forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Očito i Alan Ford ima svoj LUDILO klub
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Peyo
Advanced Member



Croatia
10193 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/12/2020 : 09:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo
Najviše su me osim cijena iznenadile ocjene očuvanosti, osim ako se 4 odnosi na 4/10.


Ostale stripove mu uopce nisam gledao, (LMS, ZS), ali Fordovi su bili cista petica, mozda i jace. Zaista krasni primjerci, nema se sto reci.



Za AF nisam uspio vidjeti, ali dosta LMS i ZS nije izgledalo ni blizu ocjenama očuvanosti barem prema fotkama.

Pogledaj Wookyjeve AF na aukcijama, to su glanceri barem ovo što sam vidio.

Osobno imam dosta tih AF-ova u odličnom stanju, ali da ih nemam uzeo bih reprint i ne bih se opterećivao time koja je godina izdanja. Ali sto ljudi sto ćudi.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 15/12/2020 : 11:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Po meni sve ok, ispravno i regularno.
Covjek ili ljudi imaju, prodaju,kupci kupuju(po mogucnosti ili potrebi) itd., znaci sve ok.
Po meni sta nije ok su ocjene.
U 70% ocjenjivanja se ne bih slozio, ama ni blizu, nikako i niposto.
Najvise sta mi smeta i iritira su one navlakuse, tipa da nije ovog bio bi ono, te obrnuto.
Po meni nema toga, ocjena je ta, opisi nedostatak i ne zamajavaj nikog.
Ovo je postao trend u zadnje vrijeme, generalno.
Cast pojedincima, mislim da je Columbo Tito ocjenjivanja, te u svoje vrijeme Pajini antikviteti(mala reklama)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15738 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2020 : 11:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo
Najviše su me osim cijena iznenadile ocjene očuvanosti, osim ako se 4 odnosi na 4/10.


Ostale stripove mu uopce nisam gledao, (LMS, ZS), ali Fordovi su bili cista petica, mozda i jace. Zaista krasni primjerci, nema se sto reci.



Za AF nisam uspio vidjeti, ali dosta LMS i ZS nije izgledalo ni blizu ocjenama očuvanosti barem prema fotkama.

Pogledaj Wookyjeve AF na aukcijama, to su glanceri barem ovo što sam vidio.

Osobno imam dosta tih AF-ova u odličnom stanju, ali da ih nemam uzeo bih reprint i ne bih se opterećivao time koja je godina izdanja. Ali sto ljudi sto ćudi.


Po meni nesto od 50 godina ne moze uopce i nikako biti 'glanc'. To je prvo, i to je moje strogo misljenje. Kod mene doma sve su petice, u mom 'numero uno' kompletu, iako znam sigurno da bi 90% foruma to ocijenilo 'glanc'. Kako rekoh tu kategoriju i atribut moze imati samo 'friski' novi novcati album iz tiskare.
A Fordova sto se tice, Alan Ford-Superstrip-Vjesnik je ono pravo i najbolje! Sto ljudi i sto cudi s tim nikakve veze nemaju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15738 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2020 : 11:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Po meni sve ok, ispravno i regularno.
Covjek ili ljudi imaju, prodaju,kupci kupuju(po mogucnosti ili potrebi) itd., znaci sve ok.
Po meni sta nije ok su ocjene.
U 70% ocjenjivanja se ne bih slozio, ama ni blizu, nikako i niposto.
Najvise sta mi smeta i iritira su one navlakuse, tipa da nije ovog bio bi ono, te obrnuto.
Po meni nema toga, ocjena je ta, opisi nedostatak i ne zamajavaj nikog.
Ovo je postao trend u zadnje vrijeme, generalno.
Cast pojedincima, mislim da je Columbo Tito ocjenjivanja, te u svoje vrijeme Pajini antikviteti(mala reklama)


