forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 HRVATSKA POŠTA U PROSINCU 2020. Korona, sortirnica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ministarbubuleeja
Starting Member

27 Posts

Member since 14/01/2010

Posted - 09/12/2020 : 10:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ministarbubuleeja a Private Message  Reply with Quote
HRVATSKA POŠTA U PROSINCU 2020. Korona, sortirnica ili zavjera.

Odlučio sam situaciju vezanu uz primanje i slanje pošiljaka otvoriti ovdje na forumu. Zanimaju me iskustva drugih članova. Radi se o tome da pošiljke u prosincu 2020te, poslane putem Hrvatske pošte (unutarnji promet),kasne više od 14 dana.Naravno HP Express posluje normalno. Znam da neki od članova ne preferiraju slanje TISKOM, neki radi dislociranosti ali dosta njih i zbog neutemeljenih predrasuda, nefleksibilnosti 'teta' na kiosku itd. Stvar je skroz jednostavna ako ste informatički pismeni.Potrebno je samo ispuniti online obrazac i isprintati ga.Tad je cijena pošiljke povoljnija. Poanta je u tome da su paketi poslani putem Tiska puno zaštićeniji i u pravilu ne putuju duže od tri dana, a trenutno je dio njih cijenom povoljniji(koverta, S i M paket).

Drugi dio teme vezano uz situaciju s HP-om odnosi se na prigovore potrošača. Ovdje ću copy paste-ati sadržaj poruke koji sam u očaju poslao prema 'Sektoru prodaje' HP-a i regionalnim rukovoditeljima u nadi da će se neko 'počešati'. Vjerovatno će komentirati:"Koji j.luzer" ."Ostaje mi vjera da sam možda nekog od njih izveo na pravi put"(Ilija Čvorović, Balkanski špijun)

Poštovani !

Neprihvatljivo je čekati pošiljku više od dva tjedna! Ne opravdava Vas ni ova vanredna situacija, jer se sve isto dešavalo i prošle godine u prosincu (navodno je nova sortirnica bila 'problem').
Na telefon 072 303 304 nije moguće ostvariti kontakt.
Vaš odgovor putem e pošte(https://obrasci.posta.hr/kontakt) je trivijalan i karikiran poput scenarija stripa Alan Ford. Dolazi nakon mjesec dana (btw, poslao sam jučer i tamo upit)!

Adrese e pošte koje su koliko toliko transparentne pronašao sam u Sektoru prodaje.Vi s ovim nemate 'ništa', ali pokrenite peticiju za smjenu rukovodstva unutar HP-a koje nije stručno i koje je odgovorno za nastalu situaciju.
Isto ovako se "radilo" u ostalim 'državnim' institucijama koje su potonule(moja bivša firma). Dojam je da se navedena situacija s kašnjenjem paketa i neogovornošću namjerno podupire i tolerira.
Sve ovo neminovno vodi u propast. Jednog dana ćete nestati poput platforme na Jadranu. Zar Vam nije žao, radi Vas i svih radnih kolega ? Meni osobno je. Šaljem i primam puno paketa. Kako ja tako i 'moja ekipa'. Više od 50% ih je počelo koristiti usluge TISKA jer njihovi paketi ne putuju duže od tri dana a sad su i povoljniji od HPa.

Molim Vas pomoć vezano uz slijedeće pošiljke, hvala !

CC040403396HR županja 16. dan
CP196418859HR split 14. dan
RF567837355HR Prijam 04.12.2020 10:22:31 u 20215 GRUDA

Ovaj zadnji nije još ni na putu

Edited by - ministarbubuleeja on 09/12/2020 11:30:11

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 09/12/2020 : 11:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Držim fige da stigne....
Znalo je trajati ali na kraju dođe....
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 09/12/2020 : 11:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ministarbubuleeja
Potrebno je samo ispuniti online obrazac i isprintati ga.



Čak ni to - otvoriš na mobu potvrdu i skenira ti bar-kod.
Izbjegavam HP kad god mogu, Tisak se dosad pokazao
neusporedivo pouzdanijim.

