forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS i LMS ludilo.Ima li smisla? Kako ga riješiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/10/2020 : 14:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Na ovakva putovanja recimo ...

Ovo se dogodilo u Istri prije 10ak godina. Ovo putovanje je koštalo 2 ZSe ili LMSa

https://vimeo.com/51808038



Počinješ biti kao ovi moji iz ulice.... Nećemo ići u kino jer za te pare mogu kupit travu za dimit. Ili, teretana mi je 250 kn, a za te pare se satarem vikend od alkohola. Cijene su takve kakve jesu jer si i ti svojim bidanjima doprinijeo tome. Pričaš o nekih 900 eura mjesečno koje izdvajaš za stripove i to je meni suludo na osnovu mog budžeta. Ako si ti možeš priuštiti te novce za stripove iz svog budžeta, bravo...
Mislim, nekad smo kupili strip od novaca koje bi nam roditelji dali za sendvič, a ti sada važeš hoćeš li na Island 2 tjedna ili kupiti stripove. Pa nije ti dilema hoćeš li platiti struju da ti je ne iskopčaju ili djetetu kupiti za jest. Ako ti se ide na Island, odi na Island... Ako ti se daje sulude i nerealne cifre za nekog Zagora koji ti stoji na polici bez da ga pročitaš ti kupi Zagora i gledaj Island na National Geographic kanalu. Ja sam 98'prodao svoju kompletnu kolekciju stripova u tom trenutku, otišao u Francusku na Svjetsko prvenstvo. Bili smo treći, guzinjao sam neku Francuskinju iz Bordeauxa, proveo se kao nikad u životu, ostatak ljeta bio na kruhu i vodi, pao godinu na fakulteru. U ove dvadeset i dvije godine nisam požalio niti sekunde. Niti za izgubljenom godinom na fakultetu, niti za prodanom kokekcijom stripova niti što sam ostatak ljeta bio na kruhu i vodi.
Ako tebi nije žao dati tolike pare za strip koji nećeš nikad pročitati onda ne trebaš naš savjet. Valjda sa 60 godina znaš sam što osjećaš. Ako već dva tjedna kukaš kako si mogao svojim restauriranim spačekom, motorom, skejtom ići za te pare na Island, ljetovanje, kurve ili što god si želio onda isto ne trebaš naše mišljenje jer si si sam odgovorio...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/10/2020 : 14:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
očekivao sam da ćeš napisati neku bolest da si dobio u bordou

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2020 : 15:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
bolest je za pičkice

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/10/2020 : 15:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Std

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/10/2020 : 16:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Haha, tako sam ja isto razmišljao o svojim klincima. Probao sam ih u Real TIme-u provesti kroz moje Blek, Zagor i ekipa putovanje.
Nisam uspio. Stripovi pripadaju nekim drugim vremenima. Nešto malo interesa pokazali su za Dylan Doga i AF. Pretpostavljam zbog komada više, a manje zbog priča kod Dylana. DOk je kod AF više bilo zbog poštovanja prema mojoj ljubavi prema Fordovima, a manje zbog toga što su im stvarno bili interesantni i zabavni.

quote:
Originally posted by trle

ja bih npr. dao nerazumno mnogo para za broj Zagora koga negdje ljeta 1980 nađoh u pocjepanom stanju kraj kanti za đubre u ulici, i koga sam pregledao pošto još nisam znao čitati. Zbog njega sam naučio čitati prije škole da bih saznao o čemu pričaju magični likovi.. eh, da mi se nekako vratiti u to popodne, kada je sve izgledalo da je u redu, sve bih dao.... i da povedem svoju djecu sa sobom :)





Mislim da je Trle ipak mislio da bi on i djeca utekli u ta neka bolja, sigurnija vremena...u 70--80e u Jugi, a ne na stripove. Ali možda sam ja krivo pokopčao.