Malo reklame ne fali. Columbo je stvarno vrh procjenitelja. Ipak je on ovdje najveci prodavac. Zbilja je. I uvijek mi kaze da jos stroze ocjenjuje od mene. Mozda cak i jest. Uglavnom, ogromna je razlika izmedu Forda -5, -5/5 i ciste petice. To bodovanje formulira i cijenu. Sad, sto to mnogi krivo procjenjuju i stavljaju kojekakve cetvorke pod petice, druga je stvar. Columbo cak koristi gradaciju ; 4,4 4,5 4,6 4,7... sto je jos detaljnije. Kod starih Fordova nema zajebancije. Treba naglasiti svaki moguci nedostatak, tipa; ostecen vrh hrbata, savinut list, flekica na stranama 5,6,7, skrabotina penkalom tu i tu, velicine te i te, ime vlasnika tu i tu... Takve stvari. Sve je to bitno i formulira cijenu. Prodavaci obavezno moraju voditi brigu o tim 'sitnicama'. Narocito prodavaci rijetkih brojeva tipa kartonac 5 i 9. Brojevi poslije kartonaca pa do 50. Brojevi oko 200, zadnjih 15 brojeva... To je naprosto tako. Odnosno, trebalo bi biti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4238 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/12/2020 : 12:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot
Strip je živ. Itekako živ! A to je ono što posebno veseli!


Ako je strip živ zbog ovakvih slučajeva onda definitivno možemo zaključiti da je živi mrtvac.
Što ovdje zapravo imamo? Pa imamo petnaestak ljudi iz bivše Juge koji godinama međusobno rotiraju iste stripove. Kako vrijeme prolazi neki odustaju, neki novi dolaze nakon dekada neaktivnosti (kao stripnik) i tako u krug s tendencijom pada. Nije to ništa neuobičajeno, ljudi daju tisuće dolara za konzerve od Cole, salvete i naljepnice od banana. Sve je to uzak krug ljudi u čijem svemiru to sve vrijedi toliko koliko vrijedi. ¯\_(ツ)_/¯

Ako je strip živ (a jest!) onda to zasigurno nije zbog ovakvih stvari nego zbog strip izdavača velikih muda sa senzibilitetom prema stripovskoj publici.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26375 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2020 : 12:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ocjene mogu biti ovakve ili onakve ali slike ne lažu.
Zar bi neko bidao nekoliko tisuća kuna a da nije dobio barem 5-6 slika stripa iz svih mogućih kuteva?
Ako ima takvih,svaka čast na gluposti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 15/12/2020 : 12:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Hercule Poirot
Strip je živ. Itekako živ! A to je ono što posebno veseli!


Ako je strip živ zbog ovakvih slučajeva onda definitivno možemo zaključiti da je živi mrtvac.
Što ovdje zapravo imamo? Pa imamo petnaestak ljudi iz bivše Juge koji godinama međusobno rotiraju iste stripove. Kako vrijeme prolazi neki odustaju, neki novi dolaze nakon dekada neaktivnosti (kao stripnik) i tako u krug s tendencijom pada. Nije to ništa neuobičajeno, ljudi daju tisuće dolara za konzerve od Cole, salvete i naljepnice od banana. Sve je to uzak krug ljudi u čijem svemiru to sve vrijedi toliko koliko vrijedi. ¯\_(ツ)_/¯

Ako je strip živ (a jest!) onda to zasigurno nije zbog ovakvih stvari nego zbog strip izdavača velikih muda sa senzibilitetom prema stripovskoj publici.



To je to. Sve si rekel...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12952 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2020 : 13:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
Ako je strip živ (a jest!) onda to zasigurno nije zbog ovakvih stvari nego zbog strip izdavača velikih muda sa senzibilitetom prema stripovskoj publici.



ma kakvi
to je samo dio priče, čak manje bitan. teoretski, ako zamislimo da ovoga trenutka svi izdavači propadnu, strip može ostati živ ako postoji kultna strana. a takva postoji, najviše zagor, pa DD, mister no se tu uzdiže. nemam pojma, možda AF, to ne pratim.

izdavači su samo jedan segment, pogotovo danas oni nisu ni toliko bitni niti išta određuju. a svakako nema komercijalnog izdavača kojega bi trebalo častiti velikim mudima. oni samo skupljaju novčeke i to je to, premda se markos tu šulja kao neki križanac fana i biznismena, pa libellus itsl.

