forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 20 najdražih serija ikada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/12/2020 : 11:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Bez redosleda:

Band of Brothers
Breaking Bad
Better Call Saul
Battlestar Galactica
3rd Rock from the Sun
Only Fools and Horses
Allo Allo
Đekna...
Rome
Farscape
GOT
House
The Sopranos
The X-files
Everybody loves Raymond
The Simpsons
Friends
Vratiće se rode
Lost (prve 3 sezone)

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/12/2020 : 12:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam obožavao da gledam Mućke tad kad su prvo išle (mislim da je bio noćni program TV Zagreb?).
Ali isto tako su mi danas negledljive. Jedna od serija koju je strašno pregazio vreme.



Definitivno serijal pada ali nema veze s vremenom. Prvih par sezona je vrlo dobro, ali one fore s Batmanom i kansije kad je u Miamiju su odron bile i u vrijeme kad su snimane. Nema veze s onim humorom iz prvih epizoda.




I ovo što ti kažeš. Mislim da se tih iz Miamija ni ne sećam.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 13/12/2020 : 12:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam obožavao da gledam Mućke tad kad su prvo išle (mislim da je bio noćni program TV Zagreb?).
Ali isto tako su mi danas negledljive. Jedna od serija koju je strašno pregazio vreme.



Definitivno serijal pada ali nema veze s vremenom. Prvih par sezona je vrlo dobro, ali one fore s Batmanom i kansije kad je u Miamiju su odron bile i u vrijeme kad su snimane. Nema veze s onim humorom iz prvih epizoda.




I ovo što ti kažeš. Mislim da se tih iz Miamija ni ne sećam.



Rodney i Delboy kad su bili u Miamiu kod mafijaša i jedan mafijaš je bio Delboyev dvojnik. To ti je to.
Meni je spomenuta epizoda sa Batmanom vrh vrhova, Miami mi i nije neka fora. U biti, užasne su mi samo nekoliko zadnjih sezona gdje se vidi da se snima samo radi para i svi glumci su već ostarili.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/12/2020 : 13:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Pošto je ovo lista "omiljenih" serija a ne najboljih, mogu da se opustim... U ovom trenutku (a za mesec dana može da izgleda drugačije):

Monty Python's Flying Circus
Only Fools and Horses (iliti Mućke)
Twin Peaks
Poirot
The Simpsons
Battlestar Galactica (stara...šalim se, naravno)
Deadwood
Pushing Daisies
Community
Justified
Game of Thrones
Strike Back (sezone 2-5, sa istim glavnim glumcima)
Banshee
The Knick
Fargo
Hannibal
Babylon Berlin
Barry
Britannia
The Boys

Lost sam fanatično pratio na početku, ali su me posle izgubili. Mućke, Twin Peaks, Poirot, i Pushing Daisies nisam gledao odavno, pa je njihovo uključenje bazirano na sećanju.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 13/12/2020 : 13:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Zar nisu hari i tesna koža filmovi
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 13/12/2020 : 13:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Da moglo bi se reći da su sve zasebni filmovi u serijalu u kojem se u stvari sve vrti oko istih likova u svakom filmu, kao i Žikina dinastija svaki film je zaokupljen jednom temom ali od Ludih godina pa dalje kroz Ž. dinastiju prati se npr. Mišino odrastanje, za mene je to serijal ali naravno ne onaj klasični od 30 min. do 45min. uostalom to svi znamo
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/12/2020 : 15:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Prvih 10 je prilično čvrstih, ali nadalje redoslijed nije reprezentativan baš

1. The Sopranos
2. Momci s Madisona
3. BoJack Horseman
4. Breaking Bad
5. Seinfeld
6. Better Call Saul
7. Game of Thrones
8. Batman The Animated Series
9. Mr. Robot
10. Sherlock (nova BBC verzija)
11. Curb Your Enthusiasm
12. Veep
13. Dark
14. Narcos
15. Fargo
16. Hannibal
17. Black Adder
18. Avatar The Last Airbender
19. Stranger Things
20. Friends

Honourable mentions idu Top Gear/Grand Tour koji nisu baš ista kategorija te dvjema sjajnim mini serijama Watchmen i Chernobyl.
Naravno, ima još puno serija na listi za pogledati pa bi se popis u budućnosti mogao mijenjati.
Neke serije su pred kraj krahirale u kvaliteti poput House of Cards i How I Met Your Mother, iako su bile na momente jako dobre.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 13/12/2020 : 15:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam obožavao da gledam Mućke tad kad su prvo išle (mislim da je bio noćni program TV Zagreb?).
Ali isto tako su mi danas negledljive. Jedna od serija koju je strašno pregazio vreme.



