forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS i LMS ludilo.Ima li smisla? Kako ga riješiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/11/2020 : 09:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima i ta mjesta.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 01/11/2020 : 16:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fckinfine

Znate samo sta me interesuje? Niko nije spomenuo vrednost ZS/LMS kad se zatvori krug ljudi koji ih sakupljaju zbog nostalgije i tako stvorene kolekcionarske vrednosti, koja je, kao sto je autor topica i naveo, dosta visoka. Dakle, da li medju ljudima ovde postoji kolekcionar ZS/LMS mladji od 30 godina, za koliko predpostavljamo granicu u kojoj mu nostalgija kroz ZS i LMS nista ne znaci. Sa drugim kolekcionarstvima je drugacije...umetnost recimo...vredece samo jos vise. Da li mislite da za 30-40 godina vrednost tih stripova nece biti ama bas nikakva, jer nikome nista nece ni znaciti...



Rekao bih da se radi prije o granici 45+ godina. Ja imam 34 sada, pa se sjecam da je zagor bio u slobodnoj dalmaciji tamo 96-97 kad sam imao 10-ak godina i prvi put vidio zagora na kiosku mada ga nisam tada citao nego sam citao paska patka i ta sranja. Mislim da svatko tko je mlađi od tog godista ako skuplja to, to onda skuplja jer je vidio da to drugi skupljaju i da ima neku kolekcionarsku vrijednost,a ne zbog sentimentalnosti jer nije jos bio ni u planu dok se to citalo.

Edited by - karuro on 01/11/2020 16:59:29
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 01/11/2020 : 19:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ma Split je ostao Split.
Promjenio se, ali je to ostao i dan danas Split.
Vi Dalmatinci imate to blaženstvo mora koje vam teče u venama.

Zagreb? Ma jedva da je ostalo Z od ZG.
Ja sam izlazio u Jabuku, Kulušić, Lap. Izlazio sam i u Saloon i u Pantu i u Karaku ...
Danas bi moji klinci mogli izaći u hrpu "Urnebesa" na cajke.

Od Zagreba mog djetinjstva ostalo je malo. Većina frendova, familije i poznanika su danas vani.
U penziji razmišljam o kontinentalnoj Istri, možda. VOlim i gotovo sve otoke. Ali to je sve možda.

quote:
Originally posted by ivanl

Kako kome...jbg moram ovo napisati, prosao sam veci dio planete. Zasigurno nesto sto drugi ne bi u 5 zivota, zna se gdje je dom. Jedan i jedini. Ne bi dao Split za sve te 'uredene' sisteme za koje sam osobno vidio da nisu uredeni...
Ma u Zadar ne bi isao. Sibenik. Solin... ni metra dalje od mog doma.

Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 01/11/2020 : 19:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ja imam 42 godine i odrastao sam na ZS/LMS te sam sentimentalno vezan za Zagora ali taj moj sentiment itekako podmirim sa Ludensovim paketićima 3 Zagora za 25kn. Totalno razumijem ljude koji skupljaju ZS/LMS ali mislim da su ta izdanja precijenjena i da se malo furamo na Ameriku u kojoj stvarno kolekcionarstvo predstavlja uz zadovoljstvo određeni oblik i ulaganja uz mogučnost zarade. Mada i u Americi se znaju dogoditi tektonski poremečaji to se vidjelo kada je odjednom prestalo interesovanje za kartice bejzbola koje su preko noći od super skupih primjeraka potonule i postale bezvrijedne jer je jednostavno nestala generacija koja je odrasla na njihovom skupljanju.

Inače karuro uz Zagora sam odrastao i na Mikijevom zabavniku te ostalim Disniyevim izdanjima te definitvno Paška Patka se ne može nazvati sranje jer njegove pustolovine itekako imaju svoju draž i ljepotu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/11/2020 : 19:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nostalgija je lijepa ali ne za par tisuća kuna

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 01/11/2020 : 19:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karuro


Rekao bih da se radi prije o granici 45+ godina. Ja imam 34 sada, pa se sjecam da je zagor bio u slobodnoj dalmaciji tamo 96-97 kad sam imao 10-ak godina i prvi put vidio zagora na kiosku mada ga nisam tada citao nego sam citao paska patka i ta sranja. Mislim da svatko tko je mlađi od tog godista ako skuplja to, to onda skuplja jer je vidio da to drugi skupljaju i da ima neku kolekcionarsku vrijednost,a ne zbog sentimentalnosti jer nije jos bio ni u planu dok se to citalo.



