forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Očito i Alan Ford ima svoj LUDILO klub
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1091 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 21/12/2020 : 21:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
DADO12, dicatta i saraivo pokupovali sve.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2508 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 21/12/2020 : 22:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Kao zanimljivost, u Italiji prvi brojevi Kriminala i Satanika vrijede više nego prvi brojevi Alana Forda.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26174 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2020 : 22:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A što je sa Mrckovim aukcijama?
Je li ko kupija isti strip u oba prodavača?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 22/12/2020 : 00:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ovaj puta bez komentara.
Umjesto hrpe novaca bačenih u Fordove počastit ću se sa 250g malim 4k Dji dronom. Idealan za planinarenja i skijanja. Nosiš ga u džepu.

Osvojio sam kod Kristijana kolorku "Fotagrafa" i to me veseli.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15714 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2020 : 10:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa i komentar da ces kupiti dron ce ti masa ljudi sa cudenjem popratiti.
Cuj, vec si stranicama i stranicama ispisao da je bitno ono sto covjeka cini sretnim. To bi bio i sazetak i rezime.
Ja sam jucer uzeo u covjeka dva Forda koja su mi trebala za treci komplet i to glancam pomalo, bez zurbe. Da mi je trebalo 10-15-20 kao ovim kupcima,(od kojih neke i znam osobno, neke po cuvenju), kod Wookya, uzeo bi ih. Bit ce opet Alan Fordova na aukcijama, knjizice su im idealne da traju, i ima jos masu odlicnih kompleta i primjeraka.
A i to sti kazes Nikice, i ja sam sredstva usmjerio na neke druge stvari, evo bas jucer; cijeli prsut, pravu domacu Vlasku tuku, sudzukice, pecenicu, domaci kulen. Pastirski i Lecevacki sir. Za pocetak blagdana. Svakome svoje, pod uslovom da niko drugi ne strada,(osim plodova tora u ovom slucaju). Sad idem uzesti malo Primostenskog Babica, Peljeskog Malog Plavca i Ilockog Traminca, pa ce biti veselja.
Alan Forda sto se tice sa ovih sinocnjih aukcija, kartonci nisu naoravili onakav bum kao prosli put, ali su se pristojno prodali, no su zato brojevi od 30 do 72 polucili zaista jako dobre cijene. Bas jako dobre. Nek ljudi gustaju...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 22/12/2020 : 14:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


A i to sti kazes Nikice, i ja sam sredstva usmjerio na neke druge stvari, evo bas jucer; cijeli prsut, pravu domacu Vlasku tuku, sudzukice, pecenicu, domaci kulen. Pastirski i Lecevacki sir. Za pocetak blagdana. Svakome svoje, pod uslovom da niko drugi ne strada,(osim plodova tora u ovom slucaju). Sad idem uzesti malo Primostenskog Babica, Peljeskog Malog Plavca i Ilockog Traminca, pa ce biti veselja.




Dobar Smjer! Pošalji koordinate.

Kao što će ekipa moj dron gledati sa čuđenjem tako ću isto i ja gledati sa čuđenjem kako su njih dvoje-troje potrošili moćnu gomilicu novaca za par knjižica.
Ispadam iz tog svijeta. Zadovoljan sam sa svojim Fordovima. Ne treba mi više ništa.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15714 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2020 : 19:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kordinate; Dicmo, Lecevica, Primosten, Peljesac, Ilok... nema greske!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11936 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/12/2020 : 20:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


A i to sti kazes Nikice, i ja sam sredstva usmjerio na neke druge stvari, evo bas jucer; cijeli prsut, pravu domacu Vlasku tuku, sudzukice, pecenicu, domaci kulen. Pastirski i Lecevacki sir. Za pocetak blagdana. Svakome svoje, pod uslovom da niko drugi ne strada,(osim plodova tora u ovom slucaju). Sad idem uzesti malo Primostenskog Babica, Peljeskog Malog Plavca i Ilockog Traminca, pa ce biti veselja.


Ivanl, dobar ti je smjer, roba vrhunska. Nema iznad toga. Uživaj s obitelji i prijateljima!

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15714 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2020 : 21:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Fala in dragi! Sve najbolje tebi i tvojima, ponaisti nacin zelin!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 23/12/2020 : 11:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Kopipejsterski ću vam za Božić poželiti isto kao i Ivan:
... cijeli prsut, pravu domacu Vlasku tuku, sudzukice, pecenicu, domaci kulen. Pastirski i Lecevacki sir. Za pocetak blagdana. Svakome svoje, pod uslovom da niko drugi ne strada,(osim plodova tora u ovom slucaju). Sad idem uzesti malo Primostenskog Babica, Peljeskog Malog Plavca i Ilockog Traminca, pa ce biti veselja.

