forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CrnoBijela Fibra za_neznalice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/12/2020 : 17:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Čovek napiše top 10 i c/b. Što naravno nije razlog da neko ne napiše top 20, 30 albuma i one u boji. Ionako koga briga za čoveka koji je pitao, važno je da svako zapljune ono šta se njemu ćefne. samo čekam da neko raspali i listu omiljenih muzičkih albuma
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 04/12/2020 : 19:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
Ja ću navesti sve crno bijele stripove koji su mi ocijena 10.Znači ne samo Fibrine.Prva tri stripa su mi "Visoka pilotaža".
1.Bosonogi Gen
2.Eternaut
3.Maus
4.Daleko susjedstvo
5.Vrh bogova
6.Hombre
7.Torpedo
8.Sin City
9.Adolf
10.Blast
11.Deadwod Dick-Libellus
12.Arapin budučnosti
13.Mort Cinder
14.Krapinjonci-Niko Braun
15.Spaghetti Brothers
16.Bokser_Rajnhard Klajst
17.Štefekove pustolovine
18.Oči i tama -Libellus
19.Tex Willer-Tornado

Što se tiče albuma u boji rekao bih da bi svaki od nas trebao imati komplet "Skalpiranih"I čim ti netko počne srat stripovi su infantilni štivo za malu djecu.
Da mu ih daš da čita.Mislim da će se osjećati kao Enio Morricone kad je dobio snimku filma "Misija".I kad je pogledo te snimke za koju je trebao da napiše glazbu
vratio mu ih je i rekao."Scene su prejake ne mogu se nositi s njima"


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/12/2020 : 20:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa Morricone i jest napisao glazbu za the Mission, film, i bio je za to nagraden zlatnim globusom 1986. Sjajna glazba, btw.
A ko ti pocne stat da su stripovi infantilno stivo i takvo sto, najmanje je sto mu trebas dati, su stripovi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/12/2020 : 20:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Čovek napiše top 10 i c/b. Što naravno nije razlog da neko ne napiše top 20, 30 albuma i one u boji. Ionako koga briga za čoveka koji je pitao, važno je da svako zapljune ono šta se njemu ćefne. samo čekam da neko raspali i listu omiljenih muzičkih albuma


To smo vec na top10 topicu!
(Baci oko)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 05/12/2020 : 01:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bokoja

Pa Blast nije c/b, bukvalno se i zove Blast zbog delova u boji..



U pravu si. Mada se vodi kao black & white + colour
ipak je 95% orka


Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/12/2020 : 09:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Probati ću danas popodne zbrojiti vaše liste.

Vidim da vam je 10 premalo.
Možemo napraviti i top20. TOP 30 bi, zasada, bilo previše.

Nemojte se sramiti. Neka broj 1 bude vama najbolji strip.
Proglasite neki strip najboljim.
Ja ću proglasiti Mausa najboljim od svega što sam pročitao do sada.
Eto, nije bilo jako teško.

Ja svoje ocjene dajem po tome koliko sam uživao u stripu.
Pošto to ovisi uvelike o atmosferi toga dana kada nešto čitam, da bude ocjenjivanje optimalno, brzo si u glavi složim ocjene i za priču, scenario, crtež.
ALi broj 1 ostaje uživanje u stripu.
Neizmjerno sam uživao u Potopčićima. Ništa nisam znao o stripu prije čitanja, pa mi je razvitak priče bio malo neočekivan, ali genijalan.
Bio je prekrasan dan. Idealan za čitanje. Potočiće nisam gurnuo više gore jer je jednostavno dan bio savršen pa sam ga malo strože ocjenio kasnije. Ali, svejedno, zbog uživanja čitanja, zauzeo je na mojoj listi visoko mjesto.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2020 : 09:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sanse nema, da se kod Fibre izabere No.1 strip, ili top strip, bilo kod Orke, Kolorke ili nekog specijalnog izdanja. To je cisto nemoguca i nepotrebna misija.
Zbroji ti ove sve prijedloge, pa nabavi... Ja sam vec letimicno primjetio ponavljanje nekih naslova kod ekipe, sto i jest neki orjentir. Mozes se referirati tim modelom, ali odgovorno ti tvrdim, nabavi Magnusa, ostaces sokiran. Znam sto volis.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 05/12/2020 : 11:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik


Nemojte se sramiti. Neka broj 1 bude vama najbolji strip.
Proglasite neki strip najboljim.


Možda si pročitao premalo Fibrinih stripova. S većim brojem pročitanih više njih postaje broj 1.
Npr. možeš li reći koja ti je najbolja pjesma, najbolji film, najbolja serija, najbolji slika, najbolja knjiga... Sorry, ja ne mogu.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/12/2020 : 12:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Samo za djecu ne možeš reći kojeg ili koju najviše voliš.

Za sve ostalo možeš reći: "Ovo je moj/moja broj 1 i on je najbolji/a"
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/12/2020 : 12:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Možda je nepotrebna misija. SLažem se.