OK, vi ste vezani za SD i Ludens, a kasnije i Libellus više nego na LMS br. 4 ili ZS br. 13.
Znači li vama išta LMS do broja 200 ili ZS do broja 300 za koje bi trebali dati od 200 do 3000 i više kuna po komadu?
I ako imate viša primanja je li vam oni znače nešto? Nešto više od SD i Ludensa na kojima ste odrasli?
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 01/11/2020 : 20:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Nema šanse Sumo.

Pa ti bi, sigurno, bio predsjednik katedre nas "luđaka"
Pa ko bi se borio sa tobom.

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by stripnik

quote:
Originally posted by paro

Čitavši ovaj topik ja sam došao samo do jednog zaključka- moram što prije odselit u Njemačku.



Švedska, a pogotovo Norveška su top.
Australija i Kanada su nb.1

Ja sam savršeno zadovoljan sa Njemačkom. Dom je tamo gdje si ga stvoriš i gdje uživaš u životu.


Evo... Ubaci mene ko diplomiranog inžinjera strojarstva u bilo koju od tih država i ja ti kupim što ti preostaje od zs 😘😘😘

Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 01/11/2020 : 20:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Ajmo mi nazad na LMS i ZS...
Vidim dobre si Fordove, 'peskao'... jednom da ne pogledam ujutro aukcije A. Forda i covjek stavi opciju kupi odmah. Svaki dan pogledam i taj dan nisam. I bas ovih sest sto su otisli bi i ja uzeo. Cine mi se jako dobri primjerci, bas si imao srece. Javi kad ti stignu, kakvi su.



Budem ti javio.
Inače, ja sam malo blaži sa ocjenjivanjem.
Vjerojatno je ono što je za mene 5 za tebe +4 ili u najboljem slučaju -5.
Jako mi je bitan hrbat. Najbitniji. Bitno mi je da se uopće nigdje ne razljepljuje i da su boje naslovnica saftne. Apšisalost mi je smrt. Imam hrpu LMSova i ZSova, imao sam i fordova, koje je sunce i svjetlo ubilo do bijele, odnosno narančaste boje.
Ne smeta mi nešto što svima vama jako smeta. Potpisi na naslovnici.
Imam stripova na kojima su inicijali ZŽa. BIli su od mog frenda Zorana Žnidarića ili TL od Tompeka.
Jedan ima žig stambenog savjeta neke zgrade u Travnom u Zagrebu. To mi je baš fora i uopće me ne smeta.
Nisu me smetale niti ispunjene fordaljke. Sad mi smetaju samo one koje su ipunjene i išarane šrakopisima.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4987 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 01/11/2020 : 20:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Možda nitko od nas ne želi priznati stvarnu vrijednost, većina ju zna

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/11/2020 : 20:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik
OK, vi ste vezani za SD i Ludens, a kasnije i Libellus više nego na LMS br. 4 ili ZS br. 13.
Znači li vama išta LMS do broja 200 ili ZS do broja 300 za koje bi trebali dati od 200 do 3000 i više kuna po komadu?
I ako imate viša primanja je li vam oni znače nešto? Nešto više od SD i Ludensa na kojima ste odrasli?


Pa evo ja sam 87' godište. Tri godine kasnije sam naučio čitati uz Bednjančevu Duricu, Zov i ZS/LMS.
Kad je SD Zagor bio negdje oko Nestalog istraživača imao sam priliku kupiti jeftino sve izašle brojeve ali nisam htio. Za mene su pravi Zagori bili Dnevnikovi od kojih mi ih je ostalo svega par jer ih je stara u međuvremenu pobacala. Srećom tamo negdje 95' sam često išao do jednog susjeda koji je stvarno imao impresivnu kolekciju i rado je posuđivao ali nije htio ni čuti za prodaju.
Mislim da sam na ljeto 96' pročitao 80% izašlih LMS/ZS i još stigao igrati Nintendo, biciklirat po okolici i s frendovima se glupirat sa praćkama i šurikenima. Najbolje razdoblje ikad!
Malo kasnije sam prihvatio i zaljubio se u nova izdanja ali ZS/LMS su ostali predmet čežnje zbog kojih noćima nisam mogao spavati.