>>> Složio sam i jednu animaciju. <<<
.......................................................................
Bob će vam u njoj objasniti što je najbolje i to vam želim. - Fordovski
Uz puno sreće i zdravlja - Nefordovski
.......................................................................


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15714 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2020 : 15:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sjajno! Evo gledam video poruku nakon Trlja od 'pedlja' sa gradela i Ilocke Grasevine. Slavlje stalno traje, samo je sad intezivnije. (I neka je, jer sam 9 Bozica u zadnjih deset godina bio vani), sto je tema za neki drugi topic, ali jebo' ja inozemstvo! Doma je najbolje/najljepse/SVE!
A ima i sjajnih Fordova, non-stop.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 23/12/2020 15:20:57
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 23/12/2020 : 17:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Doma je najljepše ako si iz Splita.
Pitao bih te da 90% tvojih Splićana ne zna što znači Šoto voće ili ne poznaje niti jednu Oliverovu pjesmu.

Ako si iz Zagreba, ne znam baš.
Zagreb je i meni bio negdje do 2000 najdraži i najljepši grad.

Danas sam presretan da su klinci u Seattle-u, a mi u Njemačkoj. Ovo je moj novi dom.
Jedina nostalgična nit sa Hrvatskom su stripovi.com.

Imam jedan dodatak na želje za Božić i Novu:
Tako da u Novoj želim Zagrepčanima da im se vrati štimung i šarm Zagreba prošlog tisučljeća.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 23/12/2020 : 17:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
I puno guštanja u Alan Fordovima.

Naravno
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15714 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2020 : 17:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svake sam godine desetak puta u Zagrebu. Osim ove sugave, kad sam bio na par koncerata jos u ozujku. Meni je i dan danas drag grad, no istina nije to vise grad Azre i moje mladosti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/12/2020 : 12:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jednom godišnje zbog staraca u ZG i pobjegnem odmah u Samobor.

U ZGu odem na ručak sa svim frendovima koji nisu vani i posjetim familiju. Obavezno odem u SnK. Ritual.
ZG nije više moj grad pa bježim brže-bolje mojim Samoborcima.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/12/2020 : 12:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Vidim da se cijene Fordova stišavaju.

Jurisi ima još 4 forda na aukcijama. Možda netko i legne na ponudu pri kraju.
Svejedno je to i dalje puno pretjerano.

Interesantno je kako svi oni koji su kod Mrcka stavljali visoke ponude sada potpuno ignoriraju Jurisi-a. CIjene su manje od onih koje su tamo nudili.
Valjda su se ispucali kod Mrcka i Wooky-a pa je već i njima dosta opijenosti.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/12/2020 : 12:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Moja kolekcija je čvrste ocjene +4 čak -5.

Imam 3-4 Forda koja je stvarno potrebno promijeniti. Svi ostali su više nego dobri.
Ali ne po ovim cijenama.
Ovo je moj kartonac br. 11. Nije mi veliko opterećenje za budžet dati 1900 Kn za njega, ali neću.
https://www.stripovi.com/aukcije/zalosna-prica-o-mladom-bogatasu/16778627/

AKo je netko voljan prodati ga za 800 kn neka se javi. Mora biti +4 (po strožim kriterijima).
Većina Kartonaca na aukcijama sa ocjenom +4 je zapravo +2 ili -3.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4012 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/12/2020 : 15:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Vidim da se cijene Fordova stišavaju.

Jurisi ima još 4 forda na aukcijama. Možda netko i legne na ponudu pri kraju.
Svejedno je to i dalje puno pretjerano.

Interesantno je kako svi oni koji su kod Mrcka stavljali visoke ponude sada potpuno ignoriraju Jurisi-a. CIjene su manje od onih koje su tamo nudili.
Valjda su se ispucali kod Mrcka i Wooky-a pa je već i njima dosta opijenosti.


Dvije su mogućnosti... Oni koji su bili spremni dati više novaca kupili su svoje primjerke i sada za ove primjerke nema više kupaca koji su spremni ili koji su u mogućnosti platiti toliku cifru.
Ili je druga mogućnost da Mrcko i Wooky odaju sigurnost kao već provjereni prodavači.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/12/2020 : 15:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ili su, ne daj Bože, shvatili da bacaju kune i eure.

Pogledaj Wooky-a.
Koliko je dugo sakupljao te Fordove?
Koliko je novaca za njih dao?
Koliko vremena, ljubavi, zanosa, oduševljenja ... je utrošeno u njih.

I što sada?

