forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Očito i Alan Ford ima svoj LUDILO klub
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/12/2020 : 12:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja nemam ništa od tih starih izdanja
meni je to samo stari papir koji, doslovno, ne bih uzeo niti da mi netko daje besplatno
meni je sve to isto - davao netko 100 ili 500kn za taj loš otisak i iskasapljena izdanja, u oba slučaja je precijenjeno

ali, stripnik i sumo, vi se ovdje žalite i prosipate gorčinu jer netko ima većega
jbga, ne ide to tako
kao što rekoh, ne vidim zašto su oni luđi od vas, oni samo imaju više novaca


Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/12/2020 : 12:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ja nemam ništa od tih starih izdanja
meni je to samo stari papir koji, doslovno, ne bih uzeo niti da mi netko daje besplatno
meni je sve to isto - davao netko 100 ili 500kn za taj loš otisak i iskasapljena izdanja, u oba slučaja je precijenjeno

ali, stripnik i sumo, vi se ovdje žalite i prosipate gorčinu jer netko ima većega
jbga, ne ide to tako
kao što rekoh, ne vidim zašto su oni luđi od vas, oni samo imaju više novaca





Odakle ti znaš da netko tko je kupio strip za neki iznos ima više para od mene??? Možda je čovjek kupio sebi strip pa neće djeci kupit ništa za Božić, platit račune za 11.mjesec ili hodat s rupom na cipeli... I ne prosipam nikakvu gorčinu samo konstatiram da su po meni ove cijene otišle daleko previsoko u odnosu na ono što je po meni realno i koliko sam ja spreman izdvojiti za neki strip pa da zbog nemogućnosti da kompletiram kolekciju razmišljam o prodaji ovoga što sam do sada skupio jer uz ove cijene mi skupljanje postaje nemoguća misija.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/12/2020 : 12:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Tvrdim da to nema više puno veze sa ljubavlju prema stripovima.

Jednostavno se radi o bahatom razbacivanju novcima ili kolekcionarstvu koje graniči sa bolešću.
Kolekcionarstvu koje će kroz 20-30 godina završiti na aukcijama nekog novog Mrcka. Jedino će cijena biti desetak puta manja.

Ispričavam se svima zbog oštrine. Nedavno sam se vratio stripovima. I primjećujem puno stvari koje mi se nikako ne sviđaju.
Shvatio sam da sam jučer bio na pragu da i sam postanem i bahat i bolestan.
To se neće dogoditi.



izvini moram pitati ili konstatirati
možda ne bi tako mislio da je prošla tvoja ponuda :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2020 : 12:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve ima svoju cijenu. Svaka roba svog kupca. Sve to znate i opet diskutirate. Bezveze vam je to...
Evo, sinoc otisli prvih dvanaest kartonaca Vjesnik Fordova za 37 000 kuna.
Ja prodajem cijeli komplet Vjesnik, Superstrip, Alan Ford 1-448 za toliko lovice. Sav. Cijeli. Kompletan. 37 000 kuna, svi brojevi. Vise od pola kompleta -5, -5/5, i 5. Ostalo 4 plus. A moje ocijene su stroge. To znaju svi koji su kupovali Fordove kod mene.
Da li je netko zainteresiran?
Prigoda.
Pa vi sad usporedite ono sinoc i ovu moju ponudu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/12/2020 : 12:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by vukozec

Koliko vidim, riječ je o stripovima neke specijalne serije/izdavača koju skupljate i želite kompletirati, a koji su, koliko je meni poznato, dostupni u drugim izdanjima.

Dakle, tu se ne radi o čitanju stripova već o kolekcionarstvu. A kod kolekcionarstva nema limita koliko što vrijedi, vrijedi onoliko koliko je tko spreman platiti. Nemate se što ljutiti na druge jer su spremni ponuditi više od vas, potpuno je ista stvar strip koji se na kiosku u drugom izdanju može kupiti za 25 kuna platiti 50 ili 5000 kuna.