@Sumo: Nisam ja baš shvatio da Stripnik kuka. Nego čovjek malo razmišlja. Živi i radi vani, pa u skladu s tim ima i veću platežnu moć koji koristi za svoje poroke...ovaj ljubavi. :D On razmišlja da li da i dalje daje sulude novce za stripove ili da malo proživi. Evo ja osobno bi mu preporučio da proživi i da radije kupu Žabu ili tako neš sredi ju provoza se po svjetu. ;)
Po meni pametnije skucana lova nego na stare stripove...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/10/2020 16:02:42
Go to Top of Page

fckinfine
Starting Member



Serbia
40 Posts

Member since 18/12/2017

Posted - 30/10/2020 : 16:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit fckinfine's Homepage  Send fckinfine a Private Message  Reply with Quote
Znate samo sta me interesuje? Niko nije spomenuo vrednost ZS/LMS kad se zatvori krug ljudi koji ih sakupljaju zbog nostalgije i tako stvorene kolekcionarske vrednosti, koja je, kao sto je autor topica i naveo, dosta visoka. Dakle, da li medju ljudima ovde postoji kolekcionar ZS/LMS mladji od 30 godina, za koliko predpostavljamo granicu u kojoj mu nostalgija kroz ZS i LMS nista ne znaci. Sa drugim kolekcionarstvima je drugacije...umetnost recimo...vredece samo jos vise. Da li mislite da za 30-40 godina vrednost tih stripova nece biti ama bas nikakva, jer nikome nista nece ni znaciti...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/10/2020 : 16:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


@Sumo: Nisam ja baš shvatio da Stripnik kuka. Nego čovjek malo razmišlja. Živi i radi vani, pa u skladu s tim ima i veću platežnu moć koji koristi za svoje poroke...ovaj ljubavi. :D On razmišlja da li da i dalje daje sulude novce za stripove ili da malo proživi. Evo ja osobno bi mu preporučio da proživi i da radije kupu Žabu ili tako neš sredi ju provoza se po svjetu. ;)
Po meni pametnije skucana lova nego na stare stripove...


Pa nisam ja nigdje ni rekao da Stripnik kuka nego nisam znao kako da se drugačije pohvalim da sam guzio u Francuskoj devedesosme 😂😂😂😂
Ne mislim ja da on kuka, nego ne razumijem više šta želi... Da mu netko ovdje da potvrdu jel poludio ili nije??? Ne razumijem šta hoće???? Troši svoje pare kojih očito ima, nije gladan zato što kupuje stripove. A valjda on sam najbolje zna jel mu se radije ide na Island 2 tjedna ili bi radije kupio strip koji ne misli čitat. Dok ovdje piše kako je ovo skup hobi, kako neki kolekcionar a i neki kolekcionar b potroše masne pare na aukcijama on sam maloprije potroši 500 eura na par Alan Fordova za koje kaže kako već ima 2 kompleta. I dal da ja mislim jel lud ili nije???? Ono, nije meni ukrao...Njegove pare. Ja jedino mislim da je i on itekako doprinijeo ovakvim cijenama tih stripova, ali šta da se radi.... Dok on i njemu slični budu davali po 500 i više eura za neki strip ja sigurno neću popunit svoju zs i lms Zagor kolekciju.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 30/10/2020 : 16:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

[quote]Originally posted by stripnik


Počinješ biti kao ovi moji iz ulice.... Nećemo ići u kino jer za te pare mogu kupit travu za dimit. Ili, teretana mi je 250 kn, a za te pare se satarem vikend od alkohola. Cijene su takve kakve jesu jer si i ti svojim bidanjima doprinijeo tome. Pričaš o nekih 900 eura mjesečno koje izdvajaš za stripove i to je meni suludo na osnovu mog budžeta. Ako si ti možeš priuštiti te novce za stripove iz svog budžeta, bravo...
Mislim, nekad smo kupili strip od novaca koje bi nam roditelji dali za sendvič, a ti sada važeš hoćeš li na Island 2 tjedna ili kupiti stripove. Pa nije ti dilema hoćeš li platiti struju da ti je ne iskopčaju ili djetetu kupiti za jest. Ako ti se ide na Island, odi na Island... Ako ti se daje sulude i nerealne cifre za nekog Zagora koji ti stoji na polici bez da ga pročitaš ti kupi Zagora i gledaj Island na National Geographic kanalu. Ja sam 98'prodao svoju kompletnu kolekciju stripova u tom trenutku, otišao u Francusku na Svjetsko prvenstvo. Bili smo treći, guzinjao sam neku Francuskinju iz Bordeauxa, proveo se kao nikad u životu, ostatak ljeta bio na kruhu i vodi, pao godinu na fakulteru. U ove dvadeset i dvije godine nisam požalio niti sekunde. Niti za izgubljenom godinom na fakultetu, niti za prodanom kokekcijom stripova niti što sam ostatak ljeta bio na kruhu i vodi.
Ako tebi nije žao dati tolike pare za strip koji nećeš nikad pročitati onda ne trebaš naš savjet. Valjda sa 60 godina znaš sam što osjećaš. Ako već dva tjedna kukaš kako si mogao svojim restauriranim spačekom, motorom, skejtom ići za te pare na Island, ljetovanje, kurve ili što god si želio onda isto ne trebaš naše mišljenje jer si si sam odgovorio...



