forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta ostaje u kolekciji?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/11/2020 : 21:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Šta se uzima da ostane? Šta se uzima da se proba? Šta se "tera" dalje, prodaje? I zbog čega?
Na osnovu čega odlučujete da nešto kupite? Recenzija, preporuka, pozitivni komentari, ocena, nešto peto?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/11/2020 : 21:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kupujem samo kratke serijale
Imam par iznimki (Ken Parker, Magični, Alan Ford) ali uglavnom se držim integrala

Duži serijali su automatski i nekvalitetniji pa ih izbjegavam

Radije polica sa 30 integrala nego samo Zagorom

Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 17/11/2020 : 21:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ja na primjer razmišljam da prodam Zagora extru do broja 103.,odnosno do dijela do kojeg su izašle Ludens knjige.
Ne znam zašto, ali draže mi je imat manje komada na policama. Možda jer mi je prakticnije citat i rukovat sa tim.
Nekako mi nema smisla imat iste epizode/priče u različitim izdanjima. To mi je ka da imam dvi žene, a obe potpuno iste, zasitiš se jedne, a druga ista ka i prva. Nema mi to smisla.
Baš me zanima kako drugi kolekcionari gledaju na to dupliranje/tripliranje edicija.

Edited by - Edi B on 17/11/2020 21:22:04
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/11/2020 : 21:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Narasla gomila do plafona, a?

Zasad 99% toga ostaje. Možda bih se nečega i riješio, ali lijen sam se gnjaviti sa oglasima, pakiranjima, poštom...
Kupovao bih puno više da nemam sreću da živim gdje je gomila toga dostupna u knjižnici za posudbu.
Nabavljao bih više onoga što nije, ali ni ovako ne stižem pročitati sve što me zanima, plus i ovako su police pune...
Dakle imam neki svoj ritam i mjeru, po potrebi malo trimam i tako.

Odluka o kupovini: često kupim ono što sam već ranije pročitao, ostalo na temelju poznavanja autora, reputacije koju strip ima (većina stripova koji izlaze kod nas nisu svjetske premijere, dobro su poznati) itd. stvorim neki filing je li to za mene.

E da, ovo što supermark kaže, ništa neverending serijali, samo integrali ili miniserije. Mislim da su to dva različita sporta: praćenje nekog junaka ili edicije i kupovanje standalone stripova. Mislim da je morski isto nekako ciljao na ovo drugo, jer u prvom slučaju je stvar jasnija: kupuješ Texa jer je to Tex.

Edited by - vukozec on 17/11/2020 21:27:24
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/11/2020 : 21:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kupujem malo i uglavnom samo ono što sam već pročitao.
Nema prodaje, 99& ostaje u kolekciji.

Od dugačkih serijala imam samo Kena od Fibre a i njega bih prodao ako bi se našao kupac.

Have mercy
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/11/2020 : 21:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionar sam sto savrsenijih kolekcija Ken Parkera, Texa, Zagora i Mister No-a.

Sve ostalo je tu da dodje i ode.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 17/11/2020 : 21:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

To mi je ka da imam dvi žene, a obe potpuno iste, zasitiš se jedne, a druga ista ka i prva. Nema mi to smisla.
Baš me zanima kako drugi kolekcionari gledaju na to dupliranje/tripliranje edicija.

Triplirati ako su sve tri granate. Ocistit police za nesto bolje, ako ne valjaju.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 17/11/2020 : 23:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
jednom davne 1992 sam prvi i jedini put prodao deo kolekcije..kasnije sa mukom sve vracao i vratio...i vise nikada....cuvam sve i tako ce biti dok sam ziv.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 17/11/2020 : 23:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
a da je sve manje prostora to stoji...ali smislicemo nesto i za to...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/11/2020 : 00:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Dzoni legendo !!!

Carpe diem
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 18/11/2020 : 09:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam ništa prodao i to polako ali sigurno postaje problem :). Sve više pažljivo biram pre nego što se odlučim za kupovinu zbog nedostatka prostora.