A po pitanju prigovora - sretno
Ponekad i odgovore, doduše,
no uglavnom je nekakav predložak u pitanju
i nisu ni od kakve pomoći.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

viki_ri
Starting Member



30 Posts

Member since 19/02/2020

Posted - 09/12/2020 : 11:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send viki_ri a Private Message  Reply with Quote
Na žalost problemi očito nisu samo u standardnoj dostavi nego i u HP expressu. Već 9 dana ni traga ni glasa paketu koji je poslan da stigne do 20h slijedeći dan :(
Go to Top of Page

ministarbubuleeja
Starting Member

27 Posts

Member since 14/01/2010

Posted - 09/12/2020 : 11:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ministarbubuleeja a Private Message  Reply with Quote
Hvala i hvala za info sa barkodom :-)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2020 : 11:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Posto sam ja poslao jedan gornji paket, drzim fige da dode. A u svezi istog, dva puta osobno sam isao u istragu/potragu za paketom, u filijalu gdje sam ga predao i u glavni ured na Kopilici zadnjih dana. Dali su mi broj takozvane pretraznice, bili ljubazni istina, i to je to... jos ga nema. Sad, istina da je takoder nestao istog datuma paket za jos jednog clana ali je stigao u meduvremenu. Ovaj za cijenjenog clana Ministra, bio je 4 ipo kila i nije nesto sto se lako zagubi. Nadam se da ce se naci. Odaslao sam jos jedan nedavno za Beograd i 'opalili' su mi 220 kuna postarine ??? A dan prije mi kazu da je ptt trosak 140. Ni taj jos nije doosao na carinu/sortirnicu u Zagreb, stoji samo znak kamioneta, da je na putu, na stranici poste. Katastrofa. Valjda ce sve dobro proci. Davore, Nebojsa izdrzite... ako bude sranje, sto cu... spreman sam vsm refundirati novac. Ne znam sto drugo. Steta onih lijepih Fordova. Al' valjda bude sve okej.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 09/12/2020 : 11:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Imao sam par kontakata sa ljudima koji nece ili upozore odmah na aukcijama da nece ili ne salju preko Tiska.
Ne znam i ne razumim zasto je to tako,ali oni imaju svoje razloge i ne mogu uticat na to.
Ja nisam nikad u ovih par godina imao apsolutno nijedan problem sa Tiskom.
Vecinom zahtijevam slanje meni tako,a ako saljem postujem zelju kupca.
Dakle,ako je malo i skuplji,ne znaci toliko ako dobijes malo prije i kako kazem nisu zakazali nikad.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/12/2020 : 12:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ministarbubuleeja

HRVATSKA POŠTA U PROSINCU 2020. Korona, sortirnica ili zavjera.

Odlučio sam situaciju vezanu uz primanje i slanje pošiljaka otvoriti ovdje na forumu. Zanimaju me iskustva drugih članova. Radi se o tome da pošiljke u prosincu 2020te, poslane putem Hrvatske pošte (unutarnji promet),kasne više od 14 dana.Naravno HP Express posluje normalno. Znam da neki od članova ne preferiraju slanje TISKOM, neki radi dislociranosti ali dosta njih i zbog neutemeljenih predrasuda, nefleksibilnosti 'teta' na kiosku itd. Stvar je skroz jednostavna ako ste informatički pismeni.Potrebno je samo ispuniti online obrazac i isprintati ga.Tad je cijena pošiljke povoljnija. Poanta je u tome da su paketi poslani putem Tiska puno zaštićeniji i u pravilu ne putuju duže od tri dana, a trenutno je dio njih cijenom povoljniji(koverta, S i M paket).

Drugi dio teme vezano uz situaciju s HP-om odnosi se na prigovore potrošača. Ovdje ću copy paste-ati sadržaj poruke koji sam u očaju poslao prema 'Sektoru prodaje' HP-a i regionalnim rukovoditeljima u nadi da će se neko 'počešati'. Vjerovatno će komentirati:"Koji j.luzer" ."Ostaje mi vjera da sam možda nekog od njih izveo na pravi put"(Ilija Čvorović, Balkanski špijun)

Poštovani !

