forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Black Metal i estetika ružnog - privlačnost tame
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/10/2020 : 19:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by xilrion

štoviše, mislim da u paklu puštaju magazin i sl.


U mojoj viziji pakla puštaju Balaševića.


Ništa čudno...

...držimo palce vrag i ja da potraje ta magija...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2020 : 19:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by xilrion

štoviše, mislim da u paklu puštaju magazin i sl.


U mojoj viziji pakla puštaju Balaševića.



A u mojoj Rolling Stonse.


U mojoj verziji pakla nista ne slusaju, ni ne pustaju. Nikakvu glazbu. Ali zato isprazno kvazifilozofiraju, pune glavu, ili ono sto je od nje i u njoj ostalo pizdarijama. Black metal je i doslovno pjesma za takvo sto...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/10/2020 : 19:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Joj, nesvrstani. Gore si divljao s nekim fantazijama, sad bi pričao. Daj se sredi, čovječe splićo.

Ajde dobro. Idemo se fino porazgovarati. Što ti kažeš na to da u metalu ima puno koketiranja sa vragom, demonskim, veličanjem ratničkih vrijednosti itd.? Zašto, nemam pojma, Magazin ne pjeva Hail and Kill?


Ne priča mi se, nego si mi sija na volej.
Mene taj metal o kojen ti pričaš ne interesira.
Samo Maiden i thrash. Tu ovoga koketiranja nema.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/10/2020 : 19:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by xilrion

štoviše, mislim da u paklu puštaju magazin i sl.


U mojoj viziji pakla puštaju Balaševića.


Ništa čudno...

...držimo palce vrag i ja da potraje ta magija...




Nema ognja, nema usijanog željeza, nema ništa. Samo Lepa protina kći na repeat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/10/2020 20:00:38
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/10/2020 : 20:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by stinky

Joj, nesvrstani. Gore si divljao s nekim fantazijama, sad bi pričao. Daj se sredi, čovječe splićo.

Ajde dobro. Idemo se fino porazgovarati. Što ti kažeš na to da u metalu ima puno koketiranja sa vragom, demonskim, veličanjem ratničkih vrijednosti itd.? Zašto, nemam pojma, Magazin ne pjeva Hail and Kill?


Ne priča mi se, nego si mi sija na volej.
Mene taj metal o kojen ti pričaš ne interesira.
Samo Maiden i thrash. Tu ovoga koketiranja nema.



Ima, Number of the Beast, Metallica ne pjeva baš o Luciferu, ali opet pjeva Kill them all itd.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 20:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Da, ali u knjizi ustvari pokazuje da je taj racionalizirani svijet i demonski svijet ustvari isti svijet (vidi gornji citat). To je u vezi s onim Hamvasevim o izjednačenosti racionalnog i okultnog svjetonazora.

U tom smislu, može se reći da metalac osjeća nostalgiju za primordijalnim (predznanstvenim) svijetom, no kako nema vjere, ostaje na razini fascinacije mračnim.



Nije on izveo KAKO su racionalizirani i demonski svijet isti svijet; on to samo kaže: "košmarni, kvazi-teološki pakao koji opisuju tekstovi bezbroj Black Metal pjesama i svemir promatran kao 'hladna, mehanička, besmislena zamka ’su jedno te isto mjesto".

Ili ima neke svoje pojmove, ali onda je nerazumljiv. Jer, racionalizam poriče demone, poriče sve metafizičko. Mislim, taj tip racionalizma, scijentifizam.

Druga je stvar što je 'negativ' tog do kraja racionaliziranog svijeta poplava alternative, istočnjačkih duhovnosti, sektašenja, tarota itd. Tu ulazi i metal, sa ove strane koju sada raspravljamo. Ona "metafizička potreba" se ne da samo tako odstraniti, pa se vraća u ovim pervertiranim vidovima.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/10/2020 : 20:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by stinky

Joj, nesvrstani. Gore si divljao s nekim fantazijama, sad bi pričao. Daj se sredi, čovječe splićo.

Ajde dobro. Idemo se fino porazgovarati. Što ti kažeš na to da u metalu ima puno koketiranja sa vragom, demonskim, veličanjem ratničkih vrijednosti itd.? Zašto, nemam pojma, Magazin ne pjeva Hail and Kill?


Ne priča mi se, nego si mi sija na volej.
Mene taj metal o kojen ti pričaš ne interesira.
Samo Maiden i thrash. Tu ovoga koketiranja nema.