Nekoliko stripova sam poklonio za rođendane prijateljima.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/11/2020 : 09:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Kupim nešto. Pročitam. Ako nije bog zna što prodajem tri put jeftinije.
Gubitak vremena je bilo prvo čitanje tako nečeg, onda još i prostor koji zauzima.
Ono što me baš zanima, kupujem odmah, ako nisu tamo neki Libellusi i sl. kolekcionarske fantazije.
Ono što me donekle zanima, tj. više je za kraćenje vremena, kupujem i dalje ali po jeftinijoj cijeni.
Stripovi.com recenzije i komentari mi jesu neko mjerilo, ali mali dio recenzija i komentara uzimam kao preporuku za kupnju.
Inače bih kupovao Marka, Bleka, Forda i sl. pa ne bih imao što čitati.
Mada uvijek dajem prednost romanima nad stripovima.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/11/2020 : 09:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nagomilalo se kroz godine doma vise toga nego sto objektivno stane. Vecinom albumi. Morao bih odabrati jedno 100 komada, procitati i onda na aukcije s onim sto znam da necu vise citati. Problem je sto to zahtijeva vrijeme i logistiku kojeg bas i nemam trenutno... Clock is ticking....
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/11/2020 : 09:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

E da, ovo što supermark kaže, ništa neverending serijali, samo integrali ili miniserije. Mislim da su to dva različita sporta: praćenje nekog junaka ili edicije i kupovanje standalone stripova. Mislim da je morski isto nekako ciljao na ovo drugo, jer u prvom slučaju je stvar jasnija: kupuješ Texa jer je to Tex.



Upravo tako, to su dvije sasvim različite stvari, samo što ja to gledam skroz drukčije. Ovo što kaže supermark je meni besmisleno i uopće ne vidim zašto bi netko, recimo, kupovao Fibrine stripove. Znači, kupovao, ne čitao. Ti stripovi imaju jako veliku falingu: nisu se digli do kultne strane (u hegelovskom smislu; ali ovo bi sad trebalo opširno objasniti; ne da mi se sada, a i trebali bi ozbiljni razgovori, što ovdje teško da će biti slučaj).

Zagor, s druge strane, ima izborenu tu kultnu stranu i on se može kupovati/skupljati, pazite sad, čak i kad je potpuno bezveze (kao ovi Korijeni, recimo). Uz Zagora ide publika, idu fanovi, ide komunikacija (sve ovo čini kult) i on se može istraživati, proučavati i redefinirati.
Neki strip iz Fibrinog kataloga nema ništa od ovoga, i taj se nedostatak ne može nadoknaditi time što se retorički kaže "to je dobar strip". To se može pogledati, ono, uzmeš, vidiš i ideš dalje; odnosno, nije vrijedno kupovanja ni skupljanja.

Kupuje se samo nešto što je prisno, što ima neko značenje; ovo značenje se definira kroz kultnu stranu (komunikacija).

Ukratko, po meni, stvar je potpuno obrnuta od vašeg, ipak još pomalo naivnog rezoniranja.
Fibrini stripovi su niže gledište, gledište individualca koji se još nije digao do kulta i opće stvari. To su mali, privatni, egoistički užici u četiri zida i ako se ne razvije objektivna strana, to će ostati malograđanski, buržujski snobizam, a samo u iznimnim slučajevima ekstravagancija višega stila, kada je konzument simpatični dekadent, neka vrsta glavnog lika Huysmansovog Uz dlaku koji doma drži kornjaču optočenu draguljima i slične pretjeranosti. Međutim, vodeći tipovi fibrizma, kao supermark, anto i slični, ni u ludilu nisu ova profinjena dekadencija, nego obični i dosadni i nemam pojma zašto im ne isključuju elektriku, kada oni u principu ionako rijetko čitaju, a i to što čitaju, krive stvari čitaju.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/11/2020 : 10:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sve što planiram čitati još

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 18/11/2020 : 10:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by vukozec

E da, ovo što supermark kaže, ništa neverending serijali, samo integrali ili miniserije. Mislim da su to dva različita sporta: praćenje nekog junaka ili edicije i kupovanje standalone stripova. Mislim da je morski isto nekako ciljao na ovo drugo, jer u prvom slučaju je stvar jasnija: kupuješ Texa jer je to Tex.



Upravo tako, to su dvije sasvim različite stvari, samo što ja to gledam skroz drukčije. Ovo što kaže supermark je meni besmisleno i uopće ne vidim zašto bi netko, recimo, kupovao Fibrine stripove. Znači, kupovao, ne čitao. Ti stripovi imaju jako veliku falingu: nisu se digli do kultne strane (u hegelovskom smislu; ali ovo bi sad trebalo opširno objasniti; ne da mi se sada, a i trebali bi ozbiljni razgovori, što ovdje teško da će biti slučaj).