Neprihvatljivo je čekati pošiljku više od dva tjedna! Ne opravdava Vas ni ova vanredna situacija, jer se sve isto dešavalo i prošle godine u prosincu (navodno je nova sortirnica bila 'problem').
Na telefon 072 303 304 nije moguće ostvariti kontakt.
Vaš odgovor putem e pošte(https://obrasci.posta.hr/kontakt) je trivijalan i karikiran poput scenarija stripa Alan Ford. Dolazi nakon mjesec dana (btw, poslao sam jučer i tamo upit)!

Adrese e pošte koje su koliko toliko transparentne pronašao sam u Sektoru prodaje.Vi s ovim nemate 'ništa', ali pokrenite peticiju za smjenu rukovodstva unutar HP-a koje nije stručno i koje je odgovorno za nastalu situaciju.
Isto ovako se "radilo" u ostalim 'državnim' institucijama koje su potonule(moja bivša firma). . . . . .


Ja ti mogu savjetovat da odeš u poštanski ured i provjeriš je li paket stigao.
Naime, kroz zadnjih mjesec dana, dogodilo mi se 3 puta da je paket stigao i bio preuzet s moje strane, a na Track&trace i dan danas piše da je u transportu (ikona kamiončića).
Moguce je da je i u tvom slucaju ista situacija.
I za kraj, moj opci dojam je da je HP sramotna institucija koja obiluje neodgovornim i krajnje nepristojnim i neljubaznim djelatnicima.
Čast iznimkama, kojih ipak ima.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 13:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
A meni jučer jedan prodavatelj otkazuje daljnju suradnju jer ne želim imati posla s HP-om, odnosno jer sam naveo da više neću plaćati pošiljke poslane putem HP-a dok ih ne dobijem. Svima s kojima imam nerealizirane aukcije ću još PM-om dati na znanje da HP ne dolkazi u obzir. Par kuna više za Tisak je ionako moj,a ne njihov trošak. Druga je stvar što su neki komotni pa im se ne da do Tiska jer im je pošta u blizini.


Btw,
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by ministarbubuleeja

HRVATSKA POŠTA U PROSINCU 2020. Korona, sortirnica ili zavjera.

Odlučio sam situaciju vezanu uz primanje i slanje pošiljaka otvoriti ovdje na forumu. Zanimaju me iskustva drugih članova. Radi se o tome da pošiljke u prosincu 2020te, poslane putem Hrvatske pošte (unutarnji promet),kasne više od 14 dana.Naravno HP Express posluje normalno. Znam da neki od članova ne preferiraju slanje TISKOM, neki radi dislociranosti ali dosta njih i zbog neutemeljenih predrasuda, nefleksibilnosti 'teta' na kiosku itd. Stvar je skroz jednostavna ako ste informatički pismeni.Potrebno je samo ispuniti online obrazac i isprintati ga.Tad je cijena pošiljke povoljnija. Poanta je u tome da su paketi poslani putem Tiska puno zaštićeniji i u pravilu ne putuju duže od tri dana, a trenutno je dio njih cijenom povoljniji(koverta, S i M paket).

Drugi dio teme vezano uz situaciju s HP-om odnosi se na prigovore potrošača. Ovdje ću copy paste-ati sadržaj poruke koji sam u očaju poslao prema 'Sektoru prodaje' HP-a i regionalnim rukovoditeljima u nadi da će se neko 'počešati'. Vjerovatno će komentirati:"Koji j.luzer" ."Ostaje mi vjera da sam možda nekog od njih izveo na pravi put"(Ilija Čvorović, Balkanski špijun)

Poštovani !

Neprihvatljivo je čekati pošiljku više od dva tjedna! Ne opravdava Vas ni ova vanredna situacija, jer se sve isto dešavalo i prošle godine u prosincu (navodno je nova sortirnica bila 'problem').
Na telefon 072 303 304 nije moguće ostvariti kontakt.
Vaš odgovor putem e pošte(https://obrasci.posta.hr/kontakt) je trivijalan i karikiran poput scenarija stripa Alan Ford. Dolazi nakon mjesec dana (btw, poslao sam jučer i tamo upit)!