ovi pak bizarni fenomeni sa AF po 7 tisuća kuna, to su ludosti samo takve, ali i zanimljive. ujedno i dark sajd strip scene, patologija, kič, strip-dinaridi, karirana odijela iz talijanskih mafijaških filmova sedamdesetih. to je margina i nešto potpuno izvan kontrole i nema tu nikakvih tendencija, nitko živ to ne može predvidjeti, čak ni GGG ne može sastaviti model. sve te priče kako će to propasti sa smjenom generacije, mačku o rep. jer to je ponor, dark sajd, nitko se ne može zagledati u taj bezdan a da ne stilta od vrtoglavice i to može sutra nestati, a može za sto godina ovaj AF od 7 tisuća postići cijenu od 50 tisuća.

Edited by - stinky on 15/12/2020 13:15:48
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15738 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2020 : 13:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Strip je itekako ziv! Ma nikad zivlji na ovim prostorima, uostalom. Podjednako zahvaljujuci i strip izdavacima i danas odrasloj publici koja s gustom kupuje i prati albume svih vrsta. Uostalom, i jedni i drugi su iznikli iz SBE okruzenja, pa i to kupuju s odredenim nostalgicnim zarom jer danas imaju i sredstava za takvo sto.
Alan Ford je pak kultni strip, kultnog statusa, i tu se tocno zna koje knjizice Superstripa imaju kultni, skupi, bitni status. Tu je uvijek igrala velika, dobra lova. Ovo nekidan, kako rekoh, jest iznenadenje, ali pusu novi vjetrovi i dolaze novi potkovani igraci koji zele taj strip serijal u besprijekornom izdanju, kako ga glancaju vec dugo neki drugi stari kolekcionari. Bit ce toga jos.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17728 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/12/2020 : 16:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
po meni je realna investicija iz makedonije uvesti stripove u hrvatsku (biće garant više cijene za koju godinu za konkretni primjerak aukcije od kune)
a iz makedonije na ZAPAD ili USA KANADA su mi čiste emocije jer sumnjam da će iko odande se bakćati sa aukcijama od kune na jednom sajtu u hrvatskoj
dakle neko kupuje komadiće djetinjstva ( pohvalno)

ispravite me ako griješim

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/12/2020 : 17:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
quote:
Originally posted by Cromwell
Ako je strip živ (a jest!) onda to zasigurno nije zbog ovakvih stvari nego zbog strip izdavača velikih muda sa senzibilitetom prema stripovskoj publici.

ma kakvi
to je samo dio priče, čak manje bitan. teoretski, ako zamislimo da ovoga trenutka svi izdavači propadnu, strip može ostati živ ako postoji kultna strana. a takva postoji, najviše zagor, pa DD, mister no se tu uzdiže. nemam pojma, možda AF, to ne pratim.

Iako se u velikoj većini slučajeva slažem s tobom, ovaj put NE. Zagor je Zagor, nedodirljiv takav kakav je, međutim, nakon njega Alan Ford je taj koji ima kultni status po mnogo čemu na ovim prostorima. DD i Mister No nisu niti blizu njegova liga, niti će ikad biti. Pazi, da se razumijemo, govorim o prvih 100-tinjak brojeva AF-a, a naročito prvih 75. Ali, ma koliko AF a naročito Vjesnikov AF, te pogotovo ti kartonci, imaju kod nas takav status, mislim da su te cifre nerealne. Jučer, danas ili sutra. Ali tko sam ja da ocjenjujem što je nerealno a što nije. Zakon ponude i potražnje pobija svaku nerealnost u ovom slučaju.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12952 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2020 : 17:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa ne, slažem se s time što kažeš. zato sam i naveo AF, samo sam rekao da to ne pratim. ali već ova cifra je indikativna i upućuje na kult. samo kažem, to je dark sajd, ali da sad ne idemo u širinu. (makar je meni ovo zanimljiva tema, ne s te aukcijske strane, nego dalo bi se o tome fino popričati, o tim pop-predmetima koji uzvraćaju udarac; kako, zašto, što se tu događa, zašto nijedna fibra neće nikada doći u ove sfere, ali također: ni stripoteka ili yu-strip itd.)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10193 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/12/2020 : 17:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
A Fordova sto se tice, Alan Ford-Superstrip-Vjesnik je ono pravo i najbolje! Sto ljudi i sto cudi s tim nikakve veze nemaju.