Zagor, s druge strane, ima izborenu tu kultnu stranu i on se može kupovati/skupljati, pazite sad, čak i kad je potpuno bezveze (kao ovi Korijeni, recimo). Uz Zagora ide publika, idu fanovi, ide komunikacija (sve ovo čini kult) i on se može istraživati, proučavati i redefinirati.
Neki strip iz Fibrinog kataloga nema ništa od ovoga, i taj se nedostatak ne može nadoknaditi time što se retorički kaže "to je dobar strip". To se može pogledati, ono, uzmeš, vidiš i ideš dalje; odnosno, nije vrijedno kupovanja ni skupljanja.

Kupuje se samo nešto što je prisno, što ima neko značenje; ovo značenje se definira kroz kultnu stranu (komunikacija).

Ukratko, po meni, stvar je potpuno obrnuta od vašeg, ipak još pomalo naivnog rezoniranja.
Fibrini stripovi su niže gledište, gledište individualca koji se još nije digao do kulta i opće stvari. To su mali, privatni, egoistički užici u četiri zida i ako se ne razvije objektivna strana, to će ostati malograđanski, buržujski snobizam, a samo u iznimnim slučajevima ekstravagancija višega stila, kada je konzument simpatični dekadent, neka vrsta glavnog lika Huysmansovog Uz dlaku koji doma drži kornjaču optočenu draguljima i slične pretjeranosti. Međutim, vodeći tipovi fibrizma, kao supermark, anto i slični, ni u ludilu nisu ova profinjena dekadencija, nego obični i dosadni i nemam pojma zašto im ne isključuju elektriku, kada oni u principu ionako rijetko čitaju, a i to što čitaju, krive stvari čitaju.



Kult masovne gluposti nije prisnost. Ti si srećan što je nešto masovno (komunikacija).

E loše, Stinky, vrlo vrlo loše.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 18/11/2020 : 10:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Imam neku listu zelja formiranu na osnovu dosadasnjeg iskustva i onda iscitam recenzije i preporuke ovde na forumu, na Amazonu, na onom nekom stranom sajtu 'goodreads' ili tako nesto..i donesem odluku o kupovini.
Od dosada kupljenih stripova prodao sam mozda 20%. Razlog je kao sto je @bonjovi4ever naveo, ne dopadne mi se strip pa jos da mi bleji gajbi i skuplja prasinu a moze da se unovci :)
Mana je sto sam sve prodao po mnogo nizoj ceni nego sto sam kupi (los sam trgovac i uvek sam iz fazona daj da prodam i za mnogo manje para nego da ne prodam uopste jer sta ce mi).
Kupujem uglavnom jednopuce, integrale i tek poneki serijal.
Zadrzavam ono sto mi se dopalo, ono sto cu citati sigurno jos jednom, ili sto ce za koju godnu moci da cita moj sin pa iako se meni nije dopalo (npr trenutno citam Sirocad, tesko smece, koje se lomim da prodam kad procitam, ali kapiram da ce sinu mozda za 2-3 godine biti zanimljivo pa cu mozda i zadrzati).

Edited by - jagodanbg on 18/11/2020 10:30:32
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/11/2020 : 10:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Što se skuplja, što mi paše...eh.
Od dugih serijala, samo i jedino pratim LL Nathan Nevera (gledao Dragonera, ali ne, nemam prostora i novaca za tako nešto). Dugo sam vagao, da li da ga krenem sakupljat, jer em je već izašlo tonu toga, em je dosta toga jako jako teško nabavljivo po nekim razumnim cijenama. Zbubetao sam ga brzinski kupivši sve sa pečatom što je bilo dostupno, a ostatak sam nabavio preko aukcija i oglasnika i to čak za OK lovu.

EDIT: Eh sada me jagoda sjetio da skupljam i Siročad koji je meni odličan (pročitao ga već dvaput ), a i završen je serijal.

Kiosk izdanja kupujem nasumce, tu i tamo koju ZS od VČ, i tu i tamo kojeg Luednsovog Dylan Doga remiutendu 3u1 ili Gigante 2u1 i AF sito tako.