Adrese e pošte koje su koliko toliko transparentne pronašao sam u Sektoru prodaje.Vi s ovim nemate 'ništa', ali pokrenite peticiju za smjenu rukovodstva unutar HP-a koje nije stručno i koje je odgovorno za nastalu situaciju.
Isto ovako se "radilo" u ostalim 'državnim' institucijama koje su potonule(moja bivša firma). . . . . .


Ja ti mogu savjetovat da odeš u poštanski ured i provjeriš je li paket stigao.
Naime, kroz zadnjih mjesec dana, dogodilo mi se 3 puta da je paket stigao i bio preuzet s moje strane, a na Track&trace i dan danas piše da je u transportu (ikona kamiončića).
Moguce je da je i u tvom slucaju ista situacija.
I za kraj, moj opci dojam je da je HP sramotna institucija koja obiluje neodgovornim i krajnje nepristojnim i neljubaznim djelatnicima.
Čast iznimkama, kojih ipak ima.



zašto ići u poštu provjeravati ako imaš taj isti kod na paketu? Ako si ga preuzeo fućka ti se jesu li ažurirali podatke.
Ali ok, kako tko hoće, ali neažurnost HP-a je njihov, a ne problem klijenata.
Edit: ako se radi o situacijama nedospjelih pošiljki onda je to druga stvar, tada se u poštu mora ići.

Možda sam sklon teorijama zavjere, ali sve više mi se čini da su u HP-u skužili da su stvarne vrijednosti pošiljki koje se putem njih šalju veće od nominalnih pa izgleda ovako hoće prisiliti pošiljatelje da navode stvarne vrijednosti, pa da time ušićare veće poštarine.

Uglavnom, HP za mene više ne postoji kao distributer pošiljki.

Edited by - wolf on 09/12/2020 13:08:57
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25865 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/12/2020 : 13:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I meni se jučer desilo da jedan kupac osovjene stripove prvo želi dobiti da bi ih platio.Iako on ima dosta pozitivnih komentara ja imam višestruko više od njega.Još me proziva što sam mu javno odgovorio na njegov javni komentar u svezi plaćanja i paketa HP.Još sam mu rekao da što se mene tiče odabrati bilo koji način dostave i platiti ga a ja ću mu poslati tako kako on hoće.I još mi svaku malo napiše na fin način da sam glup i ne razumin kurca.I još opet danas piše javno a jučer sam mu napisao da je dosta preseravanja...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 13:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I meni se jučer desilo da jedan kupac osovjene stripove prvo želi dobiti da bi ih platio.Iako on ima dosta pozitivnih komentara ja imam višestruko više od njega.Još me proziva što sam mu javno odgovorio na njegov javni komentar u svezi plaćanja i paketa HP.Još sam mu rekao da što se mene tiče odabrati bilo koji način dostave i platiti ga a ja ću mu poslati tako kako on hoće.I još mi svaku malo napiše na fin način da sam glup i ne razumin kurca.I još opet danas piše javno a jučer sam mu napisao da je dosta preseravanja...



Ponavljam (sada i javno) - čitati s razumijevanjem. I bez vulgarnosti ako je moguće.
Go to Top of Page

tesan07
Starting Member

50 Posts

Member since 08/03/2011

Posted - 09/12/2020 : 14:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tesan07 a Private Message  Reply with Quote
Ako nekome ne odgovara slanje poštom, uvijek se može javiti prije isteka aukcija i pitati prodavača,postoji li mogućnost slanja tiskom itd.Ovako ispada nekorektno,platiti kad dodju stripovi.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 14:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tesan07

Ako nekome ne odgovara slanje poštom, uvijek se može javiti prije isteka aukcija i pitati prodavača,postoji li mogućnost slanja tiskom itd.Ovako ispada nekorektno,platiti kad dodju stripovi.