Sa čim ima veze?

U tim AF je tisak bolji, jasniji? Bolji je prijevod? Papir?

Ako je to OK, ali ako nije pričamo o iracionalnom, o fetišu i prohujalim "zlatnim" godinama naše mladosti ...
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 15/12/2020 : 18:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja samo znam da sve više dolazim u napast da rasprodam većinu svoje kolekcije koju nema šanse da skupim do kraja. Jučer bolesnici(jer ne mogu ih drugačije nazvat) plaćaju preko 500 kn za brojeve Zagora na 590,nedavno Mister No od Libellusa ode za 1000 kn... Prošli tjedan se na aukcijama pojavi lik koji osrednje očuvane Zagore plaća po dvije, tri tisuće kuna, jučer lik za par Fordova i Mister Noa iskrca 20 tisuća kuna... Ja to jednostavno više ne mogu pratiti niti približno. Niti želim. Iskreno bih radije 20 tisuća kuna odnio u pučku kuhinju ili kupio nekome poklon tko nema pa tako usrećio i njega i sebe.
Meni za popeglat Zagora u ZS i LMS nedostaje još stotinjak brojeva, možda koji broj manje. Ako ću već ove na 500 plaćati po 450,500 ili više kuna, a ove niže i preko 1500,2000 kn onda realno nikada neću skupiti komplet pa bolje i da rasprodam ovo što imam. Ionako svaku od tih priča imam u Zagor Klasiku i ovo sigurno ne bih čitao kad kupim nego je za nostalgiju i skupljanje prašine. Isti slučaj je i sa ona tri, četiri Mister Noa koja mi fale od Libellusa, a odu na aukcijama preko 800 kn po komadu.



potpuno si u pravu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12952 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2020 : 18:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
ali ako nije pričamo o iracionalnom



tako je
ali je ovo sa famoznim kartoncima (uostalom kao i ZS i LMS) skroz čudno. makar donekle shvatljiv taj fenomen, ta misinterpretacija
jer ovo što ivanl govori, o "jedinim, pravim" AF je baš ta misinterpretacija

oni to uzimaju kao "master", premda se radi o običnom industrijskom proizvodu, otisnutom na preši, u pogonu, sa tisućama drugih kopija. nema ni jedinstvenost nije neponovljivo nije autentično nije nikakav original. nisu to doslovno Magnusove table, pa da imaju taj uvjet jedinstvenosti.

ali tim ljudima je to kao nešto prvo i oni slijepo ustraju u toj svjesnoj zabludi. skroz iracionalna stvar i kao takva, ne do kraja objašnjiva i zato niti predvidljiva. zato se ne može prognozirati "to će nestati", jer - neće. iracionalno će uvijek biti tu, a kroz kultnu stranu se prenosi na sljedeće generacije. u svakom trenutku se mogu regrutirati novi sumanuti manijaci koji će plaćati po 7 tisuća kuna, ako su se inicirali.

dakle, bitna stavka je kultna strana (objektivna), odnosno postojanje komunikacijskih kanala il ida kažemo obično: pričanje, razgovori, čitanje, pa i sajmovi i prodavanje po par kuna. dok toga ima, a to je javna strana, postojat će i podzemlje, ezoterija. i kao svaka ezoterija, samo za odabrane, rijetke i sumanute.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3451 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 15/12/2020 : 18:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Alana Forda, makar je riječ o stripu koji je stekao kult veći i od bilo kojeg Bonellija, makar na ovim prostorima, stoji da se o samom AF-u toliko ne priča, osim u onom stripaškom "nova epizoda je izašla" modusu, odnosno, nema nekih pretresanja epizoda, topica, pollova itd. Jasno, razlog za to je velikim dijelom priroda samog stripa; to je geg strip, humor je utemeljen na crtežu, pa kada se i priča o AF-u, uglavnom se prepričavaju te šale iz stripa.

