forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Što to Bonelli čini Bonellijem?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 13:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Koje biste osobine bonelli stripova opisali kao tipično Bonellijevske, različite od ostalih stripova?

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/12/2020 : 14:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Status Quo
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 14:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Status Quo



Ili hoćeš reći - if it is not broken, don't fix it
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16361 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/12/2020 : 14:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Tvrdoglavost.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/12/2020 : 14:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Slijepo držanje jednog pristupa izrade stripova. Nesklonost izlaženju iz vlastitih okvira. Zbog toga ih poštujem, to im i zamjeram.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 14:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Slijepo držanje jednog pristupa izrade stripova. Nesklonost izlaženju iz vlastitih okvira. Zbog toga ih poštujem, to im i zamjeram.



Držanje unutar okvira uopće ne mora biti loša stvar, dapače, zatvorena kružnica u sebi već sadržava vječnost.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/12/2020 : 14:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 14:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.



Ovisi o kakvom eksperimentiranju ti pričaš, fabularnom ili crtačkom?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/12/2020 : 14:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
meni je eksperimentiranje i sve te fensi-šmensi priče o mogućnostima medija sporedna stvar. beznačajna.
zanima me prvenstveno tumačenje sadržaja. a sadržaj mora biti dat klasično, odnosno, baš tako kako radi bonelli. to su za mene najbolji stripovi i nikakve inovacije ne mogu tu bitno pridonijeti. stoga, što se mene tiče, bonelli je majka za sve ostalo, odnosno, probrani bonelli kojega čitam, volim, proučavam.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 14:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, za eksperimentiranje su tu Francuzi i Amerikanci, nije loše da postoji i Bonelli za one kojima je milija klasika.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/12/2020 : 14:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Pa Boneli je u zadnje vrijeme sve samo ne klasika. Sadržajno se i on privukao nečem što se smatra moderno.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 15:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Pa Boneli je u zadnje vrijeme sve samo ne klasika. Sadržajno se i on privukao nečem što se smatra moderno.



Misliš možda na ove nove Burattinijeve Zagore, ili na nove serijale koji se izdaju?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/12/2020 : 15:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.



Ovisi o kakvom eksperimentiranju ti pričaš, fabularnom ili crtačkom?

O jednom i drugom. Autorske slobode i različiti pristupi nude puno više od uvijek jednog te istog. Što se mene tiče.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 15:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.



Ovisi o kakvom eksperimentiranju ti pričaš, fabularnom ili crtačkom?

O jednom i drugom. Autorske slobode i različiti pristupi nude puno više od uvijek jednog te istog. Što se mene tiče.



Bonelli nudi varijaciju jedne te iste teme, no ta tema se može razrađivati na milijun načina.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/12/2020 : 15:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Koje biste osobine bonelli stripova opisali kao tipično Bonellijevske, različite od ostalih stripova?


šablonski
klasični
provereni
bez želje za eksperimentisanjem, inoviranjem
društveno ili socijalno neangažovani
anestezirajući
detinjasti
mediokritetski
ne navode na promišljanje, pobunu
sigurni

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/12/2020 : 16:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.


Pa sad, u posljednje vrijeme samo i eksperimentiraju. Naravno, i dalje podosta u okvirima, recimo tome SBE, ali nekih stripova koji su poceli da izlaze 70-ih i 80-ih nema vise, mislim na nove stripove. Recimo da prave male pomake, ali tu su. I svi ti u bojama i pomalo japanski...

Ne znam da li je Saguaro bio posljednji pokusaj sa tim "starim serijalom", i vidi kako je prosao. Mada dugi serijali ionako nisu vise u modi, ne prolazi to vise. Donekle je i Barbato/Roijev UT neka vrsta eksperimenta (mozda manje u likovnoj formi, iako i tu odskace ali na srecu po kvaliteti).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 13/12/2020 16:03:16
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 13/12/2020 : 16:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Najbolji crtež.
Najveća produkcija.
U zadnje vrijeme previše eksperimenata i inovacija sa Audace shemom - meni osobno nepotrebnih.
Širina tema (western, horor, detektivski, junaci, ratni...) kao nigdje dalje.
Tradicija.
Instant zabava - nema smora.
Znaš sto dobiješ - provjereno.
Najbolji naslovnicari.



Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/12/2020 : 16:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.


Pa sad, u posljednje vrijeme samo i eksperimentiraju.


Je, tu si u pravu, ali kasno marko na kosovo stiže iz moje perspektive. Evo ovaj novi mister no mi je sasvim pošten i zanimljiv strip. Da sam tako nešto dobio prije 25-30 godina možda bi i dalje sa zanimanjem pratio čitavu produkciju.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 16:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.


Pa sad, u posljednje vrijeme samo i eksperimentiraju.


Je, tu si u pravu, ali kasno marko na kosovo stiže iz moje perspektive. Evo ovaj novi mister no mi je sasvim pošten i zanimljiv strip. Da sam tako nešto dobio prije 25-30 godina možda bi i dalje sa zanimanjem pratio čitavu produkciju.



A što fali klasičnom Mr Nou? Ovaj novi je izdaja. Mr No koji čita Marcusea i puši travu :)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/12/2020 : 16:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.


Pa sad, u posljednje vrijeme samo i eksperimentiraju.


Je, tu si u pravu, ali kasno marko na kosovo stiže iz moje perspektive. Evo ovaj novi mister no mi je sasvim pošten i zanimljiv strip. Da sam tako nešto dobio prije 25-30 godina možda bi i dalje sa zanimanjem pratio čitavu produkciju.



A što fali klasičnom Mr Nou? Ovaj novi je izdaja. Mr No koji čita Marcusea i puši travu :)

Ništa mu ne fali. Ali ovaj novi je pokušaj nečeg drugačijeg, meni dovoljno da mi bude zanimljivo. Sad, meni je uspješno, nekome neće biti i to je o.k. Možda zato jer ne idoliziram starog M.No-a. Nemoj ga promatrat kroz prizmu Nolitinog i zamisli da se zove drukčije pa onda realno reci kakav je strip.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/12/2020 : 16:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
haha, meni je sad najsmješnije što svi ovi nebonelijevci zapravo više prate i čitaju bonelli od mene

ja uopće zapravo ne pratim bonelli produkciju. čitam samo par stvari, probrane. čak se može reći da čitam jedno te isto. npr. sad sam čitao Riječne pirate. ali i prošle godine sam čitao Riječne pirate. a i opet ću čitati Riječne pirate. a neću čitati Mausa. ni Preachera. a ni Juliju. niti Dragonera. zapravo, neću čitati ništa od svega toga što se nudi, čak ni što mi bonelli nudi.

i svejedno se smatram najvećim bonelijevcem hehe
na prvoj liniji fronte
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/12/2020 : 17:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa svakom njegovo veselje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/12/2020 : 17:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Dragonero je izvrstan!

Jack the Black.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/12/2020 : 17:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Tako je, ali bez eksperimentiranja nema ni pomaka.


Pa sad, u posljednje vrijeme samo i eksperimentiraju.


Je, tu si u pravu, ali kasno marko na kosovo stiže iz moje perspektive. Evo ovaj novi mister no mi je sasvim pošten i zanimljiv strip. Da sam tako nešto dobio prije 25-30 godina možda bi i dalje sa zanimanjem pratio čitavu produkciju.



A što fali klasičnom Mr Nou? Ovaj novi je izdaja. Mr No koji čita Marcusea i puši travu :)

Ništa mu ne fali. Ali ovaj novi je pokušaj nečeg drugačijeg, meni dovoljno da mi bude zanimljivo. Sad, meni je uspješno, nekome neće biti i to je o.k. Možda zato jer ne idoliziram starog M.No-a. Nemoj ga promatrat kroz prizmu Nolitinog i zamisli da se zove drukčije pa onda realno reci kakav je strip.



Ne idoliziram ga, ali svejedno ne vidim da je ovaj novi nešto bolje, pogotovo dramatično bolje kako si ti naveo.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/12/2020 : 17:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisi me razumio. Nisam rekao ni da je bolje ni da je gore, nego je odlazak u sirinu, pokusaj drugacijeg, za mene jedno 30 godina zakasnjelo. Nesto kao ovi zagorovi korijeni ili novele. Novi M.No ima kvalitetu, novi zagori nazalost ne...ali bitno je pokusavat.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

leKrava
New Member



253 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 13/12/2020 : 17:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
96 stranica stripa za sitne pare
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000