Definitivno serijal pada ali nema veze s vremenom. Prvih par sezona je vrlo dobro, ali one fore s Batmanom i kansije kad je u Miamiju su odron bile i u vrijeme kad su snimane. Nema veze s onim humorom iz prvih epizoda.




Ohh, kako se sa tim ne slažem.
Po meni je to serija koju nikada neće pregaziti vrijeme. Njen humor je bezvremenski.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/12/2020 : 15:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam obožavao da gledam Mućke tad kad su prvo išle (mislim da je bio noćni program TV Zagreb?).
Ali isto tako su mi danas negledljive. Jedna od serija koju je strašno pregazio vreme.



Definitivno serijal pada ali nema veze s vremenom. Prvih par sezona je vrlo dobro, ali one fore s Batmanom i kasnije kad je u Miamiju su odron bile i u vrijeme kad su snimane. Nema veze s onim humorom iz prvih epizoda.




Ohh, kako se sa tim ne slažem.
Po meni je to serija koju nikada neće pregaziti vrijeme. Njen humor je bezvremenski.


Pa to sam i ja rekao. One prve sezone su bile dobre onda dobre su i sad, kasnije nisu valjale previše ni onda kao ni sad. Razlika je jedino što su tebi valjale sve sezone :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/12/2020 : 22:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Dvadeset serija:

1 Black Adder
2 Monty Python Flying Circus
3 A Touch of Frost
4 Allo Allo
5 Only Fools and Horses
6 Star Trek TNG
7 Married … with Children
8 You Rang, M'Lord?
9 Northern Exposure
10 China Beach
11 Crime Stories
12 New Statesman
13 Friends
14 Rome
15 Big Bang Theory
16 South Park
17 Sherlock
18 Band of Brothers
19 Yes Minister/Prime Minister
20 NCIS

Iz popisa je vidljiva moja ljubav prema britanskom humoru

I još dvadeset serija

1 Naše malo misto
2 Velo misto
3 Povratak otpisanih
4 Smogovci
5 Prosjaci i sinovi
6 Otpisani
7 Kuda idu divlje svinje
8 Priče iz radionice
9 Kapelski kresovi
10 Sivi dom
11 Putovanje u Vučjak
12 Vruć vetar
13 Mačak pod šljemom
14 Gruntovčani
15 Đekna još nije umrla, a ka' će ne znamo
16 Marija
17 Više od igre
18 Grlom u jagode
19 Nepokoreni grad
20 U registraturi

Slabo gledam "novije" hrvatske i srpske serije u zadnje vrijeme, ali od onog što sam gledao najbolji su mi Crno bijeli svijet i Senke nad Balkanom.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/12/2020 : 10:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne ovim redosljedom:

1. Homeland
2. Fargo
3. Stranger Things
4. Peaky Blinders
5. True Detective
6. House of Cards
7. The Good Wife
8. How I Met Your Mother
9. The Affair
10. When They See Us
11. Chernobyl
12. Unbelievable
13. Mad Men
14. Glas naroda
15. Young Sheldon
16. Friends from College
17. The People v. O.J. Simpson (American Crime Story)
18. The Principal
19. Brooklyn Nine-Nine
20. The Wire

Bilo mi je glupo stavljati odlične serije ali koje nisam gledao po redu/cjelovito, kako Bog zapovijeda. Tako da se nisu na popisu našle stvari tipa ER, Mentalist, Parenthood, Last Man Standing,...
Žicu sam stavio na listu iako sam tek pogledao tek prvu sezonu. Namjeravam nastaviti čim prije. :) Nisam gledao zadnju sezonu Domovine, ali čekam na Netflix kao zapeta puška.
OJ-a računam kao jednu mini-seriju, iako možda ne bih trebao.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/12/2020 : 10:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Monty Python Flying Circus


Jedan jedini, usamljen na pijedestalu. Sve ostalo je stepenicu ispod.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/12/2020 : 11:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Monty Python Flying Circus


Jedan jedini, usamljen na pijedestalu. Sve ostalo je stepenicu ispod.