No s druge strane, o Alanu Fordu su izašle najmanje dvije knjige; ona "Kako smo živjeli Alana Forda" i "Magnetizam gluposti: Platon, Erazmo Roterdamski, Alan Ford"; s druge strane, fenomen Alana Forda nigdje dalje u svijetu ne postoji, već samo u eks-jugoslaviji.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12952 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2020 : 18:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx
stoji da se o samom AF-u toliko ne priča, osim u onom stripaškom "nova epizoda je izašla" modusu, odnosno, nema nekih pretresanja epizoda, topica, pollova itd.



to ništa ne smeta kultnoj (objektivnoj) strani
za postojanje kulta nije bitna 'kvaliteta' već samo faktičnost: da jest

šteta je da ovu mušićavu stvar ne razumiju naši, uvjetno rečeno, prvaci strip-scene, kao markos, macan, prije ona ekipa koja se oformila oko novog kvadrata itd.

za kult nije bitna kvaliteta, ali za kvalitetu jest bitan kult. taj hermeneutički krug je nepoznanica na hrv strip-sceni i to je dosta velika mana, koja je svima na neki način jasna i vidljiva kao takva (da nešto fali), ali se ne mogu genuti iz mjesta. osim kao periodično pokrenute žalopojke o hrv stripu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15738 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2020 : 19:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl
A Fordova sto se tice, Alan Ford-Superstrip-Vjesnik je ono pravo i najbolje! Sto ljudi i sto cudi s tim nikakve veze nemaju.



Sa čim ima veze?

U tim AF je tisak bolji, jasniji? Bolji je prijevod? Papir?

Ako je to OK, ali ako nije pričamo o iracionalnom, o fetišu i prohujalim "zlatnim" godinama naše mladosti ...



Da. Na prvo pitanje. Imas li ti te Fordove? Znam da svasta imas. Tisak sjajan, jasan, raskos crno bijelog na papiru. Prijevod je kod Forda uvijek isti, zato i je cijela Juga pricala Hrvatski. Zbog Forda. I bacala 'baze' i jos i dan danas baca 'baze' kako ih je kralj Nenad preveo. Bolje reci proizveo. Papir za ono vrijeme nenormalno dobar, kao i kvalitet knjizica, zato se i nakon 50 godina mogu bez problema naci ovakvi primjerci. Ta Vjesnikova tiskara jebacka je bila
Da. I na drugi dio, naravno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/12/2020 : 19:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
pa ne, slažem se s time što kažeš. zato sam i naveo AF, samo sam rekao da to ne pratim. ali već ova cifra je indikativna i upućuje na kult. samo kažem, to je dark sajd, ali da sad ne idemo u širinu. (makar je meni ovo zanimljiva tema, ne s te aukcijske strane, nego dalo bi se o tome fino popričati, o tim pop-predmetima koji uzvraćaju udarac; kako, zašto, što se tu događa, zašto nijedna fibra neće nikada doći u ove sfere, ali također: ni stripoteka ili yu-strip itd.)

Of course .
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10193 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/12/2020 : 20:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Imas li ti te Fordove?



Imam. Nisam ih uspoređivao s ovim novijima od Stripa agenta.

Bio sam u iskušenju da kupim onih 5 kojih nije bilo ranije, ali sam odustao zbog smrdljivog papira na kojem su ga tiskali. Ne treba mi HC na WC papiru.

Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 16/12/2020 : 10:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
LUDILO SE NASTAVLJA.

WookY je skužio da je ludilo NA VRHUNCU i stavio je kartonce i SS izdanja na aukcije.

Pametno. Nije mogao biti bolji trenutak. Još se ludilo od Mrcka nije stišalo.

SADA ĆE LUDILO KULMINIRATI.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 16/12/2020 : 10:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ali bez mene.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 16/12/2020 : 11:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Odnosno sa mnom, ali uz nove limite.
Što znači da, vjerojatno, neću osvojiti niti jedan strip.

Ali ne marim. Dati 2000, 3000, 4000 ... 8000 kn je, bez obzira koliko ti je stalo ili koliko navaca imaš, za jedan strip je bedastoća.