Kad sam krenuo u Zgb u školu sam ih dosta nabavljao na štandu na glavnom i paralelno kupovao nova izdanja ali neki brijevi su bili nenabavljivi ili preskupi za đački džeparac.

Kasnije, kad sam se ponovno vratio stripovima sam pokupovao dosta ali sam skužio da to nije to. I dalje mi mi na žutu traku poskoči herc ali kriteriji su se promijenili i skužio sam da je to hrpa dreka. Čak i oni brojevi koje sam dugo dugo htio mi nisu pružali zadovoljstvo nakon nabavke jer sam osjećao da "nisu moji". :( Nisu me pratili na putu odrastanja i na kraju mi nisu predstavljali ništa osim injekcije nostalgije koja bi se brzo rasplinula.
Osim toga, loš otisak i iskasapljene stranice koji mi kao klincu nisu smetali su mi postali apsolutno neprihvatljivi.

Stara garda polako odlazi a mislim da gotovo nikome više tko je rođen 80tih godina Dnevnikovi stripovi ne vrijede više od 5 kuna. Rođenima kasnije- još manje.

Moja procjena je da će držati još tu neku cijenu muđu uskim krugom kolekcionara koji si ionako najčešće među samima sobom rotiraju primjerke po nekim svojim čudnim zakonima dok za 10-15 godina to neće vrijediti ništa. Pogotovo uz kiosk odlična i tvrda elitna izdanja kojima smo borbardirani zadnjih godina.

Talijanski originali će možda vrijediti (talijanima) ali ovo naše nema šanse. To su grozno obrađeni reprinti a ne originalni Superman ili Spiderman kao što je natuknuo DinkoJ

Btw i u ovim godinama povremeno sanjam tavane i škrinje pune Dnevnikovih izdanja :))

Bok, kako si.
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 01/11/2020 : 21:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Dinko a ima draz i ljepotu, ali kad imas 10 godina. Tada mi je to bilo super. Da cu to sada kupovati, bome necu. Tj hocu kroz koju godinu kad kcerka napuni nesto godina.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 01/11/2020 : 21:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
zs i lms uvek ce imati posebnu vrednost za mene...1978 sam godiste..naravno sada imam i jako veliki broj stripova svih nama sada znanih izdavaca..ali zs ce uvek biti ono nesto sto vraca u srecna vremena....inace svi stripovi su mi dragi i novi i stari....
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 01/11/2020 : 21:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nekom tko je rođen u 80ima i kasnije ZS i LMS ne zmače puno.
Kao što ni Vjesnikovi FOrdovi ne znače puno onima koji su počeli čitati ga u vrijeme SA, čak i Strele i BOrgisa. Ako da onda im je više nego dovoljan Klasik od SA.

iz tog razloga mislim da kad moja generacija ode, a i one prve poslije mene da će ZS i LMS padati lagano u zaborav.
Moja generacija i oni +-10 god sakupljaju ih isključive uspomena radi. Oni koji nisu imali sa njima kontakt u djetinjstvu vjerojatno ih neće niti kupovati. Pogotovo ne po ludim cijenama po kojima idu danas.

Zato isto vrijedi postaviti pitanje u vezi ZS i LMS: "Vrijedi li davati toliko lovu za jedan strip?" i "Imaju li oni stvarnu povijesnu vrijednost ili su samo naš djetinjasti hir?"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2020 : 21:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja sam 78'godište...Na stripove sam se navukao negdje oko prvog razreda osnovne škole, znači 84. To bi po brojevima zs bilo oko 650. Tu me negdje i pere nostalgija. Ovi stariji brojevi mi tada nisu bili dostupni. Ne znam, Rijeka nikad nije imala neke ulične preprodavače ili štandove na kojima se moglo kupiti stripove. Tako da su meni stripovi ispod broja 500 bili gotovo pa misaona imenica. One brojeve od 650 pa prema gore znam u dušu. Gotovo da se sjećam kioska na kojem su kupljeni, svaki pročitan po nekoliko puta. Dobro, svaki osim Ken Parkera koji mi je bio živi užas. Tada.... 😊 Ovi brojevi na 300 i 400 su mi bili gotovo mitski. Netko se nekad znao pohvaliti da je vidio Snežne sokolove ili Kandraksovu mumiju.... Ja sam imao Sedmu rundu.... Bez naslovne i bez prva dva nastavka. Koje je to blago bilo tada. Zato mi je to teška nostalgija. Zagor i zs iznad broja 600 otprilike. Ovo ispod me i ne dira previše.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 00:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ma Split je ostao Split.
Promjenio se, ali je to ostao i dan danas Split.
Vi Dalmatinci imate to blaženstvo mora koje vam teče u venama.

