forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Sedam života Kopca 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 17/12/2020 : 10:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PRVI TALAS NOVOGODIŠNJE STRIPOMANIJE!

„SEDAM ŽIVOTA KOPCA 2“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara




Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 160
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Sedam%20zivota%202tom.pdf

U DOBA VLADAVINE KRALJA ANRIJA IV odmotava se ova čudesna životna priča mlade Arijan de Troil, ćerke barona Ivona de Troila iz Overnje, od samog njenog rođenja do zrelih godina, i neobično se prepliće sa sudbinom misterioznog maskiranog odmetnika po imenu Kobac, kao i sa sudbinom čitave Francuske i njenog prestola, kojem stalno prete razne opasnosti. Mlada Arijan od malih nogu ostaje pod utiskom maskiranog crvenog viteza koji se bori protiv nepravedne vladavine okrutnog grofa Tiboa de Brijanfua i to će uveliko odrediti njen nemirni životni put...

U maniru najboljih i najprefinjenijih frankobelgijskih istorijskih stripova, mešavinom avanture, istorijskih činjenica i živopisnih, bogato oslikanih karaktera, u ovoj priči ukrštaju se sudbine raznih stvarnih i izmišljenih likova poteklih iz pera scenariste Patrika Kotjasa i crtača Andrea Žuijara i iznosi se prava „ljudska komedija” iz vremena vladavine Anrija IV i Luja XIII. U dva toma, u kojima je sakupljeno svih sedam epizoda slavnog serijala, zaokružuje se ambiciozno zamišljena i elegantno realizovana romantična istorijska saga koju mnogi s pravom smatraju remek-delom u istoriji evropskog stripa i jednim od najuspelijih dela tog žanra.


„Sedam života Kopca 2“ na Letećem je startu u okviru NOVOGODIŠNJE STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu (radnim danima do 17 časova) i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara, od petka, 18. decembra, do nedelje, 27. decembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 12/01/2021 : 22:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Šokantan strip. Nestvarno je koliko su kockica autori složili od samog početka, pa sve do kraja. Koliko tragičnih sudbina, koliko bola i nesporazuma.
Anri IV perfektno razvijen lik, a ne zaostaje ni Luj XIII, sjajno ubacivanje u priču Kardinala Rišeljea i 3 musketara, koliko god da im uloga i nije ekstremno važna. Šteta samo što nema još albuma, nekako mi je malo ovih 7, bilo je tu materijala za ispričati i bez preskakanja po 7-8 godina između nekih albuma. Šteta i što nije bilo vremena za još više razviti glavne likove, ali čudo je i ovo što su postigli, s obzirom na koliko se podpriča grana glavna pripovijest.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/11/2021 : 17:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao i ja Sedam zivota kopca ili kako je ranije preveden/nazvan u Stripoteci Žig sudbine! Bas mi se svidja taj naziv.

Ovo je stvarno odlican strip, kraj je perfektan (pa me zato pomalo nervira kada sam procitao sta se desava u nastavku, nema potrebe za tim kobac je savrseno zaokruzena celina bez potrebe za daljim objasnjenjem i nastavcima, jedino bih voleo da vidim avanture Kondora u Severnoj americi, to bi mi bilo interesantno), ali moram da priznam da me crtez nije odusevio deluje mi dosta sterilno i uvosteno, a i na momente je jako tesko razlikovati muske likove s bradama, kralj Anri i jedan od njegovih savetnika su bukvalno identicni. Takodje nisam se nesto previse emotivno vezao za likove, tako da me strip nije pukao emotivno i odusevio kao neki drugi klasici ili noviji naslovi iz kuhinje BDa koji su me potpuno oduvali. Ali to ne umanjuje da je ovo zaista perfektno vodjen serijal koji se cita u jednom dahu (procitao sam ga za dve noci) koji je vredan citanja i reci hvale.

Moja ocena bi bila 8,5/10

Nabavio sam izdanje Carobne knjige i stvarno sam prezadovoljan i prevodom i stampom i povezom (Rotografika) a najvise dizajnom, stvarno lepo izgledaju ovi albumi iz edicije Stari Kontinetn kad se stave na policu! Nadam se da ce nam CK doneti jos ovakvih dobrih zaokruzenih naslova iz BDa pored dugorocnih BD serijala koje rade (Bluberi, Komanca, Talicni Tom...). Ne znam da li ima potrebe za objavljivanjem nastavaka, meni je ovo odlicno leglo sa ovakvim zavrsetkom i mislim da bi neki nastavci samo pokvarili utisak.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000