Ostalo čega se mogu sjetiti, a da mi je bitno:

Boston legal
Firefly
Star trek TNG
Život na sjeveru
U uredu
True detective (prva sezona)
Fargo
Brooklyn 99
Brickleberry
MASH
Twin Peaks
It's Always Sunny in Philadelphia
Seinfeld
Kuda idu divlje svinje

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/12/2020 : 13:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
joj boston legal
to i meni ide među omiljene
alan shore i danny crane, dva najluđa lika
a meni je dobra i ona prethodnica, pravda za sve ili kako su je već preveli kod nas
one zadnje sezone sa shoreom i kad se sharon stone pojavila... stvarno dobro je to bilo
inače volim te dobre odvjetničke serije
u zadnje vrijeme me oduševila dobra borba
vidim da tinton spominje dobru ženu, pa ako nije gledao dobru borbu, što je svojevrsni nastavak preko diane lockhart, neka obrati pažnju, dobro je to
a treća i četvrta sezone idu u luđačkom smjeru i ritmu
u trećoj se pojavi lik, ronald blum, glumi ga michael sheen - koji je konkurencija shoreu i craneu za najluđeg odvjetnika :))

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/12/2020 : 13:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Dobra Borba je razočaranje lagano ipak.
Prve dvije sezone ok, iako jedva. Treća sezona mi je baš loša.
Tek je zadnja bila prava stvar.
Kada se sve zbroji, osrednje. Za gledati, ali ni do koljena Dobroj ženi. A vjerojatno sam zbog toga što je njen spin-off previše i očekivao.

Zašto mi se obraćaš u trećem licu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/12/2020 : 14:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
meni borba bolja od žene :)
prve dvije kako tako, solidno i pitko
treća zbog bluma još bolja, stvarno wtf lik,
a i tu su počeli s onim pjesmicama i crtićima
a četvrta?
ludnica

treće lice?
pa neš me valjda lektorirat :)
aha, kao obraćao sam se tontu, pa tebe spomenuo usput, indirektno

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 14/12/2020 14:50:20
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/12/2020 : 15:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ma meni je sve to sa Sheenom bilo pretjerano, iako je on odlično odglumio.
Opčenito je previše pretjerivanja u toj seriji. Od onih dolaska Melanije, onog ženskog pokreta otpora, potrage za pee tapeom do cijele te Sheeneove uloge i crtića/pjesama.
Bilo je takvih stvari i kod Žene, ali zaista ne toliko.

U seriji jedva da vidimo unutrašnjost sudnice, a i lokalna politika je u potpunosti zanemarena. Sve se koncentrira na Trumpa i tako neke stvari.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/12/2020 : 16:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam obožavao da gledam Mućke tad kad su prvo išle (mislim da je bio noćni program TV Zagreb?).
Ali isto tako su mi danas negledljive. Jedna od serija koju je strašno pregazio vreme.



Definitivno serijal pada ali nema veze s vremenom. Prvih par sezona je vrlo dobro, ali one fore s Batmanom i kansije kad je u Miamiju su odron bile i u vrijeme kad su snimane. Nema veze s onim humorom iz prvih epizoda.




I ovo što ti kažeš. Mislim da se tih iz Miamija ni ne sećam.