Ima, Number of the Beast, Metallica ne pjeva baš o Luciferu, ali opet pjeva Kill them all itd.


Ne pjeva nigdi Kill them all, tako se zove album, al nema veze. Kill em all nema nikakve veze sa koketiranjen sa ovin stvarima o kojima stinki priča. Od važnijih bendova iz toga pravca jedini Slayer ozbiljnije koketira sa tin temama, al i oni su nakon 2 albuma malo odrasli.
The number of the beast je jedna pisma, Maiden sigurno ne forsira te teme.
Na iston albumu je i pisma o kurvi. Jesu li zato osin sotonista i svodnici?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/10/2020 20:10:09
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2020 : 20:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima i o indijancima, a ne pripadaju ni jednom plemenu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 20:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
The number of the beast je jedna pisma, Maiden sigurno ne forsira te teme.



Maideni potpuno spadaju u te "teme", od njihove ikonografije do albuma i pjesama. Sve to spada u estetiku ružnog i fascinaciju mračnim.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2020 : 20:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
The number of the beast je jedna pisma, Maiden sigurno ne forsira te teme.



Maideni potpuno spadaju u te "teme", od njihove ikonografije do albuma i pjesama. Sve to spada u estetiku ružnog i fascinaciju mračnim.


Di je tu sta ruzno?
Sve je prokleto lipo. I dobro. Mir i dobro, dapace...
Nikakva fascinacija mracnim...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 20:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ima i o indijancima, a ne pripadaju ni jednom plemenu.



ima i Magazin Sve bi seke ljubile mornare, a nisu pomorci
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2020 : 20:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by ivanl

Ima i o indijancima, a ne pripadaju ni jednom plemenu.



ima i Magazin Sve bi seke ljubile mornare, a nisu pomorci


Ma koji ba magacin?
Slusas li ti ista?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/10/2020 : 20:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Najjednostavnije rečeno black metal je prokleti okot osnovnoškolskog Nietzschea i heavy metal glazbe. Znači, od zla oca i još gore majke.
Slušanje takve glazbe ne preporučam jer razara i duh i tijelo mlade osobe nakon čega ništa više ne može biti isto a Zoroasterixxu i ostalim zabludjelim dušama želim što brže iscjeljenje i prestanak napajanja sa izvora svega Zla.

Tako je to časni sude
Dabogda crko ako lažem.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 20:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Di je tu sta ruzno?
Sve je prokleto lipo. I dobro. Mir i dobro, dapace...
Nikakva fascinacija mracnim...



KILLERS

You walk through the subway, his eyes burn a hole in your back
A footstep behind you, he lunges prepared for attack
Scream for mercy, he laughs as he's watching you bleed
Killer behind you, his blood-lust defies all his needs itd.

To ti se zove fascinacija mračnim, za razliku od Magazina koji je fasciniran sladunjavim.
To što ti slušaš metal ne čini te nikakvim supermenom i ne moraš se toliko uzbuđivati što ti ne pridajemo neke posebne zasluge što si tako predani metalac (a ne znaš iskopati šanac).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2020 : 20:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by ivanl

Di je tu sta ruzno?
Sve je prokleto lipo. I dobro. Mir i dobro, dapace...
Nikakva fascinacija mracnim...



KILLERS

You walk through the subway, his eyes burn a hole in your back
A footstep behind you, he lunges prepared for attack
Scream for mercy, he laughs as he's watching you bleed
Killer behind you, his blood-lust defies all his needs itd.

To ti se zove fascinacija mračnim, za razliku od Magazina koji je fasciniran sladunjavim.
To što ti slušaš metal ne čini te nikakvim supermenom i ne moraš se toliko uzbuđivati što ti ne pridajemo neke posebne zasluge što si tako predani metalac (a ne znaš iskopati šanac).


Ma veze ti nemas. I jos koristis fraze Ramba Amadeusa. Sance sam davno iskopao? Jesu li ti?
I toliko san se uzbudija da ne mogu sad popit tri gemista od nepravilnih otkucaja srca. Jbg. nisi mi trebao ovo uciniti.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 26/10/2020 20:54:13
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/10/2020 : 20:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by ivanl

Di je tu sta ruzno?
Sve je prokleto lipo. I dobro. Mir i dobro, dapace...
Nikakva fascinacija mracnim...