Pa tko kaže da se ljutim niti ima potrebe da mi se persira ili objašnjava razlika između čitača i kolekcionara. Upoznat sam ja s tom razlikom vrlo dobro. Nego je očito da je određeni broj klinaca iz ex yu kojima su neki naslovi bili tada nedostupni odrastao, preselio se u inozemstvo ili ovdje dobro zaposlio pa sada plaća po 80 eura neke stripove koji su do koji mjesec bili dostupni za 10,15 eura.... Alan Fordovi od 500+ eura su priča za sebe, ali to me ne zanima pa me niti ne dira toliko. Ne ljutim se na nikog, ali zbog takvih pojedinaca koji su digli cijene u nebo ja više nemam niti financijske mogućnosti niti želje da ovo pratim dalje 😂😂😂
Ako ima koji pacijent da mu se masno plaća kojih 250 Zagora iz ZS i LMS u ocjeni 5 ili glanc nek se slobodno javi 😂😂😂😂




Sorry na persiranju, više je ionako post bio upućen stripniku nego tebi.

Jbga, nasmij se manijacima koji pretjeruju, a ti njuškaj dalje oglase, obilazi sajmove i vrebaj svoju priliku. Zar nije upravo to čar tog sporta, the chase is better than the catch ;)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2020 : 12:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zasto manijacima? Ljudi kupuju za svoju lovu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/12/2020 : 12:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

A zamisli još da ih toliko masno (pre)platiš i ..


stignu u kutiji od banana



Ajde u kurac, pao sam sa stolice od smijeha:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/12/2020 : 12:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zasto manijacima? Ljudi kupuju za svoju lovu.



Ma "manijacima" ivanle, ako netko misli da je netko pretjerao, ne ja. A i to "manijaci" ne mora zvučati baš strogo.

Ja razumijem kolekcionare i nikoga ne osuđujem.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2020 : 12:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by ivanl

Zasto manijacima? Ljudi kupuju za svoju lovu.



Ma "manijacima" ivanle, ako netko misli da je netko pretjerao, ne ja. A i to "manijaci" ne mora zvučati baš strogo.

Ja razumijem kolekcionare i nikoga ne osuđujem.


Ne mora.
Nek ljudi zive, a za sve ostale tu je moja ponuda...
A evo vidis mozes je i ti usporediti, razlika je ocita. Od neba do zemlje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 14/12/2020 : 13:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

U napadu LUDILA skoro sam napisao 11k kuna. Ne samo zato jer sam toliko žarko želio Grupu TNT već i zato da prekinem to razbacivanje novcima.
To bi bilo totalno glupo sa moje strane.
Sva sreća nisam jer sam odredio granice. I te granice sada idu još na pola. Od danas niti jedan strip za mene ne vrijedi više od 800 Kn. Mjesečni iznos za stripove pada isto tako na pola.

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by stripnik

Pa do sada sam vidio najveću cijenu ALana Forda od 2500 Kn.

Izgleda da ALAN FORD scena ima NOVI VAL !!!

Ja više ne surfam po tom valu.


Surfaš ti surfaš...samo su ti valovi preveliki!!!





Prije svega čestitke i kupcu i prodavaču. Mislim da je 7248 kuna za jedan strip apsolutni rekord na stripovi.com.
I ja sam imao želju da kupim "Grupu TNT" i odredio sam cifru od 4000 kuna (bio sam gotovo siguran u kupnju) - ja sam 10-i na toj listi za najvrijedniji strip do sad. Kad je cifra dobro prešla moj budžet lijepo sam se zavalio u fotelju i gledao show.
Stripovi postaju asset i na našim prostorima, kao i zlato, nekretnine, vrijednosne akcije i sl. i ako uđe velika para u aukcije stripova mogli bi postati slično kao i američko tržište vrijednih stripova, samo u mnogo manjem protoku novca i stripova.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
845 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 14/12/2020 : 13:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Čitam ovo, pa da napišem i ja svoj komentar, jer sam sad 2 dana non-stop bio u pripremi kod kompa za stipove kod mrcka.
Ono, što se sad događa, ludilo je. Ne mislim na rijetke brojeve (one niže u obima edicijama) ZS i LMS, tu razumijem da cijene "odlete"....Ali brojevi iznad 500? Ok, da, u seriji ZS su ti ljepo očuvani u periodu od 470-630 izjemno rijetki, mislio sam max. 150-200 kuna/komad da idu...Kad ono: 300 - 500 kuna/komad. Ne svi, ali 70% sigurno.
Da se razumijemo: ja sam osvojio 10 komada, po dosta"normalnim" cijenama i zadovoljan sam. I to verojatno samo zato, jer su tad glavni akteri odjednom išli na pišanje i imali pauzu od, recimo, 1,5 minute. Sreća.
Problem (bar ja to tako vidim) je i u tome, da ovakva situacija na aukcijama uzima volju mnogim kolekcionarima stare ZS i LMS, koji su u želji, da dođu do barem jednog ili dva ljepa primjerka, doslovno pogorili, ne osvojivši niti jedan jedini strip. Dva-tri kolekcionara su onda iz čistog inata (po mome opet), kako da kažem, stavljali ponude iznad 250 kuna, samo da dobiju neki strip. I sam sam postupio tako recimo nekih 5 puta, iako sam već unapred znao, da neće biti ništa.
U jednom filmu, u kome igra R. Gere, rakao je tako: u školi su me već u mlađim godinama poučili, da je na svijetu važnih samo "5" stvari: N.O.V.A.C.
U glavnom, čestitke akterima i prodavaču, još nije kraj, još danas možete da dođete do svog primjerka, ako ste istrajni i imate sreću, da akteri popiju previše piva i odu za 1 minut na.....