Ne radi se o kukanju niti o bilo kojem od razloga koje navodiš Sumo.
Već duže vrijeme živimo vani, i polagano zaboravljamo na probleme u Hrvatskoj, pa vjerujem da je moje navođenje troškova kod nekih krivo protumačeno. Nisam imao tu namjeru.
Jednostavno sam htio potencirati to da smatram da trošim previše novaca na stripove, odnosno ZS&LMS.
Putovanja su navedena samo kao jedan od boljih načina guštanja života, u mom slučaju. U vašem je možda uređenje kuće ili briga za familiju ili nešto drugo.

Kroz ovaj sam post pokušao i uspio kroz chatanje sa vama vidjeti u kojem bi smjeru moje kolekcionarstvo trebalo iči.

Žao mi je jedino da se jedino IvanL od svih koji imaju slična razmišljanja što se LMS i ZS tiče, kao i svog možda pretjeranog trošenja na stripove, uključio u razgovor.
U mom slučaju tog možda nema.

Edited by - stripnik on 30/10/2020 17:02:09
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 30/10/2020 : 17:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

očekivao sam da ćeš napisati neku bolest da si dobio u bordou



quote:
Originally posted by jaki

bolest je za pičkice



Al ga Jaki zna ispalit.
A i Žac je dobro pripremio teren.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/10/2020 : 18:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Uhhh, dok sve ovo pišem pojavilo se par interesantnih Fordova na aukcijama.

Oh, ne. Tip je stavio KUPI. Pa, fck, tko još stavlja KUPI na ovako vrijedne stripove.

Ode mi jedan koji sam jako želio. ALi zato, 4 su tu.

Hvala Bogu da nije bilo ZS i LMS. Za ovaj mjesec sam skoro probio strip Limit.


Sreca si ih vidio prije mene. Ja nazalost tek sad...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/10/2020 : 18:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ne radi se o kukanju niti o bilo kojem od razloga koje navodiš Sumo.
Već duže vrijeme živimo vani, i polagano zaboravljamo na probleme u Hrvatskoj, pa vjerujem da je moje navođenje troškova kod nekih krivo protumačeno. Nisam imao tu namjeru.
Jednostavno sam htio potencirati to da smatram da trošim previše novaca na stripove, odnosno ZS&LMS.
Putovanja su navedena samo kao jedan od boljih načina guštanja života, u mom slučaju. U vašem je možda uređenje kuće ili briga za familiju ili nešto drugo.

Kroz ovaj sam post pokušao i uspio kroz chatanje sa vama vidjeti u kojem bi smjeru moje kolekcionarstvo trebalo iči.

Žao mi je jedino da se jedino IvanL od svih koji imaju slična razmišljanja što se LMS i ZS tiče, kao i svog možda pretjeranog trošenja na stripove, uključio u razgovor.
U mom slučaju tog možda nema.