KILLERS

You walk through the subway, his eyes burn a hole in your back
A footstep behind you, he lunges prepared for attack
Scream for mercy, he laughs as he's watching you bleed
Killer behind you, his blood-lust defies all his needs itd.

To ti se zove fascinacija mračnim, za razliku od Magazina koji je fasciniran sladunjavim.
To što ti slušaš metal ne čini te nikakvim supermenom i ne moraš se toliko uzbuđivati što ti ne pridajemo neke posebne zasluge što si tako predani metalac (a ne znaš iskopati šanac).


Ovo je tvoje pitanje.
"Što ti kažeš na to da u metalu ima puno koketiranja sa vragom, demonskim, veličanjem ratničkih vrijednosti itd.?"
Killers s ovin baš i nema veze. Jedino ako nećeš sad udrit neku tezu da je taj bolesni um u stvari zaposjednut nekin demonon ili đavlon.
Ja ti čak mogu objasnit i šta te privuklo Maidenu. Al to samo ako budeš dobar.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 20:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ja bar kužim da je zoroasterixx stavio temu ovdje a ne u glazbu, baš zato da ne dolaze ovakvi na-prvu-loptu fanovi i onda počnu sa svojim lovačkim.

Da li je rock povezan/optuživan za sotonizam?
Da li metalci furaju kosture, smrt, demone, crne mise i sav taj arsenal?
Ako to sve nije slučaj, onda si ti u pravu i završili smo raspravu: sve je jedan nesporazum. Meni se čini da nisi, da baš postoji ova povezanost. Nas zanima zašto postoji, zašto neki ljudi pričaju da rock kvari mladež i da su to sotonisti. O tome pričaj, a za drugo se ne sekiraj.

ps - slušam thompsona. između ostalog. i džoa maračića makija.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/10/2020 : 21:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Da li metalci furaju kosture, smrt, demone, crne mise i sav taj arsenal?



Od tri moja prijatelja, koji slušaju metal, niti jedan ne fura ovo.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2020 : 21:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uvijek rade Heavy metal, nego 'hevi mental'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 21:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Killers s ovin baš i nema veze. Jedino ako nećeš sad udrit neku tezu da je taj bolesni um u stvari zaposjednut nekin demonon ili đavlon.



Au, čovječe. Pa čim koristiš izraz "bolesni um" odmah potvrđuješ to što sam rekao: estetika ružnog.

Tu spada, ne samo demonsko u doslovnom smislu vraga, čudovišta itd., već i sve bolesno, prljavo, deformirano, nakazno...
Pjevati "Scream for mercy, he laughs as he's watching you bleed" je fascinacija mračnim. U estetici se to tako zove, ružno. Za razliku od lijepog, uzvišenog... a to su ti drugi sadržaji, nisu takvi da se govori o smijanju dok onaj drugi krvari, o preklinjanju za milost, o bebama odsječenih udova itsl.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 21:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

Od tri moja prijatelja, koji slušaju metal, niti jedan ne fura ovo.



ja pričam o bendovima, tekstovima, o ikonografiji metala

nećemo se valjda sad sporiti o tako elementarnim stvarima? kažem, ako svega toga u metalu nema, onda je sve ovo nesporazum.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/10/2020 : 21:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Da, ali u knjizi ustvari pokazuje da je taj racionalizirani svijet i demonski svijet ustvari isti svijet (vidi gornji citat). To je u vezi s onim Hamvasevim o izjednačenosti racionalnog i okultnog svjetonazora.

U tom smislu, može se reći da metalac osjeća nostalgiju za primordijalnim (predznanstvenim) svijetom, no kako nema vjere, ostaje na razini fascinacije mračnim.



Nije on izveo KAKO su racionalizirani i demonski svijet isti svijet; on to samo kaže: "košmarni, kvazi-teološki pakao koji opisuju tekstovi bezbroj Black Metal pjesama i svemir promatran kao 'hladna, mehanička, besmislena zamka ’su jedno te isto mjesto".

Ili ima neke svoje pojmove, ali onda je nerazumljiv. Jer, racionalizam poriče demone, poriče sve metafizičko. Mislim, taj tip racionalizma, scijentifizam.

Druga je stvar što je 'negativ' tog do kraja racionaliziranog svijeta poplava alternative, istočnjačkih duhovnosti, sektašenja, tarota itd. Tu ulazi i metal, sa ove strane koju sada raspravljamo. Ona "metafizička potreba" se ne da samo tako odstraniti, pa se vraća u ovim pervertiranim vidovima.