Dajte ljudi, pa fora s Batmanom je legendarna. Čak sam čitao prije nekih 15-ak godina da su Britanci taj skeč proglasili najduhovitijim skečem britanskog humora ikada.
Inače to je ona epizoda kada dolaze prerušeni kod nekoga jer je trebala biti kostimirana zabava, a zapravo su bile karmine jer je organizatoru žena umrla ili tako nešto. A oni upali kao Batman i Robin:D i još im Trigger veli:"Da i ja se osjećam glupo, došao sam maskiran kao vozač". A on uredno u crnom odijelu i kravati.
Inače, pod "forom s Batmanom" naravno mislim ono kad tak prerušeni sprječavaju pljačku. Pa ono je urnebesno:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/12/2020 : 16:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mucke
Alo,alo
Zivot na sjeveru
Sjever-Jug
Supernatural
X-files
Monthy Python
Treci kamencic od sunca
Alf
Beverly Hills 90210
Melrose Place
Dynasty
Cosby Show
Prince of Bel-Air
Damon
Benny Hill
True Detective
CSI svi
Fringe
Breaking bad
Better call Saul
Sherlock

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 14/12/2020 16:26:59
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/12/2020 : 17:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mladjo, meni je samo ta fora sa Batmanom i ostala u sećanju. I zato kažem, pregazilo ju je vreme. U isto vreme sam gledao i Allo allo i sećam se gomile stvari iz serije..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 14/12/2020 : 17:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Mucke
Alo,alo
Zivot na sjeveru
Sjever-Jug
Supernatural
X-files
Monthy Python
Treci kamencic od sunca
Alf
Beverly Hills 90210
Melrose Place
Dynasty
Cosby Show
Prince of Bel-Air
Damon
Benny Hill
True Detective
CSI svi
Fringe
Breaking bad
Better call Saul
Sherlock




Nije rangirano, nego samo tako iz glave? Nemoj da ti Breaking Bad i Better Call Saul budu pri dnu!

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/12/2020 : 18:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mladjo, meni je samo ta fora sa Batmanom i ostala u sećanju. I zato kažem, pregazilo ju je vreme. U isto vreme sam gledao i Allo allo i sećam se gomile stvari iz serije..



meni je allo allo bila bezveze i kad sam bio mlad
te fore su toliko prizemne i stoput su se ponavljale da ih nije ni teško zapamtiti
mućke su ipak viša razina humora, gotovo alanfordovskog

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 14/12/2020 : 18:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Odlična je usporedba s Alan Fordom. Kao i kod Alana prva polovica epizoda (ajmo u grubo) odvaljuje kvalitetnim humorom, a onda dolaze epizode koje tu i tamo nabodu nešto smiješno. Isto je i kod Mućki. Mladjo opisuje tu scenu s Batsom i odmah mi prisjetio kako je Brzi i tu na visini zadatka (maskiran u šofera ) dok su Del i Rodney slabi, blijedi, nikakvi.

Allo, Allo..........nema smisla taj humor uopće uspoređivati s Mućkama. Pogledao si dvije epizode vidio si sve fore serijala.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 14/12/2020 18:34:47
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/12/2020 : 18:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by manhunter

Mladjo, meni je samo ta fora sa Batmanom i ostala u sećanju. I zato kažem, pregazilo ju je vreme. U isto vreme sam gledao i Allo allo i sećam se gomile stvari iz serije..



meni je allo allo bila bezveze i kad sam bio mlad
te fore su toliko prizemne i stoput su se ponavljale da ih nije ni teško zapamtiti
mućke su ipak viša razina humora, gotovo alanfordovskog



Apsolutno se slažem sa poređenjem sa AF. Isti tip humora. Samo što je AF i danas smešan. Baš skoro sam pokušao da gledam Mućke ponovo i bilo mi je žao kako ta serija danas jadno izgleda. Meni.

A kad smo već kod Allo allo i poređenja sa stripovima, taj humor je poput Iznoguda, Umpah Paha ili Asterixa. Prizeman, ponavlja se, ali je i danas smešan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 14/12/2020 18:37:09
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/12/2020 : 18:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I nemojte mi prodavati bilo koji sitcom kao nešto visokointeligentno I na "višem nivou".

Za to su zadužene neke druge serije. Od sitcoma tražim da me zabave a da ne budu uvreda za mozak. Ako baš hoćete dobar i inteligentni humor, pogledajte After Life.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 14/12/2020 18:47:18
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000