Da sam osvojio Grupu TNT kod Mrcka za 7250 Kn ne znam bi li mi uopće bilo drago. Jedno je sigurno. Osjećao bi se glupo. Moj sistem vrijednosti rekao je da vrijedi 3000 Kn. Ponesen licitacijom sustav vrijednosti se poremetio. Dugo sam već u poslu trošenja novaca tako da kontrola trošenja funkcionira.
Ti stripovi danas, nakon Mrckovih aukcija, za mene ne vrijede tih novaca. Čak niti ALan Ford, a kamoli Zagor ili bilo koji Bonelli.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/12/2020 : 11:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Odnosno sa mnom, ali uz nove limite.
Što znači da, vjerojatno, neću osvojiti niti jedan strip.

Ali ne marim. Dati 2000, 3000, 4000 ... 8000 kn je, bez obzira koliko ti je stalo ili koliko navaca imaš, za jedan strip je bedastoća.

Da sam osvojio Grupu TNT kod Mrcka za 7250 Kn ne znam bi li mi uopće bilo drago. Jedno je sigurno. Osjećao bi se glupo. Moj sistem vrijednosti rekao je da vrijedi 3000 Kn. Ponesen licitacijom sustav vrijednosti se poremetio. Dugo sam već u poslu trošenja novaca tako da kontrola trošenja funkcionira.
Ti stripovi danas, nakon Mrckovih aukcija, za mene ne vrijede tih novaca. Čak niti ALan Ford, a kamoli Zagor ili bilo koji Bonelli.



Pa Bonelli je upravo ono što ovdje vrijedi i za što su kolekcionari spremni "masno" platiti.

Ni jedan drugi "maneken" strip ne može ni blizu postići cijenu kao Bonelli (i Alan Ford)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4926 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/12/2020 : 11:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Peyo
ali ako nije pričamo o iracionalnom



tako je
ali je ovo sa famoznim kartoncima (uostalom kao i ZS i LMS) skroz čudno. makar donekle shvatljiv taj fenomen, ta misinterpretacija
jer ovo što ivanl govori, o "jedinim, pravim" AF je baš ta misinterpretacija

oni to uzimaju kao "master", premda se radi o običnom industrijskom proizvodu, otisnutom na preši, u pogonu, sa tisućama drugih kopija. nema ni jedinstvenost nije neponovljivo nije autentično nije nikakav original. nisu to doslovno Magnusove table, pa da imaju taj uvjet jedinstvenosti.

ali tim ljudima je to kao nešto prvo i oni slijepo ustraju u toj svjesnoj zabludi. skroz iracionalna stvar i kao takva, ne do kraja objašnjiva i zato niti predvidljiva. zato se ne može prognozirati "to će nestati", jer - neće. iracionalno će uvijek biti tu, a kroz kultnu stranu se prenosi na sljedeće generacije. u svakom trenutku se mogu regrutirati novi sumanuti manijaci koji će plaćati po 7 tisuća kuna, ako su se inicirali.

dakle, bitna stavka je kultna strana (objektivna), odnosno postojanje komunikacijskih kanala il ida kažemo obično: pričanje, razgovori, čitanje, pa i sajmovi i prodavanje po par kuna. dok toga ima, a to je javna strana, postojat će i podzemlje, ezoterija. i kao svaka ezoterija, samo za odabrane, rijetke i sumanute.



Neće biti novih generacija koje će to kupovati.
Već sad nema novih generacija.
Možemo to jednostavo provjeriti tako da provedemo ispitivanje kupuje li ove Vjesnikove AF-ove netko tko ih se ne sjeća iz doba kad su izlazili?

Ima li itko da kupuje ove AF-ove, a da je mlađi od 30?
Ja bi se čak kladio da nema mlađih od 40.

Evo odmah i protuodgovor na odgovor da se stignu inicirati i nakon 30 ili 40:
Ovi 40+ što su sad inicirani, jesu li se inicirali prije svoje 30te ili nakon?

Novim generacijama će to značiti onoliko koliko im danas znače Bolji život, Matt Collins, Tomos i Darwil satovi.

Edited by - vukozec on 16/12/2020 11:29:42
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000