Imaš tu nešto:


"Čini se da Black Metal nastanjuje potpuno duhovno, infernalno carstvo naseljeno Sotonom, njegovim pobunjenim anđelima i legijama mrtvih, prokletih ili zaboravljenih. Pa ipak, kao što Weaver kaže, i ovo je
izravno povezano s 'trenutnim uvjetima' i razumijevanjem svemira kao "hladne, mehaničke, besmislene zamke".


Razumljiv odgovor na ovu sumornu, materijalističku koncepciju svemira bi mogao biti odbaciti ga bilo kako bi se prigrlilo dublje, metafizičko područje ili iz nostalgije za drevnom, očaravajućom prošlošću, 'cjelovitom i punom dubine'. I doista je ovo odgovor mnogih poganskih i folk metalaca. Ali to nije odgovor Black metala, ili barem Black metala koji se tiče nas u našem razvoju koncepta melankologije. Odgovor Black metala na surovost materijalnog svemira je dozivanje još surovijeg; ili, kao što ćemo vidjeti, dočarati kroz mitopoetiku puni užas stvarne i vječne pustoši samog materijalnog svemira u kojem živimo".

Edited by - Zoroasterixx on 26/10/2020 21:15:49
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/10/2020 : 21:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by stinky

Da li metalci furaju kosture, smrt, demone, crne mise i sav taj arsenal?



Od tri moja prijatelja, koji slušaju metal, niti jedan ne fura ovo.


Sad će bit i 30 godina da mi je mater ušla u sobu, a iz zvučnika trešti "SUICIDE,SUICIDE". Kako zna Engleski, vidija sam joj istinsku tugu u očima i čuja sažaljivo "a sinko moj...".
Aj ti gospođi objasni da je to "Mandatory suicide" od Slayera, i da mi ne viču da se ubijen nego da je rat sranje???
Stinki ti je ka moja mater.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/10/2020 : 21:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by stinky

Da li metalci furaju kosture, smrt, demone, crne mise i sav taj arsenal?



Od tri moja prijatelja, koji slušaju metal, niti jedan ne fura ovo.


Sad će bit i 30 godina da mi je mater ušla u sobu, a iz zvučnika trešti "SUICIDE,SUICIDE". Kako zna Engleski, vidija sam joj istinsku tugu u očima i čuja sažaljivo "a sinko moj...".
Aj ti gospođi objasni da je to "Mandatory suicide" od Slayera, i da mi ne viču da se ubijen nego da je rat sranje???
Stinki ti je ka moja mater.




Što bi mama tek rekla za Cannibal Corpse
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/10/2020 : 21:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx
Odgovor Black metala na surovost materijalnog svemira je dozivanje još surovijeg; ili, kao što ćemo vidjeti, dočarati kroz mitopoetiku puni užas stvarne i vječne pustoši samog materijalnog svemira u kojem živimo".



Po ovome, on želi reći ovo: svijet u kojemu živimo nije ružičast (haha, kao da slušam ivanloa), ali mu suha racionalizacija ne dostaje da bi mogao izraziti tu neružičastost; zato se mora vraćati simbolima (mitopoetici) eda bi podigao za par oktava taj užas u kojemu živimo. Praktički on tu govori da su infernalno carstvo naseljeno Sotonom, njegovim pobunjenim anđelima i legijama mrtvih, prokletih ili zaboravljenih metafora za hladni bezdušni svemir.

Ali, nerv njegove argumentacije se dirne ako mu ja primijetim da je on prinuđen vraćati se simboličkim slikama demona, infernalnog carstva i da se zbog te prinude ne nalazi više u čistom racionalističkom, scijentifističkom narativu. Znači, i on sam priznaje da su simbolički pojmovi jači od pukih racionalnih teorija o materijalističkom svemiru. Inače bi se kretao na tom terenu.

Usput, to što on priča ti je slično Tarru i mađarskom darknajtu. I kod Tarra imaš taj ledeni pusti svemir, ali sa moćnim slikama kita, podivljale rulje itd.

Ledeni pusti svemir iz materijalističkih koncepcija se spaja sa demonskim slikama; to je već nadilaženje scijentifizma, za mene to nije "isti svijet"; tu se već otišlo u pravu demonologiju, kako ju izlaže Jaspers.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000