Zagreb? Ma jedva da je ostalo Z od ZG.
Ja sam izlazio u Jabuku, Kulušić, Lap. Izlazio sam i u Saloon i u Pantu i u Karaku ...
Danas bi moji klinci mogli izaći u hrpu "Urnebesa" na cajke.

Od Zagreba mog djetinjstva ostalo je malo. Većina frendova, familije i poznanika su danas vani.
U penziji razmišljam o kontinentalnoj Istri, možda. VOlim i gotovo sve otoke. Ali to je sve možda.

quote:
Originally posted by ivanl

Kako kome...jbg moram ovo napisati, prosao sam veci dio planete. Zasigurno nesto sto drugi ne bi u 5 zivota, zna se gdje je dom. Jedan i jedini. Ne bi dao Split za sve te 'uredene' sisteme za koje sam osobno vidio da nisu uredeni...
Ma u Zadar ne bi isao. Sibenik. Solin... ni metra dalje od mog doma.




Moram replicirati na ovo... izlazio sam i u Jabuku, Lap i Karaku. Od ovog sto si naveo, i jos masu toga, jedino mi je rak rana Kulusic, u njega nikad nisam prismrdio. A kad god prodem kraj njega, dan danas se zaustavim i promislim kako je to bilo nekad kad je u njemu Azra svirala sedam dana. Od ponedjeljka do ponedjeljka, davne osamstprve...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 02/11/2020 : 13:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Ja sam 88 godište i što se tiče zs/lms stripova, to su mi starci čitali jos 70-ih godina u bivšoj Jugi.
Nabavio sam nekoliko tih stripova od uličnih preprodavača i pročitao ih.
Pošto sam odrastao na Slobodnoj Dalmaciji i Ludensu, ne skupljam zs i lms te mi oni ništa ne znače.

Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 02/11/2020 : 13:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stripnik

Ma Split je ostao Split.
Promjenio se, ali je to ostao i dan danas Split.
Vi Dalmatinci imate to blaženstvo mora koje vam teče u venama.

Zagreb? Ma jedva da je ostalo Z od ZG.
Ja sam izlazio u Jabuku, Kulušić, Lap. Izlazio sam i u Saloon i u Pantu i u Karaku ...
Danas bi moji klinci mogli izaći u hrpu "Urnebesa" na cajke.

Od Zagreba mog djetinjstva ostalo je malo. Većina frendova, familije i poznanika su danas vani.
U penziji razmišljam o kontinentalnoj Istri, možda. VOlim i gotovo sve otoke. Ali to je sve možda.

quote:
Originally posted by ivanl

Kako kome...jbg moram ovo napisati, prosao sam veci dio planete. Zasigurno nesto sto drugi ne bi u 5 zivota, zna se gdje je dom. Jedan i jedini. Ne bi dao Split za sve te 'uredene' sisteme za koje sam osobno vidio da nisu uredeni...
Ma u Zadar ne bi isao. Sibenik. Solin... ni metra dalje od mog doma.




Moram replicirati na ovo... izlazio sam i u Jabuku, Lap i Karaku. Od ovog sto si naveo, i jos masu toga, jedino mi je rak rana Kulusic, u njega nikad nisam prismrdio. A kad god prodem kraj njega, dan danas se zaustavim i promislim kako je to bilo nekad kad je u njemu Azra svirala sedam dana. Od ponedjeljka do ponedjeljka, davne osamstprve...