Pa tko želi neka napiše tko je njegov broj 1.

Ja sam svoj izbor postavio na mjesta od 1. do 10.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/12/2020 : 12:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Mogu reći i za Film, a to mi je struka.

Iskupljenje u Shawshanku (The Shawshank Redemption)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2020 : 13:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Samo za djecu ne možeš reći kojeg ili koju najviše voliš.

Za sve ostalo možeš reći: "Ovo je moj/moja broj 1 i on je najbolji/a"


Za dicu?
Hm. Huh. Tja.
Shawshank redemption remek djelo, uostalom i Green mile, istog redatelja. Knjige izvanredne. Bas filmovi ko da citas knjigu. No ima bar jos sta ja znam, 50 filmova koje izricito volim i cjenim. Kultnih. Mislim, u jednakoj mjeri.
Kod stripova stanje je jos i gore. Ne mogu ih ni stotinu izdvojiti kao najbolje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/12/2020 : 13:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ivane, prvi puta kada ću biti u Splitu definitvno želim da odemo na neku finu spizu i izgaram da mi pokažeš svoju kolekciju.
Mjesto biraš ti, a častim ja.
Slijedeće godine u 7 mjesecu je svjetski susret spačeka u Švicarskoj. Idem sa Samoborcima za Švicu. Biti ću tjedan dana u Cro pa bi mogao navratiti.

Ti možeš narezati kod tebe nešto i natočiti nam nešto fino crno domaće.

Ostavi nam jedno prijepodne ili poslijepodne. (6-7 sati barem)
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 05/12/2020 : 14:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Mogu reći i za Film, a to mi je struka.

Iskupljenje u Shawshanku (The Shawshank Redemption)



Biti roditelj ti postane "struka" (koga ta sreća zapadne) pa kažeš da se ne može reći koje ti je dijete draže...

Shawshank je izvrstan film, ali pola korisnika interneta ode na IMDB rang i zaključi isto, a nije im to struka.

Ne bih mogao nabrojati ni samo 30 najboljih filmova, ali to je valjda zato što mi to nije struka...

Možda da za "najbolji strip" pitaš samo one kojima je to struka?
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/12/2020 : 14:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

[quote]

Shawshank je izvrstan film, ali pola korisnika interneta ode na IMDB rang i zaključi isto, a nije im to struka.

Možda da za "najbolji strip" pitaš samo one kojima je to struka?



Što se stripova i tiče ja sam još uvijek, kako se u komp terminologiji kaže, klasičan USER. Ne razmišljam još o umjetničkim vrijednostima. Jednostavno zato jer mi je sve novo i nemam na čemu bazirati svoje mišljenje.
Zato tražim da me strip zabavi. Ne tražim još da me potakne na duboka razmišljanja. Ne tražim još to niti od crteža. Bojim se da će me dosta crtača odbiti od možda dobrih stripova jer je njihovo crtanje za mene još preapstraktno.

A što se Shawshanka tiče većina kolega nikada neće govoriti o njemu kao remek djelu baš zbog IMDB pozicije. Ja se ne sramim reći da je to moj najbolji film.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 05/12/2020 : 15:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ja se ne sramim reći da je to moj najbolji film.


Ako je dijelom "tvoj", čestitam!
Vjerojatnije je "tebi" najbolji, ali razumijemo se.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2020 : 15:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ivane, prvi puta kada ću biti u Splitu definitvno želim da odemo na neku finu spizu i izgaram da mi pokažeš svoju kolekciju.
Mjesto biraš ti, a častim ja.
Slijedeće godine u 7 mjesecu je svjetski susret spačeka u Švicarskoj. Idem sa Samoborcima za Švicu. Biti ću tjedan dana u Cro pa bi mogao navratiti.

Ti možeš narezati kod tebe nešto i natočiti nam nešto fino crno domaće.

Ostavi nam jedno prijepodne ili poslijepodne. (6-7 sati barem)


Ovo smatraj dogovorenom stvari. Casna rijec, ali samo uz uvjet da sam doma u srpnju. To cemo tek vidjeti, nesto me sad pokusavaju poslati na Filipine, ali odbijam...jbg. Vidjet cemo.
Nikakav problem ni za mjesto, ni za dakonije. To je lako. A probat ces najbolji prsut 'na svitu', Dicmanski, od mog punca. Bit ce i crnjaka, i gemista i craft pive. Ni vrijeme nije limitirano, bez brige.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/12/2020 : 19:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Proglasite neki strip najboljim.
Ja ću proglasiti Mausa najboljim od svega što sam pročitao do sada.
Eto, nije bilo jako teško.

Ja svoje ocjene dajem po tome koliko sam uživao u stripu.



Eh, sa Mausom to i nije tesko, jer je djelo vece od same stripovske forme. Lektira prakticki.