Ne vjerujem da je prodavao svoju drugu kolekciju ili da ih je dobio ili kupio od nekog drugog i stavio ih na aukcije.
Ti Fordovi su bili paženi i maženi.
Ne vjerujem isto tako da je to napravio iz potrebe. Mislim da je to jednostavno reakcija na postignute Mrckove cijene.

Jesam li u pravu vidjeti ćemo uskoro. Po onome što mogu predvidjeti iz svega do sada slijede Zagori. Oni su slijedeći.
Ovo je bila samo proba:
https://www.stripovi.com/aukcije/zagor-bomba-profesora-veribada/17926230/
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/12/2020 : 16:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Moje je pitanje:

Zašto sada ulagati toliko novce u kolekcije ako će biti prodane jednog dana ovako?
Ne govorim ovdje o prodaji iz potrebe. Govorim o onima kojima se upalio dolarski znak iznad glave.

Meni se jako sviđa Ivanova formulacija o kolekciji kao "Porodičnom blagu".
Ako nemaš potrebu prodavati i nisu ti dosadili stripovi i nisi prodavač stripova zašto posustati zbog upaljene dolarske lampice?


Ja važem cijelo vrijeme svoja guštanja, mogućnosti i troškove vezane uz njih.

Netko me je pitao zašto uspoređujem kupovinu drona sa kupovinom stripova.
Ako uz stripove volim motore i putovanja, recimo, onda:
3 ili 4 Alan Forda ne mogu koštati kao avion, putovanje od jedne obale oceana do druge na iznajmljenom Harley-u sa plaćenim noćenjima za dvoje.
Ili uređenje stana ili neki drugi hobiji ili ...

Ja ću radije planirati ovo putovanje i strpljivo čekati da se pojave moja 3 ili 4 Forda po povoljnijim cijenama.

I ne planiram nikada prodavati svoje Ford kolekcije. Ne vjerujem i nadam se da neće doći do potrebe za tim.
Po tome bi se moglo reći da sam strastveniji kolekcionar od nekih koji danas plaćaju 9k kuna za jedan strip.
Ne govorim ovdje o onima kojima je strip Business ili miniJob.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/12/2020 : 16:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Mislim da razbacivanje novcima za stripove kod većine nema veze sa kolekcionarskim zanosom već sa bahatim razbacivanjem.
Čast iznimkama.

Upravo iz tog razloga nisam htio ući u Mrckovu utrku već kod broja 11. Uletio sam revoltiran bahaćenjem kod Mrckove "Grupe TNT".
Imao sam predosjećaj da je bahato bidano na 10000 Kn. Povisio sam cijenu podsvjesno znajući da neću dobiti strip. I kontrolirao ludilo da ne stavim 11k kuna.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/12/2020 : 17:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam si popodne za slaganje stripova u novu vijugavu ormarčinu.

Slažući ih pitam se cijelo vrijeme zašto sam davao toliko novaca za ZS i LMS? Zašto sam uopće kupovao Libellusove Bonelli-e kad ih ne čitam?
Za Fordove mi uopće nije žao. Nikada nisam platio više od 1000kn za jedan Ford. Drago mi je da sam propustio i Mrcka i Wooky-a.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 30/12/2020 : 12:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
AJDE SADA VI KOJI UPLAĆUJETE 6000 Kn i 9000 kn za stripove POKAŽITE SE kod pomoći Petrinji i našem članu Tihomiru.

Bez bozira jeste li iz Hrvatske ili niste. Član ste ove stripovske familije.

Svakome od vas koga prozivam da se bahato razbacuje novcima pokažite sada da imate srce.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15714 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2020 : 11:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Eh, Nikice...bahato, bahato. Jbg, nije ti to bas tako. Ljudi kupuju za svoje pare, sta cemo sad ponovo o tome... a i ti sto kupuju za te cifre i ne pricaju po forumu. Nikad, ni jedan. O svom su 'diru'. A opet, mozda su i uplatili,pomogli,donirali, sto znas...ni o tome ne bi trebalo javno pricati, kao ja sam ovo i ono...bar ja ne bi. Uradis i ides dalje. Koliko se moze...
Ne valja ti tako nikoga prozivati. Moje skromno misljenje, znam da me razumijes i da su ti nakane ispravne.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15714 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2020 : 11:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Btw, jesi li popratio aukcije kod Sholecro-a, nekidan? Alan Ford, Superstrip od nekih 300 i nesto do zadnjeg broja? Otisli su za lijepe novce. Mislim da je od 50-tak do 150 kuna, za te primjerke lijepa i neocekivana svotica. I ja sam ih uzeo dvadesetak, i za svakog sam se morao 'potuci'. U opisu im je stao atribut 'odlican'. Cekam da dodu, bas da vidim. Znas kako ja razmisljam i kako ocjenjujem.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000