Može se i u opis aukcija staviti da ne dolazi obzir drugi način osim pošte. Jer neki opaze aukcije 15 minuta prije nego počnu, nije da svi visimo svakodnevno prateći iste.
Uglavnom, nikoga ne silim da mi šalje stripove unaprijed, ali ne pristajem na HP zbog više nego objektivnih razloga. Kome to nije jasno više nećemo surađivati i sve ok.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25865 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/12/2020 : 14:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by jaki

I meni se jučer desilo da jedan kupac osovjene stripove prvo želi dobiti da bi ih platio.Iako on ima dosta pozitivnih komentara ja imam višestruko više od njega.Još me proziva što sam mu javno odgovorio na njegov javni komentar u svezi plaćanja i paketa HP.Još sam mu rekao da što se mene tiče odabrati bilo koji način dostave i platiti ga a ja ću mu poslati tako kako on hoće.I još mi svaku malo napiše na fin način da sam glup i ne razumin kurca.I još opet danas piše javno a jučer sam mu napisao da je dosta preseravanja...



Ponavljam (sada i javno) - čitati s razumijevanjem. I bez vulgarnosti ako je moguće.


Bez vulgarnosti?
Stvarno si poseban.
Ajde molim te nemoj platiti da se vise ne nmucimo komunikacijom i spasi sebe i mene muka.Pravit cemo se da se aukcija nije dogodila.
Hvala.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 14:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
A, ne. Neće ići. Ja to onda mogu gledati i ovako - nisi zadovoljan iznosom koji su postigli stripovi pa bi ih sad rado vratio nazad u nadi da ćeš izvući više.

A kad me već konstantno navlačiš na nepotrebne rasprave zato jer nisi razumio napisano ponovit ću napisano:

quote:
Originally posted by wolf
Ujedno ovim putem najavljujem da, dok god se u HP-u ne sredi situacija, stripove plaćam tek kad ih dobijem. Osim ako pošiljatelji imaju sigurniju alternativu.



i onda ovo

quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by jaki

Je li to važi i za ova dva MM LL osvojena kod mene?
Tako da znam što mi je raditi.
Što se tiče plaćanja,uvijek tražim da mi se plati a i ja kad kupim platim prvije slanja.Zašto je to tako?Pa tako je svugdje pa zašto ne bi bilo i na ovim aukcijama?Što se tiče zagubljena paketa,napravi se potražnica i paket se pronađe ili nepronađe.Ako se nepronađe onda ide odšteta pošiljatelju po propisu HP.Logično je onda da se kupcu povrati novce.



Ako inzistiraš isključivo na HP-u onda vrijedi. Vidi ima li neki drugi, sigurniji način pa onda možemo riješiti. S HP-om mi je dosta sranja, em ne ostavljaju obavijesti, em deru na ležarini, sad još i nestaju pošiljke.

S obzirom da uz stripove plaćam i troškove valjda imam pravo odabrati način slanja stripova. A te bajke kako HP nadoknadi troškove u stvarnoj vrijednosti teško da će itko popušiti. Dosad nisu nikome. Ako nekome jesu molim da me demantira.



S obzirom da HP nije jedini distributer pošiljki u RH jasno je da se napisano odnosi isključivo na njih.
Namjerno navlačiš vodu na mlin kako nisam htio realizirati ta dva stripa (a u porukama me nagovaraš da odustanem bez bojazni da ćeš mi dati negativne; po svemu si ih ti zaslužio prije nego ja), što jasno demantira ovo iznad. Dakle, s Tiskom može bez obzira na veće troškove (iako si ponudio alternativu M umjesto S paketa, ali nema veze, pristao bih i na veći). Je li ti dosadno ili je nešto drugo u pitanju nebitno i ne zanima me. Aukcije ću riješiti i time stavljam točku na daljnje prepiske. Niti za to imam vremena niti živaca.