Za ovo drugo... uistinu tesko izdvojiti samo jedan naslov, ali ako cemo samo po uzivanju, onda Punisher.

Ne govorim sada da je najbolji, najkvalitetniji, najbolje nacrtan (mada ima i sve te karakteristike).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 05/12/2020 : 20:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sanse nema, da se kod Fibre izabere No.1 strip, ili top strip, bilo kod Orke, Kolorke ili nekog specijalnog izdanja. To je cisto nemoguca i nepotrebna misija.
Zbroji ti ove sve prijedloge, pa nabavi... Ja sam vec letimicno primjetio ponavljanje nekih naslova kod ekipe, sto i jest neki orjentir. Mozes se referirati tim modelom, ali odgovorno ti tvrdim, nabavi Magnusa, ostaces sokiran. Znam sto volis.



Slažem se, meni je isto nemoguće odrediti koji mi je najbolji jer to ovisi o toliko faktora. Isto mi je i sa glazbom, evo sad mi svira već dva dana Miles Davis jer mi savršeno odgovara uz cijelu ovu atmosferu, prvo levant i sad olujno jugo, sutra ću možda odvrnuti Jethro Tull ili nešto deseto.

Tako je i sa stripom, nekad mi godi lagano i zabavno štivo, nekad više art stil, a nekad mi strip uopće ne sjedne, a na drugo čitanje me oduševi.

Ne kažu bezveze da je ljepota u "oku" promatrača.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/12/2020 : 21:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ovako to nekako izgleda zasada ... nisam brojao.

Vrh bogova ///////////
Eternaut/Oesterheld-Lopez //////////
Torpedo ////////
Maus //////////
Spaghetti Brothers ////////////
Alvar Mayor /////
Bosanske basne ////
Pakao //////
Mort Cinder/Oesterheld-Breccia ///////////
Živi Mrtvaci ////
Toppi (Solitudinis Morbus, Colt Frontier, Sharaz-De, Kolekcionar) /////////
Berlin /////
Brodeckov izvještaj) ////////
Persepolis //////
Živi Mrtvaci ////
From hell //
Crna rupa //
Sigurna zona Gorazde/Sacco ///
Daleko Susjedstvo ///
Ofucani holivudski film ///
Zabranjena luka //
Arapin budućnosti //
Blast //////
Zabranjena luka //
Alack Sinner /////
Ken Parker /////
Ipak i ovdje //
Ponos vragova //
Neznalice //
Habibi ///
Oda Kirihitu ////
Sam samcat ///
Omnibus i Neznanac/Magnus //
From Hell //
Sin city ///
Živi Mrtvaci //
Pakao //
Arapin Budućnosti ////
Adolf ///
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 05/12/2020 : 21:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ovako to nekako izgleda zasada ... nisam brojao.


Pakao //////

From hell //

Zabranjena luka //

Zabranjena luka //

From Hell //

Pakao //




I tko će sad prebrojavati kose crte?
Inače, Pakao, From Hell, From Hell i Pakao su isti strip.
A i dvije Zabranjene luke možeš računati kao jedan.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/12/2020 : 21:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Arapina imas dva puta. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2020 : 21:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zive mrtvace cak tri puta. Al' ajde njih i ima masu u stripu...
A i vrijede trostruko, pa je i red da ih se bar toliko puta i spomene.
Inace ovo me podsjeca na spisak Miljenka Smoje svom vozacu, kad ga je poslao u 'spizu';
Pomidore
Vino
Kukumari
Kruv
Vino
Mortadela
Vino
Radenska
Vino
Keksi
Vino...
Kad ga je 'bidni' vozac pitao; a zasto barba Smoje ovoliko vina?
Da ne zaboravis, cukunu! Odgovorio mu je slavni bard.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 05/12/2020 22:00:32
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 06/12/2020 : 12:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
1997.g gledao sam dokumentarac o vrhunskom skladatelju filmske glazbe Ennio Morriconeu.
Jednom mu je došao režiser filma Misija, Roland Joffe i tražio da mu napiše glazbu za film, novac nije bio u pitanju jer s filmom se planira natjecati za Oscara.
Morricone je prihvatio, no kad je pogledao snimke-vodopada, rijeka, prašume, bogatstvo prirode Južne Amerike, odustaje od pisanja glazbe jer se nije mogao nositi s
tako jakim scenama.
Roland ga ponovo moli da mu napravi glazbu i on prihvaća. Morricone ponovo vrti sve scene i inspiraciju dobiva kad vidi De Nira kako se penje niz strmu liticu.
Film 1986 osvaja Oscara za glazbu!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2020 : 13:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Imam dupli album dandanas na LP-ju Jugotona, kompilaciju Morriconeove filmske glazbe od 1966 do 1987. gdje su i prekrasni brojevi carobne glazbe filma sa Robertom De Nirom, ali glazba iz the Mission nazalost nije osvojila Oscara te 1986. Osvojila je Zlatni Globus.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000