću kupit strip koji me ne interesira jer ima lipi hrbat, isto ka šta ću kupit dobar strip bez obzira na ružni hrbat. MN Libellus mi ima grozan hrbat al iman 50-ak epizoda. MM Libellus hrbat mi je odličan, al neman ni jedan MM.
U mene ti je Torgal 1-9 DW, 10-12 LL, 11-20 BP, 19 pa do kraja LL.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/10/2020 10:54:31
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2020 : 11:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Ma je...
Ali svak se tako nade oko necega u dvojbi ponekad. Sta ce sad? Ovo sto je sakupio mukotrpno i platija po zlato, sad ponovo rasprodavat, jer je imao prosvjetljenje? Neka mu tog blaga iz Alibabine pecine, odvojio je za njega, ima ga, nije ugrozio nikoga i ne pitaju mu 'jesti'...


Ako skuži da mu novi motor pruža više sreće i zadovoljstva, zašto ne?
U principu mu niko od nas nemože reć nešto pametno.
Da je napisa da mu otkad skuplja ZS/LMS djeca nisu jela meso, rekli bi mu "budalo kupi dici teletine".
U čemu će više guštat zna samo on.



Otprilike tako nekako meni cura kaže. Ja joj znam reć da mi je bed jer sam potrošio lovu na stripove. A ona meni kaže da nismo ni gladni ni bosi a ni u dugovima i da se ne zamaram nego da guštam (skužio sam da valjda više troše pušači na cigare...valjda ). :)


Osin love i mista za stripove dobra žena je najvažnija stvar potribna budalama naše vrste.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/10/2020 : 11:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kad sam pročitao da postoje ozbiljni kolekcionari onih vrećica za povraćanje iz aviona onda sam odahnuo jer skupljajući zs i lms nisam odljepio najviše 😂😂😂😂
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 11:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, ali i one imaju nekakav limit rastezanja popustljivosti spram ludila kolekcionarstva. Tipa, sta si mi ucinija od ove lipe kuce...jbg. Kompromis je bitan, sad kakav, ovisi o svima nama,(i njima), u zavisnosti od konkretne situacije u kojoj se doticni par nalazi. Da se to njegovat, drzati u redu. A i s godinama se jadne naviknu, (citaj desetljecima)... trebalo bi i djecu navuci na strip, to takoder pomaze. Malo da pocnu crtati/citati, a poslije sve vise... Zagor, Gaston, Alan Ford, Batman, Disney...polako, pa sve zesce i jace.
Uglavnom, dok ima srece i zadovoljstva u svemu tome, neka traje. Kad toga nestane,(ne daj boze), treba samopreispitivanje sto i kako dalje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 11:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A prostor je ustvari najgori i najveci problem. Taj prokleti sindrom Marti Mystere-a.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2020 : 11:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Ma je...
Ali svak se tako nade oko necega u dvojbi ponekad. Sta ce sad? Ovo sto je sakupio mukotrpno i platija po zlato, sad ponovo rasprodavat, jer je imao prosvjetljenje? Neka mu tog blaga iz Alibabine pecine, odvojio je za njega, ima ga, nije ugrozio nikoga i ne pitaju mu 'jesti'...


Ako skuži da mu novi motor pruža više sreće i zadovoljstva, zašto ne?
U principu mu niko od nas nemože reć nešto pametno.
Da je napisa da mu otkad skuplja ZS/LMS djeca nisu jela meso, rekli bi mu "budalo kupi dici teletine".
U čemu će više guštat zna samo on.



Otprilike tako nekako meni cura kaže. Ja joj znam reć da mi je bed jer sam potrošio lovu na stripove. A ona meni kaže da nismo ni gladni ni bosi a ni u dugovima i da se ne zamaram nego da guštam (skužio sam da valjda više troše pušači na cigare...valjda ). :)


Osin love i mista za stripove dobra žena je najvažnija stvar potribna budalama naše vrste.



Nama budala treba neka da nas dovodi u red i stavi na mjesto, a ne da nas još potiče u našim ludostima
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/10/2020 : 11:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A mozda nam ona tako perfidno stavlja do znanja dokle smo zaglibili, pa da se sami malo izljecimo...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2020 : 12:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Kad sam pročitao da postoje ozbiljni kolekcionari onih vrećica za povraćanje iz aviona onda sam odahnuo jer skupljajući zs i lms nisam odljepio najviše 😂😂😂😂



Sa sadržajen ili bez?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2020 : 12:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Mene ne vuče nikakva nostalgija za ZS/LMS vjerojatno zato što sam krajem 80ih-početkom 90ih pročitao svega apr komada DD i MM (ako su oni uopće bili dio te serije?).


pa šta se javljaš koji qrc na ovoj temi?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2020 : 12:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo je mesto za profesionalce (bivše i sadašnje zavisnike od ZS/LMS)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 20/10/2020 : 14:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Tamo početkom 90-ih godina imao sam u svojoj kolekciji cca 1100-1200 ZS i LMS izdanja koja je uključivala skoro sve "must have" primjerke prvih brojeva (Nasilje u Darkvudu, Veliki Blek, Komandant Mark, Kapetan Miki, Dijamantska klopka....jedino nisam imao prvi broj Texa iz ZS već mislim da sam imao broj 2 - inače su brojevi 1 i 2 bili u nešto većem formatu). Tad sam to sve u kompletu prodao jednom preprodavaču stripova na Trešnjevci (iskreno više se ne sjećam za koje novce, ali nije bilo nešto previše).
Ono što želim reći, svi ti stripovi koji se sada prodaju na raznim aukcijama po meni imaju nerealno visoku cijenu. Njihova kvaliteta je daleko lošija od kvalitete današnjih strip izdanja i jedino što kod njih vrijedi je starost, odnosno subjektivna nostalgija odnosno kolekcionarska vrijednost, ali nije li tako sva svime što je predmet kolekcionarstva (značke, poštanske markice…).
Ako postavimo stvari čisto tržišno - dok ima interesa roba drži cijenu tako da s te strane mogu razumjeti svo to "ludilo". Ja se sjećam da sam strip "Veliki Blek" tamo negdje krajem 80-tih godina platio tadašnjih 50 njemačkih maraka.

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000