Ponavljam da nisam nigdje napisao da kukaš. Nego iskreno ne razumijem što si želio sa svojim postom. Jel želiš da ti kažemo da si lud, da prestaneš kupovati ili da te ohrabrimo jer smo svi na ovom forumu pomalo ekscentrici. Mislim da nije problem što trošiš 900 eura ako si to možeš priuštiti. Problem bi bio kada bi trošio 900 eura, a isključili bi ti struju jer nemaš za režije 😂😂😂 Karikiram. Dokle god trošiš svoje pare i to ti predstavlja užitak samo nastavi trošiti. Pa makar kupovao i Alan Forda iako već imaš dva kompleta. Kada ti želja za putovanjem bude veća od želje za stripovima osjetit ćeš i otići na putovanje kao što sam i ja dao primjer svog odlaska na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj. Do tada uživaj u sakupljanju stripova i nemoj se propitkivati jesi li neki strip preplatio ili nisi jer sigurno jesi, ali taj užitak nema cijenu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/10/2020 : 22:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fckinfine

Znate samo sta me interesuje? Niko nije spomenuo vrednost ZS/LMS kad se zatvori krug ljudi koji ih sakupljaju zbog nostalgije i tako stvorene kolekcionarske vrednosti, koja je, kao sto je autor topica i naveo, dosta visoka. Dakle, da li medju ljudima ovde postoji kolekcionar ZS/LMS mladji od 30 godina, za koliko predpostavljamo granicu u kojoj mu nostalgija kroz ZS i LMS nista ne znaci. Sa drugim kolekcionarstvima je drugacije...umetnost recimo...vredece samo jos vise. Da li mislite da za 30-40 godina vrednost tih stripova nece biti ama bas nikakva, jer nikome nista nece ni znaciti...


odlično zapažanje

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2020 : 23:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
prodavači prodavači jedni drugima

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2020 : 06:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by fckinfine

Znate samo sta me interesuje? Niko nije spomenuo vrednost ZS/LMS kad se zatvori krug ljudi koji ih sakupljaju zbog nostalgije i tako stvorene kolekcionarske vrednosti, koja je, kao sto je autor topica i naveo, dosta visoka. Dakle, da li medju ljudima ovde postoji kolekcionar ZS/LMS mladji od 30 godina, za koliko predpostavljamo granicu u kojoj mu nostalgija kroz ZS i LMS nista ne znaci. Sa drugim kolekcionarstvima je drugacije...umetnost recimo...vredece samo jos vise. Da li mislite da za 30-40 godina vrednost tih stripova nece biti ama bas nikakva, jer nikome nista nece ni znaciti...


odlično zapažanje


Jest, ali, s duznim postovanjem te bez ikakvih zlih primisli, cisto sumnjam da ce clanovi ovog postovanog foruma biti zivi za 30, to jest 40 godina. Bar ogromna vecina. Onako 'odokativno' jedno 90%. Bez ilakvih zlih uroka i u cistoj vjeri, kazano...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/10/2020 : 06:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fckinfine

Znate samo sta me interesuje? Niko nije spomenuo vrednost ZS/LMS kad se zatvori krug ljudi koji ih sakupljaju zbog nostalgije i tako stvorene kolekcionarske vrednosti, koja je, kao sto je autor topica i naveo, dosta visoka. Dakle, da li medju ljudima ovde postoji kolekcionar ZS/LMS mladji od 30 godina, za koliko predpostavljamo granicu u kojoj mu nostalgija kroz ZS i LMS nista ne znaci. Sa drugim kolekcionarstvima je drugacije...umetnost recimo...vredece samo jos vise. Da li mislite da za 30-40 godina vrednost tih stripova nece biti ama bas nikakva, jer nikome nista nece ni znaciti...

30-40? Ma vidiće se već za 10-15 godina.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 31/10/2020 : 16:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by stripnik

Ne radi se o kukanju niti o bilo kojem od razloga koje navodiš Sumo.
Već duže vrijeme živimo vani, i polagano zaboravljamo na probleme u Hrvatskoj, pa vjerujem da je moje navođenje troškova kod nekih krivo protumačeno. Nisam imao tu namjeru.
Jednostavno sam htio potencirati to da smatram da trošim previše novaca na stripove, odnosno ZS&LMS.
Putovanja su navedena samo kao jedan od boljih načina guštanja života, u mom slučaju. U vašem je možda uređenje kuće ili briga za familiju ili nešto drugo.