Edited by - giant on 14/12/2020 13:19:03
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/12/2020 : 13:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Iako se ovdje dosta često znalo čitati da će vrijednost stripova (ZS, LMS, Alan Ford, Libellus, Fibra i dr.) u budućnosti samo opadati svjedoci smo da oni protekom vremenom samo rastu, rastu....i tko zna gdje je kraj.

Svi mi kolekcionari obično smo isti i to skupljamo samo za sebe i svoje zadovoljstvo, očito je da će ako netko poželi uložena sredstva uvijek biti moguće lako povratiti. Rekli bi sigurno ulaganje....
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2020 : 16:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Iako se ovdje dosta često znalo čitati da će vrijednost stripova (ZS, LMS, Alan Ford, Libellus, Fibra i dr.) u budućnosti samo opadati svjedoci smo da oni protekom vremenom samo rastu, rastu....i tko zna gdje je kraj.

Svi mi kolekcionari obično smo isti i to skupljamo samo za sebe i svoje zadovoljstvo, očito je da će ako netko poželi uložena sredstva uvijek biti moguće lako povratiti. Rekli bi sigurno ulaganje....


Uvjek isto. Toboze argumenti za i protiv.
Moje je misljenje da nikad nece pasti cijena. A sve ide prema tome da vraski i raste.
Ti sto tvrde da za toliko i toliko godina albumi i stripovi nece vrijediti nista, vraski grijese. A postavlja se pitanje ako ih to ne tangira zasto uopce komentiraju?
Bilo kako bilo, prije jedno 4-5 godina, ja sam kod ovog istog prodavaca kupio Grupu TNT u istom ovakvom pa mogao bi reci odlicnom stanju za 1 500 kuna, i tad su mi neki govorili pa puno ti je to, ovo ono... a vidi sad, popela se cifra u 4 godine cetiri puta.
Ziva istina je da je sve relativno, to jest svaka roba ima svog kupca. To je naprosto tako. Osobno sam priznajen iznenaden, da se to 'itnilo' toliko. U svim ovim godinama, desetljecima da sad vec kazem, koliko sakupljam, probirem i glancam Fordove, ovo je zaista presedan. Kulturoloski sok, pace...
Ali ko koga pita? Ljudi kupuju za svoju lovicu i imaju apsolutno pravo.
Osobno ne mislim, vec znam da ovi primjerci ne vrijede toliko, ali demanti je tu. Sinoc se pokazalo.
Zaboravih iznad kojeg ono tocno engleskog sveucilista stoji natpis; po rasponu i obliku krila tvrdokrilca on niposto ne bi smio letjeti, ali ipak leti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13080 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/12/2020 : 16:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionarstvo nema cijenu.
Mene osobno veseli da postoje ljudi koji ne pitaju za cijenu kada treba upotpuniti kolekciju.
Strip je živ. Itekako živ! A to je ono što posebno veseli!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/12/2020 : 16:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja ipak mislim kako vecina ovih ima.u podsvjesti ideju investicije
Sto je legitimno i kazem svaka cast

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 14/12/2020 : 16:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Evo vam ga NA;

Suli, suli, bane, bane ... brodom dovoze banene
ko ih voli nek ih kupi, a ko neće mnogo gubi



quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fler

A zamisli još da ih toliko masno (pre)platiš i ..


stignu u kutiji od banana



Ajde u kurac, pao sam sa stolice od smijeha:)

Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 14/12/2020 : 22:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Ja ipak mislim kako vecina ovih ima.u podsvjesti ideju investicije
Sto je legitimno i kazem svaka cast




slazem se, i meni se tako cini
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 14/12/2020 : 23:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Meni je to sve OK, ljudi koji su odrasli na takvim stripovima sada imaju novca pa mogu kupiti i podmiriti svoje zadovoljstvo. Ja često pričam sa mladim ljudima od 17 do 30 godina i većina njih uopće ne čita stripove a oni što čitaju dosta čitaju Mange. Ja sam dojma da će za nekih 20 godina ovo vrijediti jako malo dok će neki primjerci Mangi dosezati određene cifre jer ljudi koji su odrasli na njima tada će imati novca i podmirivati svoj sentiment.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 14/12/2020 : 23:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Niti pod točkom razno nisam mogao pojmiti da će Alan Ford, pa bili to i kartonci, ikad dostići takve cifre! SA HC Alan Ford je meni po svemu najbolje izdanje na ovim prostorima i ja sam izuzetno sretan da ga imam. Uzimao sam ga kako je izlazio, ali Vjesnikovi kartonci su ipak prvo od prvog. Osobno nikad ne bih dao niti približno toliko novaca za te kartonce, niti da dobijem na lottu. Imao sam ih nešto tokom godina i sve ih prodao zajedno sa ostalima (drugo izdanje, treće izdanje...) kad su počeli SA HC Fordovi izlaziti. Tada sam ako se ne varam dobio po par stotina kuna za pojedinog kartonca, ali ovo je nevjerojatno :).
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 14/12/2020 : 23:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Primjetio sam da ima nekoliko kupaca iz kanade i amerike,koji su pokupili dosta rijetke primjerke ZS i LMS. Ako ti primjerci stvarno i završe preko bare-čisto sumnjam da ćemo ih više vidjeti na ovim aukcijama,pa neće nitko doći u napast da daje malo bogatstvo za njih...
Eh,sad,dali je to dobro ili loše-procijenite sami...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8407 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/12/2020 : 23:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ja prije nekoliko godina Grupu Tnt platio kod Columba 100 ojra, očuvanost čista petica. Ovo nema veze sa zdravim razumom i najvjerojatnije je izolirani slučaj.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2020 : 23:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ja prije nekoliko godina Grupu Tnt platio kod Columba 100 ojra, očuvanost čista petica. Ovo nema veze sa zdravim razumom i najvjerojatnije je izolirani slučaj.



To je i moje mišljenje.

Najviše su me osim cijena iznenadile ocjene očuvanosti, osim ako se 4 odnosi na 4/10.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/12/2020 : 23:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by paro

Ja prije nekoliko godina Grupu Tnt platio kod Columba 100 ojra, očuvanost čista petica. Ovo nema veze sa zdravim razumom i najvjerojatnije je izolirani slučaj.



To je i moje mišljenje.

Najviše su me osim cijena iznenadile ocjene očuvanosti, osim ako se 4 odnosi na 4/10.


Ne vjerujem da je izolirani slučaj jer je bidalo nekoliko ljudi... A ocjene nekih stripova su u najmanju ruku bile smješne jer je pod nečitane glancere ubrajao i stripove odvaljene od skidanja selotejpa i sa potpisom na naslovnoj strani....
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2020 : 08:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by paro

Ja prije nekoliko godina Grupu Tnt platio kod Columba 100 ojra, očuvanost čista petica. Ovo nema veze sa zdravim razumom i najvjerojatnije je izolirani slučaj.



To je i moje mišljenje.

Najviše su me osim cijena iznenadile ocjene očuvanosti, osim ako se 4 odnosi na 4/10.


Ostale stripove mu uopce nisam gledao, (LMS, ZS), ali Fordovi su bili cista petica, mozda i jace. Zaista krasni primjerci, nema se sto reci.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2020 : 08:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ja prije nekoliko godina Grupu Tnt platio kod Columba 100 ojra, očuvanost čista petica. Ovo nema veze sa zdravim razumom i najvjerojatnije je izolirani slučaj.


Nisam bas siguran...
Sad je vec Borgisov 71/1 Tako se rodila grupa TNT, stotinu eura. U odlicnom stanju. Ide to prema gore stalno.
No, ovo su zaista bile rekordne cijene, bez sumnje. Cak i za ovako odlicne kartonce.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000