Edited by - wolf on 09/12/2020 14:55:39
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2020 : 14:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo malo cetveroduplih, peteroduplih Fordova sto saljem, najcesce dam u isporuku bez uplate. Nek kupac prvo procheckira pa plati. Osim ako ne 'radim' sa starim kolegama. Vjerujem ljudima. Ali evo na stvari je zastoj koji mi se prvi put dogodio, jbg. Valjda ce biti u redu, ipak je stao zivot na globalnom nivou pa moze i u malom postanskom kamionetu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 14:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo malo cetveroduplih, peteroduplih Fordova sto saljem, najcesce dam u isporuku bez uplate. Nek kupac prvo procheckira pa plati. Osim ako ne 'radim' sa starim kolegama. Vjerujem ljudima. Ali evo na stvari je zastoj koji mi se prvi put dogodio, jbg. Valjda ce biti u redu, ipak je stao zivot na globalnom nivou pa moze i u malom postanskom kamionetu.



Meni samo nije jasno da je došlo do toga da se zbog HP-a i njihovih muljaža sad prepucavamo međusobno. Nepojmljivo.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25865 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/12/2020 : 15:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Dakle, s Tiskom može bez obzira na veće troškove (iako si ponudio alternativu M umjesto S paketa, ali nema veze, pristao bih i na veći). Je li ti dosadno ili je nešto drugo u pitanju nebitno i ne zanima me. Aukcije ću riješiti i time stavljam točku na daljnje prepiske. Niti za to imam vremena niti živaca.


Jesi li ti svjesan što tražiš?
jesi li vidio koliko su dimenzije malog paketa tiska a kolike su dimenzije stripa MM LL?Ako hoćeš rado ću ti probat ugurat te stripove u mali tiska paket ali onda nemoj plakati ako se oštete.
A ovo za traženje veće svote novca je stvarno debilno.
Onda ih ne bi stavio od kune ili bi nagovorio nekog da bida i podigne cijenu da sam htio postići veču cijenu.
tebi nije jasno da ne želim imat posla sa čovjek koji me konstatno između redaka vrijeđa i stalno navlači vodu na svoj mlin.Počehjas i javnu raspravu a onda se žališ što ti ja javno odgovaram?
Počeja si kuknjavom da zašto kupci prvo moraju platiti strip pa čekati paket a vidim da ti to nije problem sa drugim firmama osim HP a onda si mogao samo napisat u pmu da ne želiš paket hpa i izabrati ne znam tisak ili nešto drugo.I onda mene tlačiš sa tvojim "nevulgarnim" pisanjem u kojem mi svaku drugu rečenicu pišeš da čitam s razumijevanjem.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 15:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je ovaj topic otvoren s ciljem izlaganja problema koje ljudi imaju s HP-om svoje frustracije izvoli liječi negdje drugdje, a pogotovo nemoj na meni.

Cijelo vijeme skačeš na zadnje noge samo zato jer ti je HP kraj kuće a ne da ti se ići do Tiska. A o tome što je ovdje debilno neka prosude drugi.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/12/2020 : 15:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@jaki:
Šta se uopće raspravljaš? Imaš svoj sistem kako šalješ, znači prvo uplata pa onda slanje poštom ili tiskom i to je to. Ukoliko kupac ne želi pristati na to, zalipi mu negativni komentar i blok i amen, kraj. Na kupcu je da se raspita koja je politika slanja kod prodavača, a ne da nakon šta kupi strip krene postavljat uvjete.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
932 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 09/12/2020 : 15:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam primijetio u zadnje vrijeme poteškoće s poštom. Uobičajeno sporo. Čak su me danas iznenadili brzinom. Je li možda problem samo u nekim dijelovima Hrvatske?

[url=https://postimg.cc/yJSQtSMR][/url]
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 15:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Da, zašto se uopće raspravlja? Ponudio sam mu Tisak kao opciju pa ostaje nejasno što dalje hoće od mene?
Nevjerojatno - u uvjetima kad u HP-u masovno nestaju paketi bez traga i dalje se nalaze pojedini likovi koji pametuju i filozofiraju kao da se ništa ne događa.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/12/2020 : 15:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo malo cetveroduplih, peteroduplih Fordova sto saljem, najcesce dam u isporuku bez uplate. Nek kupac prvo procheckira pa plati. Osim ako ne 'radim' sa starim kolegama. Vjerujem ljudima. Ali evo na stvari je zastoj koji mi se prvi put dogodio, jbg. Valjda ce biti u redu, ipak je stao zivot na globalnom nivou pa moze i u malom postanskom kamionetu.