Kroz ovaj sam post pokušao i uspio kroz chatanje sa vama vidjeti u kojem bi smjeru moje kolekcionarstvo trebalo iči.

Žao mi je jedino da se jedino IvanL od svih koji imaju slična razmišljanja što se LMS i ZS tiče, kao i svog možda pretjeranog trošenja na stripove, uključio u razgovor.
U mom slučaju tog možda nema.


Ponavljam da nisam nigdje napisao da kukaš. Nego iskreno ne razumijem što si želio sa svojim postom. Jel želiš da ti kažemo da si lud, da prestaneš kupovati ili da te ohrabrimo jer smo svi na ovom forumu pomalo ekscentrici. Mislim da nije problem što trošiš 900 eura ako si to možeš priuštiti. Problem bi bio kada bi trošio 900 eura, a isključili bi ti struju jer nemaš za režije 😂😂😂 Karikiram. Dokle god trošiš svoje pare i to ti predstavlja užitak samo nastavi trošiti. Pa makar kupovao i Alan Forda iako već imaš dva kompleta. Kada ti želja za putovanjem bude veća od želje za stripovima osjetit ćeš i otići na putovanje kao što sam i ja dao primjer svog odlaska na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj. Do tada uživaj u sakupljanju stripova i nemoj se propitkivati jesi li neki strip preplatio ili nisi jer sigurno jesi, ali taj užitak nema cijenu.





Sumo, promaklo ti je da se ja smijem sam sebi cijelo vrijeme zbog toga üto ne mogu kontrolirati kupovinu stripova za koje smatram da su preskupi i nezabavni mi.
Zabavlja me to, a i usput odlučio sam što želim od svoje kolekcije. Uskoro, kad kupim još par stripova, prestati ću kupovati Fordove i ZS i LMS.
Kupovati ću samo ono što volim čitati i onoliko koliko stvarno stignem pročitati u tekućem mjesecu.

Ovako izgleda kupovima

1. dobim Gustaf aureolu (crtiä u kojem on nekoliko puta ide u dućan i nikada ne kupi stvar po koju je došao, već milion drugih stvari jer se ne moće kontrolirati) i ne mogu ne licitirati.

2. ulazim u bankarstvo i pitam se zašto kupujem skupe stvari za koje smatram da ne vrijede tih novaca

3. Stripovi stižu poštom. Pogledam ih, pospremim u ormar. Lijepi su, ali ne donose baš neko preveliko zadovoljstvo. I definitivno zaključim da su preskupi i da to neću ponoviti.

4. logiram se na stripove.com. Opet je netko stavio krasne primjerke nečega i opet počinje.

Rugam se većinom sam sebi. Mada se moram pohvaliti da se kontroliram savršeno što se limita tiče.

A zbog situacije u Hrvatskoj otišla je cijela familija po cijelom svijetu. Ovdje ću za 15 godina rada zaraditi 3 puta veću penziju nego što ću u Hrvatskoj dobiti za 25 godina uplaćivanja doprinosa i penzije. Uz pitanje hoće li uopće biti love za to u fondovima.

Ja sam u 55 godini u Njemačkoj.

900€ je dio plaće i ne opterećuje me. Ja sam se drznuo u 50oj godini otići iz Hrvatske, poslati klince u Kanadu, a oni su sami odradili dobar posao i sada su u USA.
Ako te zdravlje služi, ako je tvoja familija zdrava, ništa nikoga ne koči da mijenja države, kontinente ....

Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 31/10/2020 : 16:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
LMSove i ZSove bi za 20-30 godina trebali kupovati zaljubljenici u stripove koji danas imaju 30ak godina.

Mislim da takvih nema puno. Znači, pretpostavljam, da naše kolekcije u 2050-oj neće vrijediti niti deseti dio onoga što danas vrijede.
Jer u 2050oj biti ćemo ili poprilično stari ili ... odnosno onih kojima te kolekcije predstavljaju puno neće biti.

Nedavno me frendica koja radi na izložbi u Klovićevim dvorima o 70ima u Zagrebu pitala bi li joj posudio kartonce AF da ih izloži na izložbi. Rekao sam odmah veselo da može.
Mislim da će naše kolekcije vrijediti samo u ovakvim situacijama.