To mora da je bio sedmodnevni raj na zemlji... Tako sam se i ja osjećao kad bih prolazio pored svih kultnih mjesta po Beogradu, znajući šta se sve tu dešavalo.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 02/11/2020 : 14:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Stigla roba od Raula .... obožavam SNK

Prošle godine sam bio jednom u ZG 3 dana i nisam obavio dvije stvari:
1. SNK i
2. Burek

Uhhh, kako mi je oboje falilo mjesecima.

[url=https://postimg.cc/2qmtGdhk][/url]


Svećano objavljujem da počinje apstinencija od:

1. Kita Telera. Imam sve od ZS i LMS što bih htio imati
2. Velikog BLeka. Imam sve od ZS i LMS što bih htio imati
3. Texa. Imam "Gotovo" sve od ZS i LMS što bih htio imati
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 02/11/2020 : 18:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavio sam da je kod svih malih vukova tvog godišta i mlađih interes za LMS i ZS malen, odnosno nikakav.

Zanima me to zato jer će stripovi čija cijena danas ponekad dodiruje stratosferu uskoro postati malo vrijedni. Neću reći bezvrijedni.
Vrijedit će samo nama.
Najtoplije se nadam da se isto neće dogoditi i sa Alan Fordom. Ipak je on dio naše povijesti. Uvijek sam bio ponosan na njega kao strip koji izlazi u Hrvatskoj. Voljeli smo sve stripove iz Novog Sada, ali on je bio na hrvatskom i bio je naš.

quote:
Originally posted by Mali Vuk

Ja sam 88 godište i što se tiče zs/lms stripova, to su mi starci čitali jos 70-ih godina u bivšoj Jugi.
Nabavio sam nekoliko tih stripova od uličnih preprodavača i pročitao ih.
Pošto sam odrastao na Slobodnoj Dalmaciji i Ludensu, ne skupljam zs i lms te mi oni ništa ne znače.



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 18:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To sam uvijek govorio, maltene je Alan Ford bio hrvatski strip.
Sto se tice LMSZS-a nismo proroci, a necemo ni dozivjeti vidjeti sto ce se dogoditi. Moje misljenje, zelja i nada su; da ce vrijediti uvijek. Poglavito Alan Ford. To bi trebalo biti i postati, pravo obiteljsko blago, kao nekad nakit ili dota.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 03/11/2020 : 11:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Obiteljsko blago. Nekako sa te dvije riječi naše kolekcije imaju neku novu snagu i novu vrijednost.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4987 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 03/11/2020 : 12:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Obiteljsko blago. Nekako sa te dvije riječi naše kolekcije imaju neku novu snagu i novu vrijednost.




nabavom tih starih ZS/LMS kupujemo djelić prošlosti, vraćamo
se u školske klupe, a to očito nema cijenu

Mislim da će im cijena samo dodatno rasti.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/11/2020 : 12:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Cijena će normalno padati jer će više kolekcionara umrijeti nego li će se novih kolekcionara stvoriti za te stripove.Za 50 godina vrijednost će im biti manja nego li rookie kartica/sličica Marina Jakoliša.
To nije nagađanje,već matematika.
Savjet onima koji imaju vrijednije kolekcije da ih unovče ako ne odmah barem za 5-10 godina dok još mogu dobit lijepu lovu.Ako ih uopće zanima nekakvi povrat za sebe ili svoje najmilije.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 03/11/2020 12:42:00
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/11/2020 : 13:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I sam sam '78 godiste, i danas mi ZS/LMS ne znace skoro nista. To jest, ima jos malo nostalgije, lepih sjecanja na 80-ta i pocetak 90-ih kada su se citali, ali da bi ih skupljao - jok! Prodao sam vecinu sto sam imao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/11/2020 : 16:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Obiteljsko blago. Nekako sa te dvije riječi naše kolekcije imaju neku novu snagu i novu vrijednost.



Tocno. Davno je to rekao jedan moj prijatelj prilikom posjete kod mene, (bas je po zanimanju restaurator i zaljubljenik u oldtimere), pa izbacio tu 'kovanicu'. I zaista jest obiteljsko blago, pusti ti ove price vrijedit ce, nece... vrijedi koliko tebi vrijedi, to je osnovno. A to je neprocijenljivo, no nije za zanemariti i prakticnu trzisnu vrijednost, koja nece padati, bez brige. Zamisli samo kako ce i koliko ce neki Nathan Never u buducnosti to placati...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000