I ja najčešće radin tako. Nikad se nije dogodilo da neko nije platija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/12/2020 : 16:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf


zašto ići u poštu provjeravati ako imaš taj isti kod na paketu? Ako si ga preuzeo fućka ti se jesu li ažurirali podatke.
Ali ok, kako tko hoće, ali neažurnost HP-a je njihov, a ne problem klijenata.
Edit: ako se radi o situacijama nedospjelih pošiljki onda je to druga stvar, tada se u poštu mora ići.


Zašto ići? Zato jer se u mom slučaju radi o mjesnom hp uredu, a ne o centralnoj pošti u Zagrebu koja pokriva +/- milijun građana. Obratim se teti na šalteru koja se ustane (teška srca i s prijezirom u oku) i ode do polica koje su cca 2 metra iza njene fotelje. Na polici pregleda odjeljak moje ulice, i gle čuda, pod mojim imenom pronađe paket, koji je po track&trace još uvijek negdje u Lici.
Pa stoga, ako se, dogodilo meni 3 puta, postoji neka minimalna šansa da se dogodi i nekom drugom clanu.
Ne kažem da se baš to i dogodilo, samo dijelim svoja iskustva, u nadi da ce nekom pomoci.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/12/2020 : 16:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by wolf


zašto ići u poštu provjeravati ako imaš taj isti kod na paketu? Ako si ga preuzeo fućka ti se jesu li ažurirali podatke.
Ali ok, kako tko hoće, ali neažurnost HP-a je njihov, a ne problem klijenata.
Edit: ako se radi o situacijama nedospjelih pošiljki onda je to druga stvar, tada se u poštu mora ići.


Zašto ići? Zato jer se u mom slučaju radi o mjesnom hp uredu, a ne o centralnoj pošti u Zagrebu koja pokriva +/- milijun građana. Obratim se teti na šalteru koja se ustane (teška srca i s prijezirom u oku) i ode do polica koje su cca 2 metra iza njene fotelje. Na polici pregleda odjeljak moje ulice, i gle čuda, pod mojim imenom pronađe paket, koji je po track&trace još uvijek negdje u Lici.
Pa stoga, ako se, dogodilo meni 3 puta, postoji neka minimalna šansa da se dogodi i nekom drugom clanu.
Ne kažem da se baš to i dogodilo, samo dijelim svoja iskustva, u nadi da ce nekom pomoci.




Ok, stoji. Ima svakakvih djelatnika u poštama. Kod mene su svi ok, samo su problematični terenski poštari, s obzirom da neke račune za komunalije nisam uopće dobio zadnjih mjesec i pol dana. A poslani su mi. Ista priča s obavijestima za pakete. To isto nisam dobio još od kraja 10. mjeseca.

Edited by - wolf on 09/12/2020 16:04:17
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2020 : 16:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Ovo malo cetveroduplih, peteroduplih Fordova sto saljem, najcesce dam u isporuku bez uplate. Nek kupac prvo procheckira pa plati. Osim ako ne 'radim' sa starim kolegama. Vjerujem ljudima. Ali evo na stvari je zastoj koji mi se prvi put dogodio, jbg. Valjda ce biti u redu, ipak je stao zivot na globalnom nivou pa moze i u malom postanskom kamionetu.


I ja najčešće radin tako. Nikad se nije dogodilo da neko nije platija.


Ma plate ljudi. Nikakav problem do sad. I iznenade se stanjem Fordova i ocjenom, kao i pakiranjem. Malo reklame ne fali...🙃 uostalom sve sam te Fordove osvojio na ovom site-u za vecu cijenu, a dajem je za ocjenu manje svaki put. Sad, jbg, ja sam 'pacijent' u ocjenjivanju...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000