Vrijedit će i našim familijama ukoliko im uspjemo usaditi ljubav prema našim kolekcijama.
To će biti užasno teško, ali možemo se nadati.




Edited by - stripnik on 31/10/2020 17:08:11
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 31/10/2020 : 16:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Čitavši ovaj topik ja sam došao samo do jednog zaključka- moram što prije odselit u Njemačku.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 31/10/2020 : 17:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Čitavši ovaj topik ja sam došao samo do jednog zaključka- moram što prije odselit u Njemačku.



Švedska, a pogotovo Norveška su top.
Australija i Kanada su nb.1

Ja sam savršeno zadovoljan sa Njemačkom. Dom je tamo gdje si ga stvoriš i gdje uživaš u životu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2020 : 17:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako kome...jbg moram ovo napisati, prosao sam veci dio planete. Zasigurno nesto sto drugi ne bi u 5 zivota, zna se gdje je dom. Jedan i jedini. Ne bi dao Split za sve te 'uredene' sisteme za koje sam osobno vidio da nisu uredeni...
Ma u Zadar ne bi isao. Sibenik. Solin... ni metra dalje od mog doma.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2020 : 17:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

quote:
Originally posted by paro

Čitavši ovaj topik ja sam došao samo do jednog zaključka- moram što prije odselit u Njemačku.



Švedska, a pogotovo Norveška su top.
Australija i Kanada su nb.1

Ja sam savršeno zadovoljan sa Njemačkom. Dom je tamo gdje si ga stvoriš i gdje uživaš u životu.


Zadnjih deset godina radim za Norvesku, ma Nikice nemoj da se raspisem van topica. Nabijem sve kapitaliste...
Ajmo mi nazad na LMS i ZS...
Vidim dobre si Fordove, 'peskao'... jednom da ne pogledam ujutro aukcije A. Forda i covjek stavi opciju kupi odmah. Svaki dan pogledam i taj dan nisam. I bas ovih sest sto su otisli bi i ja uzeo. Cine mi se jako dobri primjerci, bas si imao srece. Javi kad ti stignu, kakvi su.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 31/10/2020 : 18:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Čitavši ovaj topik ja sam došao samo do jednog zaključka- moram što prije odselit u Njemačku.



Identičan zaključak. Na šta ja vrijeme gubim...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 31/10/2020 : 18:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

quote:
Originally posted by paro

Čitavši ovaj topik ja sam došao samo do jednog zaključka- moram što prije odselit u Njemačku.



Švedska, a pogotovo Norveška su top.
Australija i Kanada su nb.1

Ja sam savršeno zadovoljan sa Njemačkom. Dom je tamo gdje si ga stvoriš i gdje uživaš u životu.


Evo... Ubaci mene ko diplomiranog inžinjera strojarstva u bilo koju od tih država i ja ti kupim što ti preostaje od zs 😘😘😘
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/10/2020 : 19:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kako kome...jbg moram ovo napisati, prosao sam veci dio planete. Zasigurno nesto sto drugi ne bi u 5 zivota, zna se gdje je dom. Jedan i jedini. Ne bi dao Split za sve te 'uredene' sisteme za koje sam osobno vidio da nisu uredeni...
Ma u Zadar ne bi isao. Sibenik. Solin... ni metra dalje od mog doma.



Ajde da si i ti ivo skužio nešto u tih 5 života koje si prošao.
Slažem se s tobom (ako to išta vrijedi, jer nisam takav laf kao ti: niti idem na koncerte niti sam vidio huljićevu bistu niti volim fibre niti sam gledao ocean), tako postaviti stvar je budalaština. Onda bi svi bogati ljudi bili sretni, a najsretniji oni najbezličniji aparatčiki čiji je jedini smisao besprijekorno funkcioniranje aparata.

No, već postavljač teme poriče sam sebe time što uopće postavlja ovakvu temu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/10/2020 : 19:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Čitavši ovaj topik ja sam došao samo do jednog zaključka- moram što prije odselit u Njemačku.



Sve je kako te zapadne
Od mozga do struke
I ambicija

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000