Najviše preferiram integrale, omnibuse i slična Xu1 izdanja (recimo do kakvih 300-400 stranica max).
Općenito volim neki kraći zaokružen serijal.
Recimo da nisam fan Fibrinih debeljuca ala Živi Mrtvaci, ali je strip jednostavno predobar i ''moram'' ga imat.
Uz njega imam i još par tih debelih (Propovjednik, Saga).
Od pojedinačnih imam Jeremiaha od S-A (ovo je ujedno jedini strip koji imam poduplan jer imam nešto S-A integrala, pojedinačnih i komplet ČK integrala), Largo Wincha (zašto imam neki usrani filing da če ČK ovo izbacit u integralima za 3 puta manju cijenu...) i Hangarovog Metabaruna(a možda i ovo?).

Kako kupujem? Kao prvo, u svemu u današnjem svijetu je na snazi hiperprodukcija, izbora nikada više, vremena nikada manje.
Dakle, ako gledamo npr Fibru, tu je Marko napravio vrhunski posao sa privjuima, pa prvo njih čitam. Neki puta ni oni nisu dovoljni pa strip pročitam u knjižnici ili sken, pa tek onda kupim. Ali ni privju ne čitam sve, nego vidim komentare drugih, pa ako puno ljudi hvali...krećem ''gubit'' vrijeme.
Neka strana izdanja i Sprska izdanja kupujem ''napamet'' ili ako mislim da će mi se svidjet, kao prvo tu je niža cijena, pa mi nije bed ako sam ''bacio'' lovu.
A kao drugo, nema ih u knjižnicama, pa je to jedini način da dođem do njih, tj da ih čitam.

Kriteriji što ostaje...?
Nisam baš puno toga prodao, ali da neke sam poprodavao, neke duple (US izdanja kupljena prije nego su izdani kod nas i slično) i neke za koje sam shvatio da ih sigurno neću više nikada čitati. Ima ih još i smatram da bi još trebao prorijediti svoju kolekciju. Već se skupilo strašno puno toga i meni osobno nema nikakvog smisla imati neki strip kojeg neću čitat više puta. Ali eto, lijen sam za prodavanje, svako toliko me pukne, pa bacim nešto na oglase.

Zeznuo sam se više puta uzevši nešto što mi se nije nikako svidjelo (npr Moebiusove Rajske i Metalne godine, uspio ih vratit u knjižaru, a kupio sam si samo The Long Tomorrow koji mi je odličan...želim i Arzaka...), ali u zadnje vrijeme sam sve oprezniji što kupujem. Dosta važem što uzeti, dok sam prije kupovao sve i svašta jer sam tek krenuo...

Eto, mislim da sam ove godine uspio dosta samnjiti potrošene kune na stripovu u odnosu na prijašnje (naglasak na mislim, jer nisam baš siguran :D ).
Evo za primjer, važem taj Sin City box, privju mi je super, kutija s obzirom na br stranica ima dosta dobru cijenu, ali nisam siguran da bi to čitao još koji put (samo privju sam čitao, nisam cijeli strip). Dosta je velik pa zauzima mjesto za npr Bajke i Družbu Iznimne Gospode koje želim sigurno uzet. I takvih primjera imam na bacanje, važem i razmišljam jer ima serijala koje želim i volim, a onda bi radije njih od nečeg novog. A sada mi je upravo palo napamet da su poslje NN, Bajke zapravo najduži serijal koji imam. Ali su bar završene (tješim se). :D

EDIT 2:
Još sam zaboravio napomenut, ne gomilam stripove nemilice kao da sutra ne postoji i skoro sve u kolekciji sam pročitao. Još nisam pročitao Farscape omnibus i Stvorenje iz Močvare (DW), dok sam sve ostale, kupljene prije ovogodišnjeg ''IL'' pročitao.
Ne vidim smisao u bespotrebnom gomilanju stripova koje nema šanse da ću za života stići pročitati. Diclaimer: sa ovime nikoga ne prozivam, samo iznosim svoje mišljenje i viđenje sakupljanja, držim se one ''live and let live''.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/11/2020 10:51:56
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2020 : 10:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja opet gledam da mi kolekcija bude sto manja, strip koji je za nijedno/jedno citanje je djubre u kucu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/11/2020 : 11:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma radi se o tome da ti ne razumiješ što znači kult, macone. odatle kreće tvoje naivno i otrcano gledanje o nekakvim "masovnim glupostima", o čemu ovdje uopće nije riječ. ako baš hoćeš, fibra je jednako masovna glupost kao i zagor, na toj razini kako ti to shvaćaš.

da bi si uopće približio ovo kamo sam ja svrnuo pozornost, moraš sagledati svoju poziciju (poziciju nekakvog individualca koji ne ostvaruje komunikaciju niti utječe na druge, bez obzira što ponešto znaš i još si kao neki profesionalac). tvoja pozicija je subjektivna, za mene niža i ti pojma o pojmu nemaš, čim si se isključio iz razmatranja bonelli stripova (i općenito popularnih stripova, koji JEDINI imaju objektivno važenje; tebe ja stavljam u onu ekstravaganciju, i samo kao takav si podnošljiv, inače bi bio dosadan kao supermark i slični).

pretendirati na nekakvu visoku umjetnost u kontekstu fibre je potpuno smiješno, i ako se želiš furati na to, onda padaš iz one ekstravagancije na komičnog, operetnog tipa (koji čita proizvode mas zabave, a drži se pompozno; ovakvi operetni tipovi i jesu glavna fibrina publika, i ta publika je daleko dosadnija, mrtvija i stisnutija od bonelijeve)

ili ako hoćeš pošteno, fibri fali jedan stinky koji bi čitavu stvar malo podigao i učinio obvezatnijom i sa većim jajima. to ti je u osnovi to, a sad se ti možeš furiti koliko ti drago.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/11/2020 : 12:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ja opet gledam da mi kolekcija bude sto manja, strip koji je za nijedno/jedno citanje je djubre u kucu

+1 , zadržavan samo ono šta mislin još koji put pročitat ili mi je priraslo srcu. Neman prostora za gomilanje nepotrebnih stvari. Pa čak i kad bi ima koji će mi q.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/11/2020 : 12:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by kasper

ja opet gledam da mi kolekcija bude sto manja, strip koji je za nijedno/jedno citanje je djubre u kucu

+1 , zadržavan samo ono šta mislin još koji put pročitat ili mi je priraslo srcu. Neman prostora za gomilanje nepotrebnih stvari. Pa čak i kad bi ima koji će mi q.


Upravo tako, samo probrani naslovi ostaju u kolekciji.

Mislio sam da imam par kultnih naslova, ali veli komedijaš stinky da Fibra ne izdaje kultne naslova, pa onda izgleda da nemam. Inkal ili Hombre nisu kultni

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/11/2020 : 14:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Svaku kupovinu triput merim, ništa ne prodajem, jer me mrzi. I ovako ratujem sa poštarima koji mi ne dostavljaju svako malo pošiljke niti ostavljaju obaveštenja o prispeću pa ne želim da ih još češće gledam kad ne moram. Tako da pazim šta uzimam.

Sve što se kupuje je većinom mi već poznato i pročitano. Skenovi, biblioteke (mada je tu slaba vajda). Fibrini privjuovi mi jako znače, redovno iščitam sve, kao i privjuove ostalih izdavača. Stripovi za jedno čitanje mi apsolutno ne trebaju. Ništa ni ne dupliram, ako nešto i nađem veće/bolje poklonim nekome starije izdanje. Prostora u stanu neće biti više već samo manje, i to takođe utiče. A plus imam i veliku kolekciju knjiga, koje isto zauzimaju podosta, i to sam skresao i više ništa ne kupujem što mogu naći u biblioteci ili u skenu a da nije nešto čemu ću se vraćati.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/11/2020 : 15:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Riješi se knjiga! To sam poodavno napravio. Samo skupljaju prašinu.

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 15:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odgovori na postavljena pitanja;
A) Sve!
B) Sve!
C) Sve/nista!
D) Kako zbog cega? Pa pobogu zbog stripova! 'Zbog jedne ljubavi'. Padne mi napamet definicija jednog starog kolekcionara, cijenjenog clana ovog naseg foruma i jednog od najacih prodavaca; pa sve su to romani, i Mirko & Slavko i Hermannovi albumi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 18/11/2020 : 16:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kod mene se ne prodaje ništa nego ono što mi je kvalitetnije, što mi se više svidi i što će se ponovo čitati ide na dostupne i vidljive police, a ono što mi se ne svidi ili neću čitati u skorijoj budućnosti ide u kutije pa u ormar. A kupuje se ili provjerena roba već ranije izdavana u nekim lošijim izdanjima poput Stripoteke ili preko informacija ovdje sa foruma, previewa ako ga ima. Evo, Sin City ću uzeti jer mi je Sawitch rekao da mu je odličan, a ako se njemu svidio...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000